Kas ir VPN?

Virtuālais privātais tīkls jeb VPN ir programmatūra, kas maina jūsu IP adresi un šifrē visu jūsu interneta trafiku. Tas uzlabo tiešsaistes privātumu, drošību un palīdz lietotājiem apiet tiešsaistes cenzūru, ko noteikusi valdība, IPS vai jebkura cita organizācija vai persona, kas bloķē vietnes.

VPN lietošanas priekšrocības

VPN pakalpojuma izmantošanai ir vairākas priekšrocības, tās ir šādas:

 1. Neļauj jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam (ISP) redzēt, kas jums tīk internetā

  Tas arī ļauj ļoti labi novērst vispārēju valdības uzraudzību, ko veic NSA.

  Papildus tam vietnes nevar redzēt ne jūsu īsto IP adresi, ne to, kas ir jūsu ISP. Viss, ko viņi var redzēt, ir VPN servera IP adrese, kas parasti tiek koplietota daudziem VPN lietotājiem, lai turpmāk aizsargātu katru atsevišķu lietotāju..

  Atšķirībā no ISP, tomēr cienījamie VPN pakalpojumi neglabā šīs informācijas žurnālus vēlākai izguvei. Patiešām, liels skaits uz privātumu vērstu VPN pakalpojumu sniedzas tālāk un liek arī izdzēst visus metadatu savienojuma žurnālus, kas varētu netieši saistīt klientus ar viņu darbībām internetā.


 2. Neļauj vietnēm redzēt jūsu IP adresi

  Jūsu interneta protokola adrese vai IP adrese ir veids, kā jūs identificējat tiešsaistē. kad tiek izmantots VPN, tas tiek aizstāts ar jūsu VPN nodrošinātāja IP adresi, vietnēm kļūst grūtāk jūs identificēt.

  Tas ir tālu, lai aizsargātu jūsu privātumu, sērfojot tīmeklī. Un tas arī apgrūtina reklāmdevējus, lai jūs mērķētu ar reklāmām.

 3. Sakauj cenzūru

  VPN ļauj apiet cenzūru neatkarīgi no tā, vai to veic represīvs režīms vai koledžas vai biroja WiFi administratori.

  Pieslēdzoties VPN, jūs varat piekļūt bloķētām vietnēm, vienkārši izveidojot savienojumu ar VPN serveri, kas atrodas kaut kur vietā, kur saturs netiek cenzēts..

 4. Ļauj piekļūt straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix

  VPN ļauj piekļūt ārvalstu straumēšanas pakalpojumiem, kas ir bloķēti jūsu valstī - neatkarīgi no tā, kur jūs patiešām atrodaties. Vienkārši izveidojiet savienojumu ar VPN serveri valstī, un, ciktāl tas attiecas uz internetu, jūs tur atrodaties!

  Piemēram, izveidojot savienojumu ar VPN serveri Amerikas Savienotajās Valstīs, jūs varat straumēt ASV Netflix saturu. Pakalpojuma amerikāņu versijā ir vairāk TV šovu un filmu nekā citās valstīs Netflix katalogā. Varat arī izmantot VPN, lai atbloķētu Youtube videoklipus, apejot reģionālos ierobežojumus, izliekoties par valsti, kurā video ir pieejams.

  Vai arī, ja jūs izveidojat savienojumu ar VPN serveri Lielbritānijā, varat bez maksas skatīties BBC iPlayer ārzemēs.

 5. Aizsargā jūs no abiem hakeriem

  Kā jūs zināt, ka vietējā kafejnīcā ir drošs WiFi? Atbildi ... tev nav. Tas attiecas uz bezmaksas publisko WiFi visur. Un nedroša WiFi izmantošana ir atklāts aicinājums noziedzīgiem hakeriem nozagt jūsu slepenos datus.

  VPN aizsargās jūs, izmantojot visu veidu publisko WiFi, jo jūsu dati ir droši šifrēti.

 6. Aizsargā jūs, kad P2P straumē

  Ja Torrent izmantojat VPN, jūsu reālā IP adrese tiek pasargāta no vienaudžiem, kas lejupielādē tos pašus straumēm. Tas arī slēpj saturu, ko lejupielādējat no sava ISP, un ir parocīgs piekļuvei bloķētām vietnēm.

