Vai VPN ir likumīgi? Kur ir aizliegti vai nelikumīgi VPN?

VPN gandrīz vienmēr ir likumīgi. Lielākajā daļā valstu pilsoņiem ir likumīgas tiesības uz privātumu, un tikai nedaudzās vietās VPN pakalpojuma izmantošana ir nelikumīga.


Tādas represīvas valstis kā Ķīna, Irāna un Ēģipte mēģina bloķēt lietotājiem piekļuvi aizjūras VPN pakalpojumiem. Bet tie nav krimināli sodāmi pilsoņi tikai par mēģinājumu to izdarīt.

Krievija ir krimināli sodījusi tādu vietēju VPN pakalpojumu vadīšanu, kuriem nav izsniegta valsts licence, taču atkal tas nav kriminālatbildība tiem, kas vienkārši mēģina tos izmantot.

Šajā rakstā mēs aplūkojam katru valsti, kurā VPN lietošana ir nelikumīga, aizliegta vai kaut kādā veidā ierobežota. Pirms mēs to darām, tomēr ir daži punkti, kurus vērts apsvērt.

Tas, ko jūs darāt, izmantojot VPN, var būt nelikumīgs

VPN var palīdzēt slēpt to, ko jūs pamanāt internetā, un tāpēc noziedznieki tos dažreiz izmanto, lai slēptu savas nelikumīgās darbības. Lieki piebilst, ka vienkārši izmantojot VPN neviena no šīm nelikumīgajām darbībām nav tikpat nelikumīga.

Ja “noziegumi”, kas izdarīti, izmantojot VPN, ir raksturīgi kultūrai un tāpēc tikai dažās valstīs ir nelikumīgi, tad maz ticams, ka starptautiskie VPN pakalpojumi palīdzēs pašvaldībām vai policijas spēkiem noķert “vainīgos”. Tātad, visticamāk, neviens VPN sniedzējs palīdzēt varas iestādēm mēģināt noķert cilvēkus, kuri izmanto VPN, lai skatītos porno AAE.

Tāpat maz ticams, ka starptautiskie VPN sniedzēji palīdzēs lielākajai daļai represīvo valdību pieķert politiskos disidentus. Tātad prezidenta Erdogana kritiķi Turcijā gandrīz noteikti var izmantot Eiropas vai ASV VPN pakalpojumus, nebaidoties no šo dienestu nodevības.

Bet… VPN uzņēmumi nemēģinās jūs aizsargāt, ja jūs veiksit darbības, kuras starptautiski atzīst par noziedzīgām vai kuras izjauc politiski spēcīgas valdības ar starptautisku mērogu.

Ja VPN uzņēmumi saņem pietiekami pārliecinošus pierādījumus par nopietna nozieguma izdarīšanu, tas brīvprātīgi palīdzēs pat aizjūras policijas izmeklēšanā. Un viņi noteikti necīnīsies ar spēkā esošu tiesas rīkojumu. Pavisam vienkārši - neviens VPN personāls nevēlēsies stāties cietumā par jūsu noziegumiem.

Neviens žurnāls VPN sniedzējiem nevajadzētu būt iespējai sniegt izmeklēšanai tikai minimālu palīdzību, taču pat tos var piespiest sākt reģistrēt žurnālus. Ne visiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, kuri sola neturēt žurnālus, nevar uzticēties.

VPN ir visuresoši

Komerciālie VPN tīkli, tādi kā mēs šeit diskutējam, ir kaut kas neparedzēts, kas radies no tehnoloģijas sākotnējā mērķa. VPN tika izstrādāti, lai attālie darbinieki varētu droši piekļūt korporatīvajiem iekšējiem tīkliem, it kā viņi atrastos birojā.

Un tos kā tādus turpina izmantot parastie uzņēmumi visā pasaulē, kas paļaujas uz VPN, lai aizsargātu savas iekšējās LAN sistēmas no hakeriem un aizsargātu slepenu informāciju, kad darbinieki tai piekļūst no interneta..

