Bu yıl Bitcoin fiyatında meteorik bir artış görüldü. Kripto para birimini büyük ölçüde daha ucuza satın alan insanlar için kazançlar olağanüstü oldu. Bir, iki, üç - veya daha fazla yıl önce satın alanlar için, boğa piyasası şişirilmiş Bitcoin cüzdanlarının yolunu açtı.


Bununla birlikte, bu zenginliklerden yararlanan ABD sakinleri için kötü haberler var. İç Gelir Servisi (IRS), Bitcoin sahibi yüzlerce ABD vatandaşının büyük kazançları için vergi beyan etmediği ve vergi ödemediğine karar verdi. Bitcoin (ve diğer altcoin) satın alan veya daha önce satın almış olan insanlar ciddi para kazanıyor - Sam Amca da bir parça turta istiyor.

IRS'ye göre, Bitcoin sahipleri Bitcoinleri vergiden kaçınmanın bir yolu olarak gördüklerini itiraf ediyor:

“Kripto para birimi kullanıcıları vergi raporlama gereksinimlerini önlemek için Bitcoin kullanmayı düşündüklerini açıkça kabul ettiler."

Yönüyle

Kasım 2016'da IRS, mahkemelerin "John Doe" 2013-2015 yılları arasında Bitcoin'i transfer eden tüm ABD Coinbase müşterilerini çağırıyor. Coinbase, 2012 yılında kurulan popüler bir cüzdan ve kripto para borsasıdır. Belirli bir hedef belirtmesi gerekmediği için “John Doe” siparişi denir. Bunun yerine, faaliyetleri tarafından belirtildiği gibi belirli bir gruba girdiği kabul edilen herkes için geçerlidir..

Başlangıçta, istek kabul edildi. IRS'ye ABD Coinbase cüzdan sahiplerinin kimliklerini arama izni verildi. Ancak, avukat Jeffrey K. Berns (Berns Weiss LLP'nin Yönetici Ortağı) daha sonra hareketi devirmek için başvuruda bulundu. IRS mahkemeden Bern'in temyizini reddetmesini isteyen bir dava açtı. Coinbase ve bir dizi “John Does” mahkemenin kararına karşı tartışmaya devam etti.

Daha sonra, Mart 2017'de Berns gizemli bir şekilde hareketini geri çekti. Bu, IRS'ye mahkemenin Coinbase ile ilgili veri çağrılarını uygulamasını istemesini talep etti. IRS, talebini desteklemek için şu beyanda bulundu:

“Bitcoin'den sadece birkaç yıl içinde milyarlarca dolarlık servet patlaması oldu, bu da önemli miktarda şüphesi ABD vergi mükelleflerine tahakkuk etti ve IRS'ye bu gelir artışını neredeyse hiç üçüncü tarafa bildirmedi. ”

IRS

Vergi kaçırma

IRS'ye göre Coinbase, istediği bilginin 14.355 Coinbase hesap sahibini içeren 8.9 milyon Coinbase işlemini içerdiğini itiraf etti. IRS, Bitcoins'den vergi beyan eden insanlara bu konuda çapraz referans verebildi. Bunu yaptıktan sonra şunları bildirdi:

"Sadece 800 ila 900 vergi mükellefi, ilgili yılların her birinde bitcoin ile ilgili kazançlar bildirdi ve 14.000'den fazla Coinbase kullanıcısının belirli bir yılda en az 20.000 $ değerinde bitcoin satın aldığını, sattığını, gönderdiğini veya aldığını bildirdi."

Bu, IRS’nin "birçok Coinbase kullanıcısının bitcoin kazançlarını rapor etmeyebileceğini." Bu nedenle mahkeme yine IRS'nin "bu vergi mükelleflerinin soruşturulması konusunda meşru bir menfaati vardır."

Ancak mahkeme, IRS'nin tüm ABD Coinbase hesap sahiplerini araştırma talebinin çok geniş olduğuna da karar verdi. IRS'yi soruşturma kapsamını daraltmaya zorladı. IRS, yalnızca söz konusu süre içinde Coinbase tarafından dosyalanan 1099-K formuna sahip olmayan hesap sahiplerine ilişkin bilgi istemeyi kabul etti. Ayrıca, IRS tarafından zaten bilinen kişilerin kayıtlarını aramayacaktır..

