ProPrivacy araştırması, insanların Maç Grubu hakkında ne kadar az şey bildiklerini ortaya koyuyor


 • Eşleşme Grubu abonelerinin yaklaşık yarısı IAC'ye ait olan diğer tanışma platformlarının farkında değil
 • Match.com, Tinder, OKCupid, Plenty of Fish ve Hinge'deki abonelerin% 61'i platformlarla paylaştıkları veri miktarı konusunda endişeli
 • % 65'i tanışma servisinin kime ait olduğunu bilmiyor

Çevrimiçi arkadaşlık servislerinin uyumlu ortaklar bulmada etkili olabilmesi için bir şey gerekir - verileriniz. Platformlara ne kadar kişisel veri aktarırsanız, bir eşleşme bulma şansınız o kadar artar.

Bu, hiç bitmeyen aşk arayışında ödemek için küçük bir fiyat gibi görünüyor, ancak birçok kullanıcı ne kadar veri verdiklerini veya bu şirketlerin bu verileri teslim ettikten sonra tam olarak nasıl kullandıklarını anlamıyor.

Bu sitelerin ve uygulamaların kişisel hayatımızın her yönünü araştırmasına izin veriyoruz. Bir eşleşme bulduğumuzda, platformdaki diğer kullanıcılarla iletişim kurarken bu hizmetleri en derin sırlarımızla emanet ediyoruz..

Ancak bu çevrimiçi randevu hizmetleri hakkında ne kadar bilgimiz var? Ve onlara ruhlarımızın en samimi köşeleri ile güvenebilir miyiz? ProPrivacy’in araştırması, yeterince bilmediğimizi gösteriyor.

Aşk tekeli

Match.com, ABD'de ve dünyada bir ev ismi haline geldi. Site 1995 yılında yayına başladı ve on yıldan fazla bir süredir çevrimiçi arkadaşlık nişine hakim olmaya devam etti. Amerikalıların çoğu üretken arkadaşlık sitesini duymuş olsa da, Match.com'un ana şirket olan InterActiveCorp (IAC) 'a ait birçok popüler arkadaşlık sitesinden sadece biri olduğunu öğrenmek şaşırtıcı olabilir..

Oldukça popüler Tinder, Match Group portföyündeki en başarılı markadır, ancak diğer hizmetler arasında OKCupid, Chemistry.com, Twoo ve BlackPeopleMeet.com yer almaktadır. Bu şirketler arasındaki bağlantıların farkında değilseniz, yalnız değilsiniz. ProPrivacy yakın zamanda 1.000 Amerikan vatandaşıyla anket yaptı ve katılımcıların% 46'sının tanışma hizmetleri arasındaki herhangi bir bağlantının farkında olmadığına karar verdi.

Match Group (IAC) portföyündeki tüm tanışma uygulamaları ve hizmetleri

 • Match.com
 • BlackPeopleMeet.com
 • Chemistry.com
 • hoş
 • Menteşe
 • FriendScout24
 • HowAboutWe
 • Meetik Grubu
 • OkCupid
 • Bizim zamanımız
 • İnsanlar Medya
 • PlentyOfFish
 • Tinder
 • twoo

Bu farkındalık eksikliği tasarımdan kaynaklanmaktadır. IAC, portföyündeki markaların ayrı kalmasını sağlamak için büyük çaba sarf etti. Ancak daha yakından bakın ve verilerinizin IAC portföyündeki tüm markalar arasında serbestçe aktığını keşfedeceksiniz..

IAC, bu veri paylaşım politikasının “başkalarıyla önemli bağlantılar kurma şansınızı artırma” veya “platformlar arası işlevlerden” faydalanma gibi çeşitli amaçlara hizmet ettiğini, ancak Maç Grubunun politikalarında gizli tehlikeler bulunduğunu söylüyor?

 • Bol Balık
 • OkCupid
 • Eşleşme
 • Menteşe
 • Tinder

Verileriniz için riskler

Veriler ilişki ekonomisinin yakıtı haline geldi ve Kibrit Grubu tüm flört endüstrisini güçlendiriyor. IAC portföyü, bir sonraki en yakın rakibi eHarmony'nin iki katından daha fazla bir online buluşmanın% 25 pazar payına sahiptir. Bildirilen son çeyrekte, Maç Grubunun toplam kullanıcı tabanı bundan çok daha yüksek olmasına rağmen, 9 milyona yakın ödeme yapan aboneye sahipti. Sadece Tinder'da 50 milyondan fazla kullanıcı var.

