Interneta drošsirdība - pazīstama kā Darknet vai Blacknet - ir tā interneta sastāvdaļa, kas nav iekļauta parasto meklētājprogrammu sarakstā. Tumšajam tīmeklim varat piekļūt anonīmi. Tādējādi cilvēki var brīvi iesaistīties noziedzīgās darbībās ar salīdzinoši nelielu iespēju tikt pieķertiem. Rezultātā Darknet ir vieta, kur var atrast nelegālas narkotikas un pakalpojumus - un tas ir vēl ļaunāk.darknet


Kā darbojas Darknet??

Tumšās vietnes var atrast tumšos tīklos: pārklājošos tīklus, kuriem var piekļūt tikai ar īpašu programmatūru, piemēram, Tor. Patiesībā Darknet ir tikai neliela Deepweb daļa - daudz lielāks un galvenokārt nekaitīgs interneta satura kopums, kuru meklētājprogrammas neindeksē..

Tie paši cilvēki piekļūst interneta tīklam, lai izmantotu Tor piedāvāto anonimitāti. Tor, kas pazīstams arī kā sīpolu maršrutētājs, ļauj noslēpt savu patieso atrašanās vietu tādā veidā, kas nodrošina anonimitāti un privātumu. Tiklīdz jūs izveidojat savienojumu ar Tor, jūsu tīmekļa dati tiek automātiski tunelēti caur vairākiem izejas mezgliem (izlases datoriem visā pasaulē)..

tor

Tor darbības veids padara gandrīz neiespējamu pateikt, kurš vai kur ir interneta lietotājs. Tor nodrošinātā šifrēšana arī aizsargā datus no nevēlamiem skatieniem. Tas padara Tor noderīgu cilvēkiem, kuri dzīvo bīstamos politiskos režīmos, žurnālistiem vai citām neaizsargātām grupām, kurām nepieciešama privātums.

Neskatoties uz to, ka anonimitāte, ko nodrošina tāda programmatūra kā Tor, ir likumīga, tas nozīmē, ka Darknet rada perfektu vidi, kur plaukst noziedzība. Šī iemesla dēļ Darknet nav vieta sirds vājumam.

Faktiski mēs ļoti mudinām visus cilvēkus ievērot piesardzību, ja viņi kādreiz nolemj piekļūt Dark Web. Jūs varat atklāt saturu, kas ir aizskarošs, satraucošs, noziedzīgs un vienkārši šķebinošs.

Zīda ceļš un tā pēcteči

Varbūt slavenākā Dark Web daļa bija Zīda ceļš. Zīda ceļš bija oriģinālais Deepweb tirgus laukums - eBay ekvivalents noziedzniekiem. Uz Zīda ceļa cilvēki mēdza pirkt un pārdot nelegālus produktus, piemēram, narkotikas, ieročus, ļaunprātīgu programmatūru un nelegālus pakalpojumus (piemēram, hitmana īrēšanu)..bitcoin

Vietni izveidoja “Dread Pirate Roberts” ar Rosas Ulbrihtas pseidonīmu. Ulbricht kļuva bagāts no Zīda ceļa. Tā augstumā tas viņam padarīja apmēram USD 20 000 dienā Bitcoin komisijās. Tiek uzskatīts, ka viņš bija uzkrājis apmēram USD 4 miljonu bagātību, kad 2015. gadā viņu pieķēra FBI.

alfabēts

Pašreizējā problēma

Neskatoties uz Zīda ceļa galīgo izgāšanos un Ulbrihtas ieslodzījumu, Tumšais Web joprojām ir noziedzīgu tirdzniecības vietu karstais elements. Pavisam nesen tika slēgtas vēl divas slavenās tirdzniecības vietas - Alphabay un Hansa.

Tomēr varas iestāžu mēģinājumi apkarot šos nelegālos tirgus laukumus lielākoties ir veltīgi. Vairāk vietņu ātri uznirst, lai aizpildītu vakuumu, ko rada citu zaudēšana, un patērētāji un pārdevēji vienkārši pārceļas un izveido veikalu, kurā pārdod savus nelikumīgos izstrādājumus citur..

Šobrīd Dream Market, Silk Road 3, Crypto Market un Ramp atrodas pārtikas ķēdes augšgalā. Tomēr, kā redzat, burtiski ir desmitiem šāda veida nelegālo Darknet veikalu. Nelegālā infrastruktūra ir iespējota, izmantojot decentralizētas kriptovalūtas (un blokķēdes tehnoloģiju).

Bitcoin, kas ir slavenākā no šīm valūtām, patērētāji visbiežāk izmanto, lai apmaksātu savus pirkumus Deepweb. Tas viņiem ļauj veikt pirkumus, neizmantojot īsto vārdu, banku, kredītkarti vai PayPal.

Darknet nākotne

Darknet ir noslēpumaina un saistoša vieta. Policijai tas ir posts. Tomēr šķiet, ka kriptovalūtas ir šeit, lai paliktu. Turklāt tas, kādā veidā dziļais tīkls faktiski pastāv, nozīmē, ka to faktiski nevar izslēgt.

Nelegālajiem tirgus izstrādātājiem Ulbrichta piemērs (viņš tika pieķerts, jo viņš neievēroja savus svarīgos drošības protokolus) ir pastāvīgs atgādinājums, lai nodrošinātu, ka tiek ievērota vislielākā rūpība. Tas nozīmē, ka paslīdēšana ir mazāka iespējamība, kas apgrūtina noziedznieku noķeršanu, kuri izmanto dziļo tīmekli.darknet nākotne

To sakot, Eiropols, FBI un dažādas citas izlūkošanas aģentūras ir pierādījušas, ka, neraugoties uz Tor un Darknet sniegto anonimitāti, ar pietiekami smagu darbu ir iespējams slēgt nelegālos tirgus laukumus un nosūtīt viņu vadītājus cietumam..

Varas iestādes parasti noķer noziedzniekus, būdamas pacietīgas un gaidot, kamēr šie līderi kļūdīsies. Tomēr kādā brīdī noziedzniekiem ir jāizsvītro savi Bitcoin par FIAT valūtām. Šajā brīdī varas iestādes var iegūt nozīmīgu vadību.

Ciktāl tas attiecas uz Tor, pagaidām šī tehnoloģija ir droša. Tomēr ir iespējams, ka kādu dienu valdības izlūkošanas aģentūras, piemēram, NSA un GCHQ, var atrast veidu, kā pārtraukt sistēmas darbību.

Ja tas kādreiz notiktu, daudzi cilvēki bez šaubām nonāktu nopietnās nepatikšanās. Tomēr neiekļautā interneta daļa (dziļais tīmeklis) joprojām būtu tur, un, iespējams, būs tikai laika jautājums, pirms parādīsies kāda jaunāka Tor versija.

FBI direktors Endrjū Makbebe mēdz piekrist, ka, neraugoties uz gadījuma rakstura Darknet tirgus slēgšanu, nelegālā tirdzniecība turpinās darboties:

“Mūsu kritiķi teiks, ka mēs slēdzam vienu vietni, parādās cita vietne. Un viņiem varbūt ir taisnība. Bet tāds ir noziedzīgā darba raksturs. Tas nekad nepazūd, jums tas pastāvīgi jāturas pie tā, un jums ir jāizmanto katrs rīks, kas atrodas jūsu instrumentu komplektā. ”

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: J0hnTV / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Adrian Today / Shutterstock.com, Shutter_M / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me