Amazon, Amazon Prime Üyelik hizmetine abone olan ABD tüketicileri için bir fiyat artışı açıkladı. Premium video, müzik, edebiyat ve alışveriş hizmeti, hizmeti aylık olarak satın alan tüketiciler için artık daha pahalıya mal olacak. İyi haber şu ki, yıllık plan hala 99 dolara mal olacak.


Kolayca sıkılan veya tüm favori şovlarını inanılmaz derecede hızlı bir şekilde izleyen tüketiciler için, Amazon Prime'a aylık bir abonelik satın almak mükemmel bir fikir gibi görünebilir. Bu, bir seferde birkaç ay boyunca hizmetin tadını çıkarabilecekleri ve daha sonra Hulu veya Netflix gibi bir başkasını deneyebilecekleri anlamına gelir..

Şimdi, Amazon'un bazı tüketicilerin bu şekilde davrandığını fark ettiği anlaşılıyor. Şirketin çözümü? Aylık abonelik ücretini $ 10.99'dan ayda 12.99 $ 'a yükseltmek için.

Aylık olarak Amazon Prime aboneliği satın alan ABD tüketicileri için sonuç yüzde 18'lik toplam fiyat artışıdır. Bu, Prime'ın yıllık toplam maliyetini (aylık olarak satın alınırsa) 155,88 $ yapar. (Önceden 131.88 $ 'a mal olurdu.)

Amazon yeni fiyat yapısını Cuma günü açıkladı:

“Yeni üyeler için aylık Prime üyeliğinin fiyatı 19 Ocak 2018'de 10.99 $ 'dan 12.99 $' a yükseldi. Yeni kayıtlar için indirimli Prime Student aylık planının fiyatı 19 Ocak 2018'de 5.49 $ 'dan 6.49 $' a yükseldi..

Mevcut aylık Prime ve Prime Student üyeleri 18 Şubat 2018'den sonra gerçekleşen yenilemeler için yeni fiyatı ödeyecek.

Yıllık Başbakan üyeleri 99 $ ödemeye devam ediyor. Yıllık Başbakan Öğrenci üyeleri 49 dolar ödemeye devam ediyor. ”

Amazon Prime Video bağımsız hizmetinin hala aylık sadece 9,99 ABD doları. Dolayısıyla, videolar ilgilendiğiniz tek şeyse, daha fazla ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Tam Premium üyelik (fiyat artışını alan kişi) abonelere milyonlarca şarkı içeren Prime Müzik kütüphanesine, binlerce kitap, dergi, makale ve çizgi romana erişim sağlayan Prime Reading'e erişim sağlar. Ve kullanıcılara benzersiz oyun içeriği sağlayan sınıfının en iyisi oyun deneyimi Twitch Prime.

Buna ek olarak, Prime aboneleri çevrimiçi olarak sınırsız sayıda fotoğraf depolayabilir ve Amazon mağazasında yeni çıkan “Aydınlatma Fırsatları” satın alma konusunda 30 dakikalık bir başlangıçtan zevk almalarını sağlayan “Erken Erişim” alışverişine katılabilir..

Bir Amazon sözcüsü ani fiyat artışını açıklamak için rekor kırdı:

“Prime, nakliye, alışveriş ve eğlence avantajlarının benzersiz bir kombinasyonunu sunuyor ve Prime'ı üyelerimiz için daha da değerli hale getirmeye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Sınırsız İki Günlük Kargo için uygun ürün sayısı son yıllarda 20 milyondan 100 milyondan fazla ürüne yükseldi. Prime Free Aynı Gün ve Prime Free Bir Gün teslimatını 8.000'den fazla şehre ve şehre genişlettik.

Ayrıca, Prime Video'da bulunan Grand Tour, Sneaky Pete ve Altın Küre kazanan The Marvellous Mrs.Maisel gibi yeni, popüler ve ödüllü Prime Originals'ı tanıtmaya devam ediyoruz. Üyeler ayrıca Prime Music, Prime Reading, özel ürünler ve çok daha fazlası gibi büyüyen benzersiz avantajlar listesinin keyfini çıkarıyor. Üyelerin hayatlarını daha da iyileştirmek için yeni yollar sunmaya devam edeceğiz. ”

Yukarı, Yukarı ve Uzakta

Bu, Amazon'un fiyatlarını ilk kez aniden yükseltmedi. 2014 yılında Amazon Prime'ın maliyeti 79 dolardan 99 dolara çıkarıldı. Ars Technica'ya göre hizmet Amazon'un birincil “nakit ineği”. Amazon'un yalnızca ABD'de 90 milyon üyesi olduğu düşünülüyor, ancak bunlardan kaçının aylık abonelik satın aldığı bilinmiyor..

Bilinen şey, üyelerin Amazon'a üye olmayanlardan çok daha fazla harcama eğilimindedir. Statista'ya göre, ABD dışındaki üyeler Amazon'da yılda yaklaşık 700 dolar harcıyor. Prime üyeliği olan ABD vatandaşları ise 1.300 $ 'dan yaklaşık iki kat daha fazla harcama yapıyor.

İngiltere'de değil

İyi haber şu ki, tam bir Amazon Prime üyeliğinin maliyeti İngiltere'de şişirilmiyor. İngiltere'de, aboneler zaten yıllık abonelik için daha fazla ödeme yapıyorlar, bu da 79 £ maliyetle 109.49 $ 'a eşit. Bununla birlikte, aylık bir aboneliğin maliyeti sadece 7,99 TL'dir, bu da ABD sakinlerinin fiyat artışından önce ödeme yaptıkları şeydir..

Aboneliklerini aylık olarak satın almak isteyen ancak daha fazla ödeme yapmak istemeyen herkes için yanıt, aylık abonelik satın almak için İngiltere'deki bir VPN sunucusuna bağlanmak olabilir. Ancak, bunun ertesi günkü teslimatı ve Lightning Deals erişimini etkileyip etkilemeyeceği açık değildir. Bununla birlikte, yalnızca video, müzik ve edebiyat içeriğiyle ilgilenen insanlar için iyi bir seçenektir. Şimdilik İngiltere benzer bir fiyat artışı beklemiyor. Ancak, bir Amazon sözcüsü bunu gelecek için dışlamadı.

Hulu, Prime veya Netflix gibi premium bir video hizmetine aboneliği alamayan herkes için - akış için bir VPN, bakmaya değer mükemmel bir seçenektir. Bir VPN'in paradan tasarruf etmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla fikir için buraya bakın.

Hangi hizmetlerin engellemesini kaldırabileceğiniz ve VPN'in sizi nasıl güvende tutabileceği hakkında daha fazla bilgi için VPN UK kılavuzumuza göz atın..

Görüşler yazarın kendi.

Başlık resim kredisi: Claudio Divizia / Shutterstock.com

Fotoğraf: pixinoo / Shutterstock.com, Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me