Kā ikviens mūsu vietnes lasītājs uzzinās, mēs esam milzīgi visu atvērto avotu fani. Kaut arī tas nebūt nav burvju lode, fakts, ka atvērtā koda kods ir brīvi pieejams citiem, lai tos pārbaudītu un pārbaudītu, nodrošina vislabāko (un vienīgo) aizsardzību pret to, kas satur ļaunprātīgu kodu, NSA aizmugurē vai kas zina vēl ko. No otras puses, ar patentētu slēgtā pirmkoda kodu nav absolūti nekādu iespēju noteikt, kas to satur.


Tāpēc ir jāuzticas iesaistītajam uzņēmumam. Kaut ko šī pasaule pēc Snouddenes atkal un atkal ir parādījusi, ir ļoti muļķīgi rīkoties.

Atvērtā koda VPN klients

Neskatoties uz spēcīgo konkurenci no IKEv2, OpenVPN joprojām ir vienīgais kaujas pārbaudītais drošais VPN protokols.

Vispārējie atvērtā koda OpenVPN klienti tagad ir pieejami visās galvenajās platformās. Tāpēc ir ļoti maz iemeslu apsvērt kaut ko citu.

Šie atvērtā koda VPN klienti var izmantot VPN nodrošinātāja standarta OpenVPN konfigurācijas failus, lai izveidotu savienojumu, izmantojot OpenVPN. Pat ja pakalpojumu sniedzējs tieši neatbalsta OpenVPN šajā platformā.

Galvenās platformas OpenVPN “oficiālās” FOSS dakšas ir:

  • Windows XP+ - OpenVPN
  • MacOS - Tunnelblick
  • Android - OpenVPN operētājsistēmai Android
  • iOS - OpenVPN Connect
  • Linux - tīkla pārvaldnieks-OpenVPN

Atklātā pirmkoda DD-WRT un Tomato maršrutētāja programmaparatūrai ir arī iebūvēti OpenVPN klienti.

Atvērtā koda OpenVPN klienti pieprasa konfigurācijas failus lejupielādēt no VPN pakalpojumu sniedzēja un importēt klientā. Tādēļ to iestatīšana ir nedaudz sarežģītāka nekā pielāgoto VPN klientu.

Par laimi ir pieejams daudz detalizētu rokasgrāmatu, kā to izdarīt, un ir nepieciešama minimāla tehniskā kompetence.

Būtiskāka problēma ir tā, ka, lai arī šie klienti parasti strādā ļoti labi, viņiem trūkst papildu funkciju. Papildu funkcijas, zvani un svilpes, kuras parasti ir pieejamas pielāgotajā VPN programmatūrā.

Softetera VPN

Vēl viena alternatīva OpenVPN ir SoftEther. SoftEther ir arī bezmaksas atvērtā koda, starpplatformu, daudzprotokolu VPN klients un serveris. Tomēr tas ir mazāk plaši pazīstams, un tā ievainojamības ir pārbaudītas mazāk. Ja vēlaties to izmantot, patiesībā varat izmantot arī bezmaksas viņu izveidoto VPN pakalpojumu - VPNGate.

Pielāgots VPN klients

Gandrīz visi VPN pakalpojumu sniedzēji ar prieku piegādās instrukcijas un konfigurācijas failus, kas nepieciešami pakalpojumu iestatīšanai, izmantojot vispārīgus “krājuma” OpenVPN klientus, taču daudzi no viņiem nodrošina arī savus pielāgotos klientus..

Parasti šie ir tikai iesaiņojumi virs atvērtā koda OpenVPN koda, lai gan daži savus klientus atbalsta ar SoftEther kodu, kas ir līdzīgi atvērts avots.

Papildus tam, ka to ir viegli iestatīt, jo nepieciešamie konfigurācijas faili jau atrodas klientā. Daudzi pakalpojumu sniedzēji pievieno arī papildu funkcijas, no kurām lielākā daļa (bet ne visas) ir ļoti noderīgas. Četras visvērtīgākās funkcijas, kas atrodamas pielāgotajos VPN klientiem.

VPN slepkava

Tas nodrošina, ka jūsu interneta savienojums vienmēr ir drošs. Kā norāda nosaukums, tas nogalina jūsu internetu, ja sarūk jūsu VPN savienojums. Daži VPN iznīcināšanas slēdži ir vēl smalkāki un darbosies katrai lietotnei atsevišķi. Tas ir fantastiski, lai nodrošinātu, ka jūsu BitTorrent klients nekad neveic lejupielādi, ja neizmantojat VPN.

Ir pieejami citi “kill-switch” stila risinājumi, taču šīs funkcijas ir iebūvētas VPN klientā.

DNS noplūdes aizsardzība

Teorētiski VPN nodrošinātājam būtu jāapstrādā visi DNS pieprasījumi, kad savienojums izveidots, izmantojot VPN. Diemžēl dažreiz jūsu dators vai tā serveri var kļūdaini pārsūtīt pieprasījumu. Tādējādi jūsu ISP tiks galā ar to - tā ir DNS noplūde.

Ir dažādas lietas, kuras varat darīt, lai novērstu DNS noplūdes, taču šīs funkcijas iebūvēšana klientā ir noteikts bonuss.

Konfigurējama šifrēšana

Ja VPN sniedzējs piedāvā mainīgu šifrēšanas līmeni, tad tā konfigurēšana, izmantojot krājumu OpenVPN, nozīmē manuālu konfigurācijas failu rediģēšanu. Acīmredzot ir vieglāk izmantot opciju pielāgotajā klientā. Lai gan tas uzdod jautājumu, kāpēc pakalpojumu sniedzējs pēc noklusējuma neizmanto maksimālo šifrēšanu.

Šifrēšanas iestatījumu maiņa paaugstina arī jūsu profilu internetā. Tāpēc, ja izmantojat šo opciju, jums vajadzētu izvēlēties iestatījumu un pieturēties pie tā.

Pielāgots vs atvērtā pirmkoda VPN klientu pārskats

VPN klientu gadījumā mūsu personīgais viedoklis ir nedaudz pretrunā ar mūsu parasto trakoto atbalstu atvērto avotu. Lieta ir tāda: jebkurā gadījumā jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam ir pilnīga piekļuve jūsu interneta trafikam.

Šifrēts tunelis ilgst tikai starp datoru un VPN serveri. Tādēļ jūsu VPN nodrošinātājs var redzēt visu, kas tajā tunelī nonāk un iziet no tā gala.

Tāpēc, šķiet, ir nedaudz lieki uztraukties par klientu, jo jūs jebkurā gadījumā uzticaties savam pakalpojumu sniedzējam! Tāpēc ir svarīgi izmantot uzticamu pakalpojumu sniedzēju, lai neglabātu nekādus darbības žurnālus. Baļķi, kurus tā nevar nodot, ja tāda nav.

Jācer, ka OpenVPN izstrādes kopiena kādu dienu krājumu klientiem iebūvēs tādas funkcijas kā nogalināšanas slēdzis un DNS noplūdes aizsardzība. Tomēr līdz tam mēs uzskatām, ka pielāgoti klienti faktiski nodrošina noderīgas funkcijas, kuras ir vērts izmantot.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me