Kas ir Tor?

Tor ir anonimitātes tīkls, kas nodrošina programmatūru, kas izstrādāta, lai jūs varētu anonīmi piekļūt internetam. Atšķirībā no VPN, kur VPN sniedzējs zina jūsu patieso IP adresi un izejas punktā (VPN serverī) var redzēt jūsu interneta trafiku. Izmantojot Tor, jūsu signāls tiek virzīts caur vairākiem mezgliem, no kuriem katrs apzinās tikai IP adreses, kas atrodas mezgla priekšā un atrodas aiz tā, lai neviens nevienu brīdi nevarētu zināt visu ceļu starp jūsu datoru un vietni, ar kuru mēģināt izveidot savienojumu. Varat izmantot VPN ar Tor, kā paskaidrots mūsu Tor VPN rakstā.


Nosaukums Tor radās saīsinājumā The Onion Router, kuru izstrādāja ASV jūras kara flote, un tas norāda uz veidu, kādā tiek slāņota datu šifrēšana, atkārtoti šifrējot vairākas reizes, kad tas pārvietojas starp nejauši izvēlētiem mezgliem..

Tāpēc Tor tiek uzskatīts par ārkārtīgi drošu piekļuves internetam veidu, vienlaikus paslēpjot savu patieso identitāti.

Toru atbalsta daudzas pilsonisko brīvību grupas, tostarp Elektronisko robežu fonds (EZF), un tas tiek plaši slavēts par to, ka disidentiem, trauksmes cēlējiem un cilvēktiesību darbiniekiem ir ļauts piekļūt internetam, izteikt savu viedokli, runāt ar žurnālistiem un citādi iesaistīties politiskā darbība, kuru aizliedz viņu pašu represīvie režīmi.

Tas, protams, arī ļauj noziedzniekiem rīkoties nesodīti, un slavenā veidā ļauj piekļūt The Silk Road pazemes tirgum, kas darbojas tikai tad, kad ir pieslēgts Tor. Tiem, kurus interesē interneta anonimitātes ētika, vajadzētu uzmanīt mūsu gaidāmo rakstu par šo tēmu.

Tor un VPN

Kā redzat, Tor mērķis ir ļoti līdzīgs VPN galvenajam mērķim - uzturēt interneta lietotāju tiešsaistes anonimitāti un izvairīties no ugunsmūriem. Tāpat kā VPN, to var arī izmantot, lai sabojātu ģeogrāfisko atrašanās vietu, lietotājam nepārtraukti veicot atkārtotu savienojumu, līdz izejas mezgls atrodas vajadzīgajā valstī (diezgan viegli, ja vēlaties izejas mezglu, mazāk ērti mazākām valstīm ar vāju infrastruktūru)..

Tomēr izmantotā tehnoloģija ir ne tikai atšķirīga, bet arī to lietojums ir diezgan atšķirīgs. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo, iepazīstieties ar mūsu ceļvedi par VPN darbību, lai uzzinātu vairāk.

Tor priekšrocības

  • Neviens nevar jūs izsekot apmeklētajiem ārējiem IP
  • Izkliedēts tīkls - gandrīz neiespējami jēgpilni izslēgt vai uzbrukt

Trūkumi

  • Ļoti lēni, dažreiz sāpīgi - tāpēc, ka jūsu dati nejauši tiek izspiesti caur vairākiem mezgliem, no kuriem katrs var atrasties jebkur pasaulē
  • Nav piemērots P2P failu apmaiņai - lai gan nav nekā, kas kavētu jūs izmantot BitTorrent virs Tor (un cilvēki to dara), tā ir gan ļoti lēna, gan ļoti slikta forma. Tas palēnina visu tīklu visiem citiem lietotājiem, dažiem no kuriem piekļuve internetam caur Tor var būt kritiska un, iespējams, nozīmīga
  • Lai arī to var nedaudz izmantot, lai maldinātu atrašanās vietu (skat. Iepriekš), Tor ir ļoti viltīgs un neefektīvs veids, kā to panākt. Bez tam Tor lēnums nozīmē, ka nav iespējams izmantot pakalpojumu, lai straumētu ģeogrāfiski ierobežotus multivides pakalpojumus.

