Tas sākās vienkārši. Es gribēju izveidot ieguves platformu ar piestiprinātiem ventilatoriem, lai es varētu to darbināt klusāk un vēsāk.


Tas pārvērtās par pilntiesīgu projektu, kurā es beidzu būvēt izcilu kalnrūpniecības platformu ar milzīgiem ventilatoriem un vara caurulēm - lielākajai daļai elektroinstalācijas izejot caur vara caurulēm (protams, jūs to varat izmantot arī kā parastu datoru). Es parādīšu, kā jūs varat arī, un kas ir veikalā 2. versijai!

Gatavo versiju 1

Apskatiet videoklipu, lai redzētu 1. versiju darbībā. Ja vēlaties redzēt, kā tas tika uzbūvēts, noteikti izlasiet rakstu un uzziniet par uzlabojumiem, ko es turpmāk tajā darīšu..

Es neesmu pārliecināts, kāpēc, bet es nolēmu, ka es vēlos, lai arī mans jaunais ietvars būtu skaists, un dabiski (!) Manā galvā ienāca vara caurules. Viena doma noveda pie citas, un, protams, es nolēmu, ka kabeļi jāvirza arī caur vara caurulēm, lai viss būtu ārkārtīgi sakopts. Tagad bija laiks plānot!

Plāns

Pirms tik apjomīga projekta uzsākšanas bija laiks plānot. Es izņēmu savu uzticamo Autodesk Inventor un sāku plānot. Par laimi man izdevās iegūt gandrīz visus nepieciešamos materiālus no GrabCAD vai pašas Autodesk bibliotēkas. Tāpēc nācās visu pārdomāt. Man bija papīra plāns, kur iet visa elektroinstalācija un kur viņi ieies un izies no rāmja. Man arī vajadzēja izveidot četrvirzienu savienojumu, kas būtu jāmaina ar CNC, jo diemžēl šim nav vara cauruļu standarta..

Kalnrūpniecības būves izveidošana

Tāpat kā jebkura projekta gadījumā, vienmēr ir kaut kas, kas jums pietrūkst, veicot CADing. Par laimi mans izstrādātais plāns bija nedaudz elastīgs, un gatavais produkts joprojām izskatās lieliski! Viena no galvenajām atšķirībām, ko varat pamanīt, ir tā, ka sākotnēji es plānoju izmantot hroma savienojumus, kurus izmanto displeju veidošanai. Tomēr galu galā es sapratu, ka daudz efektīvāk un labāk ir izmantot standarta vara cauruļu savienojumus.

Rīku iegūšana & Materiāli

Ņemot vērā plānu, viss, kas bija jādara, bija materiālu avots un montāža. Lai gan es to izklausos viegli, materiālu iegūšana ir samērā vienkārša, un nedēļas laikā jums ir viss. Tomēr ticiet man, sakot, ka montāža nav tā. Pēc tam jums būs murgi par kabeļu ierīkošanu.

Caurules un alumīnija savienojumi

Vara caurules un savienotājus ir viegli iegūt. Tie ir standartizēti izmēri, un jūs tos varēsit atrast lielākajā daļā aparatūras veikalu. Diemžēl alumīnija gabali var būt sarežģītāki. Par laimi, man ir draugs ar CNC mašīnu, un mēs izveidojām 8 stūra gabalus 2 dienu laikā, izmantojot manu izveidoto CAD failu. Drīz augšupielādēšu šos failus GrabCAD, taču, lai tos izveidotu, varat izmantot arī 3D drukāšanu vai pat koksni.

Jums arī būs jāizveido caurumi un spraugas vara caurulēs, lai tos iedalītu stieples ieejai / izejai, montāžas skrūvēm un GPU balstiem. To var izdarīt ar pakāpienu urbjmašīnu vai arī varat tos profesionāli izgatavot par aptuveni 100 USD. Cauruļu tīrīšanai būs nepieciešama arī tērauda vate, cauruļu griezējs un nedaudz PVC lentes.

