Beklendiği gibi, geçen hafta Çarşamba günü iktidardaki Birleşik Krallık Muhafazakâr Partisi hükümetinin İçişleri Bakanı Theresa May, İngiltere hükümetine, her İngiltere vatandaşının kişisel web tarama geçmişini gözetlemek için benzeri görülmemiş yasal yetkiler verme planlarını açıkladı. dünyanın her yerinden internet iletişimini engelleme hakkı!).


Teklifin kilit noktaları şunları içerir:

İSS'lerden her müşterinin internet etkinliğinin “internet bağlantı kayıtlarını” en az 12 ay tutmaları istenecektir

Polisin kullanıcıların tam internet geçmişine erişmesine izin vereceğini iddia ettiklerini iddia ederek, yalnızca o alandaki tek tek web sayfaları veya yapılan sohbetler değil, yalnızca ziyaret edilen web alanları kaydedilecektir..

Bununla birlikte, bu verilerle hükümet, ne tür bir pornoyu sevdiğinizi, partnerinizi aldatıp almamanızı, siyasi ve dini ilişkilerinizi, hobilerinizin ve eğlencelerinizin neler olduğunu ve daha fazlasını kolayca belirleyebilecektir..

Sonuçta, www.greenpeace.org web sitesine düzenli bir ziyaretçinin politik eğilimlerini veya bir arkadaşlık web sitesini sık sık evli bir kişinin sadakatsiz olduğunu (veya olmak istiyor!) Tahmin etmek bir zihin okuyucuya ihtiyaç duymaz. Bu web sitelerinde incelenen tek tek web sayfalarının kaydedilmesi pek önemli değildir!

Kitle yönetimi casusluğunun yasallaştırılması

Hükümet yeni kanunun serbestçe itiraf ettiğini itiraf ediyor (en azından) 2001 yılından bu yana gizli olan bir şeyi resmileştiriyor. Destekçiler, bu kitlesel sürveyansı açık hale getirerek operasyonu “yasal bir çerçeve” altına getirdiğini ve bu nedenle de gözetim ve hesap verebilirlik.

Kimsenin sormadığı şey, her İngiltere vatandaşının mahremiyetine kitlesel bir müdahalenin ilk etapta haklı olup olamayacağıdır. Hükümet konuyu gizliliğe karşı gizlilik konularından biri olarak ele alıyor ve Mayıs, gözetimin geçmiş terörist saldırılarının bir kısmını engellediğine dair belirsiz ve asılsız iddialarda bulundu.

Doğru olsa bile, kendimize sormamız gereken soru şudur: “özgürlüğümüzden fedakarlık ettiğimiz bir toplumda yaşamak istiyor muyuz, defalarca bizi korumanın güvenilemeyeceğine kanıtlanmış bir hükümete güveniyoruz, çünkü korkuyoruz ... ve öyleyse, teröristler çoktan kazandı.

Dehşete kapılmamak için terörle mücadele etmenin ve İngiltere'nin haklı olarak tanındığı toplumumuzun zor kazanılmış özgürlük ve hoşgörü ideallerine daha da sıkı bir şekilde yapışmanın yolu. Korkumuza boyun eğerek ve hoşgörüsüz bir büyük kardeş toplum haline gelerek, korunmaya değer her şeyi kaybederiz.

İlginç bir şekilde, Bill ayrıca İngiltere hükümetine İngiltere'ye giren ve çıkan fiber optik kablolardan geçen tüm verileri casusluk etme konusunda açık yasal hak veriyor (yine bu zaten gizli olduğu bilinen bir şey).

Bu etkili bir şekilde, Birleşik Krallık hükümetinin vatandaşlıktan bağımsız olarak gezegendeki herkese casusluk yapma hakkı verdiği anlamına gelir. Aynı derecede ilginç bir şekilde, tek bir yabancı hükümet bundan şikayet etmedi…

Polis, güvenlik örgütleri ve diğer hükümet organları depolanan günlüklere arama emri olmadan erişebilecek

Yerel konseyler bir nedenden dolayı istisna olarak seçildi ve bir emir gerektirdi, ancak mevcut yasa tasarısı eski RIPA mevzuatına dayandığından, herkesin son derece kişisel kayıtlarına erişebilecek hükümet hizmetleri listesi şaşırtıcı derecede uzun, Sağlık Bakanlığı, HM Gelir ve Gümrük Daireleri, Posta Hizmetleri Komisyonu, NHS ambulans hizmet Vakfı, İskoç Ambulans Hizmet Kurulu ve daha birçoğunu içerir..

Mayıs’ın “çift kilitli” gözetimden söz etmesine rağmen, bu inanılmaz derecede büyük ve hassas kişisel verilere ulaşmak için etkili bir gözetim olmayacak.

Tüm bu verilerin, bu tür verileri güvende tutma geçmişinin güven verici olmadığı telekom şirketleri tarafından saklanacağı göz önüne alındığında, her hacker ve teknoloji meraklısı suçlunun da bu bilgilere hızla erişebileceğini varsaymak muhtemelen güvenlidir..

“Engellemeler” üzerinde “çift kilitli” gözetim

Teklifler uyarınca, bakanlar yürürlüğe girmeden önce “adli onay” gerektiren “engelleme” yetkisi verebilirler. May'ın “çift kilit” olarak adlandırdığı şey budur.

Her vatandaşın internet ve telefon kayıtlarına tam erişimi olan hemen hemen her rasgele hükümet departmanı üzerinde açıkça bir gözetim olmadığı göz önüne alındığında, bu muhtemelen insanların evlerine girerek, dizüstü bilgisayarlara bulaşarak gerçek zamanlı iletişim izlemesini (“hata” olarak da bilinmelidir) belirtmelidir. kötü amaçlı yazılım ve diğer oldukça invaziv TAO tarzı işlemler.

