Statistika liecina, ka vairāk nekā 35 miljoni “viedo skaļruņu” ierīču, piemēram, “Amazon Echo” un “Google Home”, tiks regulāri lietoti ASV līdz 2017. gada beigām..


Nav pārsteidzoši, ka šīs diezgan futūristiskās ierīces ir tik populāras; viņi var izdarīt visu ķekars lietu, un viss, kas jums jādara, ir viņiem pajautāt - Star Trek stilā.

Šeit ir tikai neliels saraksts ar lietām, kuras Echo un Google Home var darīt tikai ar balss komandu:

 • Atskaņot mūziku
 • Izveidojiet “darāmā” sarakstus un iepirkumu sarakstus
 • Pasūtiet taksometrus
 • Pasūtiet kaut ko no Amazon (Amazon Echo un Alexa gadījumā)
 • Kontrolējiet viedās mājas ierīces, ieskaitot apgaismojumu, centrālās apkures sistēmas un durvju slēdzenes
 • Skatiet lietas tiešsaistē - sākot no kino laikiem līdz sporta rezultātiem un beidzot ar laika ziņām
 • Atrisiniet matemātikas problēmas

Šīs ierīces ievieto (diezgan efektīvu) personīgo palīgu mājās par zemu cenu. Viņu popularitāte ir saprotama - neņemot vērā faktu, ka šādas modernās tehnoloģijas pašas par sevi ir diezgan pārliecinošas.

Bet tam visam ir cena - un šī cena ir privātums. Kopš ierīču palaišanas mēs esam novērojuši aizvien lielākas bažas par Amazon Echo un Google Home drošību un privātumu.

Padarīt Amazon Echo privātu; Soli pa solim

amazona atbalss

 1. Izlasiet bieži uzdotos jautājumus par Amazon Alexa. Pat ja jūs neesat kāds, kurš tiecas lasīt šīs lietas, ar kaut ko tādu, kas tik dziļi integrējas jūsu mājas dzīvē, jums patiešām vajadzētu.
 2. Apsveriet iespēju periodiski izdzēst savu Alexa ierakstīšanas vēsturi. Tas var negatīvi ietekmēt to, cik labi jūsu ierīce uzzina par jums, bet, ja jūs vispirms piešķirat konfidencialitāti, tas, iespējams, rada nelielas bažas.
 3. Pārskatiet balss iegādes iestatījumus vai vispār atspējojiet balss iegādes iestatījumus. Tas neattiecas tieši uz privātumu, bet varētu ietaupīt naudu, ja jums ir bērni, kuri saprot, ka viņi var izmantot jūsu jauno mājsaimniecības sīkrīku lietu pasūtīšanai!
 4. Iespējojiet signālu “pieprasījuma beigas”, lai jūs varētu dzirdēt, kad Alexa pārstāj klausīties pieprasījumu.
 5. Izmantojiet skaņu, ja nelietojat ierīci.

Padariet Google Home privātu; Soli pa solim

 1. Iepazīstiet Google tiešsaistes pakalpojumu apgabalu Mana darbība. Šeit tiek glabāta visa jūsu mijiedarbība ar Google, padarot acij atvērtu ekspozīciju par to, cik daudz tīmekļa gigants zina par jums. Šeit darbojas arī jūsu Google mājas darbība, un jūs, iespējams, vēlēsities laiku pa laikam to notīrīt.
 2. Izmantojiet skaņu un regulāri pārbaudiet (izmantojot ierīces gaismas), vai ierīce klausās. Piemēram, netīšām var ieslēgt ierīces skaņu, piemēram, putekļošanas laikā.
 3. Pārskatiet iestatījumus, lai ar Google koplietotu tikai to informāciju, kuru jums patīk kopīgot.

Padarot Amazon Echo par privātu

Ja kāds no maniem IT konsultāciju klientiem man jautātu, kā padarīt Amazon Echo privātu, mana instinktīvā (un godīgā) atbilde būtu: “neiegūstiet”. Tas pats attiektos uz Google sākumlapu.

Lai šīs ierīces efektīvi veiktu savu darbu, tām visu laiku jāuzklausa. Viņiem ir “jādzird”, kad sakāt “Hey Alexa” vai “OK Google”. Ja jūsu mājās ir kāda no šīm Amazon vai Google ierīcēm, viss, ko jūs sakāt, tiek piesprausts viņu “lielo datu” mākoņa serveriem. , palīdzot šiem milzīgajiem uzņēmumiem minūtes laikā uzzināt vairāk par jums un jūsu ikdienas ieradumiem. (Google Home gadījumā informācija paliek lokāla ierīcē, līdz tiek uzklausīts “OK Google”.)

