Netflix serisi size

Yeni ürpertici Netflix gerilim filmi Yeni bir ortağın bizi çevrimiçi takip etmesinin ne kadar kolay olacağını merak eden birçoğumuz var.

New York merkezli flört draması 26 Aralık'ta Netflix'e düştü ve ilk dört haftasında 40 milyondan fazla izleyiciyi aştığı bildirildi. Dizi, Elizabeth Hall tarafından canlandırılan manik-pixie-rüya-prenses ve hevesli yazar Guinevere Beck için zorlanan takıntılı bir kitapçı Joe Goldberg olarak Penn Badgley'i canlandırıyor..

Öyleyse cihazlarımızı ve sırlarımızı sevenlerimizden nasıl koruyabiliriz??

Şovdan öğrendiğimiz dijital gizliliğimizle ilgili yedi şey var, alternatif olarak çevrimiçi güvenli kalma hakkında daha fazla bilgi için Ultimate çevrimiçi Gizlilik Kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz..


Netflix bölgenizde kullanılamıyor?

Eğer "Sen" bölgenizde kullanılamıyorsa, bir VPN hizmeti kullanarak Netflix'in engellemesini kaldırabilirsiniz. Netflix ile yalnızca bir avuç VPN hizmeti çalışıyor, bu yüzden bir VPN seçmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..

Bir VPN ayrıca Netflix'i okulda veya işte izlemenize izin verir. Çoğu okul veya işyeri WiFi ağlarında Netflix'i engeller.

Cihazlarınızın pin korumalı olduğundan emin olun

Joe, Beck’in telefonunu alıp bir raptiye girmeden açtığımızda hepimiz kandırdık.

Acı çekicidir ancak telefonunuzun (ve iPad'inizin vb.) Pin korumalı olduğundan emin olun. Cihazlarınızda hızlı bir otomatik kilitlenme süresi seçme seçeneğiniz varsa (maksimum bir veya iki dakika), tarihinizin banyo molası sırasında bir göz atmak istemesi durumunda.

Mümkünse, PIN'inizde dörtten fazla sayı kullanın, sıradan bir bilgisayar korsanı otomatik olarak yalnızca dört.

Sosyal medyalarınızı güvenli hale getirin (veya kapatın)

Kurbanı suçlayan kurgusal karakterlerle ilgili olmasak da, Joe’nun Beck'i siber konuşma yeteneğinin büyük bir kısmı Sosyal Medya hesaplarında halka açık bilgi miktarına bağlıydı.

Açıkçası, sosyal yaşamlarımızı düzenlemek ve sevdiklerinizle iletişim halinde kalmak için bu sosyal ağlara güveniyoruz, bu yüzden onları kapatmak her zaman bir seçenek değildir. Bununla birlikte, mümkün olduğunca güvenli olduklarından emin olabiliriz.

Öncelikle, hafta sonlarında içki içeceğinize dair konuşmaları zaman çizelgelerinizden ve kesinlikle DM'lerde tutun.

İkinci olarak, yayınlarınızın ve fotoğraflarınızın yalnızca arkadaşlarınızla paylaşıldığını, arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla değil, hiçbir zaman genel olarak paylaşılmadığını kontrol edin. Sonra arkadaş listenizi dikkatlice seçin. Son olarak, arkadaşlarınızın görünmeden önce zaman çizelgenize gönderdikleri herhangi bir şeyi gözden geçirmek için ayarlarınızı değiştirdiğinizden emin olun; bu, paylaştığınız bilgiler üzerinde kontrol sahibi olmanıza yardımcı olur.

Güçlü şifreler

Bu bir klişedir, ancak edebi bir varis olsanız bile, çocukluk evcil hayvanınızın adını veya ömür boyu ezilme isminizi asla şifre olarak kullanmayın. Her zaman standart harfler, büyük harfler ve rakamlardan oluşan uzun ve karmaşık şifreler kullanın ve her hizmet için her zaman farklı bir şifre kullanın.

MacBook'unuz varsa, sistem tercihlerine girmeyi ve gerekli şifre alanını 'hemen' olarak ayarlamayı düşünün. Bu, Mac'iniz her uyku moduna geçtiğinde şifrenizi tekrar girmeniz gerektiği anlamına gelir, sinir bozucu evet, aynı zamanda sürünme kanıtı.