  Ja Torrent izmantojat VPN, jūsu reālā IP adrese tiek pasargāta no vienaudžiem, kas lejupielādē tos pašus straumēm. Tas arī slēpj saturu, ko lejupielādējat no sava ISP, un ir parocīgs piekļuvei bloķētām vietnēm.

Kā lietot VPN

VPN izmantošanas mehānika ir vienkārša, un neatkarīgi no tā, kuru platformu izmantojat, vajadzētu iet uz kaut ko līdzīgu:

 1. Pierakstīšanās uz VPN plānu.
 2. Lejupielādējiet un instalējiet programmatūru. Galddatoros izmantoto VPN programmatūru bieži sauc par VPN klientu, savukārt mobilo ierīču programmatūru sauc par VPN lietotni. Patiesībā tie ir viens un tas pats, un mēs izturamies pret terminiem savstarpēji aizstājot.
 3. Palaidiet klientu vai lietotni.
 4. Pierakstieties klientā vai lietotnē, izmantojot pieteikuminformāciju, kuru izmantojāt, iegādājoties abonementu.
 5. Daudzās VPN lietotnēs ir liela draudzīgā poga “Savienot”. Vienkārši noklikšķiniet uz vai piesitiet tam, lai izveidotu savienojumu ar netālu esošo VPN serveri, kuru izvēlējies jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs. Tas gandrīz noteikti nodrošinās ātrāko pieejamo VPN savienojumu. Ja vēlaties izmantot serveri citā valstī, dažiem VPN ir karte, lai jūs varētu vienkārši noklikšķināt uz valsts, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu kartē. Ja jūsu VPN tā nav, noklikšķiniet uz izvēlnes pogas, un tas parādīs VPN serveru sarakstu, kāds ir VPN.

Kā darbojas VPN??

Instalējot un palaižot VPN lietotni, tā izveido savienojumu ar VPN serveri, kuru vada VPN pakalpojumu sniedzējs. Visi dati ierīcē un no tās tiek droši šifrēti un novadīti pa šo “VPN tuneli”.

Kā darbojas VPN

Tāpēc VPN serveris darbojas kā vārti starp jums un internetu. Tas neļauj jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam redzēt to, kas jums padodas internetā, un tas neļauj tīmekļa vietnēm internetā redzēt, kas jūs esat.

Jūsu ISP joprojām ir nepieciešams, lai jūs izveidotu savienojumu ar VPN serveri, taču, tā kā visi dati, kas iet caur VPN tuneli uz VPN serveri, ir šifrēti, tas nevar redzēt jūsu datu saturu.

Šī maldinoši vienkāršā iestatīšana sniedz daudz priekšrocību ...

FAQ par VPN

Vai VPN padara mani anonīmu?

Neatkarīgi no tā, kā pakalpojums sevi reklamē, VPN nodrošina privātumu, nevis anonimitāti. Tas notiek galvenokārt tāpēc, ka VPN serveris var redzēt visu, ko parasti var jūsu ISP.

Tomēr atšķirībā no jūsu ISP labie VPN nereģistrē šo informāciju un tādējādi nodrošina daudz augstāku privātuma līmeni nekā parasti, sērfojot internetā. Tomēr pat šie sāks reģistrēt informāciju, ja tiks pavēsti vai izdoti saistoši tiesas rīkojumi.

Neviens VPN personāls neriskēs jūs ieslodzīt cietumā! Vai tas nozīmē, ka VPN nav noderīgi privātumam? Nepavisam. Šādi likumīgi pasākumi ir ļoti vērsti pret interesējošām personām, tāpēc tie neapdraud vairuma parasto VPN lietotāju privātumu.

Šīs pasaules Edvardam Sniegdenim, kuriem ir nepieciešams ļoti augsts patiesas anonimitātes līmenis, savas identitātes aizsardzībai būtu jāizmanto Tor tīkls, nevis VPN..

Kā konfigurēt savu VPN?

VPN programmatūra ir izstrādāta tā, lai tā būtu ērti lietojama, un tai vajadzētu “vienkārši darboties” bez vajadzības pēc papildu konfigurācijas. Diemžēl ne vienmēr tas tā ir. Tas jo īpaši attiecas uz IPv6 interneta savienojumu, jo daudzas VPN lietotnes cīnās, lai pareizi izturētos pret jauno interneta standartu. Tāpēc vienmēr ir ieteicams pārbaudīt, vai VPN ir pareizi konfigurēts, lai jūs aizsargātu, kā paredzēts.