Bununla birlikte, “adli gözetim” gerçekte ne anlama gelirse, hükümet tarafından elle seçilen ve teknolojik uzmanlığa veya gizli anlayışa sahip olmayacak bir grup emekli (hizmet etmemek, ciddi bir çıkar çatışması oluşturacağı için) hakimlerdir. bilinçli kararlar almak için gerekli gözetim, bakanlık kararlarını etkili bir şekilde damgalayacak.

Dolayısıyla bu “yargıçların” rolü basitçe doğru prosedürlerin takip edildiğinden emin olmak olacaktır (ve hatta burada bakanlar bu davayı asgari adli gözetimini 5 gün boyunca basitçe “acil” ilan ederek geciktirebilirler).

Gazetecilik, tıp ve hukuk gibi mesleklerde bulunanlara neredeyse anlamsız bir sop olarak bakanlar, bu tür mesleklerin üyelerini soruştururken hassas bilgilere verilen korumaları hecelemek zorunda kalacaklar.

Teklifler, güvence sağlamak yerine, İngiliz halkının her zaman verdiklerinin aksine, milletvekilleri ve kurucuları arasında, doktorlar ve hastalar arasında veya avukatlar arasında “ayrıcalıklı” veya “gizli” konuşmaların olmadığını ve istemciler.

Denizaşırı şirketlerin kullanıcı verilerinin şifresini çözme konusunda işbirliği yapmaları için yasal gereklilik

Aldatıcı bir şekilde “Teknik kabiliyet bildiriminin sürdürülmesi” unvanına sahip olan Bill'in 189. Bölümü, İngiltere'de faaliyet gösteren tüm şirketlerin (İngiltere şirketleri olmasa bile) İngiltere hükümetinin taleplerine uymasını gerektiriyor "ilgili operatörlerin bu gerekliliklere uyması uygulanabilir (ve kalır)."

Bu neredeyse kesinlikle hükümetin teknoloji şirketlerini şifreli ürünlerine arka kapıları sokmaya zorlamaya çalışacağı anlamına gelir (o sırada herhangi bir koşulda, herhangi bir koşulda bu iç mekanların varlığını ortaya çıkarması için suç teşkil eder (Bölüm 190 (8) ))! Sevgili Tanrı'm.

Gizlilik ve kişisel özgürlüğe yönelik bu şok edici saldırının tek gümüş astarı, bu kadar saçma aşırı erişime uyan uluslararası teknoloji şirketlerini düşünmenin zor olmasıdır. Apple ve Google gibi şirketlerin kendi hükümetlerinin benzer taleplerine güçlü bir şekilde direndikleri göz önüne alındığında, İngiltere hükümetine devredilmeleri pek olası görünmüyor.

Bunun nasıl sonuçlanacağı hala görülüyor, ancak teknoloji şirketleri arasında büyük endişe yaratan bu maddenin hükümetin pozisyonunda stratejik bir “yumuşatmanın” parçası olarak itilmesine yardımcı olmak için tasarlanması muhtemel görünüyor. Parlamento aracılığıyla teklifler.

Sonuç

Soruşturma Gücü Yasası, Naziler 2. Dünya Savaşı'nda ülkeyi istila etmeye çalıştıklarından beri İngiliz özgürlüğüne en büyük saldırıdır. Ancak özgürlüğümüzü savunmak için silah toplamak yerine İngiliz halkı tamamen şikayetçi görünüyor.

Kişisel hayatımızın her alanında kitlesel gözetimin, bizi güçlü tutmak, hoşgörüsüz, sağ-doğru bir Devletin öncüsü olmaktan ziyade güvenli tutmak için gerekli olduğu yanlış anlatı üzerine kanca, çizgi ve platin sattık..

“Snoopers Charter” bizi daha güvenli hale getirmeyecek; bizi hükümet baskısına karşı daha savunmasız hale getirirken, aynı zamanda “kötü adamları” caydırmak için kesinlikle hiçbir şey yapmıyor.

Preston Byrne, Başbakan David Cameron’un bu yılın başlarında güçlü şifrelemeyi yasakladığı konusundaki açıklamalarının ardından İngiltere'den ABD'ye taşınan, blockchain tabanlı bir girişim olan Eris Industries'in genel danışmanı. Seni sözleriyle bırakacağım,

“Bu mevzuat çözmek için tasarlanan sorunu ele almayacak. Teröristler, sıradan insanlar ve işletmeler ciddi bir tehlikeye girdiğinden, GPG ve Tor gibi hazır yazılımları kullanarak kararırlar, çünkü kendi verilerinin tümü tehlikeye girebilecek bir yerde saklanır.

İşletmeler, TalkTalk hack'ince görüldüğü gibi, bugün kullanıcı verilerini güvenli hale getiremiyor. Aynı durum hükümetler için de geçerlidir; ABD Personel Ofisi Yönetimi hackinde, güvenlik açıklığına sahip her Amerikan hükümet çalışanı hakkındaki verilerin, devlet destekli olduğuna inanılan bilgisayar korsanları tarafından çalındığı gibi.

Bu faturadaki hiçbir şey bu verilerin güvenliğini de sağlamaz. Bunun yerine, Birleşik Krallık'ta veya İngiltere'de telekomünikasyon sağlayan her işi bir saldırı vektörüne dönüştürür. Kullanıcı verilerinin güvenliğini garanti etmenin en iyi yolu, mevcut olmamasıdır. Daha az değil, daha az veri depolarsak ve azaltmak yerine güçlü şifreleme kullanımını artırırsak, ulusal güvenliğimiz önemli ölçüde artacaktır. ”

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me