Šajā rakstā mēs apspriežam veidus, kā apiet VPN blokus. VPN izmantošana ir lielisks veids, kā pārspēt interneta cenzūru. Normālos apstākļos viss, kas jums jādara, ir izveidot savienojumu ar VPN serveri, kas atrodas kaut kur necenzēts, un jums ir necenzēta pieeja internetam..

Problēma, protams, ir tā, ka šī VPN funkcija ir plaši pazīstama. Rezultātā tie, kas cenzētu jūsu internetu, arī mēģina bloķēt VPN izmantošanu, lai apietu viņu cenzūru...

Interneta cenzūra

Interneta cenzūrai ir dažādas formas un izmēri. Bieži sastopami piemēri:

Valdības cenzūra politisku un / vai sociālu iemeslu dēļ

Klasiski piemēri ir Lielais Ķīnas ugunsmūris un valsts cenzūra Irānā. AAE arī nesen ir nonācis virsrakstos par VPN izmantošanas kriminālatbildību un tamlīdzīgiem, lai apietu cenzūras ierobežojumus. Papildinformāciju par VPN izmantošanu cenzūras apiešanai šajās valstīs skatiet mūsu rokasgrāmatās par AAE un VPN Ķīnā.

Valdības cenzūra autortiesību apsvērumu dēļ

Valdībām kļūst arvien biežāk bloķēt piekļuvi vietnēm, kuras tiek uzskatītas par autortiesību pirātisma veicināšanu vai atvieglošanu. Šis cenzūras veids ir īpaši izplatīts Eiropas novados, un apsūdzību vada Lielbritānija. Arī Krievija nesen ir pastiprinājusi centienus bloķēt piekļuvi pirātiskajam saturam.


Darbs

Daudzas darba vietas mēģina neļaut darbiniekiem piekļūt saturam, kas varētu izjaukt vai aizskart citus kolēģus (sk. Nav drošs darbam). Vai arī tas, kas viņus varētu novērst no darba (piemēram, čatā sociālajos medijos). Šādi ierobežojumi parasti ir diezgan saprotami darba vides kontekstā.

Skolas un koledžas

Parasti izglītības iestādes bloķē piekļuvi tīmekļa saturam. Ja skolēni ir nepilngadīgi, tas ir pamatoti pamatots. Tomēr tas ir mazāk universitātēs un augstākās izglītības iestādēs, kurās dalībnieki ir pieaugušie. Patiešām, jēdziens par cenzūru augstākajās mācību iestādēs ir vairāk nekā nedaudz ironisks!

Pornogrāfija, sociālie mediji un vietnes, kas saistītas ar autortiesību pārkāpumiem, parasti ir galvenie mērķi. Tomēr nav nekas neparasts, ka politiskais saturs tiek cenzēts.

Cenzēts internets

Vēl satraucošāks ir liegums jauniešiem piekļūt svarīgai informācijai, kas saistīta ar sociāliem jautājumiem, piemēram, padomi par narkotikām, seksuālo veselību, rasu un / vai seksuālo diskrimināciju, huligānismu un citu..

Vietnes, kas bloķē VPN

Aizvien biežāk mediju straumējošās vietnes bloķē skatītājus, kuri izmanto VPN, apejot ģeogrāfiskos ierobežojumus, kas izvietoti viņu pakalpojumiem. Galvenie piemēri ir Hulu, ASV Netflix un BBC iPlayer.

Netflix mēģina bloķēt VPN lietotājus

Šādu bloķēšanas iemesls gandrīz vienmēr ir tāpēc, ka autortiesību īpašnieki vēlas palielināt savu peļņu, mākslīgi nodalot pasaules tirgu.

Juridiskie apsvērumi

VPN bloki tiek ieviesti iemesla dēļ, un cilvēki, kas tos ievieto, parasti noraida nožēlu par centieniem izvairīties no blokiem.

Tas nozīmē, ka pat valstīs, kurās tiek bloķēti VPN (piemēram, Ķīnā un Irānā), to izmantošana faktiski nekad nav nelikumīga. Tas nozīmē, ka izvairīšanās no VPN blokiem gandrīz nekad jūs neradīs nepatikšanas ar likumu.

