Šajā rakstā ir aprakstīts, kā instalēt VPN savā Chromebook datorā. Pilnu diskusiju par to, kāpēc vēlaties izmantot VPN savā Chromebook datorā un kādu Chromebook VPN jums vajadzētu izvēlēties, skatiet 5 labākos Chromebook VPN pakalpojumus.

Kā apskatīts šajā rakstā, ir trīs veidi, kā palaist VPN Chromebook datorā

  1. Izmantojiet L2TP / IPsec klientu, kas iebūvēts Chrome OS.
  2. Izmantojiet Chrome pārlūka papildinājumu.
  3. Izmantojiet Android lietotni (Chromebook datoros, kas atbalsta šo funkciju).

Tikai L2TP / IPsec savienojums aizsargās visu Chromebook datoru, ja izmantojat Android lietotnes. Chrome pārlūka papildinājums aizsargā jūsu parastās darbības ar Chromebook datoru, bet ne Android lietotnes, savukārt Android VPN aizsargās tikai citas Android lietotnes..

Šajos norādījumos tiek pieņemts, ka jūs jau esat reģistrējies VPN pakalpojumam.

Piezīme par Chromebook datoru OpenVPN

Teorētiski Chrome OS atbalsta OpenVPN protokolu, taču tā nekad nav spējusi pareizi importēt regulārus OpenVPN sertifikātus. Ja palaižat savu VPN serveri, to un Chromebook datoru ir iespējams konfigurēt, lai izveidotu savienojumu, izmantojot OpenVPN, taču tas ir ārpus šīs rokasgrāmatas darbības jomas..


L2TP / IPsec (un PPTP) izmantošana

Iebūvētais L2TP / IPsec VPN klients ir “standarta” veids, kā palaist VPN Chromebook datoros. Tāpēc ir parocīgi, ka vairums VPN atbalsta šo protokolu!

Ņemiet vērā, ka L2TP / IPsec iestatījumi visās platformās ir vienādi, tāpēc pat tad, ja VPN tieši neatbalsta Chromebook datorus, VPN darbināšanai Chromebook datorā varat izmantot jebkurai citai platformai paredzētos L2TP / IPsec iestatījumus..

Chrome OS vairs neatbalsta PPPT. Tā kā PPTP nav drošs VPN protokols, ir ļoti mazs iemesls izmantot PPTP VPN Chromebook datorā! Ja jums ir mantots Chromebook dators un jums patiešām ir jāizmanto PPTP, instrukcijas to izdarīšanai ir gandrīz identiskas tālāk sniegtajām.

1. Pierakstieties savā Chromebook datorā.

2. Ekrāna apakšdaļā (blakus jūsu attēlam) noklikšķiniet uz tīkla ikonas..

3. Atlasiet Iestatījumi.

Chromebook L2Tp 0

4. Atlasiet Tīkls -> Pievienojiet savienojumu -> Pievienojiet privāto tīklu.

Chromebook datora 2. iestatīšana

5. Aizpildiet savu VPN pakalpojuma sniegto informāciju (kā norādīts, tām nav jābūt specifiskām tikai operētājsistēmai Chrome OS, tāpēc varat izmantot tikai vispārīgas, kas paredzētas citām platformām).

Noklikšķiniet uz Savienot. Ta-da!Chromebook L2Tp 2

Lai skatītu VPN statusu un izveidotu savienojumu / atvienotu, dodieties uz Iestatījumi -> Tīkls -> VPN.

Chromebook datora iestatīšana 1

Android VPN lietotnes izmantošana

Android VPN lietotnes būs aizsargājiet tikai citas Android lietotnes Chromebook datorā, nevis Chrome pārlūkā.

Lai tos izmantotu, ir nepieciešams Chromebook dators, kas atbalsta Google Play veikalu un Android lietotnes. Parasti tas nozīmē, ka jums ir Chrome OS 53 vai jaunāka versija. Ja jūsu Chromebook dators var darboties Google Play veikalā, bet tas vēl nav instalēts, lūdzu, izpildiet šos norādījumus, lai to instalētu.