Vara caurules

Datoru daļas & Programmatūra

Jums būs jāapkopo visas nepieciešamās datora detaļas. Tā kā es izmantoju šo rāmi un būvēju kā ieguves platformu, šādi es pieņēmu lēmumus par iegādi. Lai uzzinātu vairāk, varat lasīt vairāk par Ethereum Mining šeit. Arī operētājsistēmai es izmantoju ethOS, jo tā ir ideāla, ja vēlaties iznest Ethereum, Monero vai ZCash..

Datoru daļas

Fani

Lai atdzesētu 1. versiju, Noctua bija pietiekami laipns, lai man nodrošinātu arī astoņus 140 mm korpusa ventilatorus un CPU dzesētāju. Es ne tikai esmu ārkārtīgi apmierināts ar abu šo produktu darbību, bet arī tie lieliski atbilst krāsu shēmai! Turklāt viņi man nodrošināja arī pretvibrācijas stiprinājumus, kas ļauj man klusu vadīt ventilatorus un nenodot vibrācijas rāmī..

Noctua fani

Otrajai versijai es pievienošu AIO ūdens dzesēšanas sistēmu, pateicoties Arktikai.

Elektroinstalācija

Tā kā neviens no savienotājiem (ventilatora tapām) nevar ietilpt caur vara caurulēm kopumā, man ir jāizveido sava elektroinstalācija. Šim nolūkam jums būs nepieciešams viss, sākot no piedurknēm, līdz tapām, pārsegiem un pat karstumam sarūkot. Esmu atklājis, ka Mod-One ir daudz lielisku iespēju un satura, taču tie nebūt nav lētākie.

Attiecībā uz instrumentiem jums būs nepieciešams šķiltavas, stiepļu griezēji / noņēmēji, gofrēšanas rīks un lodāmurs.

Viss nāk kopā

1. solis: izveidojiet savu kalnrūpniecības platformu bāzi

Kad visi materiāli bija vietā un vara caurules tika apstrādātas, bija laiks sākt montāžu. Vienkāršākā metode šajā gadījumā ir sākt no apakšas ar CPU un PSU stiprinājumiem. To bija salīdzinoši viegli izdarīt. Dažreiz vara cauruļu un savienojumu samērs būs nedaudz vaļīgs, tāpēc izmantojiet kādu PVC lenti vai elektrisko lenti, lai izveidotu cieši pieguļošu.

Diemžēl, tā kā elektroinstalācija iet caur platformu, jūs nevarat salīmēt ieguves platformu kopā līdz pašām beigām.

Kalnrūpniecības platformas 1. solis

2. solis: pievienojiet mātesplati, PSU un GPU

Kad pamatne bija samontēta, es pārbaudīju, lai pārliecinātos, vai es spēju stabili nostiprināt mātesplati pie platformas. Es sapratu, ka Noctua chromax pretvibrācijas stiprinājumi bija lieliski piemēroti šim darbam. Viņu tipiskie ventilatoru stiprinājumi bija lieliski piemēroti arī parasto vibrāciju novēršanai no PSU. Man patika tas, ka abas šīs lietas atbilda vara krāsai, pat ja tā bija nejauša.

Kalnrūpniecības platformas 2. solis

Kad man bija pabeigta pamatnes sadaļa, bija laiks pāriet uz GPU stiprinājumu. Viens no faktoriem, ko es CAD projektēšanā neņēma vērā, bija PCI paplašinātāja kabeļu garums. Tas ir, garuma trūkums. Tas nozīmēja, ka man bija jāsamazina gan muguras balstu, gan priekšējās balstiekārtas pozīcijas. Par laimi, tas bija ļoti viegli izdarāms, un tam bija nepieciešams tikai cauruļu griezējs.

Tomēr galu galā, lai priekšējai sekcijai būtu tāds pats kopējais augstums kā ventilatoriem, man tomēr bija jāpievieno papildu T veida savienojumi un vēl viena horizontāla šķērssija.

3. solis: salieciet pilnu rāmi

Nākamais solis ir samērā viegls, salieciet pārējo ārējo rāmi un pārliecinieties, ka lietas ir pēc iespējas tuvākas simetriskai un līdzenai vietai..

