Domēna vārdu sistēma (DNS) tiek izmantota, lai tulkotu mums viegli saprotamās un atcerētās Web adreses to “patiesajām” skaitliskajām IP adresēm, kuras datori saprot: piemēram, tulkojot domēna vārdu proprivacy.com uz savu IP (v4) adrese ir 104.20.10.58.


Šo DNS tulkošanas procesu parasti veic jūsu ISP, taču, lietojot VPN, visi DNS pieprasījumi jānosūta caur šifrētu VPN tuneli, un tā vietā tos apstrādā jūsu VPN nodrošinātājs..

Ir vairāki iemesli, kāpēc jūs varētu vēlēties vai jums vajadzēs mainīt DNS iestatījumus (tas ir, mainīt noklusējuma DNS serveri, kuru jūsu operētājsistēma izmanto, lai apstrādātu DNS pieprasījumus). Tie ietver:

 • Lai uzlabotu konfidencialitāti, neļaujot ISP apstrādāt DNS pieprasījumus. Tas var notikt pat tad, ja tiek izmantots VPN (to sauc par DNS noplūdi). Tāpēc DNS drošības iestatījumu maiņa pret trešās puses pakalpojumu sniedzēju ir labs drošības līdzeklis.
 • Lai izmantotu SmartDNS pakalpojumu
 • Lai labotu interneta savienojuma problēmas - saistībā ar VPN, kad kāda iemesla dēļ pēkšņi pārtrūkst VPN savienojums, parasti ir tā, ka DNS iestatījumi joprojām norāda uz VPN nodrošinātāja DNS serveri. Lai atkārtoti izveidotu savienojumu ar internetu (ieskaitot VPN atkārtotu savienojumu!), Dažreiz ir jāmaina DNS iestatījumi atpakaļ uz trešās puses servera izmantošanu).
 • Izvairīties no cenzūras - mainot DNS iestatījumus, ISP var izvairīties no DNS līmeņa cenzūras / DNS saindēšanās.

Par laimi, mainīt DNS iestatījumus ir diezgan viegli ...

Dublējiet DNS iestatījumus

Pirms mainīt DNS iestatījumus, iespējams, ieteicams ierakstīt esošos iestatījumus un glabāt tos kaut kur drošībā, lai vajadzības gadījumā tos varētu viegli atiestatīt. Es faktiski nevaru iedomāties iemeslu, kāpēc jums tas varētu būt jādara, bet tas, iespējams, ir saprātīgs piesardzības pasākums.

Kādus iestatījumus vajadzētu izmantot?

Ja maināt savus DNS iestatījumus uz kaut ko īpašu, tad jums jau vajadzētu zināt nepieciešamos iestatījumus (piemēram, SmartDNS pakalpojumu sniedzējs jums pateiks iestatījumus, kas nepieciešami, lai pārraudzītu tā pakalpojumu)..

Ja maināt DNS iestatījumus vispārīgāka iemesla dēļ, varat izmantot publisku DNS serveri, piemēram, tādus, kurus pārvalda Google Public DNS, Open DNS vai Comodo Secure DNS. Jo īpaši Google DNS var būt noderīgs ātri un netīriem risinājumiem, jo ​​tā iestatījumus (DNS servera adreses) ir ļoti viegli atcerēties (8.8.8.8 un 8.8.4.4)..

Tomēr Google ir Google. Un tas izspiegos jūsu DNS pieprasījumus, lai izsekotu, ko jūs izmantojat internetā, lai jūs mērķētu ar reklāmām.

tītara dns

Grafiti Stambulā, mudinot izmantot Google publisko DNS kā pretcenzūras taktiku valdības 2014. gada represiju laikā Twitter un YouTube

Ja jūs vispār interesē privātums, tad daudz labāks risinājums Google un citiem iepriekš uzskaitītajiem ASV komerciālajiem pakalpojumu sniedzējiem ir OpenNIC. Tas ir bezpeļņas, decentralizēts, atvērts, necenzēts un demokrātisks DNS nodrošinātājs. Izstrādāts, lai atņemtu varu no valdībām un korporācijām, OpenNIC vada brīvprātīgie, un tas nodrošina pilnīgi nefiltrētu DNS izšķirtspējas pakalpojumu ar DNS serveriem, kas atrodas visā pasaulē.