Kas ir nogalināšanas slēdzis?

Pateicoties interneta neskaidrībām, VPN savienojumi dažreiz neizdodas. Parastā notikumu laikā, kad tas notiek, jūs joprojām būsit savienots ar internetu, bet bez VPN aizsardzības.

Slēdža slēdzis aizsargā jūs pret to, novēršot savienojumus ierīcē un ārpus tās, ja vien nav aktīvs VPN savienojums.

Vai VPN palēninās manu internetu??

VPN novirza jūsu datus uz papildu posmu uz VPN serveri, kuram pēc tam jāpavada apstrādes jauda, ​​lai šifrētu un atšifrētu datus. Tāpēc ir neizbēgami, ka, izmantojot VPN, interneta savienojums vismaz nedaudz palēnināsies.

Divi lielākie spēlējamie faktori ir attālums līdz VPN serverim un tas, cik noslogots ir VPN serveris. Ja izveidojat savienojumu ar jums tuvu esošu serveri, kas nav pārslogots, varat zaudēt aptuveni 10 procentus no pamata interneta ātruma. Tomēr visātrākie VPN ļoti daudz iegulda ātrdarbīgos serveros, tāpēc jums nav jātiek galā ar lēnu interneta savienojumu.

Vai man ir nepieciešams ISP, ja izmantoju VPN??

Jā.

ISP vai interneta pakalpojumu sniedzējs nodrošina jūsu interneta savienojumu un ir nepieciešams, lai jūs savienotu ar VPN serveri.

Vai es varu izmantot VPN visās savās ierīcēs??

Ikviens VPN sniedzējs ļauj instalēt programmatūru tik daudz ierīcēs, cik vēlaties. Tomēr lielākā daļa ierobežo to, cik ierīces jūs varat izmantot vienlaikus ar vienu kontu. Mēs atsaucamies uz to ierīču skaitu, kuras VPN ļauj jums izmantot uzreiz, cik vien iespējams “vienlaicīgu savienojumu”.

Parasti VPN pieļauj apmēram trīs līdz piecus vienlaicīgus savienojumus, lai gan šis skaits var ievērojami atšķirties.

Lielākā daļa VPN pakalpojumu piedāvā iOS VPN lietotnes, kā arī VPN Android lietotājiem, tomēr var būt grūti atrast atbalstu mazāk populārām mobilajām operētājsistēmām. Runājot par datoru klientiem, vairums VPN pakalpojumu atbalsta Windows un Mac lietotājus, bet Linux VPN klientus var būt grūtāk atrast.

Vai es varu saņemt bezmaksas VPN??

Ilgu laiku tas bija kaut kas tāds kā patiesība, ka “ja jūs nemaksājat par produktu, tad jūs esat produkts.” Labākajā gadījumā jūs varētu izmantot ļoti ierobežotu bezmaksas pakalpojumu, kas bija nedaudz vairāk par degustētāju apmaksātai - pakalpojumam, kuru faktiski varētu vēlēties izmantot.

Šī situācija ir mainījusies pēdējo pāris gadu laikā, un tagad tur ir vismaz pāris bezmaksas VPN pakalpojumu, kas patiesībā ir diezgan labi. Pat ja tie ir ierobežoti dažādos veidos, lai arī salīdzinājumā ar augstākas kvalitātes pakalpojumiem. Mēs esam noskaidrojuši, ka lēti VPN pakalpojumi ir vieni no labākajiem tirgū. VPN ar vispieprasītākajām funkcijām var atrast par mazāk nekā 2 USD mēnesī.

Vai VPN padara mani drošu??

Īsumā, Jā.

VPN pasargās jūs no:

 • Publiskie WiFi hakeri
 • Jūsu ISP
 • Masveida valdības uzraudzība
 • Komerciālie WiFi operatori, kas peļņas nolūkos pārdod jūsu pārlūkošanas paradumus
 • Autortiesību īpašnieki
 • Reklāmas un analītikas uzņēmumi, kas glabā jūsu datus, lai mērķētu jūs ar reklāmām (ja tos izmanto kopā ar pārlūka pretraķešu papildinājumiem).
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me