Lielākā daļa mūsdienu pārlūkprogrammu ļauj vietnēm pieprasīt jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu. Tam ir likumīgas priekšrocības, jo tas ļauj vietnēm pielāgot savus pakalpojumus jūsu individuālajām vajadzībām un atvieglo vietnei raksturīgu funkciju nodrošināšanu..

Tas ir arī privātuma murgs, jo jūsu pārlūkprogramma var kopīgot jūsu reālo atrašanās vietu ar vietnēm pat tad, ja izmantojat virtuālo privāto tīklu (VPN). Par laimi šī funkcija pēc noklusējuma ir izvēlēta, un jūs varat izvēlēties, vai to izmantot katrā atsevišķā gadījumā. Tomēr jūs varētu vēlēties to pilnībā izslēgt.

Kā darbojas HTML5 ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšana?

Precīza informācija par to, kā darbojas ģeogrāfiskā atrašanās vieta, atšķiras atkarībā no pārlūka. Darbvirsmas pārlūkprogrammās tiek apvienoti tādi pavedieni kā jūsu IP adrese, pārlūka lietotāja aģenta informācija un jūsu reģionā atklāto Wi-Fi tīklu saraksts kopā ar signāla stiprumiem, lai novērtētu jūsu atrašanās vietu.

Ja tas izklausās drausmīgi, tas pasliktinās mobilajās ierīcēs, kurās iepriekš sniegtā informācija tiek apvienota ar mobilā tālruņa izsekošanas datiem, lai precīzāk noteiktu jūsu atrašanās vietu. Tas ietver jūsu GPS datus, mobilā tīkla informāciju un tālruņa unikālo IMEI identifikācijas numuru.

Cik precīza ir ģeogrāfiskā atrašanās vieta?

Manos testos diezgan darn precīzi! Neskatoties uz to, ka bija iespējots VPN, mylocation.org spēja atrast mani uz manu faktisko adresi, izmantojot darbvirsmas pārlūku ar tā funkciju Pārlūka ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšana. Tālrunī precizitāte bija dažām pēdām!


Ģeogrāfiskā atrašanās vieta

Bet nevajag paniku!

Atbalsts ir pieejams pārlūkprogrammā

Pēc noklusējuma visi pārlūkprogrammas lūgs jūsu atļauju pirms ģeogrāfiskās atrašanās vietas datu nosūtīšanas vietnēm.

Ģeogrāfiskā atrašanās vieta nav obligāta

Tomēr ir iespējams, ka jūs (vai varbūt ģimenes loceklis) esat nejauši mainījis pārlūkprogrammas iestatījumus, lai pēc noklusējuma iespējotu ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu. Parasti ļaunprātīgai programmatūrai ir jāmaina pārlūka ģeogrāfiskās atrašanās vietas iestatījumi.

VPN un HTML5 ģeogrāfiskā atrašanās vieta

VPN slēps jūsu IP adresi no jūsu apmeklētajām vietnēm, taču tā tiek apieta, ja atļaujat vietnei izmantot ģeogrāfisko atrašanās vietu.

Kā tikko atzīmēts, pirms šo datu nosūtīšanas jūsu pārlūkprogrammai ir jāprasa atļauja, taču iespējams, ka tā to nedarīs. Nosūtot ģeogrāfiskās atrašanās vietas datus, lapa var tikt bloķēta, ja tajā nav atļauti savienojumi no jūsu atrašanās vietas.

Ja vietne var noteikt jūsu atrašanās vietu, kad darbojas VPN, vispirms pārbaudiet, vai jums nav IP noplūdes, apmeklējot vietni ipleak.com. Ja šajā lapā jūs varat redzēt jebkuru IP adresi, kas pieder vai nu jums personīgi, vai jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam (ISP), tad problēma ir IP noplūde, nevis HTML5 ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšana.

Kad esat pārbaudījis, lai pārliecinātos, ka IP noplūde nav vainīgais, varat mēģināt pārlūkprogrammā manuāli atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu..

Vietnes, kas bloķē VPN lietotājus

Arvien biežāk straumēšanas pakalpojumi bloķē VPN lietotājus, kad viņi tos atrod. Tas notiek tāpēc, ka daudzi cilvēki izmanto VPN, lai skatītos saturu, kas licencēšanas iemeslu dēļ dažās valstīs ir paredzēts tikai auditorijai.