Tas nozīmē ka:

a) Pat ierobežojošākās valstīs vienkārši izmantot VPN nekādā veidā neizskatās “aizdomīgi”. Tā ir ikdienas ikdienas sastāvdaļa..

b) Ir ļoti grūti bloķēt VPN trafiku, jo tas kaitē uzņēmuma spējai darboties un līdz ar to arī vietējai ekonomikai. Vietas, piemēram, Ķīna un Ēģipte, protams, vēlas uzņemties šo risku.

Likumība nav vienīgais jautājums, par kuru jāuztraucas

Daudzi biroji, skolas, studentu kopmītnes un tamlīdzīgi bloķē piekļuvi vietnēm un citam interneta saturam - bieži vien ļoti labu iemeslu dēļ! Izmantojot VPN, lai pārvarētu šādus bloķēšanu, tas parasti nav nelikumīgs, taču pieķeršanās var radīt citas nepatīkamas sekas.

Galu galā, maz ticams, ka jūsu skolotājs būs pārsteigts, ja viņa jūs noķers, izmantojot VPN, lai lekcijas laikā ziņotu draugiem Facebook. Un tas, ka jūs pieķersit savam priekšniekam, izmantojot VPN, lai skatītos neatbilstošu saturu darbā, var pilnīgi pamatoti iegūt jums maisu!

Valstis, kurās ir juridiskas problēmas, kuras būtu jāzina VPN lietotājiem

Zemāk ir vienīgās valstis, kurās VPN jebkādā veidā varētu tikt uzskatīti par nelikumīgiem. Visur citur pasaulē VPN lietošana ir 100% likumīga un neapstrīdama.

Valstis, kurās VPN izmantošana ir pretrunā ar likumu

Irāna

Irānas valdība bloķē piekļuvi visdažādākajām vietnēm, ieskaitot Facebook un Twitter. Ir aizliegta arī lietotne Telegram Messenger. Pilsoņiem ir atļauts izmantot valsts apstiprinātus vietējos VPN sniedzējus, bet viņiem ir aizliegts izmantot starptautiskos VPN pakalpojumus, lai apietu tās cenzūras blokus.

Teorētiski ikvienu, kurš izmanto VPN, lai apmeklētu aizliegtu vietni, var piespriest no 91 dienas līdz vienam gadam cietumā. Teorētiski.

Patiesībā VPN lietošana ir plaši izplatīta. Par to liecina fakts, ka aptuveni 12 līdz 17 miljoni Facebook lietotāju un 23 miljoni Telegram lietotāju ir irāņi! Pat tiek apgalvots, ka vairums Irānas parlamenta locekļu izmanto VPN, lai apietu savus cenzūras likumus!

Tā kā VPN lietošana Irānā ir tik izplatīta, šķiet maz ticams, ka tā lietošana ir saistīta ar lielu risku, un mēs nezinām nevienu gadījumu, kad kāds VPN lietotājs būtu arestēts. Lūdzu, apskatiet 5 labākos Irānas VPN, lai apspriestu VPN izmantošanu Irānā.

Irāka

Mēs esam lasījuši neapstiprinātus ziņojumus, ka VPN ir “aizliegti” Irākā, lai novērstu to, ka Islāma valsts tos izmanto. Mēs nezinām, kāda ir situācija uz vietas, bet Irākai nav tehniskās infrastruktūras, lai ieviestu VPN bloķēšanu vai VPN lietotāju noteikšanu.

Ļoti iespējams, ka VPN lietošana ir izplatīta vietās ar piekļuvi internetam, taču ir arī iespējams, ka vietējā reālās pasaules līmenī tā tiek intensīvi kontrolēta..

Apvienotie Arābu Emirāti

2016. gadā tika plaši ziņots, ka AAE VPN izmantošanu ir padarījusi nelikumīgu, to sakot "interneta viltošana ir noziegums."

Tomēr zināmā mērā trūkst skaidrības par to, vai VPN izmantošana pati par sevi ir nelikumīga vai arī tas, ka VPN tiek izmantots tikai piekļuvei AAE telekomunikāciju pārvaldes iestādes (TRA) ieplānotajam saturam, kas ir noziegums.

