Vai domājat, ka esat veiksmīgi izdzēsis personiskos datus, formatējot cieto disku, SSD vai USB atmiņu?Kā formatēt SSD


Diemžēl tas ir izplatīts nepareizs priekšstats.

Realitāte ir tāda, ka, ja vien jūs neveicat šīs instrukcijas, kā formatēt SSD rokasgrāmatu, darbības, ikviens ar atbilstošām prasmēm var atjaunot izdzēstos datus no jūsu vecajiem diskdziņiem.

Daudzi cilvēki pieņem, ka pietiek ar SSD diska formatēšanu. Tomēr izdzēstos datus joprojām var atgūt. Tas var radīt risku, ja jūsu vecais dators nonāk kāda cita īpašumā. Eksperts vai kibernoziedznieks no tā var viegli atgūt milzīgu datu daudzumu.

Kā droši formatēt SSD

Kā redzēsit vēlāk, datu atkopšana no SDD ir ļoti vienkārša.

Faktiski tas ir tik vienkārši, ka ir diezgan muļķīgi nodrošināt, ka visi dati netiek atbilstoši izdzēsti no vecajiem diskdziņiem.

Par laimi, ir veidi, kā pareizi formatēt SSD diskus, lai dati tiktu pilnībā iztīrīti. Turpmāk mēs ļoti iesakām veikt šīs darbības.

HDD programmatūras dzēšgumija

Lētākais un vienkāršākais veids, kā pilnībā notīrīt disku, ir ar profesionālu programmatūras dzēšgumiju. Darik programmatūra Boot And Nuke (DBAN) ir bezmaksas, un tas ir bez grūtībām veids, kā formatēt SSD. Lai to lietotu, vienkārši pievienojiet vēlamo cieto disku datoram un palaidiet programmatūru.SSD drošs formāts

Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka programmatūra prasa ļoti ilgu laiku. Turklāt tas nedarbojas ar bojātiem diskiem.

Lai izmantotu programmatūru, izveidojiet kompaktdisku vai DVD disku. Tagad ievietojiet datorā disku, kuru vēlaties noslaucīt, un palaidiet programmatūru. Esiet ļoti piesardzīgs, lai nejauši neizdzēstu disku, kurā ir nepieciešamie dati, jo pēc tam to vairs nevarēsit dabūt..

Es iesaku izmantot rezerves datoru vai vismaz atvienot visus nepieciešamos cietos diskus, lai tie būtu drošībā. To darīt ir pareizi, jo jūs palaidīsit no sava izveidotā Boot And Nuke diska, nevis no iekšējā diskdziņa..

Lūdzu, rūpīgi izlasiet Boot un Nuke dokumentāciju. Ja kļūdāties un izdzēsīsit nepareizu disku, dati mūžīgi būs pazuduši.

SSD specifiski formatēšanas rīki

Cietvielu disku (SSD) var droši formatēt, izmantojot ražotāja utilītas. Labākais veids, kā atrast šos utilītus, ir meklēt jūsu SSD ražotāja vietnē. Šeit ir saites uz dažiem populārākajiem ražotājiem:

 • SanDisk SSD rīklodziņš
 • Samsung burvju programmatūra
 • Intel Solid-State Toolbox
 • Corsair SSD rīklodziņš

Šie komunālie pakalpojumi palīdzēs jums visu procesu, un tie ir diezgan pašsaprotami.

HD / SSD iznīcināšana

Ikvienam, kam ir grūtības atrast utilītu, lai izdzēstu savu SSD disku, ir “perfekti to sasmalcināt” ar āmuru un sešu collu naglu. Šī metode darbojas arī ar parastajiem cietajiem diskiem.

Vairākās vietās tikai ar āmuru nagiem caur piedziņu. Vislabāk, ja jūs to darāt ārpus koka koka bloka. Ar četriem vienmērīgi izvietotiem nagiem tieši caur piedziņu vajadzētu būt pietiekami, lai to iznīcinātu. Diemžēl tas iznīcinās arī jebkādu tālākpārdošanas vērtību.

Cietā diska vai SSD atjaunošana

Programmatūru var izmantot gan “neatgriezeniski izdzēstu” failu (SHIFT + DELETE operētājsistēmā Windows), gan pilnībā formatētu disku atjaunošanai.Cietā diska atjaunošana

Turklāt, ja cietais disks ir bojāts vai to ietekmē vīruss, failu atkopšanas programmatūra var būt svētība. Tomēr kibernoziedznieki izmanto arī šāda veida programmatūru, lai atgūtu vecos datus no cietajiem diskiem. Tas viņiem var dot logu jūsu dzīvē un ļaut viņiem radīt visa veida nepatikšanas.

Kredītkaršu zādzības, kontu zādzības, datu zādzības, intelektuālā īpašuma zādzības: traucējošs ir to iespējamo noziegumu saraksts, kuri sasniedzami, atjaunojot vecos cietos diskus. Šī iemesla dēļ ir svarīgi veltīt laiku, lai pareizi noņemtu vecos datus no diskdziņiem, pirms tos izmest, pārdot vai atdot..

Šeit ir pilns saraksts ar dažām problēmām, kas var rasties, ja diskdzinis nav pareizi formatēts:

 • Identitātes zādzība
 • Ar nodarbinātību saistīta krāpšana
 • Krāpšanās pa tālruni vai komunālajiem pakalpojumiem
 • Banku krāpšana
 • Valdība gūst labumu no krāpšanas
 • Nodokļu krāpšana
 • Krāpšanās ar aizdevumiem
 • Krāpšanās ar kredītkarti
 • Datorurķēšana

Atkopšanas process

Tirgū ir daudz dažādu veidu profesionālu atkopšanas programmatūru. Kad esat - vai hakeris - esat saņēmis kādu no šīm programmām, failus ir viegli atgūt.

Lai atkoptu failus, cieto disku kā sekundāro disku ievietojiet strādājošā datorā. Kad esat to instalējis un dators to parāda pārlūkprogrammā, esat gatavs atgūt datus no tā. Palaidiet datu atkopšanas vedni un atlasiet atrašanās vietu (cieto disku) ar neatgriezeniski izdzēstiem failiem, kas jāatjauno. Tagad noklikšķiniet Skenēt.

Atkopšanas programmatūrai parasti ir opcija Ātrā skenēšana vai Dziļā skenēšana lai atrastu visus zaudētos failus.

Kad programmatūra sāk atrast vecos failus, varat tos priekšskatīt un atlasīt. Ja kaut kas interesē, noklikšķiniet uz Atgūt lai šos datus saglabātu datora mapē vai ārējā atmiņas ierīcē. Kad dati ir atjaunoti cietajā diskā, tas ir pilnībā pieejams.

Secinājums

Šajā rakstā mēs esam aprakstījuši visu, kas jums jāzina par cieto disku drošu formatēšanu. Process ir viegls, tāpēc jums patiešām nav iemesla sevi nepasargāt, turpmāk veicot šīs procedūras. Tas ir tā vērts!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me