Lielākā daļa VPN pakalpojumu sniedzēju savās vietnēs piedāvā detalizētas Mac iestatīšanas rokasgrāmatas, taču šajā rakstā ir sniegts vispārīgs pārskats par VPN instalēšanu operētājsistēmai Mac.


Izmantojiet VPN pielāgoto Mac programmatūru

macOS ne tik labi atbalsta pielāgoti VPN klienti kā Windows, taču vairums VPN piedāvā īpašu Mac programmatūru. Kā mēs redzēsim mazliet, manuāli konfigurēt VPN operētājsistēmā MacOS nav grūti, taču pielāgota VPN lietošana ir vienkārši ārkārtīgi vienkārša..

Tā kā programmatūra ir pielāgota, iestatīšanas informācija var nedaudz atšķirties no VPN uz VPN. Tomēr kopumā:

  1. Reģistrējieties VPN; papildinformāciju skatiet mūsu labākajā VPN rokasgrāmatā.
  2. Lejupielādējiet tā Mac programmatūru.
  3. Instalējiet lietotni. Parasti tas nozīmē tikai dubultklikšķi uz lejupielādētā .dmg faila un sekošana norādījumiem.
  4. Palaidiet lietotni. Jums, visticamāk, tiks prasīts ievadīt konta informāciju, veicot pirmo darbību. Ņemiet vērā, ka ir normāli, ja VPN lietotnes prasa administratora privilēģijas.

Kad esat nonācis lietotnē, vienkārši atlasiet VPN serveri, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu, un noklikšķiniet uz “Savienot”. Tomēr ir vērts izpētīt lietotnes iespējas. Svarīgi iestatījumi, piemēram, DNS aizsardzība pret noplūdi un iznīcināšanas slēdži, bieži nav obligāti, un tie ir jāiespējo manuāli. Man nav ne jausmas, kāpēc, bet tur jūs ejat.

Expressvpn Mac 2

ExpressVPN funkcija “Tīkla bloķēšana” nodrošina uz ugunsmūra balstītu iznīcināšanas slēdzi un DNS noplūdes aizsardzību. Tāpēc pārliecinieties, vai tas ir ieslēgts.

Varat arī pārbaudīt, vai lietotne izmanto OpenVPN protokolu, jo daudzi noklusē mazāk drošus (bet, iespējams, ātrākus) VPN protokolus. Priecē šeit, lai iegūtu papildinformāciju par VPN protokoliem.

Tunnelblick

Tunnelblick ir atvērtā koda bezmaksas lejupielādējams OpenVPN klients, kuru var konfigurēt darbam ar speciāliem Tunnelblick konfigurācijas failiem (.tblk) vai jebkuriem standarta OpenVPN konfigurācijas failiem (.ovpn un .conf)..

Tagad tajā ir iekļauta pilnīga DNS noplūde un Web reāllaika komunikācijas (WebRTC) aizsardzība pret noplūdi. Jaunākajam beta klientam ir arī ugunsmūra bāzes nogalināšanas slēdzis.

1. Lejupielādējiet Tunnelblick vai parastos OpenVPN konfigurācijas failus no jūsu izvēlētā VPN pakalpojuma. Jums būs nepieciešams viens fails katrā VPN servera atrašanās vietā, lai gan bieži vien vienā zip failā ir iespējams lejupielādēt vairākas konfigurācijas. Šajā gadījumā faili būs jāizsaiņo, pirms tos var izmantot.

2. Lejupielādējiet, instalējiet un palaidiet Tunnelblick. Sveiciena ekrānā atlasiet “Man ir konfigurācijas faili”.

1. tunelis

3. Pārvelciet konfigurācijas failu (vai vairākus failus vairāku serveru konfigurācijām) izvēlnes joslā uz Tunnelblick ikonu..

Tunnelblick 3

4. Nospiediet “Instalēt”, pēc tam izvēlieties, vai instalēt tikai sev vai visiem sava Mac lietotājiem. Tas, iespējams, prasīs jūsu administratora paroli.

Tunelblick 6

5. Un tas ir iestatīts! Lai izveidotu savienojumu ar VPN serveri, izvēlņu joslā noklikšķiniet uz ikonas Tunnelblick un atlasiet VPN serveri.

Tunnelblick 4

Ikona mainīs tumšāku nokrāsu, norādot, ka esat izveidojis savienojumu. Ja novietojat kursoru virs tā, tas parādīs papildu informāciju.