Tomēr ir svarīgi saprast, ka šie pakalpojumi kaut kā nezināt, kur jūs patiesībā esat. Viņi vienkārši uztur to IP datu bāzi, par kuriem zināms, ka tie pieder VPN pakalpojumiem, un bloķē ikvienu, kurš mēģina piekļūt viņu vietnei, izmantojot kādu no šiem IP.

IP noplūžu novēršana un pārlūka ģeogrāfiskās atrašanās vietas atspējošana neko nedarīs, lai pārvarētu tik vienkāršu, bet efektīvu taktiku.

Kā atspējot HTML5 ģeogrāfisko atrašanās vietu

Jūs varat pilnībā atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu pārlūkprogrammā, izmantojot šādas metodes:

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu pārlūkprogrammā Firefox (galddatoriem un Android)

  1. Ievadiet vietrādi URL: joslā un noklikšķiniet uz “Es pieņemu risku” (tikai darbvirsmā).
  2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet geo.enabled un pēc tam veiciet dubultklikšķi uz tā ieraksta, lai iestatītu tā vērtību uz viltus.

Ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšana Firefox

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu pārlūkā Chrome (darbvirsmā)

Atveriet izvēlni () -> Iestatījumi -> Advanced -> Privātums un drošība -> Satura iestatījumi -> Atrašanās vieta un pārslēdziet “Jautāt pirms piekļuves (ieteicams)” bloķētajam.

Ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanas Chrome

Atspējot ģeogrāfisko atrašanās vietu Chrome (mobilais)

Tieši tāds pats kā iepriekš, izņemot atveriet izvēlni (⋮) -> Iestatījumi -> Vietnes iestatījumi -> Atrašanās vieta.

Atspējot ģeogrāfisko atrašanās vietu Safari (macOS)

Dodieties uz Safari (uzdevumu joslas augšējā kreisajā stūrī) -> Preferences ... -> Vietnes - > Atrašanās vieta Atlasiet “Liegt” visām uzskaitītajām vietnēm, kuras nevēlaties ģeogrāfiski izvietot. Lai turpmāk visām vietnēm neļautu piekļūt ģeogrāfiskās atrašanās vietas datiem, atlasiet Apmeklējot citas vietnes: -> Noliedz.

Ģeogrāfiskās atrašanās vietas safari

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu Safari (iOS)

Atveriet sadaļu Iestatījumi > Privātums > Vietas noteikšanas pakalpojumi -> pārslēgšanas poga ir izslēgta.

Ģeolokācijas Safari Ios

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu vietnē Microsoft Edge

Edge ir Windows Store lietotne, tāpēc, lai atspējotu ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu, dodieties uz Window's Start -> Iestatījumi -> Privātums -> Atrašanās vieta un pārslēdziet “Atrašanās vieta” uz Izslēgts.

Ģeogrāfiskās atrašanās vietas mala

Atspējojiet ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu vietnē Microsoft Internet Explorer

Atveriet izvēlni (cog ikona augšējā labajā stūrī) -> Interneta iespējas -> Cilne Konfidencialitāte -> Atrodiet atrašanās vietu un atzīmējiet “nekad neatļaujiet vietnēm pieprasīt jūsu fizisko atrašanās vietu” -> labi.

Ģeogrāfiskā atrašanās vieta Ti

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu operā

Atveriet izvēlni -> Iestatījumi -> Vietnes -> Atrašanās vieta un atlasiet “Neatļaut nevienai vietnei izsekot manu fizisko atrašanās vietu”.

Pārlūka Opera

Atspējot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu pārlūkā: Secinājums

Lai gan HTML5 pārlūka ģeogrāfiskā atrašanās vieta var būt ļoti invazīva, runājot par privātumu, tā parasti nav problēma, jo šī funkcija pēc noklusējuma ir izvēlēta..

Tomēr, ja jums ir paranojas raksturs vai ja vietne zina, kur atrodaties, pat ar ieslēgtu VPN un pēc tam, kad esat pārbaudījis IP noplūdes, varat mēģināt savā pārlūkprogrammā atspējot ģeogrāfisko atrašanās vietu.

Attēla kredīts: Autors: Nucleartist / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me