Tīkla neitralitāte ir princips, saskaņā ar kuru interneta pakalpojumu sniedzējiem un valdībām jāizturas pret visiem datiem internetā vienādi, nediskriminējot un neuzliekot atšķirīgu maksu pēc lietotāja, satura, vietnes, platformas, lietojumprogrammas, pievienotā aprīkojuma veida un saziņas veidiem. ”Wikipedia.

Tīkla neitralitāte tiek plaši uzskatīta par interneta veiksmes stūrakmeni. Nodrošinot visiem pakalpojumiem un lietotājiem līdzvērtīgus konkurences apstākļus, tiek veicināta inovācija, un var attīstīties dinamiski jaunizveidoti uzņēmumi.

No patērētāja viedokļa tīkla neitralitāte nozīmē, ka vēlamais saturs (par kuru jūs maksājat joslas platumu) jums tiek piegādāts ar tādu pašu ātrumu, neatkarīgi no tā, kas tas ir.

Diemžēl šā gada janvārī ASV Kolumbijas apgabala iecirkņa Apelācijas tiesa efektīvi mazināja tīkla neitralitāti un FCC, kuras uzdevums ir aizstāvēt neitralitāti, un, neskatoties uz plašo sabiedrības sašutumu, kas izraisījis nepieredzētu 3 miljons komentāru ir atstāti tās sabiedriskās apspriešanas vietnē (izraisot tā divreiz sadursmi), diezgan oksimoroniski šķiet apņēmības pilni “saglabāt” tīkla neitralitāti, iznīcinot to.

Ņemot vērā to, ka jaunais FCC vadītājs Toms Vīlers gadiem ilgi strādāja kā nozares lobists, cīnoties pret tīkla neitralitāti, tas ir tikpat nomācoši, cik pārsteidzoši..


Pa to laiku lielie telekomunikāciju uzņēmumi nav tērējuši laiku, lai palielinātu tīkla neitralitāti, kuras cēloņi lielākoties ir trīs:

  1. Viņi tagad var piedāvāt uzņēmumiem, kuri var atļauties maksāt par to, ātrāku piekļuvi saviem klientiem. Lai gan tas ISP rada papildu ienākumus, tas nozīmē, ka mazākie uzņēmumi, jaunizveidotie uzņēmumi, labdarības organizācijas un visi, kas nevar atļauties maksāt par papildu joslas platumu, būs ielikuši “lēno joslu”. Vienīgie uzvarētāji šeit ir lieli uzņēmumi, kas var izmantot šo nevienlīdzīgo konkurences apstākli, lai apslāpētu konkurenci
  2. Viņi tagad klientiem var piedāvāt kabeļa stila komplektētas interneta paketes, kas klientiem nodrošina piekļuvi tikai ierobežotam skaitam kanālu (t.i., vietnēm un interneta pakalpojumiem). Lai iegūtu neierobežotu piekļuvi internetam, klientiem būs jāmaksā vairāk. Lieki piebilst, ka tam ir briesmīgas sociālās sekas, bet process jau notiek
  3. Viņi var diskriminēt pakalpojumus, kas konkurē ar viņu savējiem. Klasiskais piemērs ir tas, ka gan Comcast, gan Verizon (kuri abi pārvalda interneta straumēšanas pakalpojumus) gandrīz tūlīt pēc Tiesas nolēmuma janvārī sāka rosināt Netflix trafiku. Viņu attaisnojums ir tāds, ka Netflix negodīgi palielina to joslas platumu, tāpēc ir tikai taisnīgi, ka tam būtu jāmaksā par to, taču noteikti klienti precīzi maksā ISP par šo joslas platumu, lai viņi varētu straumēt tādus pakalpojumus kā Netflix?

Kā VPN var palīdzēt apiet ISP droseļvārstu

Izmantojot VPN pakalpojumu, dators (ieskaitot mobilās ierīces) tiek savienots ar VPN pakalpojumu sniedzēja serveriem, izmantojot šifrētu tuneli. Tā kā visi dati, kas iet caur šo tuneli, ir aizsargāti ar spēcīgu šifrēšanu, jūsu ISP nevar zināt, ko lietotāji dara internetā, un tāpēc nevar noteikt prioritātes vai diskriminēt noteiktus pakalpojumus..

Tikai lai parādītu, cik tas var būt efektīvs, jūlijā Client.io izpilddirektors Kolins Nederkoorns veica virkni testu, kuros VPN izmantošana uzlaboja savienojuma ātrumu, straumējot Netfix caur Verizon savienojumu desmitkārtīgi.!

Tāpēc VPN lietošana novērš interneta pakalpojumu aizkavēšanos, un, iespējams, kļūs par būtisku instrumentu cīņā par tīkla neitralitātes saglabāšanu. Tomēr…

ISP ir iespējams pats veikt drukāšanu / bloķēšanu

Lai arī visi dati, kas iet caur šifrētu VPN tuneli, ir paslēpti no ISP, tas var 'redzēt' pašu tuneli un tāpēc var izvēlēties droseļot vai bloķēt visu šādu trafiku. Alternatīvi, tas var vienkārši apturēt vai bloķēt visu satiksmi, kas savienota ar zināmām IP adresēm, kas pieder VPN pakalpojumu sniedzējiem.

VPN trafika samazināšana vai bloķēšana ir ļoti problemātiska, jo uzņēmumi paļaujas uz VPN, lai nodrošinātu iekšēju komunikāciju, apstrādātu maksājumus un veiktu jebkuru ikdienas darbību, kas ir nepieciešami to darbībai, tāpēc VPN protokolu aizliegšana ļoti negatīvi ietekmētu ekonomiku..

