Beş Göz (FVEY) hükümeti, İşçi Muhalefet Partisi'nin Avustralya hükümetiyle yan yana gelmesi ve popüler olmayan şifreleme tasarısını geçmesi kararını takiben rahat bir nefes alıyor.


Yardım ve Erişim Faturası 2018, firmaları güvenli bir şekilde şifrelenmiş iletişimleri arka kapıya açmak için yeni yollar üreterek yetkililerin Uçtan Uca (E2E) şifrelemesini kırmasına yardımcı olmalarını istiyor.

Trump yönetimi de dahil olmak üzere FVEY hükümetlerine göre, mesajların sadece% 3'ünün kolluk kuvvetleri tarafından erişilemediği 2013'ten bu yana şifreli iletişim yaygınlığı önemli ölçüde arttı. O zamandan beri, farkındalık dalgalanmaları (Snowden vahiyleri tarafından tutuşturuldu) vatandaşların E2E şifrelemesine akın etmesine neden oldu. 2017 yılında, Avustralya Hükümeti tarafından erişilen iletişimin% 55'i güvenli bir şekilde şifrelenmiştir, diğer FVEY ülkelerinde de benzer rakamlar bildirilmektedir.

E2E veri şifreleme

Büyük Kardeş güçlerimizi geri ver

Kolluk kuvvetleri için, E2E şifrelemesi vatandaşların hakkı olmayan aşılmaz bir barikat olarak görülmektedir. FVEY bloğunun hemen karşısında, hükümet yetkilileri teknoloji firmalarının arka kapı şifrelemesini ve herkesin mesajlarına erişmesini sağlamaya zorluyor.

Şimdi, Avustralya’nın yeni mevzuatı, tüm dünyada şifrelemenin zayıflamasına yol açacak. Yeni yasa hakkında yorum yapan Elektronik Sınır Vakfı'ndan Danny O’Brien, hükümetin şunları yapabileceğini açıkladı:

“Ağ yöneticileri, sistem yöneticileri ve açık kaynak geliştiricileri de dahil olmak üzere teknoloji şirketlerini ve bireysel teknolojistleri gizlice, kontrolleri altındaki yazılım ve donanımları yeniden yapılandırmaya zorlayın, böylece kullanıcılarını gözetlemek için kullanılabilir. Mühendisler para cezalarına ve cezaevlerine uymayı reddettikleri için cezalandırılabilir; Avustralya'da, bu emirlere karşı çıkması için bir teknoloji uzmanına danışmanlık yapmak bile suçtur. ”

FVEY iddialarına rağmen, şifreleme yasası hem son derece tehlikeli hem de son derece kusurlu. E2E şifrelemesine getirilen herhangi bir zayıflık, istenmeyen hackerlar ve siber suçlular tarafından da kullanılabilecek bir delik oluşturmadan mümkün değildir..

Yardım ve Erişim Faturası başarıyla geçtiğinde Avustralya, Whatsapp'ı (ve diğer teknoloji firmalarını) arka plan oluşturmaya başarılı bir şekilde baskı yapmaya başlayabilir - bu da ABD'deki ve başka yerlerdeki diğer FVEY hükümetleri tarafından istismar edilebilecek, hatta yabancı hükümete kapı açabilecek istismarlara yol açabilir. gözetim.

Muhalefet başarısız

Geçen Cuma, Federal İşçi Muhalefeti, yüzlerce gizlilik uzmanına, savunuculuk grubuna ve dünyanın dört bir yanından teklif edilen tasarıyı öfkelendiren ilgili vatandaşlara katıldı.

Gölge Başsavcısı Mark Dreyfus hükümete, iki partili bağlılık geleneğini kırma planını Parlamento İstihbarat ve Güvenlik Ortak Komitesi (PJCIS) aracılığıyla açıkladığını yazdı. Mektubunda, tasarının olumsuz yan etkilerinin daha fazla incelenmesi için çağrıda bulundu..

Dijital Haklar İzleme

Ne yazık ki, İşçi tezgahının geri kalanı, hükümete destek vermeye karar verdi, yasayı hızlı bir şekilde geçirdi, kabul etmedi ve değiştirilmedi. Dijital Haklar İzleme Başkanı Tim Singleton Norton, yasayı yılın son oturma gününde geçirme kararındaki şaşkınlığını dile getirdi:

“Bu Yasa hâlâ derinden kusurlu ve Avustralya'nın genel siber güvenliğini zayıflatma, e-ticarete olan güveni azaltma, veri depolama güvenliği standartlarını azaltma ve sivil hak korumalarını azaltma gibi bir etkisi var. Tasarımında insan hakları ve temel demokratik ilkelere karşı antitetiktir. Milletvekilleri dijital altyapımıza zayıflıkların getirilmesinin sonuçlarından sorumlu olacaklarını - dijital bir toplumda günlük yaşamlarını sürdürmek için şifrelemeye güvenen sıradan insanların da katkısı da dahil olmak üzere - sorumlu olacaklarını fark ediyorlar. ”

