Ierīces, piemēram, spēļu konsoles, multivides straumēšanas dongles un viedie televizori, var gūt labumu no VPN ģeogrāfiskās krāpniecības priekšrocībām, bet nespēj palaist VPN programmatūru. Šajā rokasgrāmatā mēs parādīsim, kā dažādos veidos koplietot VPN savienojumu.


Kā koplietot VPN savienojumu

1. Izmantojiet VPN maršrutētāju

Šī ir līdz šim vienkāršākā metode. Lielākajai daļai vidējā un augstākā līmeņa maršrutētāju mūsdienās ir iebūvēts VPN klients, kuram jābūt konfigurējamam gandrīz jebkuram VPN pakalpojumam..

Vēl viena alternatīva ir mirgot esošajā maršrutētājā, izmantojot DD-WRT vai Tomato programmaparatūru, lai gan iepriekš Flash -uters iegādājies iepriekš uzliesmotu un iepriekš konfigurētu DD-WRT vai Tomato maršrutētāju ir vienkāršāks un garantē, ka jūs negaidīsit izveidot ķieģeļu maršrutētāju!

Ņemiet vērā, ka zemas klases maršrutētāji bieži var palaist VPN klientu, taču tie nav pietiekami jaudīgi, lai to izdarītu ar ātrumu. Ja vēlaties izvairīties no buferizācijas problēmām, straumējot video saturu, jums, iespējams, būs jāiztērē vismaz USD 100 USD vai tam atbilstošam VPN maršrutētājam.

2. Kopīgojiet VPN savienojumu ar Windows vai Mac datoru

Varat koplietot Windows vai Mac VPN savienojumu ar ne-VPN, izmantojot gan WiFi, gan Ethernet kabeli. Tālāk ir sniegti norādījumi, kā to izdarīt. Tas var būt noderīgi, ja nevēlaties (vai nevarat atļauties) parādīties uz jauna maršrutētāja..

3. Mainiet DNS iestatījumus

Šī metode faktiski faktiski neizmanto VPN, jo tā ir atkarīga no ierīces DNS iestatījumu mainīšanas. Vairākos VPN pakalpojumos standarta VPN pakotnē ietilpst bezmaksas viedais DNS pakalpojums.

Ja tas attiecas uz jūsu VPN pakalpojumu, gandrīz jebkura ierīce, kas nodrošina internetu, ļaus mainīt tā DNS iestatījumus, lai tie šķistu atrodami citā valstī.

Kā koplietot VPN bez maršrutētāja

Koplietojiet VPN savienojumu operētājsistēmā Windows 10, izmantojot Ethernet

1. Lai šī metode darbotos, datoram parasti jābūt savienotam ar internetu, izmantojot WiFi. Ja jums tomēr ir divi vai vairāki Ethernet PC porti, jūs varat izmantot otro portu, lai izveidotu savienojumu ar internetu.

2. Reģistrējieties vienam no iepriekš uzskaitītajiem VPN pakalpojumiem, instalējiet to sistēmā Windows un izveidojiet savienojumu ar VPN serveri. Pievienojiet ierīci datoram, izmantojot Ethernet kabeli. Mūsdienu klēpjdatoros bieži nav īpaša Ethernet porta, tāpēc jums, iespējams, būs jāiegādājas USB-C līdz Ethernet adaptera kabelis vai līdzīgs.

3. Dodieties uz Start -> Tīkls & Internets -> Statuss -> Mainiet tīkla iestatījumus -> Mainiet adaptera opcijas.

tīkla statuss

4. Atrodiet savu VPN savienojumu. Ja tas ir OpenVPN savienojums, to var nosaukt pēc jūsu VPN nodrošinātāja vai arī tas var izmantot vispārīgo apzīmējumu “TAP-Windows-Adapter VPN”. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā -> Īpašības.