Praksē atšķirību var uzskatīt par nedaudz akadēmisku, jo lielāko daļu satura, kuru jūs faktiski varētu vēlēties izmantot VPN, oficiāli aizliedz TRA.

Ikviens noķertais var saņemt naudas sodu līdz AED 2 miljoniem (apmēram USD 500 000) un / vai cietuma laiku. Tomēr neesam dzirdējuši, ka kāds būtu notiesāts par VPN izmantošanu, un ziņojumi norāda, ka VPN lietošana ir izplatīta.

It īpaši emigranti regulāri izmanto VPN, lai pievienotu Netflix un citu starptautisko straumēšanas saturu. Risks, ka to darīs, šķiet mazs, un ir maz ticams, ka UEA iestādes modinās savu ienesīgo starptautisko sabiedrību, uztraucoties par šādiem nekaitīgiem pārkāpumiem. Bet kas zina?

Draudi AAE pilsoņiem, kas izmanto VPN, lai izvairītos no cenzūras vai iesaistītos politiskās domstarpībās, iespējams, būs daudz lielāki.

Nav skaidrs, cik lielā mērā AAE telekomunikāciju uzņēmumi var noteikt VPN izmantošanu. Ir zināms, ka dziļas pakešu pārbaudes (DPI) metodes tiek izmantotas, lai analizētu interneta trafiku, taču šķiet, ka piekļuve VPN vietnēm un pašiem VPN savienojumiem nav bloķēta.

Ja jūs nolemjat, ka ieguvumi no VPN izmantošanas AAE pārsniedz iespējamos riskus, mēs ļoti iesakām izmantot VPN pakalpojumus, kas piedāvā slepenas vai apjukuma tehnoloģijas (un faktiski izmantojiet šo tehnoloģiju!).

Ziemeļkoreja

Parasti tiek pieņemts, ka VPN izmantošana Ziemeļkorejā ir nelikumīga. Tomēr, ja tas patiešām tā ir, tas šķiet diezgan bezjēdzīgs likums.

Šķiet, ka Ziemeļkorejas valdībai ir maza interese cenzēt starptautisko apmeklētāju piekļuvi internetam, tāpēc, mēģinot slēpt to, ko jūs apmeklējat tiešsaistē, apmeklējot valsti, varētu būt interese par drošības dienestiem. Bet, ja jūs vienkārši esat tūristi, pastāv liela iespēja, ka viņi vienkārši nerūpēsies.

Jebkurā gadījumā tā varētu būt ļoti laba ideja - spēlēt to droši un izvairīties no jebkādas izturēšanās, kas, atrodoties valstī, varētu tikt uzskatīta par aizdomīgu. Nekādā gadījumā nav ieteicams nokļūt Ziemeļkorejas valdības nepareizajā pusē.

Turpretī Ziemeļkorejas pilsoņiem gandrīz nemaz nav piekļuves internetam. Šāda pieeja pastāv tikai ļoti izvēlētai elitāru studentu, zinātnieku, vecāko valdības ierēdņu, žurnālistu (domājams) utt. Grupai..

Šīs personas, bez šaubām, tiek stingri uzraudzītas un, iespējams, nonāktu ļoti nopietnās nepatikšanās, veicot kaut ko internetā, kas satrauc viņu valdību. Tas, iespējams, ietver VPN izmantošanu, lai paslēptu to, no kā viņi tiek galā.

Bet šķiet maz ticams, ka Ziemeļkoreja apgrūtinātu tādu aktu pieņemšanu, kas padara VPN par “nelikumīgiem” tik ierobežotā skaitā apstākļu.

Omāna

Omānas telekomunikāciju likums aizliedz izmantot jebkādas šifrēšanas metodes, iepriekš nesaņemot skaidru valdības atļauju. Bet, tā kā šifrēšana ir nepieciešama pat visvienkāršākajām e-komercijas darbībām, šāds likums ir mežonīgi nepraktisks.

