Jūs, iespējams, nezināt, bet jūsu Xbox Live konts rada vairākus drošības riskus. Šajā rakstā jūs uzzināsit, kas ir šīs Xbox ievainojamības un kā sevi pasargāt no tām.


Microsoft izstrādāja Xbox kā drošu. Tomēr, neskatoties uz viņu labākajiem mēģinājumiem, vairākas ievainojamības Xbox Live konta lietotājus pakļauj kibernoziedzniekiem un hakeriem.

Kā 5 gadus vecs jaunietis atklāja Xbox One hakeru

2014. gadā parādījās stāsts par 5 gadus vecu zēnu, kuram izdevās apiet sava tēva Xbox One paroli. Kad tiek prasīts ievadīt paroli, jaunais zēns dažas reizes iespieda atstarpes taustiņu, pirms nospieda enter. Neticami, ka tas darbojās, un viņam tika piešķirta pieeja sava tēva Xbox Live kontam. Tā nebija arī vienreizēja kļūme.

Kristoffera Vilhelma fon Haselu atklātā ievainojamība bija reāla, un Microsoft turpināja viņu kreditēt ar tā atrašanu. Drīz pēc tam Microsoft izlaida ielāpu. Tātad, ja vien jūsu sistēma ir atjaunināta, jums nevajadzēs nevienam uztraukties, apejot jūsu paroli.

Xbox Live konta vissvarīgākās drošības ievainojamības

Viens Xbox lietojums, kas jums jāzina, pirmo reizi parādījās 2012. gadā. Toreiz hakeri tika atklāti, izmantojot spēlētāju tagu sarakstus, kas tika uzkrāti tiešsaistes spēļu laikā, lai meklētu Google šo spēlētāju sociālo mediju kontos. Hakeri cerēja atklāt šo lietotāju Windows Live e-pasta adresi un, iespējams, pat Windows Live ID.

xbox reāllaika konts

Saskaņā ar šo balto grāmatu “hackers tad atgrieztos Xbox.com un ierakstītu tikko atrasto e-pasta adresi un izlases paroli. Ja viņi saņemtu ziņojumu, kurā norādīts, ka konts nepastāv, viņi pārcelsies uz citu e-pasta adresi. Ja viņi saņem ziņojumu, ka e-pasta adrese vai parole nav pareiza, hakeri ar brutālu spēku uzbrūk kontam ar vārdnīcas paroļu skriptu.."

Pēc astoņiem paroles mēģinājumiem Xbox lūdz hakeru atrisināt CAPTCHA vai dod viņiem iespēju “izmēģināt ar citu Live ID”. Tas ļauj hakerim veikt vēl astoņus mēģinājumus. Automatizējot šo procesu, hakeri spēj lēnām strādāt, izmantojot parasto paroļu vārdnīcu.

xbox tiešā konta ievainojamība

Ja tiek panākta veiksmīga ieeja Xbox Live kontā, hakeris var nozagt konta īpašnieka kredītkartes datus. Turklāt hakeris var nozagt trešo personu pakalpojumus, par kuriem jau ir samaksāts (piemēram, Netflix kontu).

Ar to arī neapstājas. Hakeri var arī “tērēt lietotāja punktus, veikt pirkumus, mainīt lietotāja spēlētāja tagu un paroli un mainīt ar kontu saistīto e-pasta adresi”.

Šī neaizsargātība atklāj briesmas, ko tiešsaistē var koplietot e-pasta adreses un Live ID. Tas rada bažas, jo tas var izraisīt krāpšanos ar kredītkartēm. Tomēr ir arī vairāk ievainojamību, kas jāapzinās lietotājiem - īpaši vecākiem. It īpaši, ja ņem vērā, ka Xbox lietotāju lielākā daļa ir vidusskolas un vidusskolas vecuma bērni.

Kā samazināt Xbox Live ievainojamības

Pirmais, kas Xbox lietotājiem jāņem vērā, ir tas, vai konsole nesen ir saņēmusi drošības atjauninājumus. Kad tiek nopirkta jauna spēle, tiks piedāvāta drošības atjaunināšanas uzvedne. Lietotājiem vienmēr vajadzētu lejupielādēt šos drošības ielāpus, jo tie ir izstrādāti, lai labotu jaunatklātās ievainojamības, kuras hakeri varētu izmantot. Šī ir priekšrocība, Xbox saistot ar Live kontu, pat ja netiek veikti papildu pirkumi.

