Ar dažiem ļoti retiem izņēmumiem VPN lietošana negatīvi ietekmēs jūsu interneta ātrumu. Galu galā jūsu datiem ir jābrauc tālāk, jo tie tiek novirzīti caur VPN serveri, kuram jāapstrādā arī potenciāli simtiem citu VPN lietotāju šifrēšanas un atšifrēšanas vajadzības..


Šo veiktspējas zaudējumu bieži mēra pēc tā, kā VPN ietekmē lejupielādes un augšupielādes ātrumu, taču ir arī cits spēles faktors: ping.

Kas ir Ping?

Pareizi runājot, Ping ir programmatūras utilīta, kuru izmanto, lai izmērītu ping likmes. Parastā lietošanā termins ping bieži atsaucas tieši uz pašiem ping tarifiem, tāpēc, lai izvairītos no neskaidrībām, mēs vienmēr lielo burtu lietojam Ping un šajā rakstā atsaucamies uz ping tarifiem ar mazajiem burtiem..

Ping utilīta ir pieejama gandrīz visās platformās un mēra turp un atpakaļ laiku, kas nepieciešams, lai datu pakete sasniegtu serveri no datora un pēc tam atkal atgrieztos datorā..

Papildus neapstrādātiem ping tarifiem (minimālais, maksimālais un vidējais turp un atpakaļ laiks) tajā ir sniegta tāda informācija kā kļūdas, pakešu zudums un standarta novirze no vidējā.

No šiem skaitļiem lielākajai daļai cilvēku, iespējams, visnoderīgākais ir vidējais ping ātrums (turp un atpakaļ) milisekundēs (ms)..

Pingēšanas ātrumu dažreiz sauc arī par latentumu, un termini ir sinonīmi. Un, vienkārši sakot, jo zemāks ir piesaistes ātrums (latentums), jo ātrāks ir servera reakcijas laiks. Tik zemas ping likmes ir labas.

Kāpēc, izmantojot VPN, rodas ping problēma??

Zems ping tarifs var samazināt Web lapu ielādes laiku, taču lielākajā daļā gadījumu maz ticams, ka pamanīsit atšķirību no VPN izmantošanas, ja vien VPN serveris jums neatrodas planētas otrajā pusē..

Tomēr ievērojams izņēmums ir VPN izmantošana tiešsaistes spēlēm. Spēlētājiem, lai ātri reaģētu zibens ātri un precīzi ir refleksi, spēlētājiem ir nepieciešami lieli ping tarifi.

Šiem cilvēkiem tikai milisekundžu aizkavēšanās starp peles pogas nospiešanu un ekrānā veicamo darbību var būt uzvaras vai nāves jautājums..

Ņemiet vērā, ka ping tarifi ietekmē reakcijas laiku, un tāpēc maz ietekmē straumēšanu ar VPN, kur joslas platums (ko atspoguļo lejupielādes ātrums) ir daudz svarīgāks faktors.

Kā pārbaudīt ping

 1. Izmantojot Ping

  Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt ping tarifus, ir, izmantojot operētājsistēmas komplektācijā iekļauto utilītu Ping. Pārbaudi var veikt ar jebkuru servera IP adresi vai URL - vietne www.google.com ir populāra iespēja, lai gan mēs izmantosim vietni www.proprivacy.com!

  Sistēmā Windows ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Sākt -> Komandu uzvedne un ierakstiet “ping [serveris]”.

  Komandu uzvednes ping utilīta

  MacOS un Linux atveriet termināli un ierakstiet “ping [server]”. Pārbaude turpinās darboties, kamēr jūs nospiedīsit taustiņu kombināciju Ctrl + C, lai to apturētu. Ping parādīs testa statistiku.

  ping utilīta mac

  Ping var palaist arī macOS tīkla utilītā. Atveriet sistēmu - > Bibliotēka -> CoreServices ->Lietojumprogrammas -> Cilne Ping.

  Pinga pārbaude uz mac

  Mobilie lietotāji var pārbaudīt ping, izmantojot tādas lietotnes kā Ping Android un Ping iOS.

