Ja, tāpat kā daudzi citur pasaulē, jūs izmantojat Microsoft Outlook, lai nosūtītu un saņemtu personiskus vai biznesa e-pastus, jums varētu rasties jautājums, vai varat darīt vairāk, lai aizsargātu kontu. E-pastos var būt daudz sensitīvas informācijas, tāpēc ir dabiski vēlēties izprast Outlook iebūvētās privātuma un drošības funkcijas. Ja jūs pašlaik neizmantojat visas šīs funkcijas, iespējams, jūsu e-pasta konts nav tik drošs, kā tas varētu būt. Par laimi, šī rokasgrāmata ir šeit, lai palīdzētu.

Microsoft Outlook e-pasts

Zemāk mēs iepazīstināsim jūs ar vissvarīgākajiem iestatījumiem, kas nepieciešami, lai izveidotu Outlook. Mēs arī izskaidrosim, kā sākt sūtīt e-pastus ar spēcīgu šifrēšanu, lai nodrošinātu, ka jūsu dati ir aizsargāti no snoopšanas un hakeriem..

Iestatiet paroli, lai aizsargātu savus Outlook datu failus

Neatkarīgi no tā, vai izmantojat atsevišķu Outlook versiju (2007, 2010, 2016, 2020) vai Outlook uz Office 365, vispirms jums vajadzētu iestatīt paroli Outlook datu failiem (.pst). Tas nodrošinās, ka jūsu personas dati nav pieejami, ja kāds cits izmanto jūsu datoru vai mēģina piekļūt jūsu Outlook, kamēr atrodaties ārpus tastatūras..

Tiklīdz ir iestatīta parole, jums tiks prasīts ievadīt paroli gan palaižot programmu Outlook, gan atverot a.pst failu..


 1. Atveriet programmu Outlook un noklikšķiniet uz failu cilne loga augšējā kreisajā stūrī
 2. Klikšķiniet uz Konta iestatījumi > Konta iestatījumi

  Microsoft konta iestatījumi

 3. Atlasiet cilni datu faili un iezīmējiet Outlook datu failu (.pst), kuru vēlaties aizsargāt ar paroli. Office 365 jūs redzēsit dažādu veidu Outlook datu failus (.pst failus), ieskaitot arhīva failu un iesūtnes failu. Jūs vēlaties ar paroli aizsargāt iesūtnes datu failu (inbox.pst) - tāpēc veiciet dubultklikšķi uz tā.
 4. Klikšķiniet uz Mainīt paroli

  mainīt paroli personīgajās mapēs

 5. Tagad ievadiet paroli Jauna parole un Apstiprini paroli kastes. Parolei jābūt izturīgai, tāpēc pārliecinieties, ka tā sastāv no lielajiem un mazajiem burtiem, cipariem un simboliem.
 6. Klikšķis labi un parole tiks iestatīta.

Atcerieties, ka, aizmirstot paroli, jūs tiksit izslēgts no Outlook datu faila. Microsoft nevar atgūt zaudētās paroles vai kontus. Tātad jums ir jāpārliecinās, ka jūs varat vai nu atcerēties savu paroli, vai arī, ka esat to saglabājis drošā paroļu pārvaldniekā.

Izvēlieties spēcīgu paroli

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties paroli, lai pieteiktos Office 365, vai Outlook datu failā, ir svarīgi, lai jūs izvēlētos spēcīgu paroli..

Atcerieties, ka, ja jūs lietojat Outlook darbā vai skolā, iespējams, ka atrodaties Microsoft apmaiņas serverī. Šajā gadījumā jums būs jārunā ar vietējo sistēmas administratoru, lai iestatītu paroli.

Katrai parolei, kuru izmantojat (katram tiešsaistes kontam, kas jums pieder), jābūt unikālai. Tas neļaus hakeriem piekļūt sekundārajam kontam, ja kādam tas tiks iekļūts. Spēcīgajās parolēs jāiekļauj augšējās un apakšējās rakstzīmes, cipari un simboli.

Jo ilgāka parole, jo drošāka tā būs. Šī iemesla dēļ ir ieteicams izmantot paroļu pārvaldnieku, lai aizsargātu jūsu Outlook (un visus pārējos kontus) ar spēcīgām unikālām parolēm. Nekad neizvēlieties acīmredzamas paroles, piemēram, dzimšanas dienas, mājdzīvnieku vārdus un citu informāciju, kuru varētu uzminēt.