Ievērojams izņēmums no šī vispārīgā noteikuma ir AAE, kas nesen paziņoja, ka ikviens, kurš pieķerts, izmantojot VPN, riskē ar naudas sodu līdz 2 miljoniem AAE dirhamu (vairāk nekā USD 500 000) un / vai cietuma laiku. Cik stingri tas tiek īstenots praksē, joprojām nav redzams, taču, mēģinot izvairīties no VPN blokiem AAE, ir ļoti ieteicams ievērot piesardzību..

Protams, kaut arī VPN izmantošana un VPN ierobežojumu apiešana parasti nav nelikumīga, per se, saturs, kuram piekļūstat, izmantojot VPN, var būt.

Drošības apsvērumi

Izmantojot privātu WiFi vai LAN tīklu, šī tīkla īpašniekam ir visas likumīgās tiesības ierobežot to, ko jūs varat darīt, kad esat izveidojis savienojumu ar viņu tīklu. Tas ietver skolu, universitāšu, biroju un mājas tīklus utt.

Šādos tīklos izredzes izvairīties no VPN ierobežojumiem parasti ir diezgan niecīgas, taču tas var izraisīt apturēšanu, atlaišanu un citus disciplinārus pasākumus.

Tāpēc ir vērts rūpīgi apsvērt, vai ieguvums no izvairīšanās no VPN blokiem attaisno iespējamās problēmas, ja jums pieķeras.

Kā darbojas VPN bloki

VPN izmantošanu var novērst vairākos veidos, un organizācijas, kas nopietni domā bloķēt VPN, bieži apvieno metodes.

Ņemiet vērā, ka, izņemot Ķīnu (kur visa interneta satiksme uz un no Ķīnas ir ierobežota tikai ar 3 valdības kontrolētiem piekļuves punktiem), valdības VPN bloķēšanu (un cenzūru) gandrīz vienmēr faktiski veic interneta pakalpojumu sniedzēji pēc valdības norādījumiem..

VPN bloku izplatītā taktika ietver:

Bloķē piekļuvi VPN vietnēm

Ja nevarat piekļūt VPN pakalpojumu sniedzēja vietnei, nevarat reģistrēties tā pakalpojumam vai lejupielādēt tā programmatūru. Šis cenzūras veids parasti attiecas uz VPN pārskatīšanas vietnēm (piemēram, ProPrivacy.com) un citām vietnēm, kas veltītas cenzūras apiešanas metodēm.

Lai arī reti tiek izmantota vienīgā taktika, piekļuves bloķēšana VPN vietnēm ir ļoti izplatīts papildinājums citām izmantotajām metodēm.

Zināmu VPN serveru IP bloķēšana

Nav pārāk grūti atklāt VPN pakalpojumu sniedzēju izmantoto VPN serveru IP adreses. Un pēc tam bloķējiet piekļuvi tiem.

Šī ir līdz šim visizplatītākā VPN lietošanas novēršanas metode, un, ja to izmanto kopā ar piekļuves bloķēšanu VPN vietnēm, parasti tas ir lielākajā daļā VPN bloku..

Ņemot vērā lielo VPN pakalpojumu sniedzēju skaitu un grūtības izsekot servera IP adrešu mainīšanai, vairums organizāciju apņemas aizliegt tikai populārākos VPN pakalpojumus. Tas nozīmē, ka mazāku un mazāk pazīstamu VPN pakalpojumu lietotāji bieži var “slīdēt zem radara”.

Ostas bloķēšana

Pēc noklusējuma OpenVPN izmanto portu 1194 (UDP, lai gan to var viegli mainīt uz TCP). Citos VPN protokolos tiek izmantotas dažādas pieslēgvietas. Tādēļ vienkāršs, bet efektīvs VPN bloķēšanas veids ir ugunsmūra izmantošana, lai bloķētu šos portus.

Dziļā pakešu pārbaude (DPI)

Dziļā pakešu pārbaude ir “datortīkla pakešu filtrēšanas veids, kas pārbauda paketes datu daļu (un, iespējams, arī galveni), kad tā šķērso pārbaudes punktu.” DPI izmanto dažādas tehnoloģijas ar atšķirīgu efektivitātes līmeni..

Tomēr datus, kas iekapsulēti VPN protokolos, ir diezgan viegli pamanīt, izmantojot pat diezgan pamata DPI metodes. Pakešu saturs paliek droši šifrēts, bet DPI var noteikt, ka tas ir šifrēts, izmantojot VPN protokolu.

