Çifte cinayet davası şu soruyu gündeme getiriyor: Alexa çevre konuşmalarımızı dinliyor mu?

amazon echo seni dinliyor mu?


New Hampshire hakimi, Amazon'a, New Hampshire Eyaleti / Timothy Verrill'in çifte cinayet davasında potansiyel olarak önemli kanıt tutabilecek bir Yankı cihazından kayıtları devretmesi emrini verdi..

27 Ocak - 29 Ocak 2017 arasında, savcılar Verrill'in iki kadını Farmington, New Hampshire'daki bir evde bıçakladığını iddia ediyorlar. Christine Sullivan ve Jenna Pellegrini, birkaç gün sonra, ceset silahının cesetlerinin yanında gömülü olduğu mülkün arka bahçesinde bir muşamba altında bulundu. Verrill iki sayı birinci derece cinayetle suçlandı ve katliamlarda suçsuz olduğunu iddia etti. Şu anda hapishanede oturuyor ve duruşmasının gelecek yılın baharında başlamasını bekliyor.

Devletin Verrill aleyhindeki davasının anahtarı, cinayetlerin gerçekleştiği ev mutfağında bulunan bir Yankı cihazından Amazon'un sunucularında bulunan ses içeriği olabilir. Amazon’un Yankı cihazları, belirli tetikleyici kelimeleri dinleyen ve daha sonra ses kaydetmeye başlayan sesle etkinleştirilen Alexa dijital kişisel asistanla donatılmıştır. Bu ses kayıtları daha sonra kullanıcı tarafından manuel olarak silinene kadar Amazon sunucularında depolanır. Davada savcılar, söz konusu Yankı aygıtının cinayetlerden önce, sırasında ve sonrasında evde olanları dinlemesini ve kaydetmesini umuyor; ve bu kayıtların Bay Verrill aleyhindeki davalarını sağlamlaştırmak için kilit kanıtları tutacağını.

Gerekçeli ya da değil?

Hâkimin emrine göre, Devlet Amazon'un 27 Ocak - 29 Ocak 2017 tarihleri ​​arasında kaydedilen Yankı cihazından veri teslim etmesini talep ediyor. Emir, aşağıdaki ifade ile talebi haklı çıkarıyor:

“Mahkeme, Amazon.com tarafından veya Amazon.com tarafından tutulan sunucuların ve / veya kayıtların 27 Ocak 2017'den 29 Ocak 2017'ye kadar Echo akıllı konuşmacı tarafından yapılan kayıtları içerdiğine inanmanın olası bir nedeni olduğunu ve bu sunucular, o zaman zarfında o akıllı hoparlöre bağlı olan herhangi bir hücresel cihazı tanımlayan bilgiler içerir ve bu tür bilgilerin, zaman içinde vücudun mutfaktan saldırı ve olası çıkarılması da dahil olmak üzere Bayan Sullivan'a karşı işlenen suçların kanıtlarını içerir. 27 Ocak 2017 - 29 Ocak 2017 dönemi. ”

Amazon’un sunucularında yer alan bu Yankı kayıtları, Devletin yaptıklarından şüphelendiği suçlayıcı kanıtları içeriyorsa, savcıların davada mahkumiyet etmelerini sağlayan temel kanıtlar olabilir..

Bu kaydedilmiş ses kanıtları, bu iğrenç olayda sonuçta adalete hizmet etmede kesinlikle yararlı olsa da, sürekli arayıştaki bu tür sesli aktive hizmetler aracılığıyla büyük şirketlere sunduğumuz kişisel verilerin zenginliği ile ilişkili doğal gizlilik endişelerini sorgulamaktadır. konfor ve rahatlık için. Amazon’un Echo hoparlörleri şüphesiz çok çeşitli durumlarda son derece faydalıdır. Yalnızca sesinizi kullanarak Alexa'ya Echo hoparlörünüzden hava durumu tahmini vermesini, banka hesabınızı kontrol etmesini, en sevdiğiniz müziği çalmasını, pizza sipariş etmesini veya hatta bir şaka yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu kesinlikle uygun ve bazen eğlenceli olsa da, bu cihazların her zaman kullanıcıdan her türlü kişisel veriyi dinlediğini ve topladığını belirtmek önemlidir..

Dinlemiyoruz ... dürüst

Bununla birlikte, Amazon'un Alexa SSS'sine göre Echo hoparlörler mikrofon açık olduğu sürece sürekli dinliyor olsa da, “Echo cihazları yalnızca seçtiğiniz uyandırma sözcüğünü (Alexa, Amazon, Bilgisayar veya Yankı) algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz, uyanık kelimeyle eşleşen akustik desenleri belirleyerek uyanık kelimeyi algılar. Aygıt uyandırma sözcüğünü algılamadığı sürece (veya Alexa bir düğmeye basarak etkinleştirildiğinde) hiçbir ses depolanmaz veya buluta gönderilmez. ”

Bu, Yankı kullanıcıları için Amazon sunucularında neyin kaydedilip neyin kaydedilmediğini tam olarak kontrol ettiklerini gösteren güven verici bilgilerdir. Yankı kullanıcıları ayrıca ses kaydı geçmişlerini gözden geçirme ve herhangi bir kaydı kalıcı olarak silme seçeneğine sahiptir. Bununla birlikte, bu durum, savcılar için sorun yaratabilir, çünkü mevcut veya var olması gerekmeyen kayıtların varlığı konusunda bankacılık yapacaklar.

Belki de savcıları cesaretlendirmek, Alexa'nın etkin olduğu diğer cihazların, kullanıcıların kaydetmelerini beklediklerinden daha fazlasını kaydeden raporlar olmasıdır. Bazen, Yankı cihazları “uyandırma kelimesini” veya başka bir komutu yanlış yorumlayabilir ve kullanıcı kayıt yapmak istemese bile kaydetmeye başlayabilir. Bu davanın ortasındaki Yankı cihazına bu tür yanlışlıkla yapılan herhangi bir kayıt, kovuşturma için avantajlı olabilir. Bu nedenle, söz konusu cihazda kasıtlı olarak herhangi bir kayıt başlatılmasa bile, cihazın Devletin davası için yararlı olabilecek diğer ses parçalarını yakalamış olma ihtimali hala vardır..

Ancak bu nokta, bu cihazların tamamen kusursuz olmadığına ve hatasız olmadığına dair rahatsız edici gerçekliği de ortaya koymaktadır. Bu tür akıllı cihazlarla ilgili gizlilik endişeleri çok gerçek. Amazon’un müşterilerinin gizliliğini koruma konusundaki güvencelerine rağmen, topladıkları kişisel verilerin genişliği ve akıllı hoparlör cihazları aracılığıyla kaydettikleri şey konusunda gerçekten% 100 emin olamayız.

Bir Amazon sözcüsü Associated Press'e yaptığı açıklamada, kayıtları yayınlamayacaklarını açıkladı "geçerli ve bağlayıcı bir yasal talep olmadan." Amazon'un hakimin emriyle mücadele edip etmeyeceği veya kayıtları yayınlamayı kabul edip etmeyeceği görülüyor.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

90 − = 86

map