Iesaistītie uzņēmumi neslēpj faktu, ka viņi analizē veidu, kā jūs izmantojat šīs ierīces. Tas ir tāpēc, ka viņi var izveidot detalizētu priekšstatu par to, ko jūs, visticamāk, nākotnē prasīsit ierīcēm. Tas ir lieliski piemērots funkcionalitātei, bet ne tik daudz privātumam ...

Tagad individuālā attieksme pret privātumu atšķiras. Dažiem cilvēkiem patīk, ka tiešsaistes reklamēšana vienmēr ir tik precīza. Citiem šī precizitāte šķiet dīvaina un satraucoša. Ja jūs iekrītat pēdējā nometnē, jūs, iespējams, neplānojat mājās uzstādīt ierīci, kas jūs pastāvīgi klausās.!

Amazon Echo un Google sākumlapa: privātuma uzlabošana

Ņemot vērā iepriekš minēto, mēs atlikušajā šīs rokasgrāmatas daļā pieņemsim, ka jums pieder Amazon Echo vai Google Home, vai arī plānojat to iegūt, un jums jau ir piemēroti privātuma kompromisi, no kuriem vienkārši nevarat izvairīties, ja izvēlaties tos izmantot. no šīm ierīcēm.

Kamēr jūs piekrītat, ka jūs jau uzticaties Amazon vai Google un visām trešajām pusēm, ar kurām viņi sadarbojas, ko jūs varat darīt, lai jūsu Amazon Echo vai Google Home būtu tik privāts, cik tas var būt?

Sākumā ir daži padomi, kas vienādi attiecas uz abām ierīcēm:

 1. Ņemiet vērā: ja vien šīs ierīces nav ieslēgtas vai izslēgtas, tās vienmēr klausās jūs (un jebkurš cits, kas runā jūsu mājās). Gudrākā pieeja nav pateikt priekšā neko tādu, ko jūs neprotat teikt publiski. Ja jūs to neteiktu publiski vai publiskā vietnē, jums vajadzētu divreiz padomāt, vai to pateikt viedajam runātājam.
 2. Esiet izvēlīgs attiecībā uz tiešsaistes kontiem, kurus izmantojat kopā ar jums Amazon Echo vai Google Home. Vairāk nekā 3000 lietotņu (prasmes) ir pieejamas tikai Echo. Lai gan katrs jūsu izmantotais papildina jūsu ierīces darbības jomu, tas arī vēl vairāk samazina jūsu privātumu. Neaktivizējiet vairāk lietotņu un tiešsaistes kontu tā labad.
 3. Izslēdziet mikrofonu ikreiz, kad vēlaties pārtraukt klausīšanos vietnē Amazon Echo vai Google Home. Abos gadījumos izslēgšanas funkciju aktivizē ar pašas ierīces fizisko pogu. Rakstīšanas laikā neviena ierīce nepiedāvā skaņu, kas ir aktivizēta ar balsi. Nav iespējams iedomāties, ka tas nav nekas cits kā dizains. Ja neuzticaties iesaistītajiem uzņēmumiem, iespējams, vēlēsities pat atvienot ierīces no strāvas, bet tas rada jautājumu, kāpēc ikviens nopirktu ierīci, ja viņiem nav ērti to lietot!
 4. Iepazīstieties ar to, kā ierīcē izdzēst pieprasījumu un ierakstīšanas vēsturi (vairāk par to vēlāk).

Tālāk ir daži padomi, kas raksturīgi katrai ierīcei.

Secinājums

Amazon Echo un Google Home ierīču būtība ir tāda, ka tām nav jābūt privātām. Ērtības labad jūs apmaināsit ar konfidencialitāti un, jo vairāk ļausit Amazon un Google uzzināt par jums, jo precīzāk šie “mājas palīgi” varēs jums palīdzēt.

Bet, tāpat kā meklētājprogrammās un sociālajos plašsaziņas līdzekļos, arī kopīgošanas blakusprodukts ir tas, ka iesaistītie uzņēmumi iegūst sīku priekšstatu par jūsu ikdienas dzīvi un ieradumiem. Šie “lielie dati” ir ļoti vērtīgi gan viņiem, gan viņu reklāmdevējiem.

Dažiem šādas ierīces lietošana vienmēr būs pārāk tālu virs privātuma līnijas, lai apsvērtu. Jautājumam nevajadzētu būt nevis par to, kā padarīt Amazon Echo (vai Google Home) privātu, bet gan par to, kā padarīt tos mazliet privātākus. Iepriekš minētie padomi palīdzēs jums to izdarīt.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me