“2010. gadā [Telekomunikāciju pārvaldes iestāde (TRA)] meklēja sabiedrisko apspriešanu par noteikumu projektiem, kas būtu padarījuši VPN par pilnīgi nelikumīgiem privātām vajadzībām un būtu prasījuši uzņēmumiem iegūt licenci no TRA, lai VPN izmantotu komerciālos nolūkos. Šie noteikumu projekti nekad nav piepildījušies, un atsauksmes, ko par tiem saņēma TRA, nekad netika publicētas. ”

Mēs esam lasījuši dažus neapstiprinātus ziņojumus, ka Omānas interneta lietotājiem tiek prasīts izmantot tikai valsts sankcionētus vietējos VPN pakalpojumus, taču, ja tas tā ir, tad noteikumi tiek plaši ignorēti..

VPN izmantošana, lai izvairītos no Omānas stingrajiem cenzūras blokiem internetā, ir “ārkārtīgi izplatīta”, un netiek veikti tehniski pasākumi, lai to novērstu.

Sīrija

Ja mēs maz zinām par VPN situāciju Irākā, tad par to Sīrijā mēs zinām mazāk. Mēs zinām, ka nežēlīgi notiekošais karš rada ļoti nestabilu internetu un ka žurnālistu un disidentu valdības cenzūra un policijas iebiedēšana (līdz ieskaitot arestu un spīdzināšanu) ir ikdienas dzīves fakts valstī.

Šāda joprojām pastāvošā interneta infrastruktūra ir stingri Asada vadītā valdības rīcībā, un interneta kafejnīcas tiek rūpīgi uzraudzītas. Tā rezultātā nelegālie satelīta savienojumi un mobilie tālruņi, kas izmanto Turcijas vai Libānas tīkla SIM kartes, ir galvenais veids, kā piekļūt atvērtam internetam..

Turkmenistāna

Turkmenistāna ir viens no visnoslēgtākajiem un represīvākajiem novadiem pasaulē. Līdzīgi kā Ziemeļkoreja, ļoti nedaudziem tās pilsoņiem vispār ir pieeja internetam. Tas ir pārmērīgi dārgs, tā ātrums ir apzināti lēns, un tas tiek pakļauts gandrīz pilnīgai cenzūrai.

Ir tikai viens valdības kontrolēts ISP. Saskaņā ar šo ziņojumu:

“Tiek atklāti un bloķēti mēģinājumi izmantot starpniekserverus un VPN; viņu lietotājiem tiek uzlikts administratīvs sods un viņi tiek izsaukti uz “profilaktiskām sarunām” Nacionālās drošības ministrijā, kur viņi saskaras ar iebiedēšanu. ”

Yikes!

Valstis, kurās tiek bloķēti VPN

Kad jūs lasāt, ka VPN šajā vai tajā valstī ir “aizliegti”, gandrīz vienmēr tiek domāts, ka tiek veikti tehniski centieni, lai liegtu šīs valsts interneta lietotājiem izmantot VPN, lai apietu valsts cenzūras pasākumus.

Vienkārši izmantot VPN (vai mēģināt izmantot VPN) šajos novados nav pretlikumīgi, un neviens vēl nav nonācis grūtībās to darīt.

Ķīna

Ķīnas Lielais ugunsmūris (GFW) ir pasaulē tālejošākā un sarežģītākā interneta cenzūras sistēma. Tāpēc nav pārsteigums, ka Ķīna nevēlas, lai tās 1,5 miljardi pilsoņu izmanto VPN, lai to apietu!

Ķīnā tiek izmantots plašs tehnoloģiju klāsts, kas paredzēts, lai bloķētu piekļuvi starptautiskajiem VPN pakalpojumiem. To diapazons ir no vienkāršiem IP adrešu bloķēšanas sarakstiem, par kuriem zināms, ka tie pieder VPN nodalītājiem, līdz sarežģītām dziļu pakešu pārbaudes (DPI) metodēm, kuras var noteikt, kad tiek izmantoti VPN protokoli. Lieki piebilst, ka piekļuve lielākajai daļai VPN vietņu ir bloķēta.