Šo problēmu sarežģī fakts, ka OpenVPN (vai SSTP) palaišana TCP portā 443 padara VPN trafiku neatšķiramu no HTTPS trafika (https: //), kas izmanto protokolu, uz kuru balstās gandrīz visa interneta drošība.

Tāpēc VPN satiksme tiek bloķēta tikai ārkārtīgi ierobežojošās valstīs, piemēram, Ķīnā vai Irānā, taču ir daži pierādījumi, ka ASV uzņēmumi to varētu aizraust. Par laimi, to var viegli apiet, pārslēdzoties uz TCP portu 443, ja tā viltošana efektīvi sagrauj internetu.

Daudzu pakalpojumu sniedzēju pielāgotie VPN klienti ļauj ērti pārslēgt ostas. Lai to izdarītu vispārējā atvērtā koda OpenVPN klientā, teksta redaktorā varat rediģēt atbilstošo .ovpn konfigurācijas failu un manuāli mainīt iestatījumus..

ovpn mainīt ostu

Ja rodas problēmas, VPN sniedzējam vajadzētu būt spējīgam un priecīgam sniegt palīdzību.

Daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā arī “slepenus” serverus, kas izmanto obfspoxy līdzīgas tehnoloģijas, lai maskētu VPN trafika izmantošanu.

Lielāka bīstamība ir tā, ka interneta pakalpojumu sniedzēji var pārtraukt internetu lietotājiem, kas ir saistīti ar zināmajiem VPN pakalpojumu sniedzēju IP diapazoniem. Kā lietotājam šajā jomā nav daudz ko darīt, izņemot izvēli izmantot mazāk pazīstamus VPN pakalpojumu sniedzējus, taču paši pakalpojumu sniedzēji var pārstrādāt savas IP adreses, iestatīt jaunus starpniekserverus un veikt dažādus citus trikus, lai palīdzētu cīnīties pret šiem draudiem..

Droseļvārsts ārpus ASV

Nesenais ASV tīkla neitralitātes sabrukums un jo īpaši FCC publiskās apspriešanas perioda (kas tika pagarināts no 15. jūlija līdz 15. septembrim, lai apstrādātu milzīgo saņemto komentāru daudzumu) slēgšana, pasaules uzmanību ir pievērsusi jautājums par droseļvārsta samazināšanu Amerikā un ir padarījis to par steidzamu prioritāti Amerikas netizens.

Tomēr pārējā pasaule ļoti uzmanīgi vēro notikumus ASV, un interneta pakalpojumu sniedzēji visur cer, ka tas radīs precedentu, kas viņiem ļaus iekasēt atšķirīgu maksu par dažādiem interneta piekļuves un joslas platuma līmeņiem..

ES un Brazīlija ir pieņēmušas tiesību aktus, kuru mērķis ir garantēt tīkla neitralitāti, taču pat šeit fakts, ka milzīga daļa no visas interneta trafika iet caur ASV (pat ja ASV nav ne sākuma punkts, ne galamērķis), nozīmē to, kas notiek valstis, iespējams, ietekmēs lietotājus citur.

Visos gadījumos, kamēr tas pats netiek darbināts, VPN palīdzēs (un tas tika apspriests iepriekš, pat ja tas ir droselēts, ir pieejamas opcijas).

Piezīme par BitTorrent droseļvārstu

Daudzi interneta pakalpojumu sniedzēji, pat valstīs, kurās tiek ievērota tīkla neitralitāte, diskriminē BitTorrent trafiku, pieņemot, ka visa šāda trafika ir saistīta ar nelikumīgiem autortiesību pārkāpumiem. Lai redzētu, vai jūsu BitTorrent datplūsma tiek samazināta, apskatiet šo fantastisko rīku Measurement Lab, kas ļauj jums redzēt, cik lielu BitTorrent trafika droseļošanu veic ne tikai valsts, bet arī ISP..

neitrāls2

Atkal, izmantojot VPN (kas ļauj P2P), tiks apieta šī droseļvārsta darbība, vienlaikus nodrošinot papildu priekšrocības, slēpjot to, ko lejupielādējat no sava ISP, un izmantojot uz āru vērstu starpniekservera IP adresi, tiks nodrošināts, ka lejupielādes nevar izsekot jūsu vietnei. reālā IP adrese. ja vēlaties uzzināt vairāk par VPN izmantošanu torrentu vietnēm, apskatiet mūsu labāko rakstu par torrentu VPN.

Nozveja

Tā kā VPN ietver datus, kas pārvietojas pa papildu brauciena posmiem, kad tie ved caur VPN serveriem, un tā kā datu šifrēšana un atšifrēšana prasa apstrādes jaudu, izmantojot VPN vienmēr tiek sasniegts ātruma trieciens, kas var sasniegt 10 procentus, bet var būt daudz vairāk.

Tāpēc ieguvums no VPN izmantošanas, lai izvairītos no droseles, ir atkarīgs no trieciena ātruma, kas rodas, izmantojot VPN, salīdzinot ar notiekošās droseles daudzumu. Kā diezgan iespaidīgi parādīja Nederkorns un viņa 10 reizes ātrāks Netflix ātrums, lietojot VPN, tomēr (kā minēts iepriekš) ieguvumi joprojām var būt ievērojami.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me