Turklāt nekad neatstājiet paroli, atrodoties kaut kur, kur to ir viegli pamanīt. Parole, kas pievienota datora monitoram pielipinātā piezīmē, var būt ērta, taču tā ikvienam, kam ir piekļuve jūsu datoram, arī nodrošina ērtu piekļuvi jūsu kontam..

Iestatīt divu faktoru aut

Ja esat pārgājis uz Outlook izmantošanu Office 365, ieteicams iestatīt divu faktoru auth (2FA). Tas palielinās jūsu Office 365 konta drošību un aizsargā visus e-pastus.

Tiešsaistes Office 365 Outlook versijas izmantošana nozīmē, ka, lai pieteiktos, vienmēr ir nepieciešama jūsu parole un 2FA metode. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, atstājot tīmekļa klientu pieteicies - kāds varētu piekļūt jūsu e-pastiem, kad esat prom no datoru. Šī iemesla dēļ ir svarīgi regulāri reģistrēties.

Padariet priekšmetus privātus

Ikviens, kurš lieto Exchange serverī Outlook, var izvēlēties vienumus padarīt privātus, kad tie tiek izveidoti. Kad vienumu padarāt privātu, citi Exchange servera lietotāji nevar piekļūt konkrētai informācijai par šo vienumu.

Lai padarītu vienumus privātus, noklikšķiniet uz privātā izvēles rūtiņas blakus vienumiem, kad tos izveidojat. Atcerieties, ka citi lietotāji, kuriem ir atļauja piekļūt jūsu mapēm, varēs atvērt vienumus, ja vien jūs īpaši viņiem neliedzat piekļuvi.

Tādējādi, lai nodrošinātu, ka priekšmeti tiek turēti privāti, jums jāizvēlas Iespējas iekš Rīku izvēlne un noklikšķiniet uz Delegāti cilne. Tagad atlasiet lietotāju un noklikšķiniet uz Atļaujas noņemt izvēles rūtiņu Delegāts var redzēt manus privātos priekšmetus izvēles rūtiņa. Jums būs jāatsauc piekļuve katram atsevišķam lietotājam.

Nostipriniet mapes

Atsevišķu mapju aizsardzība ar paroli ir lielisks veids, kā apturēt piekļuvi jūsu privātajiem datiem. Tam var būt izšķiroša nozīme aizņemtā birojā, kur cilvēki var brīvi staigāt pa galdiem, nepamanīti. Lai iestatītu paroli personīgajām mapēm:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz augšējā līmeņa mapes, to parasti sauc Personīgā mape
 2. Izvēlieties Personisko mapju rekvizīti
 3. Kamēr Vispārīgi cilnes klikšķis Advanced
 4. Klikšķis Mainīt paroli un abos laukos ievadiet drošu paroli

Atlasot Saglabājiet šo paroli savā paroļu sarakstā ļaus hakerim (vai satracinātam kolēģim, ģimenes loceklim vai mājas biedram) viegli apiet šo paroles aizsardzību. Neklikšķiniet uz tā un tā vietā pārliecinieties, ka atcerieties paroli vai glabājat to drošā paroļu pārvaldniekā.

Ir vērts atzīmēt, ka atsevišķas apakšmapes nevar aizsargāt ar paroli. Visu no augšējā līmeņa mapes var aizsargāt tikai ar paroli.

Atjauniniet programmu Outlook

Regulāri tiek atklātas jaunas pārlūkprogrammu un programmatūras ievainojamības. Šī iemesla dēļ ir svarīgi regulāri atjaunināt savu Outlook versiju, kā arī pārlūkprogrammu un operētājsistēmu.

Atjauninot sistēmu ar jaunākajiem Windows Defender drošības ielāpiem, kā arī nodrošinot mūsdienīgu pretvīrusu programmatūru, jūs neļausit kļūt par vīrusu, spiegprogrammatūru, sakņu komplektu un Trojas zirgu upuriem, kas arī varētu dot hakeriem piekļuvi jūsu Outlook e-pastus.

Lai pārbaudītu atjauninājumus, piesakieties Office 365 un dodieties uz Outlook Konta informācija logs. Klikšķis Biroja konts izvēlnes rūtī pa kreisi no ekrāna. Tagad parādīsies Microsoft informācijas informācijas logs. Klikšķiniet uz Sekoja Office atjauninājumi autors Atjaunināt tagad lai lejupielādētu un instalētu jaunāko versiju. Ja jums darbojas biroja lietotnes, jums var tikt lūgts restartēt tās un datoru, lai atjauninājumi būtu pareizi pabeigti.