VPN priekšrocības

  • Ātri - parasti, lietojot VPN pakalpojumu, jūsu neapstrādātā interneta savienojuma ātrums samazināsies nedaudz
  • Vietas viltošana ir ļoti vienkārša - vairums VPN pakalpojumu sniedzēju piedāvā serverus daudzās vietās visā pasaulē. Tā kā šie savienojumi notiek ātri, VPN ir ideāli piemērots ģeogrāfiski ierobežota multivides satura straumēšanai ar augstāku izšķirtspēju
  • Ideāli piemērots P2P failu apmaiņai - lai gan daudzi pakalpojumu sniedzēji to aizliedz, daudzi ir iestatīti, paturot prātā failu apmaiņu

VPN trūkumi

  • VPN pakalpojumu sniedzējs var redzēt jūsu darbību internetā, un daudzās valstīs likumi to pieprasa veikt, lai to varētu nodot iestādēm vai autortiesību juristiem. VPN ir arī neaizsargāti pret policistu reidiem, ko veic policija, cenšoties iegūt informāciju, kas tajos varētu būt. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kurš neveic žurnālus (un ir spējīgs ievērot šo solījumu). Protams, pat ja VPN pakalpojumu sniedzējs sola neturēt žurnālus, jūs esat spiesti vienkārši uzticēties tā vārdam
  • Izmaksā naudu (lai gan parasti tas nepārsniedz 10 USD mēnesī vai mazāk, ja pērkat bez taras)

Kā darbojas Tor

Kā mēs jau atzīmējām iepriekš, Tor pārsūta datus starp vairākiem nejauši izvēlētiem mezgliem, katru reizi tos šifrējot. Katrs mezgls zina, no kurienes nāk signāls, un mezglu, uz kuru tas dodas, bet nevar redzēt visu maršrutu (shēmu).

htw1

Šīs releju shēmas tiek nejauši atiestatītas ik pēc 10 minūtēm, lai jūsu darbības nevarētu saistīt ar iepriekšējām darbībām.

htw2

Katru mezglu vada brīvprātīgais, un tāpēc, jo vairāk brīvprātīgo ir, jo drošāks ir viss Tor tīkls.

htw3

Tāpēc brīvprātīgais darbs, lai vadītu izejas mezglu, ir ļoti noderīgs Toru kopienai un dod nozīmīgu triecienu brīvībai un pret nomācošu cenzūru. Arī uzstādīt to nav grūti. Tomēr izejas mezgla vadīšana nozīmē, ka citu Tor lietotāju aktivitātes, ieskaitot potenciāli ļoti nelikumīgas darbības, šķiet, rodas no jūsu IP adreses. Tas var radīt nepatikšanas, taču, par laimi, ir veidi, kā mazināt riskus, kas pieejami tor projekta vietnē.

Tor instalēšana

Mūsdienās Tor instalēšana ir ļoti vienkārša (agrāk tā bija nedaudz sarežģītāka), un tā ir pieejama operētājsistēmām Windows, OSX, Linux / Unix un Android.

Jums nepieciešams lejupielādēt un palaist tikai Tor pakotni, kas pats iegūs jūsu izvēlētajā direktorijā (jūsu datoram netiek pievienoti papildu instalācijas faili).

tor 3

Veiciet dubultklikšķi uz Sākt un sāksies savienojuma dialogs.

pic_1

Kad savienojums ir izveidots, Tor klients sāk pielāgot Firefox Portable versiju. Tas ir ne tikai ļoti viegls, bet arī ļauj jums nēsāt Tor versiju, piemēram, uz USB atmiņas kartes (piemēram), lai anonīmi varētu ērti piekļūt internetam no jebkura datora.

tor 2

Tagad jūs varat sērfot internetā anonīmi! Tor pakalpojumu var ieslēgt un izslēgt, izmantojot sīpolu ikonu, vai pielāgot, izmantojot ikonas nolaižamo izvēlni.

Tor arī piedāvā pielāgotu disku diska Tails Live CD / USB Linux versiju, lai jūs varētu boot tieši drošā OS.

Secinājums

Liela Tor priekšrocība ir tā, ka jums nav jāuzticas nevienam - jūsu interneta izmantošana ir pilnībā anonīma. Tomēr tas notiek ļoti lēni. Tā rezultātā tas nav piemērots daudzām populārākajām darbībām, kuras cilvēki vēlas izmantot VPN, piemēram, failu koplietošanai un ģeogrāfiski ierobežota multivides satura straumēšanai. Ja jūs vēlaties palikt anonīms, vienlaikus mocot, apskatiet mūsu labāko torņa vietņu VPN vietni, lai iegūtu papildinformāciju.

Kamēr netiek izmantots uzticams VPN nodrošinātājs, VPN ir ļoti drošs un privāts risinājums, kas nodrošina daudz lielāku veiktspēju un elastīgumu, nekā Tor piedāvā.

No otras puses, ja jūs esat mafijas ziņotājs vai disidents, kurš dzīvo saskaņā ar režīmu, kurā būtu ļoti bīstami pieķerties veicot kādu darbību (piemēram, rakstot politiskos emuārus), tad Tor ir drošākais risinājums.

Vienkārši atcerieties, ka nav tādas lietas kā 100% anonimitātes garantija neatkarīgi no tā, kuru ceļu jūs izvēlaties. Jebkurā drošības pasākumā vismaz potenciāli ir nepilnības, un indivīdi bieži atklāj savu patieso identitāti, izmantojot modeļus un kļūdas.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me