Mozilla ve ExpressVPN, Mozilla'nın yeni yeniden adlandırılan Firefox Lite uygulaması kullanıcılarına popüler VPN hizmetinin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünün sunulacağı yeni bir ortaklık duyurdular. Bu teklif Hindistan, Endonezya, Tayland ve Filipinler'deki Mozilla Lite kullanıcılarına açık olacak.


Kısa süre önce duyurulmuş benzer bir ortaklığın aksine, sadece bir grup Amerikalı kullanıcı tarafından kullanılabilen kısa vadeli bir “deneme” olan ProtonVPN arasında, bu hedef ülkelerdeki tüm Firefox Lite kullanıcılarına sunulan uzun vadeli bir projedir..

“Birlikte, Firefox Lite kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz bir ExpressVPN denemesi sunacağız, bağlantılarını korumalarına ve verilerinin meraklı gözlere veya kötü niyetli aktörlere maruz kalmamasına yardımcı olacağız.”

Seçilen ülkelerdeki kullanıcıları hedefleme kararını açıklayan ExpressVPN başkan yardımcısı Harold Li bize şunları söyledi:

"Bu dört ülke dünyanın en büyük internet nüfusuna sahip ülkeler arasında ve Mozilla'nın şu anda Firefox Lite ile hedeflediği kilit pazarlar."

Mozilla reklamı

Mozilla

Mozilla Foundation, açık kaynaklı Firefox tarayıcısını geliştirmek için en iyi bilinen kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Gelirinin büyük bir kısmı "telif hakkı ara" ancak Mozilla son zamanlarda gelir modelini çeşitlendirmenin yollarını deniyor.

ExpressVPN ile ortaklığının bu çabanın bir parçası olduğunu varsaymak adil bir şeydir..

ExpressVPN

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları merkezli gizlilik odaklı bir VPN hizmetidir. Kullanıcıların gizliliğinden ödün vermeyen hiçbir kayıt tutmaz, 7/24 olağanüstü müşteri desteği sunar ve 30 günlük tartışmasız para iade garantisi fikrine öncülük eder..

Elbette Android (4.2+) dahil olmak üzere her büyük platform için uygulamalar sunar. ExpressVPN, bilgisayar korsanlarını ve meraklı hükümetleri uzak tutmak için tüm uygulamalarında çok güçlü şifreleme kullanır. ExpressVPN tüm DNS sorgularının kendisini çözer ve uygulamaları kullanıcıların gerçek kimliğinin internette gösterilmemesini sağlamak için tam DNS sızıntısı koruması ve kill anahtarları içerir.

Mozilla Asya İş Geliştirme Başkanı Charles Chen şunları kaydetti:

“VPN'leri internet güvenliği ve gizliliği için kritik bir araç olarak görüyoruz. ExpressVPN, sızdırmazlık konusunda öncü çalışmaları nedeniyle göze çarpıyordu. Kullanıcılarımıza yepyeni bir güvenli mobil Web deneyimi sunmak için bu kadar güçlü bir işbirliği kurduğumuz için mutluyuz. ”

ExpressVPN'in, nerede olursa olsun Android uygulamasının tüm kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz bir deneme sunduğunu belirtmek gerekir..

Firefox Lite

Firefox Lite, özellikle Asya pazarı için tasarlanmış hızlı ve hafif bir tarayıcıdır. Firefox Rocket'in yeniden markalanması, Firefox Lite sadece 3.5 MB indirme ve bant genişliği kullanımını en aza indirmeye odaklanıyor.

Turbo Modu, sayfa yükleme sürelerini hızlandırmak ve veri kullanımını en aza indirmek için web sayfalarındaki reklamları ve diğer üçüncü taraf içeriklerini filtreler. Ayrıca çevrimdışı okumak için tüm ekranı PDF'ye kaydetme olanağı sunar (kullanıcıların web sitesine hızlı bir şekilde dönebilmeleri için bir web bağlantısı ile birlikte).

ProPrivacy.com’un görüşü

İnsanları güvenlik ve gizlilikleri için bir VPN kullanmaya teşvik etmek iyi bir şeydir, bu nedenle Mozilla ile bu tür stratejik ortaklıklarla sorun yaşamıyoruz, bu da hem kullanıcılarına fayda sağlıyor hem de gelir için Google'a bağımlılığını azaltıyor.

ExpressVPN aynı zamanda harika bir VPN sağlayıcısı ve bu çok büyük pazarlardan yeni müşteri akınıyla başa çıkmak için gerekli altyapıya sahip piyasadaki birkaç kişiden biri. Gerçekten de, Hindistan, Endonezya, Tayland ve Filipinler’in 729 milyon internet kullanıcısı bir araya geldi. Bu kişilerin küçük bir yüzdesi bile Mozilla ve ExpressVPN'i tekliflerine çıkarsa, VPN hizmetinin meydan okumayı ölçeklendirmesi hayati önem taşıyor. Harold Li, ExpressVPN'in buna hazır olduğunu bize doğruladı:

"ExpressVPN, 2009'da piyasaya çıktığımızdan bu yana katlanarak büyümüştür ve sektör lideri hız, güvenilirlik ve müşteri hizmetlerini her zaman korumak için kaynaklarımızı ve altyapımızı sürekli olarak ölçekleyebildik. Bu ortaklığın getireceği kullanıcılardaki büyümeyi destekleyebileceğimizden eminiz."

Bizim tek endişemiz, Firefox Lite'ın, genellikle mobil veri bant genişliği sağlamak için mücadele eden gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılara yönelik olmasıdır. Bir ExpressVPN aboneliği aylık 12,95 $ (veya hedef demografideki birçok insanın mücadele edebileceğinden korktuğumuz mevcut anlaşma ile yıllık bir abonelik satın alınırsa aylık 6,67 $ 'a mal olur. Bunu Li'ye koyduğumuzda şöyle dedi:

"Gördüğümüz, tüm dünyadaki kullanıcıların giderek çevrimiçi gizlilik ve güvenliği bir zorunluluk olarak görmesi ve bunu korumak için ödeme yapmaya istekli olmalarıdır. Günün sonunda, sunabileceğimiz değerle ilgili ve bu lansman pazarlarının dördündeki önemli sayıda müşteriden kullanıcıların ExpressVPN'deki değeri gördüğünü biliyoruz. "

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me