Iedzīvotāju skaits, kas internetu izmanto aptuveni 720 miljonu cilvēku, tomēr ir jācīnās pat par visiecienīgāko un vismodernāko interneta uzraudzības sistēmu pasaulē. Lielākā daļa VPN pakalpojumu patiešām tiek bloķēti Ķīnā, taču vairāki pakalpojumu sniedzēji piedāvā dažādu veidu apmulsināšanas (“slepenas”) tehnoloģijas, lai slēptu faktu, ka VPN tiek izmantoti.

Rezultāts ir tāds, ka vairāki VPN pakalpojumi ir plaši pieejami Ķīnā, lai gan tas atvieglos ceļotāju dzīvi, ja viņi reģistrēsies pakalpojumam un lejupielādēs tā programmatūru pirms iebraukšanas kontinentālajā daļā (Honkonga nav iekļauta GFW, un tai ir bezmaksas un necenzēts internets).

Plaši tika ziņots, ka Ķīna ir “uzlauzusi VPN”, taču tas patiešām attiecas tikai uz uzņēmumiem, kas pārvalda vietējos VPN pakalpojumus. Tas nav krimināli sodāms personām, kuras izmanto VPN, lai izvairītos no Lielā ugunsmūra, un šādi pasākumi ir pretrunā ar starptautiskajiem VPN pakalpojumiem.

Tomēr pie horizonta var mākoņi. 2016. gadā neliela laika (un ne pārāk veiksmīgs) VPN tālākpārdevējs tika ieslodzīts 9 mēnešus. Šī bija vienreizēja lieta vietējā tiesā (Dongguan, Guandunas provincē), un tā neatspoguļo tiesisko situāciju citur Ķīnā. Tas bija arī kāds, kurš guva (nelielu) peļņu no VPN pakešu pārdošanas, nevis kāds, kurš vienkārši izmantoja VPN.

Vai tas tā ir nākamā lieta, to rādīs tikai laiks. Nav grūti iedomāties, kaut arī Ķīna varētu izmantot savu biedējošo jauno sociālā kredīta sistēmu, kuru pilnībā plānots ieviest 2020. gadā, lai sodītu iedzīvotājus, kuri pieķerti, izmantojot VPN ar negatīvu vērtējumu. Tas, protams, emigrantiem un Ķīnas viesiem satrauks maz.

Lai uzzinātu vairāk par VPN izmantošanu Ķīnā, lūdzu, skatiet 5 labākos Ķīnas VPN.

Ēģipte

2017. gada vasarā Ēģiptes valdība sāka bloķēt piekļuvi ziņu vietnēm. Visbeidzot, tas ir bloķējis vairāk nekā 400 vietnes. Saprotot, ka iedzīvotāji izmanto VPN, lai apietu šādu cenzūru, valdība arī sāka bloķēt piekļuvi VPN vietnēm.

Papildus tam ISP izmanto DPI paņēmienus, lai identificētu un bloķētu VPN trafiku. Šie bloki, šķiet, ir ļoti efektīvi, un visi galvenie VPN protokoli tiek bloķēti, ja vien netiek izmantotas obstrukcijas tehnoloģijas.

Mēs esam saņēmuši ziņojumus, ka protokoli WireGuard, AnyConnect un SoftEther turpina darboties, lai gan mēs to nevaram apstiprināt. Ja jūsu tehniskās prasmes ir atkarīgas no tā, Streisand, iespējams, ir vienkāršākais veids, kā iestatīt šādu personīgo VPN serveri.

Cik mums ir zināms, neviens nav nonācis grūtībās, apejot Ēģiptes VPN blokus, taču pašreizējā stingrās militārās valdības rīcībā tas var nebūt pilnīgi bez riska. Tāpēc esiet piesardzīgs.

Krievija

2017. gada novembrī prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumprojektu, kas aizliedz VPN un citus starpniekserverus. Tomēr tai trūkst zobu, jo Krievijai nav tehnisko iespēju ieviest starptautisko VPN pakalpojumu aizliegumu. Tam vienkārši nav kaut kas līdzīgs Ķīnas Lielajam ugunsmūrim.

