Bu yılın başlarında, Çar Ekibi olarak bilinen Rus hackerlar Litvanya'daki bir plastik cerrahi kliniğinden çıplak hasta fotoğrafları çaldı. Dünyanın her yerinden hastalardan fidye talep ettiler ve ödeme yapmazlarsa ödün vermeyen fotoğraflarını çevrimiçi olarak sızdırmakla tehdit ettiler. Şimdi, zenginlere ve ünlülere hitap eden bir İngiliz plastik cerrahi kliniği yıkıcı bir taklitçi saldırısı geçirdi.

Londra Köprüsü Plastik Cerrahi (LBPS), Londra'nın merkezindeki Marylebone yakınında yer almaktadır. Tanınmış klinik, mevcut en iyi işi isteyen zengin müşteriler arasında popülerdir. Ameliyatın web sitesi “İngiltere'nin önde gelen plastik cerrahi kliniklerinden biri” olduğunu söylüyor.

Şimdi, Dark Overlord olarak bilinen hackerlar, ünlü klinikten bir önbellek fotoğrafı çaldılar. Daha önce Orange Is The New Black'in beşinci sezonunu (hayranların zevkine çok fazla) sızdırmış olan kötü niyetli hackerlar, bu görüntüleri çevrimiçi yayınlamakla tehdit ediyor.

Çıplak Ünlü Cerrahi Fotoğrafları

Çalınan fotoğraflar prosedürlerden önce, sırasında ve sonrasında çekilen resimleri içerir. Bu nedenle, göğüs büyütme ve genital iyileştirme gibi prosedürlerden geçmeyi seçen zengin müşterilerin ve ünlülerin taviz veren görüntülerini içerir. Çıplak siber saldırıdan etkilenenler arasında İngiliz ünlü Katie Price, AKA Jordan.

Saldırının zamanlaması bazı kaşları yükseltebilir. Neden? Jordan geçtiğimiz günlerde LBPS'ye başarılı bir yüz germe için kamuoyuna teşekkür ettiğinden klinikte geçti. Ürdün İngiltere dışında özellikle tanınmadığı için, Kara Overlord bilgisayar korsanlarının İngiltere'de bulunduğu anlamına gelebilir?


Katie Price

Derinden Ödün Veren Malzeme

Taklitçi plastik cerrahi saldırısı ilk önce Karanlık Overlord korsanları ABD merkezli haber web sitesi Daily Beast ile aşağıdaki mesajla temas ettiğinde ortaya çıktı:

“Bu boktan TB'larımız [terabayt] var. Veritabanları, isimler, her şey. Burada bazı kraliyet aileleri var. ”

Bu mesajla birlikte, Daily Beast, cerrahi değişiklikler alma sürecinde hastaların görüntülerini içerdiği iddia edilen bir fotoğraf yuvası yumurtası aldı..

Bilgisayar korsanları, "Dünya hiçbir zaman bu kadar plastik bir cerrahın tıbbi çöplüğünü görmedi," diye övünüyor.

Fotoğraflara baktıktan sonra Daily Beast şunları bildirdi:

“Birçoğu son derece grafik ve yakın, erkek ve dişi genital bölgelerinde ameliyat gösteriyor. Diğerleri ameliyat sonrası görünür hastaların vücutlarını gösterirken, bazıları yüzleri de içerir. ”

Bilgisayar korsanları fotoğrafları çevrimiçi sızdırmakla tehdit ediyor. Daily Beast, kesinlikle gerçek anlaşma olarak göründüklerini doğruladı..

Koyu Derebeyi Plastik

Penetrasyon Onaylandı

Londra merkezli klinik, Karanlık Overlord'un iddialarından önce nüfuz edildiğini doğrulamak için siber güvenlik uzmanlarını kullandı:

“Ne yazık ki, BT uzmanlarımız ve polis tarafından yapılan soruşturmaların ardından güvenliğimizin ihlal edildiğine ve verilerin çalındığına inanıyoruz. Hala hangi verilerin güvenliğinin ihlal edildiğini belirlemek için çalışıyoruz. ”

Bu, Litvanya kliniğinden başka bir ameliyatı şantaj yapmak için kullanılan fotoğrafların yeniden hash edilmesinin aksine, fotoğrafların önbelleğinin gerçekten yeni bir malzeme olduğu görülüyor..

LBPS web sitesinde şöyle bir açıklama yaptı:

“Güvenlik ve hasta gizliliği bizim için her zaman çok önemli oldu… Bu veri ihlalinin hastalarımıza ve ekibimize her gün endişe duyan herhangi biriyle görüşmek için 020- 3858 0664. ”

Modern saldırı vektör

Bu tür bir siber saldırı, bu yıl sadece ortaya çıkan gasp tabanlı bir hacklemenin yeni bir şeklidir. Siber gasp etmenin en yaygın yöntemi, bir kişinin bilgisayarını veya akıllı telefon cihazını kilitlemek için kötü amaçlı yazılım kullanmaktır.

Fidye yazılımı, bilindiği gibi, kurban bilgisayar korsanlarına genellikle Bitcoin'de bir miktar ödeyene kadar kurbanın cihazını şifrelemeyle etkisiz hale getirir. Bu türden en büyük saldırı - Wannacy saldırısı - bu yıl da oldu. Birçok şirket, devlet kurumu ve hastane de dahil olmak üzere dünya çapında binlerce bilgisayarı etkiledi.

Bu yılın her iki plastik cerrahi korsanlığında da siber suçlular kurbanlarını daha kişisel - ve geleneksel diyebilirler - zorlamanın bir yolunu keşfettiler. İtibarlarını korumak için kurbanı veya kliniği (veya her ikisini) şantaj yapmak endişe verici bir eğilimdir.

Kraliyet tacı

İlgili Kraliyet ailesi?

Bilgisayar korsanlarının Kraliyet ailesinin imgelerine sahip olduklarına dair cesur iddiaları, muhtemelen İngiltere'nin istihbaratının (GCHQ ve Kraliçe tarafından Şubat ayında açılan) yeni Ulusal Siber Güvenlik Merkezi de dahil olmak üzere tam gücünün denemek için kullanılacağı anlamına geliyor. ve bul onları.

İddia da mevsimsel ve İngiltere 5 Kasım'da Barut Parlamasının yasaklanmasını kutlamak için hazırlanıyor. Bilgisayar korsanları keşfedilirse, Taç'a High Treason suçlamasıyla karşılaşacak bir sonraki grup olacak mı? Neyse ki Karanlık Derebeyler için, High Treason 1998'den beri bir infaz cezası taşımadı, bu yüzden kaderleri Guy Fawkes'inki kadar korkunç olmayacak.

Görüşler yazarın kendi.

Başlık resim kredisi: puhhha / Shutterstock.com

Fotoğraf: Joe Seer / Shutterstock.com, Sergey Nivens / Shutterstock.com, Elina Leonova / Shutterstok.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me