Papildinājums:

Ieslēdziet DNS noplūdes aizsardzību

IPv4 un IPv6 DNS aizsardzība pret noplūdi Tunnelblick pēc noklusējuma nav iespējota. Lai iespējotu DNS noplūdes aizsardzību, dodieties uz Konfigurācijas -> Iestatījumus un atzīmējiet rūtiņas blakus “Maršrutēt visu IPv4 datplūsmu caur VPN” un “Atspējot IPv6”.

Tunnelblick 7

Ņemiet vērā, ka Tunnelblick neaizsargā pret WebRTC noplūdēm. Kā tāda jums šī problēma būs jālabo manuāli (jebkurā gadījumā Safari to neietekmē).

Ieslēdziet slēdzi operētājsistēmā Mac

Jaunākā Tunnelblick beta versija ir ļoti apsveicama nogalināšanas slēdža funkcija. Tas nodrošina, ka jūsu reālā interneta protokola (IP) adrese netiek pakļauta VPN pamešanas gadījumā.

Lai iespējotu iznīcināšanas slēdzi, dodieties uz Konfigurācijas un noklikšķiniet uz individuālās VPN konfigurācijas (iznīcināšanas slēdzim jābūt iespējotam katrai konfigurācijai). Noklikšķiniet uz lauka “On oota disconnect” un nolaižamajā izvēlnē atlasiet Disable Network Access.

Tunnelblick nogalināšanas slēdzis

Manuāli konfigurējiet VPN operētājsistēmai Mac PPTP, L2TP / IPsec vai IKEv2

macOS nāk ar iebūvētu VPN klientu, kas atbalsta PPTP, L2TP / IPsec un IKEv2 VPN protokolus. Iemeslu dēļ, kas sīki apskatīti VPN šifrēšanā: Pilnīga rokasgrāmata, es vienmēr iesaku tā vietā izmantot OpenVPN lietotni. Bet arī IKEv2 ir labs risinājums.

PPTP, L2TP / IPsec un IKEv2 VPN savienojuma lielā priekšrocība ir tā, ka tos var iestatīt bez nepieciešamības lejupielādēt trešās puses VPN lietotni..

  1. Atveriet sadaļu Sistēmas preferences -> Tīkls. Noklikšķiniet uz pogas + un atlasiet Saskarne: VPN uznirstošajā dialoglodziņā.
  2. Izvēlieties VPN protokolu (“VPN Type”) un izvēlieties vārdu VPN savienojumam (pēc izvēles).

Macos 1

  1. Aizpildiet servera informāciju ar iestatījumiem, ko nodrošina jūsu izvēlētais VPN pakalpojums.

Macos2

Iebūvētajam macOS VPN klientam nav nekāda veida WebRTC aizsardzības pret noplūdi, tāpēc, lietojot neaizsargātu pārlūku, WebRTC vajadzētu atspējot manuāli. Ņemiet vērā, ka Safari neizmanto WebRTC un tāpēc nav pakļauts WebRTC noplūdēm. Tomēr tā ir slēgta avota patentēta programmatūra.

Kā pārbaudīt VPN operētājsistēmai Mac

Neatkarīgi no tā, kāda veida VPN jūs izmantojat, macOS ikreiz paziņojumu joslā parādīs ikonu, kad būs pievienots VPN. Tas ļauj jums vienā mirklī zināt, ka esat aizsargāts.

Airvpn Mac

Noklikšķinot uz ikonas, parasti tiek parādīta papildu informācija un opcijas. Lai iegūtu papildu apstiprinājumu, VPN ir savienots un darbojas pareizi, varat palaist IP noplūdes testu ...

Pārbaudiet Mac VPN, vai nav IP noplūdes

Kad ir izveidots savienojums ar VPN (izmantojot jebkuru metodi), ir ieteicams pārbaudīt IP noplūdes.

Ip noplūdes 2. piemērs

Iepriekš minētais piemērs parāda sliktu IPv6 noplūdes gadījumu. IPv4 DNS rezultāts pareizi parāda, ka esmu izveidojis savienojumu ar VPN serveri ASV, taču vietne var redzēt manu īsto Lielbritānijas IPv6 adresi, izmantojot gan parastu DNS noplūdi, gan WebRTC. Neveiksme!

Lai iegūtu papildinformāciju par drošu uzturēšanos tiešsaistē Apvienotajā Karalistē, apskatiet mūsu labāko VPN UK rokasgrāmatu.

Ņemiet vērā, ka personīgai lietošanai - [RFCxxxx] IP ir tikai vietējie IP. Tos nevar izmantot, lai identificētu personu vai ierīci, un tāpēc tie nav IP noplūde.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me