ShowBox Android için ücretsiz bir film ve TV akışı uygulaması. MovieBox, iOS kardeşidir ve özellikle Apple’ın duvarlı bahçe platformundaki bu tür uygulamaların nadir olması nedeniyle popülerdir..


MovieBox'ın hem jailbreak yapılmış cihazlara (Cydia kullanarak) hem de jailbreak yapmayan cihazlara (Safari tarayıcısı için özel bir yapılandırma dosyası kullanarak) yüklenebilmesi, onu iOS kullanıcıları arasında daha popüler hale getirdi.

Ne yazık ki, hem ShowBox hem de MovieBox çalışmayı durdurdu. Her iki uygulama da sunucularına bağlanamaz.

Peki ne oldu?

DTAthemes, geliştiricilerin projenin bittiğini doğruladığı “çok kısa bir görüşme” yapmasına rağmen, resmi bilgi konusunda çok az şey var..

Bu gelişme, ShowBox ve MovieBox dosyalarını barındıran bir dizi web sitesine karşı bir film stüdyosu koalisyonu tarafından açılan dava eylemlerini takip ediyor.

Bu işlemin bir parçası olarak, Cloudflare ve Godaddy'ye Showboxbuzz.com, Showbox.software, Rawapk.com, Popcorn-time.to, Popcorntime.sh, YTS.ag, YTS dahil olmak üzere birden fazla site için kayıt ayrıntılarını teslim etme talimatı verildi. gg ve Showboxappdownload.com.

ShowBox / MovieBox geliştiricilerinin havluya atma zamanının geldiğine karar verdikleri açık görünüyor.

Ne gibi alternatifler var?

ShowBox ve MovieBox kullanıcıları için iyi haber, bir dizi iyi alternatifin mevcut olmasıdır ...

Patlamış Mısır Zamanı

Popcorn Time, masaüstünüze veya mobil cihazınıza yüksek kaliteli video içeriği akışı sağlamak için BitTorrent P2P teknolojisini kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. Bu içerik film ve TV torrent sitelerinden alınmıştır. Kaygan kullanıcı arayüzü ve oldukça yavaş internet bağlantılarında bile arabelleğe alma sorunu olmadan pürüzsüz 720p veya 1080p video akışı sağlama yeteneği, uygulamayı büyük bir takip kazandı..

Film Kutusu ana sayfası

Sizi bir VPN almaya zorlamak dışında, Popcorn Time reklamsızdır ve Chromecast, AirPlay veya DLNA ile büyük bir ekrana yayınlamanıza olanak tanır.

Şu anda, her ikisi de Android .apk indirmeleri sunan Popcorn-Time.to ve PopcornTime.sh'ı önerdiğimiz bu açık kaynaklı yazılımın sadece iki çatalları var. MoviePass mülteciler, jailbreak gerekmeden iOS yükleyicisine Popcorn-Time.to kullanabilir veya bir jailbreak cihazı kullanıyorsa, Cydia kaynaklarına repo yapmak için Popcorn-Time.'i ekleyin.

Teorik olarak, herhangi bir platformdaki kullanıcılar için başka bir iyi seçenek, Popcorn Time'ın tarayıcı tabanlı bir sürümü olan PopcornTime Online'ı ziyaret etmektir. Ancak, bu makale için test ettiğimizde bu işe yaramadı.

Popcorn Time ile akış yaparken her zaman bir VPN kullanmak özellikle önemlidir, çünkü uygulama BitTorrent dosya paylaşım protokolünü kullanır. Bu, gerçek IP adreslerini gizlemek için bir VPN kullanmadığı sürece indiricilerin izlenmesini kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için lütfen Popcorn Time için 5 En İyi VPN'e bakın.

Kodi

Kodi çok popüler bir açık kaynak IPTV akışı uygulaması. Temel çok platformlu uygulama yasadışı içeriğe erişim sağlamaz, ancak üçüncü taraf Kodi eklentilerini yüklemek kolaydır.

Uygulama çoğu platformda kullanılabilir, ancak iOS kullanıcıları ya jailbreak yapılmış bir cihaza ihtiyaç duyuyor ya da Xcode 7 çalıştıran bir Mac gerektiren bir kurulum prosedüründen geçiyor.

Kodi eklentileri merkezi sunucularda bulunan IPTV kaynaklarını kullandığından, yasa dışı içerik akışı Kodi'de Popcorn Time'a göre daha güvenlidir. Yine de, merkezi sunuculara el konabilir ve bunlardan içerik yayınlayan herkesin IP adresleri elde edilir.

Bu nedenle Kodi kullanıcılarının gerçek IP adreslerini gizlemek için bir VPN kullanmasını önemle tavsiye ederiz. VPN'ler, belirli ülkelerle sınırlı yasal içeriğe erişmek için de yararlıdır. İngiltere’nin BBC iPlayer'ı gibi. Kodi hakkında daha fazla tartışma için lütfen Kodi İçin En İyi VPN'ler konusuna bakın..

TeaTV

Android, Windows ve macOS için bu akış uygulaması #ShowBox Twitter iş parçacığında yoğun bir şekilde uçlanıyor. Android sürümünü kontrol ettik ve geniş ve güncel bir film ve TV başlığı kütüphanesi sunan akıllı görünümlü bir uygulama bulduk.

Film kutusu çay TV

Bunlar 1080p'de sorunsuz bir şekilde yayınlanıyor, ancak uygulamanın reklam destekli olduğunu unutmayın..

Sonuç

MovieBox ve ShowBox, ücretsiz film ve TV içeriğini izlemek için harika uygulamalardır, ancak tek seçenek bunlar değildir. Kişisel tercihimiz Popcorn Time, ancak Kodi, TeaTV veya diğer IPTV çözümlerinden bile daha fazlası, güvende kalmak için gerçekten bir VPN kullanmanız gerekiyor.

Fotoğraf kredisi: Stock-Asso / Shutterstock tarafından.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me