Lai iegūtu papildinformāciju par OpenNIC, lūdzu, skatiet šeit.

OpenNIC

Šajā rakstā mēs izmantosim DNS iestatījumus, kurus nodrošina OpenNIC. Tā kā, apmeklējot tā vietni, esmu izveidojis savienojumu ar VPN, ieteikto iestatījumu pamatā ir mana VPN servera IP adrese, kas ir piemērota manai privātuma programmai

Windows

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Sākt -> Vadības panelis (operētājsistēmā Windows 7 un vecākā versijā noklikšķiniet ar peles kreiso taustiņu Sākt).
  DNS Windows 1
 2. Atveriet sadaļu “Tīkls un koplietošana” (vai “Skatīt tīkla statusu un uzdevumus”, ja tas ir kategorijas režīmā).
  DNS Windows 2
 3. Noklikšķiniet uz “Mainīt adaptera iestatījumus”..
  DNS Windows 3
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz sava interneta savienojuma -> Īpašības.
  DNS Windows 4
 5. Noklikšķiniet uz (iezīmējiet) “Interneta protokola versija 4 (TCP / IPv4)”, pēc tam atlasiet “Rekvizīti”..
  DNS Windows 6
 6. Pārliecinieties, vai ir atzīmēta izvēles rūtiņa “Izmantot šīs DNS servera adreses”, un ievadiet jaunos DNS iestatījumus laukā “Vēlamais DNS serveris” (varat arī aizpildīt un aizpildīt lauku “Alternate DNS server”), taču tas ir tikai rezerves servera adrese, tāpēc tas nav absolūti nepieciešams). Noklikšķiniet uz “Labi”.
  DNS Windows 7
  Šeit es izmantoju Nīderlandes serveru adreses, kuras nodrošina OpenNIC
 7. (Neobligāti) Atspējot IPv6

  Tagad varētu būt piemērots laiks, lai novērstu IPv6 noplūdes, atspējojot IPv6 domēna izšķirtspēju (pilnīgu diskusiju par šo tēmu skatiet šeit). Ekrānā “[Internet connection] Properties” (sk. 5. darbību) noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas blakus “Internet Protocol Version 6 (TCP / IPv6)” (Internet Protocol Version 6 (TCP / IPv6)) un pēc tam nospiediet “OK”..

  Windows lietotāji, iespējams, vēlēsies arī apskatīt lietotni DNS Jumper, kas apskatīta vēlāk šajā rakstā.

  DNS Windows 5

MacOS

 1. Atveriet “Sistēmas preferences”.
  DNS OSX 1
 2. Noklikšķiniet uz “Tīkls”.
  DNS OSX 2
 3. Atlasiet savu interneta savienojumu un pēc tam noklikšķiniet uz “Advanced”..
  DNS OSX 3
 4. Pārslēdzieties uz cilni DNS un izmantojiet simbolu - lai noņemtu esošos serverus, un simbolu +, lai pievienotu jaunus serverus. OSX dod priekšroku serveriem no šī saraksta augšdaļas uz leju. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz “Labi”.
  DNS OSX 4
 5. (Neobligāti) Atspējot IPv6
  Tagad varētu būt piemērots laiks, lai novērstu IPv6 noplūdes, atspējojot IPv6 domēna izšķirtspēju (pilnīgu diskusiju par šo tēmu skatiet šeit). Lai to izdarītu, pārslēdzieties uz cilni TCP / IP un nolaižamajā izvēlnē “Konfigurēt iPv6” atlasiet “Tikai vietējais savienojums”..
  DNS OSX 5

Linux (Ubuntu)

