Iegādājoties VPN pakalpojumu, vienmēr ir ieteicams pārliecināties, vai tas darbojas pareizi.

Kvalitatīvam VPN ir jānodrošina programmatūra, kas darbojas nemanāmi, lai nodrošinātu jums spēcīgu digitālo privātumu un drošību. Tomēr vienmēr pastāv iespēja, ka VPN programmatūra sastopas ar problēmu. Ja tas tā ir, VPN var radīt nepatiesu drošības sajūtu ikreiz, kad tiek izveidots savienojums.

Pat ja jūs esat abonējis vienu no labākajiem VPN tirgū, mēs iesakām vienkārši nepieņemt, ja tas darbojas. Lai būtu drošs, jums jāpārbauda, ​​vai VPN faktiski veic darbības, kas tam ir paredzētas.

Par laimi nav īpaši grūti pārbaudīt, vai jūsu VPN darbojas. Ja atrodat problēmu, šī rokasgrāmata palīdzēs jums to novērst, lai VPN sniegtu jums nepieciešamo digitālo privātumu.

Pārbaudiet, vai VPN nav DNS noplūdes

Pārlūkojot internetu, jums ir jāiesniedz domēna vārda servera pieprasījumi, lai piekļūtu vietnēm, kuras vēlaties apmeklēt. Parasti jūsu ISP apstrādā šos pieprasījumus. Ja izmantojat uzticamu VPN, DNS pieprasījumus apstrādā VPN piederošie serveri (vai vismaz tiek droši pārsūtīti uz trešo pušu serveriem). Tādējādi jūsu ISP nezina, kādas vietnes apmeklējat.


Ja jūsu VPN novirza DNS pieprasījumus uz jūsu ISP, šis VPN nespēj aizsargāt jūsu privātumu, jo (neskatoties uz trafika šifrēšanu) jūsu ISP joprojām var izsekot jūsu apmeklētajām vietnēm..

Pārbaudīt, vai nerodas DNS noplūdes, ir diezgan viegli, jo ir tiešsaistes pakalpojumi, kas norāda, kādi serveri apstrādā šos pieprasījumus. Lai iegūtu sīkāku informāciju par DNS aizsardzību pret noplūdi, lūdzu, apmeklējiet mūsu ceļvedi. Lai pārbaudītu DNS noplūdes, rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz vietni ipleak.net bez sava VPN un pierakstiet serverus, kuriem ierīce ir savienota. DNS pieprasījumus apstrādā jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, un savienojuma IP adreses reģistrēsies kā jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja adreses.

 2. Izveidojiet savienojumu ar VPN serveri.

 3. Atveriet inkognito logu pārlūkprogrammā (tas novērš kešatmiņas problēmas).

 4. Atkal dodieties uz vietni ipleak.net. Rezultāti tagad parādīs, kuri serveri tiek izmantoti, kamēr esat izveidojis savienojumu ar VPN. Ja redzat IP adresi vai DNS adresi, kas pieder jūsu ISP: VPN noplūst. VPN, kas darbojas pareizi, sabojās visas jūsu adreses. Tas nozīmē, ka neviena no redzētajām adresēm nepiederēs jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam.

Ja rodas DNS noplūde, jums tie būs jālabo - jo VPN nenodrošina konfidencialitāti. Lai iegūtu pilnu informāciju par to, kā novērst DNS noplūdes, lūdzu, skatiet mūsu pilnīgo ceļvedi.

IP adreses attēls

Pārbaudiet, vai VPN nav IP adreses

Kad jūs izmantojat VPN, tā uzdevums ir noslēpt savu reālo IP adresi (atrašanās vietu) un nodrošināt jums ar attālu IP adresi jūsu izvēlētā vietā. IP noplūde notiek, kad jūsu reālā IP adrese joprojām tiek pārsūtīta jūsu apmeklētajām vietnēm; pat ja esat izveidojis savienojumu ar VPN programmatūru. Taisna IPv4 noplūde ir vissliktākais noplūdes veids, ko jūs varat piedzīvot, jo tas nozīmē, ka VPN pilnībā neizmanto jūsu atrašanās vietu.

Ja rodas IPv4 noplūde, jūsu VPN programmatūra neslēpj jūsu atrašanās vietu no jūsu apmeklētajām vietnēm. Tas nozīmē, ka šīs vietnes precīzi zina, kur atrodaties. Tas arī ļauj interesentiem (piemēram, autortiesību īpašniekiem) izsekot, kas jūs esat.

Lai iegūtu papildinformāciju par IP noplūdēm, lūdzu, apmeklējiet mūsu galveno IP noplūdes rokasgrāmatu. Lai pārbaudītu, vai jūsu sistēmā nav IP noplūdes, lūdzu, rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz ipleak.net bez ieslēgta VPN un pārbaudiet savu IP adresi. Jums būs jāpierakstās par jūsu IPv4 adresi un savu IPv6 adresi (ja jums tāda ir). Lielākā daļa ISP nodrošina tikai IPv4. Tomēr ir iespējams, ka jums ir arī IPv6 savienojums; tāpēc jums jāpārbauda.

 2. Izveidojiet savienojumu ar VPN serveri.

 3. Atveriet inkognito logu un dodieties uz vietni ipleak.net.

 4. Salīdziniet IPv4 un IPv6 adreses ar tām, kuras saņēmāt ar izslēgtu VPN. Tagad visām IP adresēm vajadzētu piederēt jūsu VPN nodrošinātājam. Nevienai no jūsu reālajām IP adresēm nevajadzētu būt redzamai, un IP adresēm vajadzētu reģistrēties kā attālā vietā, kuru izvēlējāties savā VPN lietotnē.