Tīkla savienojumi

Noklikšķiniet uz cilnes Sharing un:

a) Atzīmējiet “Atļaut citiem tīkla lietotājiem izveidot savienojumu, izmantojot šī datora interneta savienojumu”.

b) Nolaižamajā izvēlnē “Atlasiet savu privāto interneta savienojumu” atlasiet savu Ethernet savienojumu.

Ethernet rekvizīti

Rezultāts Ok.

Jūsu ierīcei, kas nav VPN, tagad vajadzētu dalīties ar jūsu Windows VPN savienojumu, taču, lai pārliecinātos, nekad nav sāpīgi to atsāknēt..

Kopīgojiet VPN savienojumu operētājsistēmā Windows 10, izmantojot WiFi

Windows 10 tagad ir dzimtā spēja izveidot WiFi tīklāju ar saderīgiem WiFi adapteriem. Tas ļauj koplietot savu VPN savienojumu ar jebkuru ierīci, kas nodrošina WiFi, izmantojot vienu WiFi adapteri (neatkarīgi no tā, vai tas ir USB sargspraudnis, WiFi karte vai WiFi mikroshēma, kas pielodēta klēpjdatora mātesplatē).

1. Lai tas darbotos, jums ir nepieciešams saderīgs WiFiadapter. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Sākt -> Komandu uzvedne un ierakstiet (vai nokopējiet un ielīmējiet):

netsh wlan parādīt autovadītājiem

Meklējiet rindiņu ar tekstu “Tiek atbalstīts mitināts tīkls:”

  • Ja teikts “jā”, mēs varam turpināt šo rokasgrāmatu.
  • Ja teikts “nē”, tad mēs to nevaram. Jūs varat mēģināt atjaunināt savus WiFi draiverus, lai gan var būt vienkāršāk vienkārši iegūt jaunu WiFi dongle. Alternatīvi varat izmantot iepriekš aprakstīto Ethernet metodi.

Administratora komandu uzvedne

Lai mums veicas! Mums ir labi iet.

2. Iet uz Start -> Tīkls & Internets -> Statuss -> Mainiet tīkla iestatījumus -> Mobilais tīklājs. Ieslēdziet mobilo karsto punktu un pierakstiet tā SSID iestatījumus (tīkla nosaukums un tīkla parole).

Mobilais tīklājs

3. Ieslēdziet savu VPN.

4. Dodieties uz Start -> Iestatījumi -> Tīkls & Internets -> Statuss -> Mainiet tīkla iestatījumus -> Mainiet adaptera opcijas.

Tīkla statuss

5. Ņemiet vērā, ka tagad jūs varat redzēt sava tīklāja savienojumu. Tas sauksies “Local Area Connection * xx” un ar apzīmējumu “Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter”.

Atrodiet savu VPN savienojumu. Ja tas ir OpenVPN savienojums, to var nosaukt pēc jūsu VPN nodrošinātāja vai arī tas var izmantot vispārīgo apzīmējumu “TAP-Windows-Adapter VPN”. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā -> Īpašības.

Tīkla savienojumi

Noklikšķiniet uz cilnes Sharing un:

a) Atzīmējiet “Atļaut citiem tīkla lietotājiem izveidot savienojumu, izmantojot šī datora interneta savienojumu”.

b) Nolaižamajā izvēlnē “Atlasiet savu privāto interneta savienojumu” atlasiet tīklāja savienojumu (lokālais savienojums * xx ”).

wifi 4 īpašības

Atstājiet iespējotu “Ļaut citiem tīkla lietotājiem kontrolēt vai atspējot koplietojamo interneta savienojumu” un noklikšķiniet uz Labi.

6. Savienojiet savu ierīci, kas nav VPN, ar Windows tīklāju, kuru izveidojāt, izmantojot WiFi, izmantojot SSID informāciju, kuru norādījāt 2.2. Solī.

Kopīgojiet VPN savienojumu macOS, izmantojot Ethernet

Lai šī metode darbotos, jūsu Mac parasti ir jābūt savienotam ar internetu, izmantojot WiFi.