Meklējiet uzticamā sūtītāja ikonu

Saņemot e-pastus, ir svarīgi pārbaudīt, vai nav zaļā vairoga un uzticamā sūtītāja ziņojuma. Tas ļaus jums pārbaudīt iesūtnē ienākošā ziņojuma drošību, īpaši, ja pienāk kaut kas, par ko jums rodas aizdomas.

Ikreiz, kad programmā Outlook tiek parādīts ziņojums, kuram nav uzticama sūtītāja ikonas, ir vērts pārbaudīt kopā ar sūtītāju, lai pārliecinātos, vai viņš tiešām ir nosūtījis ziņojumu; ja nē, tas varētu būt pikšķerēšanas uzbrukums.

Pievienojiet kontaktus drošu un bloķētu sūtītāju sarakstiem

Sūtītāja pievienošana bloķēto sūtītāju sarakstam liek viņu ziņojumiem pāriet uz jūsu nevēlamo e-pastu mapi. Tas ir labs veids, kā nodrošināt, ka nevēlamie e-pasta ziņojumi tiek automātiski filtrēti.

Regulāri atjauniniet sava Microsoft konta paroli

Papildus Outlook datu failu un mapju paroles atjaunināšanai ir svarīgi arī regulāri atjaunināt tiešsaistes Microsoft konta paroli. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

 1. Piesakieties savā Microsoft kontā un noklikšķiniet uz profila ikona augšējā labajā stūrī.
 2. Izvēlieties Skatīt Microsoft kontu no nolaižamās izvēlnes.
 3. Klikšķis Drošība no izvēlnes, kas parādās ekrāna augšdaļā.
 4. Klikšķis Mainīt paroli no drošības pamatizvēlnes.
 5. Pārbaudiet savu identitāti, izmantojot e-pastu vai teksta kodu.
 6. Ievadiet veco paroli, kam seko jauna parole (jums būs jāievada divreiz, lai to iestatītu).

Regulāri atjauninot savu paroli, tiek pasargāti no brutālu spēku uzbrukumiem un pikšķerēšanas, kas, iespējams, padarīja jūsu veco paroli neaizsargātu pret iebrucējiem. Lai tas būtu drošs, varat iestatīt, lai tas atgādina jums atjaunināt paroli ik pēc 72 dienām. Ja jums ir paroļu pārvaldnieks, varat to izmantot, lai automātiski ģenerētu spēcīgu paroli katru reizi, kad jums tiek lūgts to atjaunināt.

Pirms pieteikšanās pārbaudiet adreses joslu

Neatkarīgi no tā, vai izmantojat programmu Outlook vai Office 365, vienmēr ir vērts pārbaudīt URL adreses joslā, lai pārbaudītu, vai jūs faktiski piesakāties oficiālajā vietnē. Piesakoties savā kontā, izmantojot saiti e-pastā vai vietnē, jūs varat nejauši nodot jūsu pieteikuminformāciju hakerim..

Izmantojiet šifrēšanu, lai Office 365 sūtītu e-pastus

Vienīgais veids, kā nodrošināt e-pasta ziņojumu aizsardzību tranzītā, ir to drošība, izmantojot pilnīgu šifrēšanu. Outlook for Office 365 nodrošina lietotājiem iespēju sūtīt e-pastus, izmantojot S / MIME šifrēšanu un Office 365 ziņojumu šifrēšanu.

S / MIME

Droši / daudzfunkcionāli interneta pasta paplašinājumi (S / MIME) ir plaši izmantots protokols digitāli parakstītu un šifrētu e-pasta ziņojumu nosūtīšanai. Šī ir visieteicamākā šifrēšana, kas nāk ar programmu Outlook.