DPI izmantošana VPN trafika noteikšanai noteikti ir nopietnāka no organizācijas puses, kas veic DPI.

Vienkārši risinājumi

Izmantojiet mobilo savienojumu

Labi, ka tas nedarbosies, lai izvairītos no valdības blokiem, bet darbosies skolas, koledžas, darbā utt. Un tas bieži vien ir līdz šim vienkāršākais risinājums. Tā vietā, lai izmantotu VPN, lai piekļūtu saturam, kas bloķēts lokālajā tīklā, vienkārši piekļūstiet tam mobilajā ierīcē, izmantojot mobilo (mobilo) savienojumu..

Tas nozīmē, ka jums būs jāmaksā parastā maksa par mobilajiem datiem, taču tas ļauj jums pārbaudīt savu Facebook kontu bez nelielām pūlēm un mazām iespējām nokļūt nepatikšanās par to.

Izmēģiniet citu VPN sniedzēju un / vai serverus

Kā jau tika minēts, visu IP adrešu uzskaite, kas pieder visiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, ir nozīmīgs uzdevums. Tāpēc bieži vien pietiek ar pāreju uz zemāka profila VPN pakalpojumu, lai izvairītos no vispārējiem IP blokiem. Pat ja tiek bloķēti daži IP, kas pieder noteiktam VPN, var darboties, vienkārši mainot tos uz citiem, kurus pārvalda viens un tas pats pakalpojumu sniedzējs.

Daži VPN pakalpojumu sniedzēji regulāri pārstrādā savas IP adreses. Tas izseko līdzi izmaiņām un jauno IP bloķēšanu sagādā lielas galvassāpes. Šo taktiku bieži dēvē par “dauzīt-mola” spēli. Ir vērts jautāt savam pakalpojumu sniedzējam, vai tas kaut ko tā dara.

Pašlaik ne daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji pilnībā atbalsta IPv6 (Mullvad ir vienīgais, ko es zinu). Tomēr tas gandrīz noteikti mainīsies, jo jaunās IPv4 adreses vairs nebūs pieejamas. IPv6 ievērojami paplašina pieejamo IP adrešu skaitu. Tas nozīmē, ka, IPv6 kļūstot plašāk pieņemtam, vienkārši IP bloki kļūs arvien mazāk efektīvi.

Izveidojiet savu VPN

Ekstrēmāka, bet ļoti efektīva iespēja ir palaist savu VPN serveri un pēc tam izveidot savienojumu ar to no cenzētās vietas.

Tā kā VPN serveris pieder jums, tas nenodrošina parastās privātuma priekšrocības, izmantojot komerciālu VPN pakalpojumu. Tas tomēr nodrošina jūs ar savu unikālo VPN IP adresi, kas netiks bloķēta.

VPS instalēts OpenVPN

Varat iestatīt mājas datoru, lai tas darbotos kā personīgais VPN serveris, vai arī iznomāt un konfigurēt VPS (kas ir lieliski piemērots arī ģeogrāfiskās spiedes veidošanai). Ja sava VPN rādīšana VPS šķiet pārāk grūta, PrivatePackets.io var jums palīdzēt.

Īpašas IP adreses

Daži VPN piedāvā īpašas IP adreses. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai koplietotu IP ar daudziem citiem lietotājiem, jums tiek piešķirts unikāls IP (līdzīgi kā tad, ja jūs izveidojat savu VPN). Tā kā šis IP ir unikāls jums, ļoti maz ticams, ka to bloķēs tādas vietnes kā Netflix un BBC iPlayer. Tomēr tāpat kā sava VPN izveidei, izmantojot koplietojamu IP adresi, tam nav privātuma priekšrocību.

Atbloķējiet iPlayer, izmantojot VPN

Nāciet sagatavoti

Apmeklējot tādas vietas kā Ķīna, viena no efektīvākajām taktikām ir vienkārši sagatavota! Pirms vizītes reģistrējieties VPN pakalpojumam un lejupielādējiet tā programmatūru. Pat ja piekļuve piekļuvei VPN pakalpojumu sniedzēju vietnēm tiek bloķēta, paši VPN savienojumi bieži netiek izveidoti.