Nevienam Mac nav vairāk kā viens iebūvēts Ethernet ports, un daudziem nav. Bet USB-C un Thunderbolt piederumi var nodrošināt papildu Ethernet portus. Ja jums ir pieejami vēl divi Ethernet porti, tad, lai izveidotu savienojumu ar internetu, varat izmantot otru portu.

Šī metode izmanto iebūvēto macOS VPN klientu, tāpēc darbojas tikai ar PPTP, L2TP vai IKEv2 VPN protokoliem.

1. Reģistrējieties vienam no iepriekš uzskaitītajiem VPN pakalpojumiem un pēc tam manuāli konfigurējiet macOS VPN klientu tā lietošanai. Izveidojiet savienojumu ar VPN serveri.

VPN iestatīšanas mac

2. Pievienojiet ierīci, kas nav VPN, ar datoru, izmantojot Ethernet kabeli.

3. Atveriet sadaļu Sistēmas preferences -> Dalīšanās. Tad:

a) Kopīgojiet savienojumu no: [VPN savienojums, kuru jūs vienkārši manuāli iestatījāt].

b) datoriem, kas izmanto: [jūsu Ethernet interfeisu]. Zemāk redzamajā piemērā mūsu MacBook izmanto USB-Ethernet adapteri.

c) Ieslēdziet interneta koplietošanu, noklikšķinot uz tā izvēles rūtiņas (noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas, lai izslēgtu).

Macbook gaisa koplietošana internetā

Kopīgojiet VPN savienojumu macOS, izmantojot WiFi

Šī metode pieprasa, lai jūsu Mac būtu savienots ar internetu, izmantojot Ethernet kabeli vai otro WiFi adapteri (piemēram, USB dongle). Pēc tam varat izveidot savienojumu ar to, izmantojot WiFi, un gūt labumu no VPN. Atšķirībā no Windows 10, macOS nespēj izveidot WiFi tīklāju, izmantojot vienu WiFi adapteri, ja vien tas nav savienots ar internetu caur atsevišķu adapteri.

Atkal šī metode darbojas tikai ar iebūvēto macOS PPTP. L2TP un IKEv2 klients. Nav OpenVPN.

1. Reģistrējieties vienam no VPN pakalpojumiem, kas darbojas ar macOS, un pēc tam manuāli konfigurējiet VPN klientu tā izmantošanai. Izveidojiet savienojumu ar VPN serveri.

2. Pievienojiet ierīci, kas nav VPN, ar datoru, izmantojot Ethernet kabeli.

3. Atveriet sadaļu Sistēmas preferences -> Dalīšanās. Tad:

a) Kopīgojiet savienojumu no: [VPN savienojums, kuru jūs vienkārši manuāli iestatījāt].

b) datoriem, kas izmanto: WiFi.

c) noklikšķiniet uz WiFi opcijas ...

koplietošana internetā

d) Pārbaudiet tīkla iestatījumus un jaunajam tīklājam atlasiet SSID paroli. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz “Labi”.

konfigurēt interneta koplietošanas tīklu

e) Ieslēdziet interneta koplietošanu, noklikšķinot uz tā izvēles rūtiņas (noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas, lai izslēgtu).

interneta koplietošana mac

Ļaunprātīgi izmantojiet savu atrašanās vietu, izmantojot VPN viedo DNS pakalpojumu

Sīkāka informācija par to ļoti atšķiras atkarībā no ierīces, bet parasti tā nav grūta. Lielākajai daļai VPN pakalpojumu, kas piedāvā viedo DNS, ir detalizētas iestatīšanas instrukcijas dažādām populārām ierīcēm, kas nav VPN.

mainīt DNS iestatījumus expressvpn

Virs mēs varam redzēt ExpressVPN viedās DNS instrukcijas. Kamēr jums ir derīgs viedā DNS servera IP, gandrīz jebkura ierīce, kas jebkad izgatavota ar interneta iespējām, var konfigurēt tās izmantošanu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me