Kalnrūpniecības platformas 3. solis

Kad esat ar to apmierināts, uzstādiet ventilatorus aizmugurējā daļā, kā parādīts iepriekš attēlā. Šajā laikā jums būs jāsāk vadu veidošana, jo visiem ventilatora vadiem būs jāiet cauri vara caurulēm. To darot, pārliecinieties, vai jums ir sistēma dažādu vadu (piemēram, krāsu vai ciparu) anotēšanai, tāpēc, kad runa ir par kabeļu pievienošanu, jūs to darāt pareizi un neveicat īssavienojumu sistēmā.

4. solis: izveidojiet GPU savienojumu

Šis ir grūtākais solis. Lai gan CAD es pārbaudīju, vai 36 stieples caur vara caurulēm būs piemērotas vairāk nekā pietiekami viegli, es neuzrādīju uzmavu, nevis samazinātu diametru līkumos. Tāpēc vara caurulēs vadiem nav piedurkņu.

Sākumā es sagriezu visus vadus vienādā garumā un piedurknes to galiem. Pēc tam es tos izlaižu caur vara caurulēm, līdz tie sasniedza izeju. Tad es ievietoju PSU savā vietā un sagriezu katru no tiem vajadzīgajā garumā. Ja jūs neesat atzīmējis vadus, jums katram būs jādod mazs velkonis, lai uzzinātu, kurš ir kurš, lai pareizi savienotu tapas..

Es arī ievietoju dažus ferīta gredzenus vara caurulēs, lai samazinātu elektrisko lauku.

Kalnrūpniecības platformas 4. solis

5. solis: pārbaudiet sistēmu

Kad man bija uzstādīta visa elektroinstalācija, bija laiks pārbaudīt sistēmu. Pārbaudei izmantoju vecu datoru, lai, ja kaut kas noiet greizi, es netērētu dārgas iekārtas.

Es sāku ar faniem. Diemžēl man bija dažas problēmas ar savienotāju atdalīšanu caurulēs, un tas prasīja man izjaukt visu ventilatora sekciju. Nākotnē es sadalīšu vadus kopā, nevis izmantošu pagarinātāju.

Pēc tam es pārbaudīju katru GPU vadu ar veco 7950. Par laimi šie visi darbojās perfekti. Tomēr nākotnē es izmantošu dažas stiepļu ķemmes tikai tāpēc, lai stieples glītāk izskatās netālu no GPU.

Kalnrūpniecības platformas 5. solis

6. solis: galīgā montāža

Tā kā viss darbojās, bija laiks samontēt pilnu platformu. Šis bija līdz šim vieglākais darbs, jo viss, kas tam bija nepieciešams, bija cauruļu un savienotāju spraugas.
Kalnrūpniecības platformas 6. solis

7. darbība: ieguves platformas būve ir pabeigta

Kad es nokārtoju platformas I galīgo pārbaudi, es locītavām uzklāju nelielu daudzumu superlīmes. Es pārliecinājos, ka līmi jālieto tikai tajās locītavās, kur nebija vadu, lai izvairītos no tā, ka caur tām iet cauri. Es arī izvairījos no dažiem galvenajiem krustojumiem, tāpēc, ka, ja man kaut kas būtu jālabo, es varētu to viegli izjaukt.

Tomēr, ja vēlaties, varat salīmēt visu kalnrūpniecības platformu. Izmantojot nelielu siltuma daudzumu, savienojumiem vajadzētu viegli atdalīties.

Tieši tā; skaistums ir pabeigts.

Galīgais kalnrūpniecības platformas pārsegs

Galarezultāts ne tikai izskatījās lieliski, bet ar fantastiskajiem Noctua ventilatoriem es arī varēju sasniegt izcilu dzesēšanu un ievērojami zemāku darba temperatūru.

Drīzumā parādīsies 2. versija, un šeit ir veiktas izmaiņas.

  1. GPU tiks atdzesēti, izmantojot Arctic Cooling Accelero Hybrid III sistēmu.
  2. 100% vadu notiks caur vara caurulēm
  3. Kabeļu ķemmes vadiem
  4. Ievērojami samazināts izmērs

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, abonējiet mūsu biļetenu un sekojiet mums mūsu sociālajos tīklos.
Vai jums ir kādas atsauksmes? Paziņojiet man komentāros.

Vai jums patīk projekts un ideja? Kopīgojiet to ar draugiem!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me