 1. Atveriet sadaļu Sistēmas iestatījumi -> Tīkls.
  DNS Ubuntu 1
 2. Atlasiet savu interneta savienojumu un pēc tam noklikšķiniet uz “Opcijas…”
  DNS Ubuntu 2
 3. Pārslēdzieties uz “IPv4 iestatījumi" cilne. Mainiet “Metode:” uz “Tikai automātiskām (DCHP) adresēm”, pēc tam laukā “Papildu DNS serveri:” pievienojiet jauno DNS servera adresi, atdalot ar komatu. Nospiediet “Saglabāt”. Pirms jauno DNS iestatījumu stāšanās spēkā var būt nepieciešams atvienoties, pēc tam atkal izveidot savienojumu ar tīklu un restartēt pārlūku.
  DNS Ubuntu 3
 4. Pēc izvēles) Atspējot IPv6
  Tagad varētu būt piemērots laiks, lai novērstu IPv6 noplūdes, atspējojot IPv6 domēna izšķirtspēju. Lai to izdarītu, pārslēdzieties uz "Cilne IPv6 Iestatījumi un mainiet to "Metode:" uz "Tikai vietējā saite".
  DNS Ubuntu 4

iOS (iPhone un iPads)

IOS operētājsistēmā varat mainīt DNS iestatījumus konkrētiem WiFi tīkliem (piemēram, jūsu mājas tīklam), taču tas būs jāiestata katram tīklam, ar kuru izveidojat savienojumu. Cik es zinu, nav iespējams mainīt mobilo tīklu DNS iestatījumus.

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi -> Bezvadu internets.
  DNS iOS 1
 2. Pieskarieties pogai Informācija (“i”) blakus savam Wi-Fi savienojumam.
  DNS iOS 2
 3. Pārliecinieties, ka ir atlasīta cilne “DHCP”, pēc tam ritiniet uz leju līdz “DNS” un pieskarieties cipariem pa labi. Kad parādās tastatūra, ievadiet jaunos DNS iestatījumus. Kad esat pabeidzis, nospiediet “Atpakaļ”. Ņemiet vērā, ka pirms jauno DNS iestatījumu stāšanās spēkā var būt nepieciešama atkārtota sāknēšana.
  DNS iOS 3

Android

Neapsakņotās Android ierīcēs varat mainīt DNS iestatījumus konkrētiem WiFi tīkliem (piemēram, jūsu mājas tīklam), taču tas būs jāiestata katram tīklam, ar kuru izveidojat savienojumu. Nav iespējams mainīt DNS iestatījumus mobilajiem (3G un 4G) tīkliem.

Iesakņojušos ierīču lietotāji var lejupielādēt vairākas lietotnes, piemēram, DNSet Pro (ir pieejama arī bezmaksas versija, kas paredzēta tikai Google publiskajiem DNS serveriem), kas var dinamiski mainīt DNS iestatījumus gan WiFi, gan mobilajos tīklos..

Ņemiet vērā, ka pastāv arī dažas DNS mainītāja lietotnes, kurām nav saknes. Tie darbojas, ierīcē izveidojot vietējo VPN (nevis ārēju VPN), un tie varētu būt noderīgi, lai izvairītos no DNS balstītas cenzūras, taču būs pretrunā ar parasto VPN.

Tālāk ir sniegti norādījumi, kā mainīt DNS iestatījumus bezsaistes ierīču tīklos. Ņemiet vērā, ka Android ierīcēs tiek darbinātas daudzas dažādas OS versijas, un daudzas no tām ir ļoti ādā. Tāpēc informācija ierīcē var nedaudz atšķirties.

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi un pieskarieties vienumam Wi-Fi.
  DNS Android 1
 2. Turiet nospiestu aktīvo tīklu, pēc tam piesitiet Modificēt tīkla konfigurāciju -> Rādīt papildu opcijas.
  DNS Android 2
 3. Ritiniet uz leju, līdz redzat “IP iestatījumi”, pēc tam nolaižamajā izvēlnē mainiet to uz “Static”. Ja ritiniet nedaudz tālāk uz leju, tagad jums vajadzētu redzēt laukus “DNS 1” un “DNS 2” - ievadiet šeit savus jaunos DNS iestatījumus, pēc tam pieskarieties “Saglabāt”..
  DNS Android 3

Maršrutētāji (DD-WRT)

Izmantojot maršrutētāja tīmekļa saskarni, varat mainīt jebkura maršrutētāja DNS iestatījumus. Tas parasti ir diezgan intuitīvs, tāpēc, piemēram, es parādīšu, kā mainīt DD-WRT maršrutētāja DNS iestatījumus..