Ja neesat ieradies sagatavoties (vai arī jums nekad nav bijusi tāda iespēja), piekļūt VPN vietnēm var izmantot alternatīvas cenzūras novēršanas tehnoloģijas. Pēc tam jūs varat reģistrēties un lejupielādēt viņu programmatūru.

Tor tīkls

Tor labāk nodrošina anonimitāti nekā cenzūras novēršana. Tas ir tāpēc, ka ir viegli bloķēt piekļuvi Tor mezgliem. Tor tiltus var izmantot, lai apietu IP blokus Tor mezglos, un obfsproxy (skatīt zemāk) var izmantot, lai paslēptu Tor trafiku no dziļas pakešu pārbaudes.

Tor pārlūks

Ēnu zeķes (ķīniešu: 影 梭)

Šis "ir atvērtā koda starpniekservera lietojumprogramma, ko plaši izmanto kontinentālajā Ķīnā, lai apietu interneta cenzūru. ”Tas ir atvērtā koda anti-GFW rīks / protokols / serveris, ko izveidojis ķīniešu izstrādātājs. Būtībā tā ir SOCKS5 starpniekserveris, kas ir pieejams lielākajai daļai galveno platformu.

Pārspriegums

Tas ir līdzīgs Shadowsocks, bet ir pieejams tikai operētājsistēmai iOS.

Lahana

No Tor iegūta Lahana ir izstrādāta, lai atrisinātu Tor problēmu ar viegli bloķētiem izejas mezgliem, padarot “stulbi viegli” jaunu mezglu iestatīšanu. Lahana tika izstrādāta, lai uzvarētu cenzūru Turcijā, bet tai vajadzētu labi darboties arī daudzās citās cenzūras situācijās.

Psifons

Cenzūras apiešanai tiek izmantota VPN, SSH un obfuskāciju tehnoloģiju kombinācija. Ja, piemēram, izmantojot VPN, jūs saskaraties ar bloķēšanu, tā vietā varat pārslēgties uz SSH vai apmulsinātu SSH (SSH +). Viena no labākajām lietām par Psiphon ir tā, ka, ja jūs atradīsit Psiphon vietni bloķētu, varat pieprasīt, lai programmatūra jums tiktu nosūtīta pa e-pastu..

Psifona Windows SSH

Faktiski vairums VPN pakalpojumu sniedzēju arī ar prieku ļaus jums reģistrēties un lejupielādēt viņu programmatūru pa e-pastu. Tikai pajautā.

Mainiet portu numurus

Daudzi pielāgoti VPN klienti ļauj mainīt izmantoto portu. Tas ir labs veids, kā novērst ostas bloķēšanu. Divi populārākie izvēlētie ostas varianti:

TCP ports 80 - šo ostu izmanto visa “normāla” nešifrēta interneta trafika. Citiem vārdiem sakot, tas ir ports, ko izmanto HTTP. Šī porta bloķēšana faktiski bloķē internetu, un tāpēc tas gandrīz nekad netiek darīts. Negatīvie ir tas, ka pat primitīvākās DPI metodes pamanīs VPN trafiku, izmantojot šo portu.

TCP ports 443 - šo portu izmanto HTTPS - šifrētais protokols, kas aizsargā visas drošās vietnes. Bez HTTPS nebūtu iespējama nekāda tiešsaistes komercijas forma, piemēram, iepirkšanās vai banku darbība. Tāpēc ir ļoti reti, ja šī osta tiek bloķēta.

Kā papildu bonuss VPN trafiks TCP portā 443 tiek novirzīts HTSPS izmantotā TLS šifrēšanas iekšpusē. Tas padara to daudz grūtāk pamanāmu, izmantojot DPI. Tāpēc TCP ports 443 ir iecienītākais ports VPN bloku apiešanai.

Daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā iespēju mainīt portu numurus, izmantojot pielāgoto programmatūru (īpaši, ja tiek izmantots OpenVPN protokols)..

Pat ja jūsu nav, daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji faktiski atbalsta OpenVPN, izmantojot TCP portu 443 servera līmenī. Jūs to varat pārslēgt, vienkārši labojot OpenVPN konfigurācijas (.ovpn) failu. Tāpēc ir vērts par to jautāt savam VPN pakalpojumu sniedzējam.