DiGi Web sitesi logosu

Duyuru, Google, Twitter, Yemin ve Facebook'u saflarında içeren bir dernek olan Digital Industry Group Inc'in (DIGI) PJCIS'e ek bir sunum yapmasından sadece bir hafta sonra geliyor. Belgede DIGI arka odaların reddedildiğini yineledi:

“Bill ile ilgili en önemli sorun, hükümete teknoloji sağlayıcılarına güvenli sistemlere ve verilere erişmek için yeni yollar oluşturmalarını ya da kurmalarını emretmesi için yeni güçler önermesidir. Hükümet şifrelemeyi sürdürmek istiyor gibi görünse de, teknoloji sağlayıcılarının verilerin şifresini çözmek ve bu verileri bir güvenlik açığı oluşturmadan sağlamak için bir yol uygulamalarını zorunlu kılıyor. Bu iplik geçirilemeyen bir iğne - tüm sisteme bir güvenlik açığı getirmeden şifrelemeyi kıramazsınız. ”

Aşağı doğru bir spiral

Avustralya şu an gemide iken, İngiltere yetkilileri baskıya dayanıyor. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) teknik direktörü Dr.Ian Levy geçen Perşembe günü yaptığı açıklamada, İngiltere istihbaratının teknoloji sağlayıcılarını uçtan uca şifreli e-postaları, metin mesajlarını yakalamak ve çözmek için 'sanal timsah klipleri' oluşturmaya zorlamak için seçenekler aradığını açıkladı ve sesli iletişim.

GCHQ adına üretilen NSCS teklifinde Levy, tüm uçtan uca mesajların yalnızca gönderen ile hedeflenen alıcı arasında değil, aynı zamanda hükümet arasında da üç yönlü bir konuşma olduğunu ve onlara her şeye kulak misafiri olma gücünü verdi. Levy'ye göre bunu yapmak, insanların telefon görüşmelerini fiziksel olarak gözetlemek için timsah klipleri kullanma sürecinin eşdeğeri olacaktır..

ağabey seni izliyor

Levy'nin bahsetmediği şey, böyle bir saldırının tekil, yalıtılmış ve sadece bir soruşturma şüphelisine (ve sadece uygun bir emriyle) yönelik olduğu eski günlerin aksine "sanal timsah klipleri" Stasi gözetim seviyelerini yansıtan İngiltere'nin her sokağında, her telefonda, her telefonda,.

Bu, genel olarak halkın ilk etapta şifreli elçileri kullanmaya geçmesine neden olan bir tür kitle gözetimi. Genel halk parmaklarıyla oy kullandı ve karşı çıktıkları şey tam olarak bu hükümet işgali seviyesidir..

Endişe verici bir şekilde, Brexit sonrası İngiltere, AB İnsan Hakları Yasasını, bir kişinin gizlilik hakkını zayıflatmak için tasarlanmış bir İngiliz İnsan Hakları Yasası ile değiştirmeyi planlıyor. Böyle bir ortamda İngiliz vatandaşları kişisel konuşmalarını GCHQ'dan koruyamayabilirler.

Hükümet yoluna giderse, hükümetin herkesin mesajlarına girmesine izin veren arka kapılar, herkesin zorlayabileceği zayıf bir bağlantı haline gelecektir. Şifreleme güvenli veya güvenli değil ve arka kapıya sanal bir timsah klibi çağırmak kasıtlı olarak yanıltıcı.

İyi haber şu ki, FVEY hükümetleri WhatsApp'ın beğenilerini bir arka kapı oluşturmaya zorlasa bile, insanların dönmesi için her zaman Sinyal veya başka bir açık kaynak elçisi olacak. Sonunda, hükümetler şifreli haberciler kullanarak yasadışı ilan etmeli ve eğer gizlilikle ilgili sürekli savaşlarını kazanacaklarsa, ülkelerini tam totaliter devletlere dönüştürecekler.

Bu hikaye sizi kendi çevrimiçi güvenliğinizi yeniden değerlendirirse, daha fazla bilgi için neden en iyi VPN hizmetleri sayfamıza bir göz atmıyorsunuz? Ayrıca, Avustralya vatandaşıysanız, çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için Avustralya için en iyi VPN sayfamıza göz atın..

Fotoğraf: Bro Studio / Shutterstock.com

LuckyStep / Shutterstock.com

durantelallera / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me