Tomēr, ja lietotāji spēlē vecas spēles Xbox live kontā vai arī iepriekš ir nolēmuši ietaupīt laiku, noraidot drošības atjauninājumu, tas var izraisīt novecojušu Xbox sistēmu, kas ir neaizsargāta pret uzbrukumiem.

Brīdinājums par xbox live kontu ievainojamību

Nekopīgojiet savu Windows Live e-pasta adresi vai ID tiešsaistē

Noteiktu ievainojamību dēļ ikvienam, kurš pievieno savu Xbox reāllaika kontam, jābūt ļoti uzmanīgam, lai nekad tiešsaistē neatklātu ar kontu saistīto e-pasta adresi un Windows Live ID. Turklāt ir svarīgi, lai lietotājvārds tiktu izvēlēts uzmanīgi un nekad netiktu norādīts uz īstu vārdu, adresi, dzimto pilsētu vai e-pasta adresi..

Xbox kontu aizsargāti ar paroli, lai tie netiktu apdraudēti

Lietotājiem arī jāpārliecinās, ka viņu konsole vienmēr pieprasa viņiem Windows Live ID un paroli, kad viņi pierakstās savā Xbox Live kontā. Atsevišķiem lietotāju profiliem arī jāiestata konsoles paroles.

Profila izpratne

Tas varētu šķist acīmredzams pašiem spēlētājiem, bet vecāku aizbildņi var nezināt: Spēlētāju ID paši seko spēlētājam un nav pievienoti vienai pultsi. Tas nozīmē, ka lietotāji var pieteikties savā profilā no drauga konsoles.

Tas rada bažas, jo Xbox tiešsaistes konts ne tikai ļauj cilvēkiem spēlēt spēles - tas ļauj viņiem tērzēt ar 40 miljoniem lietotāju visā pasaulē. Cilvēkiem ir pat iespējams sapārot pāris un tērzēt privāti. Hakeri var mēģināt maldināt lietotāju par viņa informācijas izpaušanu, kas var izraisīt kredītkaršu zādzību. Šī iemesla dēļ vecāki, iespējams, vēlēsies pierakstīties Xbox tiešraidē ar privātu paroli, kuru zina tikai viņi.

Ir arī vērts atcerēties, ka Xbox Live deaktivizēšana kontu neatceļ. Tas nozīmē, ka bērns joprojām var izveidot savienojumu ar savu kontu drauga mājā. Pats konts ir jāatceļ, lai apturētu tā piekļuvi citām konsolēm.

Obligāts Atļaujas

Xbox Live ir iespējams iestatīt arī funkciju, kas lūdz atļauju piešķiršanu pirms jaunu draugu pievienošanas, spēļu vai tērzēšanas sākšanas un Xbox preču iegādes. To var izdarīt konsoles vadības ierīcēs, un tas nevienam neļauj veikt darbības kontā bez jūsu informēšanas.

Kontrolējiet to, ko lietotājs dzird spēlē

Dažas spēles pakļauj lietotājus nejaušiem spēlētājiem, kuri lieto aizskarošu valodu. Lietotājiem, kuri nevēlas dzirdēt šos cilvēkus vai arī nevēlaties, lai viņu bērni dzird šos spēlētājus, ir iespējams iestatīt, kurš tiek dzirdēts spēles laikā no “visiem” uz “tikai draugiem” vai “nevienam”.

Kas izveidoja Xbox kontu?

Vecākiem vienmēr ir jāiestata Xbox Live konts. Ja vecāks to nebija iestatījis, bērns spēlē pieaugušā kontā. Bērnu un pusaudžu konti parasti tiek automātiski ierobežoti ar “tikai draugiem”, un noteiktas funkcijas tiek bloķētas. Ja pats neesat iestatījis kontu, ir jāpārbauda visi iestatījumi, lai pārliecinātos, ka jūsu bērns ir drošībā.

Apmeklējiet Xbox klientu apkalpošanas vietni

Lai iegūtu papildinformāciju par to, kā aizsargāt Xbox kontu, apmeklējiet vietni Xbox.

Nosaukuma attēla kredīts: ArtSimulacra / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: chrisjohnsson, amirraizat / Shutterstock.com, Aquir / Shutterstock.com, Tinxi / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me