Vēl viena iespēja ir izmantot SSTP protokolu (ja pieejams), kas pēc noklusējuma izmanto TCP portu 443.

Uzlaboti risinājumi

Daži VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā modernākus VPN bloķēšanas risinājumus, kas izstrādāti, lai uzvarētu jutīgākas DPI metodes. Šādi paņēmieni analizē paketes lielumu un / vai laiku, lai noteiktu OpenVPN diezgan atšķirīgo rokasspiedienu, pat ja tas ir paslēpts aiz HTTPS..

Ļoti jutīgs (un tāpēc arī ļoti dārgs, un reti izmantots) DPI var pat atklāt VPN izmantošanu, ja tiek izmantota zemāk aprakstītā taktika. Ir 2 pamatpieejas uzlabotajai VPN slēpšanai:

štrunts / SSL tunelēšana

stunnel ir atvērtā koda daudzplatformu programma, kas rada TLS / SSL tuneļus. TLS / SSL ir šifrēšana, ko izmanto HTTPS, tāpēc VPN savienojumus (parasti OpenVPN), kas maršrutēti caur šiem TLS / SSL tuneļiem, tāpēc ir ļoti grūti noteikt, izņemot parasto HTTPS trafiku..

Tas notiek tāpēc, ka OpenVPN dati tiek ietīti papildu TLS / SSL šifrēšanas slānī. Tā kā DPI paņēmieni nespēj iekļūt šifrēšanas “ārējā” slānī, viņi nespēj atklāt OpenVPN šifrēšanu “iekšpusē”..

SSL tuneļus parasti izgatavo, izmantojot trieciena programmatūru. Tam jābūt konfigurētam gan VPN serverī, gan datorā. Tāpēc, ja vēlaties izmantot SSL tunelēšanu, ir jāapspriež situācija ar savu VPN pakalpojumu sniedzēju (iestatīšanas rokasgrāmatas šeit ir pieejamas atsaucei).

AirVPN SSH SSL tuneļi

AirVPN ir vienīgais VPN sniedzējs, kuru es pazīstu un kurš piedāvā slēpņa funkcionalitāti “ārpus iespējas”, izmantojot savu pielāgoto atvērtā koda programmatūru. Es savādāk neesmu pazīstams ar Anonyproz, taču to var konfigurēt patronei, un šo pakalpojumu varētu piedāvāt arī citi pakalpojumu sniedzēji.

SSH tunelēšana

Tas ir līdzīgs SSL tunelēšanai, izņemot to, ka VPN dati tiek iesaiņoti Secure Shell (SSH) šifrēšanas slānī. SSH galvenokārt tiek izmantots piekļuvei apvalka kontiem UNIX sistēmās. Tās izmantošana galvenokārt ir ierobežota ar biznesa pasauli, un tā nav tik populāra kā SSL.

Tāpat kā SSL tunelēšanas gadījumā, lai tā darbotos, jums būs jārunā ar savu VPN pakalpojumu sniedzēju. Atkal AirVPN atbalsta to “ārpus iespējas”.

SSH tunelēšanā tiek izmantots PuTTY telnet / SSH klients, un šeit ir atrodams samērā vienkāršs iestatīšanas ceļvedis.

Obfsproxy (un līdzīgas tehnoloģijas)

Obfsproxy ir rīks, kas paredzēts datu ietīšanai obfuzifikācijas slānī. Tas apgrūtina atklāšanu, ka tiek izmantots OpenVPN (vai kāds cits VPN protokols).

To ir pieņēmis Toro tīkls, galvenokārt kā atbilde uz Ķīnu, kas bloķē piekļuvi publiskajiem Tor mezgliem. Tomēr tas nav atkarīgs no Tor, un to var konfigurēt OpenVPN .

Lai darbotos, obfsproxy jāinstalē gan klienta datorā (izmantojot, piemēram, portu 1194), gan VPN serverī. Tomēr tikai tad ir nepieciešams, lai serverī tiktu ievadīta šāda komandrinda:

obfsproxy obfs2 - vecākais = 127.0.0.1: 1194 serveris x.x.x.x: 5573

Tas liedz obfsproxy klausīties portā 1194 (piemēram), lokāli izveidot savienojumu ar portu 1194 un pārsūtīt tajā dekapsulētos datus (x.x.x.x jāaizstāj ar jūsu IP adresi vai 0.0.0.0, lai klausītos visās tīkla saskarnēs). Droši vien vislabāk ir iestatīt statisku IP pie sava VPN pakalpojumu sniedzēja, lai serveris zinātu, kuru portu klausīties.

