Neizbēgami, bitcoin vērtības pieaugums ir dzemdējis pavisam jaunu kibernoziedzības nozari. Tiešsaistes noziedznieki mērķē uz naiviem interneta lietotājiem, cenšoties viņiem likt zaudēt savu Bitcoins.Bitcoin drošība maza


Šajā rakstā ir uzskaitītas vispopulārākās ar kriptovalūtu saistītas izkrāpšanas, kas palīdz nodalīt graudus no pelavām, strādājot ar Bitcoin darījumiem.

Viltus Bitcoin apmaiņa

Ikreiz, kad jūs sastopaties ar sludinājumu, kas sola jums pārdot Bitcoins par zemu cenu, ņemiet vērā, ka tas, iespējams, mēģina jūs pievilināt negodprātīgai kriptovalūtas maiņas vietnei. Primārā lieta, kas jāņem vērā, apmeklējot jebkuru apmaiņas pakalpojumu, ir, vai tas izmanto HTTPS. Ja tīmekļa adrese sākas ar HTTPS, tas norāda, ka visas jūsu tīmekļa pārlūkprogrammas un pakalpojuma mijiedarbības ir šifrētas un diezgan drošas. Ja tas ir HTTP, šāda veida apmaiņa ir bīstama.Viltus Bitcoin apmaiņa

Vēl viena neīstu pakalpojumu pazīme ir krāpšanās ar PayPal to BTC. Šādas vietnes piedāvā tīmekļa formu, lai jūs varētu ievadīt savu PayPal e-pastu un naudas summu, kuru plānojat tērēt. Pēc tam tiek parādīts QR kods, kas apstiprina darījumu. Tomēr tā vietā, lai saņemtu savus Bitcoins, jūs vienkārši nozagsit savu PayPal kontu.

Negodīgi Bitcoin maki

Nedaudz grūtāk ir atpazīt negodīgus Bitcoin makus, jo jebkura maka galvenais mērķis ir uzglabāt BTC, nevis to tirgot. Tādējādi šāda veida krāpšana parasti nav vērsta uz tūlītēju naudas ieguvumu. Patiesībā viņi visbiežāk cenšas jūs pievilināt, instalējot ļaunprātīgu programmatūru, kas var nozagt sensitīvus datus.Negodīgi Bitcoin maki

Lai identificētu krāpnieciskus seifus, meklējiet aizdomīgas pazīmes. Pajautājiet cilvēkiem, kuriem uzticaties, ja viņi šo pakalpojumu ir izmantojuši jau iepriekš. Pārbaudiet tiešsaistes pārskatus un rādītājus.

Ja Bitcoin seifs ir lejupielādēšanai paredzēta programma, pārbaudiet, vai tajā nav riskanta koda. Vietnes, piemēram, VirusTotal, var skenēt programmatūras bināros failus uz zināmām infekcijām, vienlaikus izmantojot divus desmitus pretvīrusu.

Pikšķerēšana

Pikšķerēšana, iespējams, ir visizplatītākā krāpšanās tiešsaistes pasaulē. Tās mērķis attiecībā pret Bitcoin ir panākt, lai jūs apmeklētu negodīgu vietni, kas maskēta kā plaši pazīstams un likumīgs pakalpojums. Apmeklējot pseidodidaktus, jūs riskējat ne tikai pazaudēt savus Bitcoins, bet arī tikt bojāti visi jūsu sensitīvie dati, kā arī nozagtā identitāte..Kriptogrāfijas pikšķerēšana

Varētu šķist, ka ļaunprātīgais pikšķerēšanas e-pasta ziņojums ir iegūts no jūsu izmantotā maiņas vai maka pakalpojuma. Kibernoziedznieki varēja iegūt jūsu personisko informāciju pēc liela datu pārkāpuma, piemēram, bēdīgi slavenā Yahoo hakera.

Vispārējā vadlīnija ir izvairīties no noklikšķināšanas uz hipersaitēm e-pasta adresēs. Ļaunprātīga hipersaite var šķist pilnīgi īsta. Tas izmanto vairākas novirzīšanas darbības, lai beidzot jūs nokļūtu vietnē, kuru kontrolē hakeri. Lai izvairītos no šīs briesmas, ierakstiet vietrāžus URL tieši pārlūkprogrammā vai izmantojiet grāmatzīmes.