Çevrimiçi aşk oligopolisi gizlilik için neden kötüdür? Eşleşme Grubu, kişisel verilerin tüm markaları arasında paylaşıldığını açıkça belirtmemiş olsaydı.

Arkadaşlık uygulamalarındaki tekel, gizlilik açısından tek bir hata noktasını temsil eder. Şirketin sistemlerinden biri saldırıya uğradığında verilerinize ne olur? Bu hizmeti hiç kullanmamış olsanız bile, en derin sırlarınızın tehlikeye girdiğini görebilirsiniz.

Tinder gizlilik politikasında bile “… kişisel bilgilerinizin her zaman güvenli kalacağına söz vermiyoruz ve beklememelisiniz.”

Arkadaşlık uygulama kullanıcılarına, paylaştıkları bilgi miktarı hakkında nasıl hissettiklerini sorduğumuzda,% 62'si bu konuda endişelendiklerini itiraf etti ve% 70'i, uygulamaların mükemmel eşleşmeyi karşılama sözü ile aşırı paylaşım yapmaya teşvik ettiğini hissetti..

Ve hata yapmayın - Eğer Maç Grubu alanındaki arkadaşlık hizmetlerini düzenli olarak kullanırsanız, IAC muhtemelen kendiniz hakkında bildiğiniz hakkında daha fazla şey bilir.

Ne sıklıkta giriş yaptığınızı, gündüz (ve gece) kesin konumunuzu bilirler, fotoğraflarınızı ve videolarınızı birden fazla platformda toplarlar, ırkınızı, cinsiyetinizi, yaşınızı bilirler; ilgi duyduğunuz her insanın ayrıntılarının yanı sıra. En çok kullandığınız kelimeleri biliyorlar; ne açar, ne kapatır, kaç kişiyle tanışırsın, kaç tane hayalet yaparsın, birini kaydırmadan önce ne kadar zaman geçirirsin ve seni kaydırmadan önce ne kadar zaman geçirirler.

Bu, buzdağının sadece görünen kısmıdır ve tüm bu veriler, tüm Maç Grupları arkadaşlık hizmetleri arasında serbestçe akabilir. Verilerinizi Tinder'da paylaşmak istediğiniz için, BlackPeopleMeet veya OKCupid ile paylaşmak istediğiniz anlamına mı geliyor??

Şirketler arasındaki bağlantıları keşfetmenin tek yolu gizlilik politikalarına dalmak veya holding şirketin kurumsal sitesini ziyaret etmektir. O zaman, anketimizin Tinder kullanıcılarının yaklaşık yarısının (% 49) ana şirketin birden fazla çevrimiçi arkadaşlık platformuna sahip olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını ortaya koyması şaşırtıcı değil..

IAC'ye açık mektup

Çevrimiçi randevu, aşkı bulma konusundaki toplumsal sözleşmeleri yeniden şekillendirdi. Yaklaşık 50 milyon Amerikalı çevrimiçi tanışma hizmetlerini veya Birleşik Devletler'deki tek nüfusun yaklaşık% 92'sini kullanmıştır. Stanford Üniversitesi'nden alınan verilere göre, heteroseksüel çiftlerin yaklaşık% 40'ı çevrimiçi buluştu. Bu rakam aynı cinsiyetten çiftlerin% 60'ına daha yakın.

Bu hizmetler, garip kör tarihleri ​​ruh eşinizle tanışmak için tamamen organik bir yolla değiştirerek modern dünyada aşkı bulma arayışımızda anahtar bir araç haline geldi. Ancak insanların kişisel verilerinin gerçek değerine uyandığı bir dünyada, IAC gibi şirketlerin, bunları kullanmaya devam edersek çok daha şeffaf politikalar benimsemeleri gerekir..

IAC, veri paylaşımı uygulamalarının gizlilik politikalarında açıkça düzenlendiğini iddia ediyor… ve bu doğrudur. Ancak, kullanıcıların verilerin grup içinde ne zaman paylaşıldığını ve bu verilerin tam olarak ne olduğunu tam olarak kontrol edebilmeleri gerektiğini bilme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz..

Bu yüzden IAC'ye açık bir mektup yazdık ve hizmet kullanıcılarının da aynısını yapmalarını istiyoruz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me