Coinbase Irs

Önde Git

Şimdi, IRS'nin zevkinden çok, ABD mahkemesi, IRS'nin ABD vatandaşlarının vergi ödemekten kaçınıp kaçınmadığını anlamak için Coinbase kullanıcıları hakkında belirli bilgileri toplamanın yasal olduğuna karar verdi. Bununla birlikte, mahkemenin nihai kararı, IRS'nin kimler hakkında bilgi isteyebileceği ve hangi bilgileri isteyebileceği konusunda bazı ekstra sınırlamalar getirmektedir..

Başlangıçta IRS, kullanıcı profilleri, kullanıcı tercihleri, kullanıcı güvenlik ayarları ve geçmişi, kullanıcı ödeme yöntemleri ve Coinbase cüzdanlarının fon kaynaklarıyla ilgili diğer verileri talep etmişti. IRS ayrıca işlemin tarihi, miktarı ve türü, işlemlere katılan tarafların adları / tanımlayıcıları ve hatta Bitcoin gönderme veya alma talepleri de dahil olmak üzere tüm cüzdan etkinlik kayıtlarına el koymak istedi..

"20.000 doların üzerinde"

Ancak mahkeme, IRS'nin 31 Aralık 2013 - 31 Aralık 2015 tarihleri ​​arasında yalnızca 20.000 $ 'ın üzerinde işlem yapan hesaplarla ilgili belirli ayrıntıları talep edebileceğine karar vermiştir. Ayrıca, bazı kayıtlar hareketsiz olarak kabul edilmiştir. alanı - özellikle tüm hesap açma kayıtları, pasaport veya sürücü belgelerinin kopyaları, cüzdan adresleri ve cüzdanlar için genel anahtarlar.

Mahkeme ayrıca “bu aşamada” IRS soruşturmaları için gerekli olmayan bazı kayıtlar da buldu. Bunlar arasında “Müşterinizi Bilirsiniz titizlik kayıtları, üçüncü taraflara erişim, kontrol veya işlem onay yetkisi veren anlaşmalar veya talimatlar ve yazışmalar da bulunmaktadır. Coinbase ile kullanıcı veya cüzdan erişimine sahip herhangi bir üçüncü taraf arasında. ”

Coinbase bunu kısmi bir zafer olarak bildirdi çünkü araştırılabilecek cüzdan sayısını 480.000'den 14.000 müşteriye düşürdü.

Coinbase

Ancak, Coinbase'in IRS'ye teslim etmesi gereken şey, yine de hassas şeylerdir. Özellikle 20.000 doların üzerinde işlem yapan hesap sahipleriyle ilgili olduğu düşünüldüğünde. Sonuçta, en büyük Bitcoin zenginliğine sahip hesap sahipleri, vergiden en fazla kaçma olasılığı en yüksek olanıdır. Mahkemenin adil bir oyun olduğuna karar verdi:

İsim, doğum tarihi, adres, vergi mükellefi kimlik numarası, işlem günlükleri dahil hesap etkinliği kayıtları veya işlemin tarihini, tutarını ve türünü (satın alma / satış / değişim), işlem sonrası bakiyesini ve karşı tarafların adlarını tanımlayan diğer kayıtlar işleme ek olarak tüm periyodik hesap veya fatura ekstreleri (veya eşdeğeri).

Bu, IRS'ye başlamak için bol miktarda vermelidir. Unutmayalım ki mahkeme diğer kayıtların "IRS ilgili kayıtları inceledikten sonra belirli bir hesap sahibi için gerekli olabilir." Bitcoin'in düzensiz bir sığınak olacağını düşünen insanlar yanlış gibi görünüyor. Bitcoin'in suçluluk için kullanıldığı biliniyor ve yetkililer zorlanıyor.

Görüşler yazarın kendi.

Başlık resim kredisi: Wit Olszewski / Shutterstock.com

Fotoğraf: Brandon Bourdages / Shutterstock.com, Wit Olszewski / Shutterstock.com, 360b / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me