Lai programmā S Outlook izmantotu S / MIME, gan sūtītājam, gan saņēmējam ir jābūt pasta programmai, kas atbalsta S / MIME standartu. Lai nosūtītu ziņojumu, izmantojot S / MIME šifrēšanu, datora atslēgu piekariņai ir jāpievieno arī S / MIME sertifikāts. Pēc sertifikāta iestatīšanas datorā tas ir jāiestata programmā Outlook:

 1. Klikšķis Fails izvēlnē, kurai seko Iespējas > Uzticības centrs > Uzticamības centra iestatījumi.
 2. Izvēlieties E-pasta drošība no loga kreisajā pusē.
 3. Zem Šifrēts e-pasts, klikšķis Iestatījumi.
 4. Iekš Sadaļa Sertifikāti un algoritmi, klikšķis Izvēlieties un izvēlēties S / MIME sertifikātu.
 5. klikšķis labi

Informācijas tiesību pārvaldība

Office 365 ziņojumu šifrēšanu sauc par informācijas tiesību pārvaldību (IRM). Tā ir šifrēšanas metode, kas tiek nodrošināta programmā Outlook. Lai izmantotu IRM, sūtītājam ir jābūt Office 365 ziņojumu šifrēšanai, kas ir iekļauta O365 E3 licencē.

Lai izmantotu šo šifrēšanas metodi, ziņojuma sastādīšanas logā noklikšķiniet uz Opcijas. Atlasiet šifrēšanu un vajadzīgo iestatījumu. Tikai šifrēšanas funkcija ir iespējota tikai abonentiem (Office ProPlus lietotājiem), kuri arī izmanto Exchange Online.

E-pastu šifrēšana Office 2010 vai 2013

Runājot par ziņojumu šifrēšanu Office 2010, jums ir iespēja šifrēt vienu ziņojumu vai šifrēt visus izejošos ziņojumus. Lai šifrētu atsevišķu ziņojumu, rīkojieties šādi:

 1. Sastādiet ziņojumu un noklikšķiniet uz Iespējas cilne.
 2. Iekšā Vairāk iespēju, apakšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz mazās bultiņas.
 3. Izvēlieties Drošības iestatījumi kam seko Šifrējiet ziņojumu saturu un pielikumus izvēles rūtiņu.
 4. Sastādiet ziņojumu un pēc tam noklikšķiniet uz Sūtīt.

Ja pēc noklusējuma izvēlēsities šifrēt visus ziņojumus, jūs varēsit tos rakstīt un nosūtīt, neko tajā laikā nedarot. Tomēr jums tas jāatceras: lai saņēmējs atšifrētu šos ziņojumus, viņam būs nepieciešams jūsu digitālais ID. Lai šifrētu visus ziņojumus, rīkojieties šādi:

 1. Noklikšķiniet uz Fails cilne augšējā labajā stūrī.
 2. Klikšķis Iespējas > Uzticības centrs > Uzticamības centra iestatījumi.
 3. Noklikšķiniet uz Cilne E-pasta drošība, un zem Šifrēts e-pasts atlasiet Šifrējiet izejošo ziņojumu saturu un pielikumus izvēles rūtiņa.
 4. Lai izvēlētos konkrētu izmantojamo sertifikātu (S / MIME vai Exchange Server Security), noklikšķiniet Iestatījumi.

Izmantojiet Mailvelope

Ja vēlaties sūtīt e-pastus no Outlook, izmantojot spēcīgu PGP šifrēšanu, būs jāizmanto trešās puses paplašinājums Mailvelope. Labā ziņa ir tā, ka Mailvelope ir ļoti ērti lietojams un ļaus jums nosūtīt PGP šifrētus e-pastus jebkuram e-pasta pakalpojumu sniedzējam, kas atbalsta PGP.

Iestatīt IP filtrēšanu

Vēl viens veids, kā nodrošināt Office 365 un Outlook drošību, ir aizliegt ekstraneta piekļuvi jūsu uzņēmuma mākoņa pakalpojumiem. Ierobežojot, kuras IP adreses var piekļūt jūsu Office 365 kontam, hakerim nav iespējams piekļūt Outlook, pat ja viņiem izdodas iegūt konta akreditācijas datus un paroli.

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, iespējot šo funkciju, e-pasta konti būs pieejami tikai darbiniekiem ārpus biroja, iestatot VPN..

Secinājums

Programmā Outlook ir daudz vietējo drošības elementu, kurus var izmantot, lai nodrošinātu, ka jūsu e-pasti ir labi aizsargāti. Neatkarīgi no tā, vai jūs izmantojat nedaudz vecāku Outlook versiju vai jaunāko versiju, kas nāk ar Office 365 abonēšanas pakalpojumu - šī rokasgrāmata palīdzēs jums izmantot pēc iespējas vairāk drošības iestatījumu.

Ja vēlaties veikt papildu pasākumus sava Windows datora drošībai, jums vajadzētu apsvērt iespēju izmantot Windows VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me