Buluttan çıkış yapın

Çoğumuz bugünlerde dosya ve fotoğraflar için bulut depolamayı kullanıyoruz, giderek en kişisel verilerimizi yedeklemek, depolamak ve paylaşmak için kullanıyoruz. Bulut erişimini büyük olasılıkla birden fazla cihazda paylaşıyoruz, örneğin manuel veya otomatik olarak bir telefonu dizüstü bilgisayarımıza yedekleme.

Bu cihazlardan biri kaybolursa veya bir bilgisayar korsanı tarafından erişilirse, bulut bağlantılı tüm cihazlarınızdaki dosyalara erişebilirler. Bu, buluttan nasıl uzaktan çıkış yapılacağını bilmeye değer olduğu anlamına gelir.

İCloud ile Ayarlar uygulamasını seçebilir ve şu anda iCloud ile oturum açmış olduğunuz tüm cihazları görebilirsiniz. Erişimi iptal etmek için cihazın yanındaki küçük çapraz düğmeyi tıklayıp iCloud'dan kaldırın. Bunu yaptıktan sonra şifrenizi hemen değiştirmeyi unutmayın.

Unutmayın, sohbetlere erişerek WhatsApp hesabınızdaki buluta tüm yedeklemeleri kapatabilir, ardından sohbetle sohbet edebilir ve otomatik yedeklemeyi kapalı olarak ayarlayabilirsiniz..

Güvenliğinizi ikiye katlayın

Örneğin Gmail gibi çevrimiçi hesaplarınızdan birisini iki katına çıkarmak istediğinizden iki kat emin olmak istiyorsanız İki Faktörlü Kimlik Doğrulama ayarlayabilirsiniz. Bu sadece kullanıcı adınız ve şifrenizden daha fazlasını gerektiren bir sistemdir. Ayrıca sayısal bir kod gerekir. Bu kod genellikle akıllı telefonunuza kısa mesajla gönderilir.

Dropbox'ın yanı sıra Microsoft hizmetleri ve siteleri için de açabilirsiniz. Hafif bir rahatsızlık olabilir, ancak şifrenizi tahmin edebilecek herkesi hesaplarınızdan uzak tutmalıdır..

Özel dosyaları kilit altında tutma

Birisi bilgisayarınızda oturum açmayı başarabilirse, en özel dosyalarınıza erişemediklerinden emin olmak istersiniz. Özellikle de en iyi arkadaşınızın gizli şekerlerini saklıyorsanız.

Windows'ta (ancak Windows 10'da değil) dosyalarınızı korumak için şifreleyebilirsiniz. Bir dosya veya klasörü sağ tıklayın (veya basılı tutun) ve özellikleri seçin, ardından gelişmiş düğmesini seçin ve verileri güvence altına almak için içeriği şifrele onay kutusunu seçin. Gelişmiş özellikler penceresini kapatmak için Tamam'ı seçin, uygula'yı seçin ve ardından Tamam'ı seçin..

Mac'te dosyalarınızı şifrelemek için 'önizleme uygulamasını' kullanabilirsiniz. Görüntüyü önizleme uygulamasıyla açın, dosya menüsünden 'PDF olarak dışa aktar'ı seçin, açılır pencerede uzantıyı' .pdf 'olarak yeniden adlandırın ve ayrıntıları göster'i tıklayın. Bu, dosyayı şifreleme ve bir şifre belirleme seçeneği sunar. Bu yöntem, önizleme uygulaması tarafından açılabilecek görüntü dosyaları veya belgeler için çalışmalıdır.

Geçmişinizi Silin

Safari, Chrome ve Firefox dahil olmak üzere bugünlerde neredeyse tüm tarayıcılar, çerezleri engelleyen ve İnternet geçmişinizi kaydetmesini önleyen özel bir tarama modu kullanarak web'de gezinmenize izin verecektir. Her zaman özel tarama kullanarak sörf yapmak iyi bir fikirdir. Özel bir tarayıcı kullanmayı unutursanız, özellikle cihazınızı (beklenmedik bir şekilde) başka biriyle paylaşıyorsanız, geçmişinizi düzenli olarak silmeyi ve önbelleğinizi temizlemeyi unutmayın..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me