Jums vajadzētu arī vērsties pie e-pasta pielikumiem, izmantojot pielikumus, kas bieži piegādā vīrusus, piemēram, izpirkuma programmatūru.

Krāpnieki var izmantot arī tīmekļa reklāmas vai melno SEO, lai mudinātu jūs apmeklēt viltus Bitcoin apmaiņu vai maku, kamēr tādi Google meklēšanas termini kā “Buy Bitcoin” vai “Bitcoin exchange”. Vietnes, kuras ir ieslodzītas Booby, bieži parādīsies starp labākajiem meklēšanas rezultātiem. Atkal izmantojiet VirusTotal, lai pārbaudītu, vai vietnes ir drošas.

Bitcoin Ponzi shēmas

Dažas vietnes piedāvā vilinošus BTC piedāvājumus. Viņi izskatās pārāk labi, lai būtu patiesi. Tas ir tāpēc, ka viņi ir. Balstoties uz viņu apgalvojumiem, jūs varat palielināt savu BTC divkāršā apmērā jau nākamajā dienā. Šī ir tipiska Ponzi shēma. Tiklīdz jūs nosūtāt savu Bitcoin, varbūtība, ka jūs iegūsit pat sākotnējo daudzumu, ir ļoti zema.Bitcoin Ponzi shēmas

Šādās vietnēs parasti ir novirzīšanas programmas, kas ļauj to biedriem nopelnīt naudu no jaunu klientu potenciālajiem pircējiem. Tādējādi novirzīšanas saitei vietrāžos URL sociālajos plašsaziņas līdzekļos vajadzētu darboties kā brīdinājuma zīmei. Novirzīšanas saites izskatās šādi: vietne.com/?ref=826.

Mākoņu ieguves viltus solījumi

Mākoņu ieguve attiecas uz modeli, kurā indivīdi sagrupējas un ieliek naudu, lai iznomātu Bitcoin ieguves iekārtas. Šī ideja ir lieliska un pilnīgi likumīga. Tomēr viltnieki sāk izkrāpšanu, lai piesaistītu ieinteresētos cilvēkus un galu galā sniegtu mazāku ieguldījumu atdevi, nevis turētu savus solījumus.Mākoņu ieguves viltus solījumi

Lai izvairītos no krāpšanas mākonī, rūpīgi izpētiet iespējamos riska rādītājus. Esiet prom no pakalpojumiem, kurus reklamē, izmantojot novirzīšanas saites. Pārliecinieties, ka vietne ir atvērta un godīga, kad runa ir par to, kāds baseins tiek izmantots kalnrūpniecībā, kurš to pārvalda un kādu ienākumu summu jūs varat iegūt. Profesionāls pakalpojums parasti ietver informācijas paneli, lai pārvaldītu procesu un uzraudzītu visas darbības.

Personiskas tirdzniecības zādzības

Bitcoin zādzības pārsniedz tiešsaistes pasauli. Ieviešot jaunus tiesību aktus un kontroli pār kriptovalūtu tirdzniecību, kas notiek dažās pasaules daļās, pilsoņiem var rasties problēmas pirkt un pārdot Bitcoins parastajā veidā. Šīs problēmas ir stimulējušas Bitcoin ekonomiku sākt migrēt bezsaistē. Tirgotāji sāk tikties klātienē, lai veiktu apmaiņu.Personu tirdzniecības zādzībās

Vairāki gadījumi parāda, cik riskanta var būt Bitcoin apmaiņa. 2017. gada aprīlī tika aplaupīts uzņēmējs no Indijas, kad viņš mēģināja iegādāties BTC par pievilcīgi zemu cenu. Viņš tikās ar domājamiem tirgotājiem tirdzniecības centrā. Pēc tam kropļi viņu nolaupīja un aplaupīja.

Nodarbība, ko varat mācīties no šāda veida kibernoziegumu gadījumiem bezsaistē, ir tāda, ka vislabāk ir atturēties no tikšanās ar nezināmiem cilvēkiem klātienē, lai apmainītos ar BTC, it īpaši, ja pārvadā lielas naudas summas.

Bitcoin drošība: secinājums

Bitcoin pasaule aug. Ja plānojat piedalīties tajā, cerams, ka iepriekšminētie pasākumi palīdzēs jums saglabāt drošību un drošumu, tirgojoties un izmantojot savu BTC.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me