Ja rodas tieša IPv4 noplūde: VPN nedarbojas, un programmatūra būs jāinstalē un jāpārinstalē, lai pārliecinātos, ka tā darbojas pareizi. Ir svarīgi izmantot tādu atinstalētāju kā Revo, kas uzmanīgi noņem VPN programmatūru no visiem cietā diska direktorijiem. Noņemiet arī visus konfliktējošos VPN klientus un instalētos pieskarieties draiveriem - lai pārliecinātos, ka problēmu neizraisa nekas nesaderīgs.

Ja pēc VPN atkārtotas instalēšanas joprojām rodas IPv4 noplūdes - VPN klients nedarbojas, un jums ir jāgriežas pie pakalpojumu sniedzēja, lai saņemtu atpakaļ naudu (tas nedrīkst notikt ar kādu no VPN, ko iesakām vietnē ProPrivacy.com). Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, skatiet šo rokasgrāmatu par IP noplūdēm. Ja konstatējat IPv6 noplūdi, lūdzu, izlasiet zemāk esošo sadaļu.

IPv6 attēls

Kā novērst IPv6 noplūdes

Atšķirībā no IPv4 noplūdes, IPv6 noplūde var būt relatīvi vienkārša klienta pusē. IPv6 joprojām tiek ieviests, un pagaidām (un pārredzamā nākotnē) būs iespējams atgriezties pie IPv4, lai novērstu VPN noplūdes, ko izraisa IPv6 savienojums. Ja konstatējat IPv6 noplūdi, labākais veids ir to atspējot:

 1. Dodieties uz savu vadības paneli.

 2. Atvērts tīkls un koplietošana .

 3. Kreisajā loga rūtī noklikšķiniet uz Mainīt adaptera iestatījumus.

 4. vietējā tīkla savienojumā un noklikšķiniet uz rekvizīti.

 5. Noņemiet atzīmi no IPv6 un noklikšķiniet uz Labi.

IPv6 savienojumi tagad ir atspējoti, kas nozīmē, ka savienojums atgriezīsies pie IPv4, un jūs vairs necietīsit nekādas IPv6 noplūdes (ieskaitot IPv6 WebRTC noplūdes)..

webrtc noplūdes

Pārbaudiet VPN, vai nav WebRTC noplūdes

WebRTC kļūda ir pārlūkprogrammā balstīta problēma, kas izraisa datu noplūdi uz jūsu apmeklētajām vietnēm. WebRTC noplūde ļauj jūsu apmeklētajām vietnēm noteikt jūsu īsto IP adresi. Tā kā WebRTC ir balstīta uz pārlūku, to var viegli noteikt dažādos veidos:

 1. Instalējiet Chrome vai Firefox paplašinājumu, kas paredzēts WebRTC pieprasījumu bloķēšanai. Mēs iesakām bloķēt Easy WebRTC.

 2. Atspējot visus WebRTC savienojumus no pārlūka (gan Firefox, gan Chrome ļauj atspējot WebRTC).

Lai iegūtu papildinformāciju par WebRTC noplūžu novēršanu, lūdzu, apmeklējiet mūsu ceļvedi.

Ļaunprātīgas programmatūras VPN pārbaude

CSIRO 2016. gadā publicētais pētījums atklāja, ka ļoti daudzos VPN (īpaši bezmaksas VPN) ir ļaunprātīga programmatūra. Pārkāpējušos VPN klientu vidū lietotnēs tika atrasts visa veida nevēlama spiegprogrammatūra, bibliotēku izsekošana un cits nevēlams ļaunprātīgs kods.

Ikvienam, kurš tieši no lietotņu veikala lejupielādē salīdzinoši nezināmu VPN, pirms tās instalēšanas ir ļoti ieteicams skenēt programmatūru, vai tajā nav ļaunprātīgas programmatūras. CSIRO paļāvās uz bezmaksas tiešsaistes rīku VirusTotal, lai pārbaudītu VPN lietotnēs ļaunprātīgu programmatūru, un mēs iesakām rīkoties tāpat. Lai to izdarītu, vienkārši dodieties uz vietni, atlasiet VPN failu, kuru vēlaties pārbaudīt, un veiciet skenēšanu.

vīruss kopā

Atcerieties: lai arī pretvīrusu aizsardzība, piemēram, Malwarebytes, ir laba (un skenēs visu jūsu sistēmu); VirusTotal skenē virkni tiešsaistes antivīrusu pakalpojumu. VirusTotal faktiski ir labāks, lai skenētu atsevišķus failus problemātiskam kodam.

Visbeidzot, lūdzu, atcerieties, ka bezmaksas VPN ir vienkāršs veids, kā atvērt sevi nopietnām drošības problēmām. Lielākajai daļai ir ļoti nopietnas nepilnības, briesmīgas privātuma politikas, novecojusi šifrēšana (vai vispār nav), un tajā var būt izsekošanas bibliotēkas, spiegprogrammatūra un ļaunprātīga programmatūra. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi, ja jūs nolemjat izmantot bezmaksas VPN, pieturieties pie tikai viena no mūsu ieteiktajiem pakalpojumiem.

Attēlu kredīti: Profit_Image / Shutterstock.com, legdrubma / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me