Salīdzinot ar stunnel un SSH tunelēšanu, obfsproxy nav tik drošs. Tas ir tāpēc, ka tas neietver trafiku šifrēšanā. Tomēr to ir nedaudz vieglāk iestatīt un konfigurēt, un tam ir daudz mazāks joslas platums, jo tam nav papildu šifrēšanas slāņa. Tas var būt īpaši svarīgi lietotājiem tādās vietās kā Sīrija vai Etiopija, kur joslas platums bieži ir kritisks resurss.

Daži pakalpojumu sniedzēji var izmantot alternatīvas tehnoloģijas, kas ir līdzīgas obsfproxy. Piemēram, BolehVPN izmanto XOR apjomīgumu "xCloak" serveriem.

Papildinājums

Piezīme par AAE

Iepriekš minētie progresīvie risinājumi VPN bloķēšanai, iespējams, neļaus VPN izmantošanu atklāt ar DPI paņēmieniem (kaut arī Apvienotie Arābu Emirāti ir ieguldījuši lielus līdzekļus uzlabotās interneta uzraudzības sistēmās).

Tomēr tiek uzskatīts, ka AAE ISP var arī uzturēt plašu VPN servera IP datu bāzi. Viņi, iespējams, var viegli noteikt, ka jūs izmantojat VPN, vienkārši izmantojot IP, ar kuru izveidojat savienojumu (līdzīgi kā to dara vietnes, piemēram, Netflix).

Patiesībā šķiet maz ticams, ka pret jums tiks ierosināta krimināllieta tikai par VPN izmantošanu, lai skatītos Netflix AAE. Tomēr, ja jūs kaut kādā veidā izklaidējat iestādes, fakts, ka izmantojat VPN, var dot viņiem bīstamu ieroci, ko izmantot pret jums.

Mēs vienmēr iesakām ievērot īpašu piesardzību, apsverot VPN izmantošanu AAE.

Piezīme vietnēs, kas bloķē VPN lietotājus

Šāda veida bloķēšana var būt izaicinoša. Var būt efektīva izvēlēties zemāka profila VPN sniedzēju vai tādu, kas regulāri pārstrādā savus IP. Šeit galvenais ir izmēģinājums un kļūda.

Mēs ļoti iesakām pilnībā izmantot piedāvātos bezmaksas izmēģinājumus un naudas atdošanas garantijas. Tas ļaus jums pašiem noskaidrot, kuri VPN pakalpojumi darbojas straumētajā saturā.

Atcerieties, ka šodien funkcionējošu pakalpojumu varētu bloķēt rīt. Tāpēc ir laba ideja vienlaikus maksāt par mēneša abonementu. Tas gandrīz vienmēr ir dārgāk nekā maksājot katru gadu. Bet, ja pakalpojums tiek bloķēts (bez savas vainas), jums nepaliks bezjēdzīgs gada abonements!

Varbūt arī VPN izmantošanas vietā ir vērts apskatīt viedos DNS risinājumus. Viedos DNS pakalpojumus var arī bloķēt, taču to izdarīt ir grūtāk un tas notiek mazāk ticami. Ir aizliegts mazāk viedo DNS pakalpojumu nekā VPN pakalpojumu.

Daži VPN pakalpojumi, piemēram, AirVPN, izmanto iedomātu DNS maršrutēšanu. Tas ļauj izveidot savienojumu ar tādiem pakalpojumiem kā ASV Netflix un iPlayer, pat ja neesat izveidojis savienojumu ar serveriem ASV vai Lielbritānijā (attiecīgi)! Tas ne vienmēr ir 100% efektīvs, bet tomēr ir iespaidīgs.

Secinājums

Lielāko daļu VPN bloku ir diezgan viegli pārvarēt, izmantojot nelielu sānisku domāšanu. Pat ja tiek izmantotas sarežģītas un ļoti jutīgas dziļo pakešu pārbaužu metodes, tādas tehnoloģijas kā štrunts un obfsproxy ir ļoti efektīvas.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me