 1. Tīmekļa pārlūkprogrammā ierakstiet maršrutētāja IP adresi, lai piekļūtu tā administratora lapai>
  Netgear, D-Link un lielākajai daļai DD-WRT mirgojošo maršrutētāju parasti ir noklusējuma maršrutētāja IP adrese 192.168.0.1. Belkin maršrutētājiem parasti ir noklusējuma maršrutētāja adrese 192.168.2.1. Ja neviens no šiem nedarbojas, lūdzu, skatiet šeit, lai iegūtu sīkāku informāciju par maršrutētāja IP adreses atrašanu.
  Pārliecinieties, ka iestatīšana -> Tiek atlasīta cilne Pamata iestatīšana.
  DNS DD-WRT 1
 2. Ritiniet uz leju līdz tīkla iestatīšanai -> Tīkla adreses servera iestatījumi (DCHP) un laukos Static DNS 1 un Static DNS 2 ievadiet jaunos DNS iestatījumus. Laukā Static DNS 3 varat ievadīt citu izvēlētu DNS adresi, kuru izmantojat 0.0.0.0 (rezerves jūsu ISP DNS) vai 10.0.0.0 (nelietojams IP, ja nevēlaties izmantot citus serverus).
  DNS DD-WRT 2

Citas ierīces

DNS iestatījumus var mainīt gandrīz jebkurai ierīcei, kurai ir internets, ieskaitot viedajiem televizoriem, spēļu konsolēm, straumēšanas ierīcēm un IoT Gizmos. Lai arī šī rokasgrāmata ir paredzēta kā “pilnīga”, es domāju, ka ir godīgi teikt, ka šeit ir pārāk daudz šādu ierīču, lai tās aptvertu.

Pielikums

DNSCrypt

Kas SSL ir HTTP trafiksam (pārvēršot to šifrētā HTTPS trafikā), DNSCrypt ir DNS trafiks. Diemžēl DNS nav izveidots, paturot prātā drošību, un tas ir neaizsargāts pret vairākiem uzbrukumiem, no kuriem vissvarīgākais ir “vidēja cilvēka” uzbrukums, kas pazīstams kā DNS krāpšana (vai saindēšanās ar DNS kešatmiņu), kur uzbrucējs pārtver un novirza DNS pieprasījumu.

To, piemēram, varētu izmantot, lai novirzītu likumīgu bankas pakalpojuma pieprasījumu uz “krāpniecības” vietni, kas paredzēta, lai savāktu konta informāciju un paroles nenojaušamiem upuriem. Atklātā pirmkoda DNSCrypt protokols atrisina šo problēmu, šifrējot jūsu DNS pieprasījumus un autentificējot sakarus starp jūsu ierīci un DNS serveri.

DNSCrypt ir pieejams lielākajai daļai platformu (mobilajām ierīcēm jābūt iesakņotām / jailbroken), taču tām ir nepieciešams atbalsts no jūsu izvēlētā DNS servera.

DNSCrypt

Ņemiet vērā, ka DNSCrypt nav nepieciešams, ja tiek izmantots VPN, jo visi DNS pieprasījumi jānosūta caur šifrētu VPN tuneli tieši uz jūsu VPN pakalpojumu sniedzēja DNS serveriem..

DNS pārlūks (Windows)

Regulāra DNS iestatījumu mainīšana var sagādāt lielas sāpes (īpaši operētājsistēmā Windows). Par laimi, tam ir pieejama lietotne. DNS Jumper ir viegla utilīta (kurai nav nepieciešama instalēšana), kas padara jūsu DNS iestatījumu mainīšanu par izvairīšanos.

DNS jumper

Jūs varat izvēlēties no plaša DNS pakalpojumu sniedzēju saraksta vai norādīt pielāgotos serverus

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me