Tas, ko tas ir paveicis (un tas ir vienīgais, ko tā var darīt), ir pienākums vietējam IPS bloķēt piekļuvi starptautiskām VPN vietnēm un pieprasīt vietējiem VPN pakalpojumiem ieviest bloķēšanas sarakstus par (galvenokārt politisku) saturu, kuru valdība nevēlas redzēt Krievijas pilsoņiem..

Tas arī ir piespiedis daudzus starptautiskos VPN pakalpojumu sniedzējus slēgt serverus, kas atrodas Krievijā, un lūdza Apple noņemt VPN lietotnes no sava Krievijas App Store (kaut ko tas ir izdarījis Ķīnas, bet vēl ne Krievijas labā).

VPN serveri, kas atrodas ārpus Krievijas, ir viegli pieejami no Krievijas iekšienes, un mēs nezinām nekādu risku (juridisku vai citādu), tos lietojot..

Vjetnama

Vjetnamas valdība bloķē piekļuvi visdažādākajam interneta saturam, ieskaitot Human Rights Watch, BBC un Facebook. Iniciatīva OpenNet publicēja 2012. gada sarakstu ar atradumiem, kuros tika bloķētas vietnes, un papildus daudzām vjetnamiešu valodas vietnēm atklāja, ka tika bloķētas arī daudzas tīmekļa starpniekservera vietnes un citi interneta apiešanas rīki..

“Interneta rīku kategorijā [FPT Telecom and Viettel] bloķēja Facebook (http://facebook.com). Abas ISP arī filtrēšanai bija paredzējušas vietnes, kas apiet krāpšanos, taču atšķīrās ar konkrētajām vietnēm, kuras tās bloķēja. Piemēram, Viettel filtrēja vietnes http://anonymizer.com, http://the-cloak.com, http://anonymouse.org/, https://megaproxy.com, http://proxyweb.net/ un http://inetprivacy.com, savukārt FPT filtrēja tikai http://inetprivacy.com. ”

Papildus tam, ka šogad izveidoja jaunu 10 000 cilvēku lielu militāru kiberkara vienību, lai apkarotu “nepareizus” uzskatus internetā, Vjetnama kopš tā laika ir pastiprinājusi centienus cenzēt piekļuvi saturam. Tāpēc ir pamatoti uzskatīt, ka daudzas VPN vietnes tagad ir bloķētas.

Šie bloki tomēr nav īpaši sarežģīti, un tos vajadzētu viegli pārvarēt, neizmantojot aizēnošanas taktiku, ja vien varat reģistrēties pakalpojumam un lejupielādēt tā programmatūru. Apmeklētājiem ieteicams to darīt pirms iebraukšanas valstī, savukārt iedzīvotāji var izmantot kādu no taktikām, kas apskatītas sadaļā Kā apiet VPN blokus..

Vienu skatīties

Turcija

Turcijā ir bijuši rezultāti tādu tīmekļa vietņu bloķēšanā, kuras to ir aizskārušas vai kuras ir politiski jutīgas. ISP pat izmantoja DNS saindēšanos, lai neļautu pilsoņiem piekļūt YouTube, kad tas 2014. gadā tika aizliegts.

Ar tikko apstiprināto prezidentūru, kas ievērojami paplašina viņa izpildvaras, tas nevienu nepārsteigs, ja Recepts Erdogans joprojām stingri noturēsies par piekļuvi internetam. Un jebkurš šāds solis gandrīz noteikti ietvertu pasākumus, kuru mērķis ir liegt Turcijas pilsoņiem, kuri izmanto VPN pakalpojumus, piekļūt atvērtam internetam.

Secinājums

Ārpus kara zonas un Ziemeļkorejas VPN ir likumīgi izmantojami gandrīz visur. Tikai dažās vietās, kur to nav, vai arī to likumību var uzskatīt par “pelēko zonu”, šādu likumu ieviešanai ir maz iespēju..

Piekļuves bloķēšana VPN vietnēm ir daudz biežāka, taču tikai Ķīnā un Ēģiptē ir nepieciešama interneta infrastruktūra, lai nopietni ierobežotu VPN izmantošanu, lai izvairītos no cenzūras..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

88 − 87 =

map