 2. Izmantojot tīmekļa rīkus

  Vietnes, piemēram, ping-test.net, piedāvā ping testēšanas rīkus, un speedtest.net ātruma pārbaudes rezultātos iekļauj ping likmes.

  Tā kā šos rezultātus nodrošina vietne, tie nevar būt tik precīzi kā tests, kas veikts tieši no jūsu ierīces. Un lielākā daļa atļaus testus tikai iepriekš atlasītiem testa serveriem.

  Ping tests ping tīmekļa rīkā

  Tīmekļa rīku grafisko saskarņu izmantošana tomēr var atvieglot to atgriešanās rezultātu interpretāciju. Piemēram, ekrānuzņēmums no ping-test.net iepriekš skaidri parāda, kāds ir attāluma ietekme uz ping ātrumiem (testi veikti no Lielbritānijas).

 3. Testa pārbaude VPN klientos

  Dažas pielāgotas VPN lietotnes veic ping testus uz VPN pakalpojumu sniedzēja serveriem. Šī ir ļoti noderīga funkcija, izlemjot, kuram no šī pakalpojumu sniedzēja VPN serveriem izveidot savienojumu.

  Pinga pārbaude AirVPN klientā

  Tomēr tas nav veiktspējas salīdzinājums, lietojot VPN, ar veiktspēju, ja vispār neizmantojat VPN. Ir arī vērts atcerēties, ka šie ping rezultāti ir paredzēti tikai VPN serverim, un tie neietver latentumu, ko pievieno papildu ceļojums uz mērķa serveri un atpakaļ.

Kā pārbaudīt VPN ping

Lai pārbaudītu VPN ping laikus, vienkārši izveidojiet Ping pārbaudi, kad esat izveidojis savienojumu ar VPN serveri. Varat to salīdzināt ar ping laikiem, kad neizmantojat VPN, palaižot Ping testu ar izslēgtu VPN. Un jūs varat salīdzināt ping laikus, kad ir izveidots savienojums ar dažādiem VPN serveriem, pieslēdzoties katram pēc kārtas un palaižot ping testu.

Ping pārbaude komandas uzvednē 2

Ping rezultāti bez VPN (no Lielbritānijas). Vidējais latentums = 18 ms.

ping pārbaude komandas uzvednē 3

Ping rezultāti, kad ir izveidots savienojums ar VPN serveri Nīderlandē. Vidējais latentums = 29 ms.

ping pārbaude komandu uzvednē 4

Ping rezultāti, kad ir izveidots savienojums ar VPN serveri Amerikas Savienotajās Valstīs. Vidējais latentums = 110 ms. Kā redzam, attālumam ir liela atšķirība!

Ja esat spēlētājs, pārbaudiet ping laiku, kad esat izveidojis savienojumu ar savu iecienītāko spēļu serveri (-iem)..

Kā samazināt ping

 1. Samaziniet attālumu, kas jānobrauc paciņām

  Lai iegūtu labākos ping rezultātus, izmantojot VPN, vispārīgais noteikums ir izveidot savienojumu ar VPN serveri pēc iespējas tuvāk mērķa servera (piemēram, jūsu spēļu servera) atrašanās vietai..

  Tomēr to var sarežģīt servera slodze un tīkla problēmas, tāpēc jūs varētu vēlēties palaist ping testus uz vairākiem dažādiem serveriem.

  Ja iespējams, vienmēr arī izvēlieties mērķa serveri, kas ir pēc iespējas tuvāk jūsu fiziskajai atrašanās vietai.

 2. Izmantojiet ātrāku VPN protokolu

  Kā likums, jo spēcīgāka tiek izmantota VPN šifrēšana, jo vairāk šifrēšanas un atšifrēšanas ir nepieciešama apstrādes jauda. Tāpēc ir iespējams samazināt ping laiku, upurējot drošību (kas tik un tā ir galvenā problēma, spēlējot spēli).

  To var izdarīt, mainot izmantoto VPN protokolu, piemēram, uz PPTP. Galvenie VPN protokoli no ātrākā līdz lēnākajam ir:

  1. PPTP
  2. L2TP / IPsec
  3. IKEv2
  4. OpenVPN (UDP ir ātrāks nekā TCP, un AES-218 ir ātrāks nekā AES-256).
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me