Pēc tam vienkārši atveriet Play veikalu un lejupielādējiet un instalējiet pielāgotu VPN lietotni tāpat kā jebkuru citu lietotni. Gandrīz noteikti jums tiks lūgts pierakstīties, izmantojot akreditācijas datus, kas izveidoti, reģistrējoties VPN pakalpojumam, lai gan daudzas Android VPN lietotnes piedāvā īsu bezmaksas izmēģinājuma versiju..

Varat arī manuāli iestatīt OpenVPN, izmantojot Android OpenVPN vai OpenVPN Connect. Pilnas instrukcijas par OpenVPN iestatīšanu operētājsistēmai Android ir atrodamas sadaļā Kā instalēt VPN operētājsistēmā Android, kurā ir arī instrukcijas, kā konfigurēt lietotni, lai tā darbotos kā iznīcināšanas slēdzis..

Ir dažādas iespējas, kā iegūt Android lietotnes Chromebook datoros, kas oficiāli neatbalsta (vai pilnībā neatbalsta) šo funkciju, taču tas ir ārpus šī raksta darbības jomas..

Izmantojot pārlūka Chrome paplašinājumu

Izmantojot Chrome OS, pārlūks ir operētājsistēma, tāpēc Chrome pārlūka VPN papildinājumi faktiski var darboties kā īsti VPN klienti.

Tas ir, izņemot to, ka jaunākas Chrome OS versijas atbalsta Android lietotnes. Tie darbojas atsevišķā Android apakšsistēmā, un tie negūs labumu no Chrome VPN pārlūka papildinājuma.

Lielākā daļa šādu pārlūka papildinājumu droši šifrē savienojumu, izmantojot HTTPS. Vienmēr ir vērts pārbaudīt, vai tas tā ir ar jūsu VPN nodrošinātāju, jo dažiem nav šifrēšanas. Tie joprojām var būt noderīgi, lai maldinātu jūsu atrašanās vietu, bet nesniedz nekādas drošības vai privātuma priekšrocības.

1. Atveriet Chrome interneta veikalu. Pārliecinieties, vai ir atlasīta poga Paplašinājumi, un meklējiet nepieciešamo VPN papildinājumu. Kā alternatīvu jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs, iespējams, nodrošinās jums tiešu saiti uz savu Chrome paplašinājumu lejupielādes lapu.

1. Chrome paplašinājums

2. Noklikšķiniet uz Pievienot pārlūkam Chrome vai noklikšķiniet uz blurb, lai parādītu sīku paplašinājuma aprakstu. Pēc tam noklikšķiniet uz Pievienot pārlūkam Chrome -> Pievienot paplašinājumu.

Chrome paplašinājums

3. Chrome uzdevumjoslā parādīsies paplašinājuma ikona. Vienkārši noklikšķiniet uz tā, lai atvērtu VPN papildinājumu.

Chrome paplašinājums 3 1 E1512652754512

Atcerieties, ka Chrome paplašinājums tikai aizsargās jūsu pārlūkprogrammā esošo. Tas neaizsargās Android lietotnes.

Chromebook datora izmantošana ar VPN maršrutētāju

Tā vietā, lai instalētu VPN savā Chromebook datorā, varat to instalēt maršrutētājā (atkarībā no tā, kurš maršrutētājs jums ir). Daudziem mūsdienu maršrutētājiem ir iebūvēts VPN klients, kuru parasti var konfigurēt maršrutētāja administratora lapā.

Varat arī mirgot maršrutētājus ar trešo pušu programmaparatūru, piemēram, DD-WRT un Tomato, kas ietver VPN klientu. Patiešām, daži pakalpojumu sniedzēji piedāvā maršrutētājus, kuriem ir uzliesmojumi, kas ir iepriekš konfigurēti viņu pakalpojumam.

Pilnīgu diskusiju par tā plusiem un mīnusiem skatiet Pieci labākie VPN maršrutētāji. Šeit ir arī ceļvedis OpenVPN iestatīšanai DD-WRT maršrutētājos.

Secinājums

Gandrīz visi VPN pakalpojumi atbalsta L2TP / IPsec, kas padara VPN lietošanu ļoti vienkāršu jūsu Chromebook datorā. Chrome pārlūka papildinājuma izmantošana neapšaubāmi ir vēl vienkāršāka, ja jums nav jāaizsargā arī Android lietotnes, kas darbojas jūsu Chromebook datorā.

Attēla kredīts: Autors: Konstantīns Savusija / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me