Dažreiz komerciālie VPN nav ideāli, un jūs vēlaties izveidot savu VPN pakalpojumu.

Šajā rokasgrāmatā es jums parādīšu, kā izmantot Hamachi un Privoxy, lai izveidotu savu privāto un personīgo VPN.

Tomēr, pirms es to iedziļināšos, izpētīsim plusus un mīnusus, kā izveidot savu VPN pakalpojumu, izmantojot Hamachi.

Kāpēc jums vajadzētu izveidot savu VPN

Tomēr VPN sākotnēji tika izstrādāts galvenokārt tāpēc, lai biznesa darbinieki varētu droši pieteikties sava uzņēmuma serveros, atrodoties ārpus biroja:

Lietotājs [-> ISP ->] uzņēmuma serveris.


Mājas datoru ir iespējams iestatīt tā, lai tas darbotos līdzīgi biznesa VPN serverim. Ļaujot droši attāli pieteikties mājas datorā un piekļūt internetam, izmantojot tā IP adresi:

Lietotājs [-> ISP ->] mājas dators -> ISP -> internets. (satiksme iekavās [] ir šifrēta)

VPN priekšrocības mājās

  • Bezmaksas - par trešās puses VPN pakalpojumu nav jāmaksā
  • Nodrošina jūsu interneta savienojumu, kad tiek izmantoti publiski WiFi tīklāji
  • Var attālināti un droši piekļūt sava datora saturam un straumēt filmas, mūziku utt. Uz attālu ierīci
  • Mājas dators darbojas kā starpniekserveris. Tas ir lieliski piemērots, lai piekļūtu ģeogrāfiski ierobežotiem tīmekļa pakalpojumiem, atrodoties ārpus mājām. Tas var būt arī ļoti efektīvs pretcenzūras līdzeklis, ja lietotājs atrodas ierobežojošā valstī. Tomēr jums būs nepieciešams draugs, kurš vēlas izveidot mājas serveri mazāk ierobežojošā valstī.

Tādās valstīs kā Ķīna un, piemēram, ģeogrāfiski ierobežotos pakalpojumos, ja vēlaties skatīties Hulu ārpus ASV, jums būs nepieciešams VPN. Privātmājas VPN ir arī lielisks, lai apietu skolas, koledžas vai darba ierobežojumus. Lai iegūtu informāciju par Ķīnas VPN, skatiet mūsu labāko VPN vietni Ķīnai.

Trūkumi VPN mājās

  • Mājas dators darbojas kā starpniekserveris - jūs piekļūstat internetam, izmantojot mājas datora IP adresi, lai visas darbības internetā varētu viegli izsekot šai adresei. Tas nozīmē arī to, ka jūs nevarat vienkārši mainīt redzamo atrašanās vietu (piemēram, uz citu valsti).
  • Lai gan savienojums starp attālo datoru un mājas VPN serveri ir šifrēts, izejošais mājas interneta savienojums nav. Tas nozīmē, ka jūsu ISP (un jebkurš cits, kurš skatās) var viegli uzraudzīt jūsu darbību internetā.
  • Jums visu laiku būs jāglabā mājas dators, kas palielinās rēķinus par elektrību.

Īsāk sakot, privātmājas VPN servera iestatīšana piedāvā daudzas komerciāla VPN pakalpojuma izmantošanas priekšrocības. Tomēr, izmantojot internetu, tas nenodrošina privātumu / anonimitāti.

Kā izmantot Hamachi, lai izveidotu privātu VPN

Līdz šim vienkāršākais veids, kā iestatīt privātu VPN, ir lietot LogMeIn Hamachi apvienojumā ar Privoxy.

Hamachi ir programmatūra, kas ļauj izveidot virtuālos tīklus, kas darbojas kā parasti LAN.

Tas izveido “nulles konfigurācijas virtuālo privāto tīklu”, kas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par ostas pāradresāciju vai citām sarežģītām konfigurācijas problēmām (kas noteikti ir ļoti spēcīgs faktors tās labā). Pārsūtītie dati tiek aizsargāti, izmantojot 256 bitu AES šifrēšanu.

Lielākais Hamachi trūkums ir tas, ka tā ir patentēta programmatūra (t.i., tā nav atvērtā koda). Tomēr, kā mēs apspriedām iepriekš, privāts Hamachi VPN jebkurā gadījumā nesniedz lielu privātumu. Tāpēc par to, iespējams, nav vērts pārāk daudz uztraukties. Ja nopietnas bažas rada privātums, daudz labākas iespējas ir Tor vai trešās puses VPN nodrošinātājs, kas nepiedalās.

LogMeIn Hamachi pamata versija ir bezmaksas un pilnībā funkcionējoša. Tomēr tikai pieci dalībnieki vienā tīklā to var izmantot. Turklāt bezmaksas versija nedarbosies fonā gaidīšanas datoros (kā to var maksāt versija).

LogMeIn Hamachi ir pieejams operētājsistēmai Windows, macOS un Linux (beta).

Lai attālināti piekļūtu internetam, izmantojot mūsu mājas datoru, kurā darbojas Hamachi, mums būs nepieciešama Privoxy, bezmaksas atvērtā koda tīmekļa starpniekserveris. Jūs varētu palaist Privoxy vienu pašu, taču visi savienojumi pārsniegtu nešifrētu HTTP. Tāpēc mēs izmantojam Hamachi.

Privoxy ir pieejams operētājsistēmai Windows, macOS, Linux un iOS, un jūs to varat izmantot ar jebkuru pārlūku, kas jums patīk.

1. Iestatiet Hamachi VPN

Pirmkārt, jums būs jāiestata Hamachi. Veiciet šīs darbības, lai to izdarītu:

a) mājas datorā lejupielādējiet Hamachi (izvēloties režīmu “Hamachi nepārvaldīts”) un instalējiet. LogMeIn dažādos punktos jūs liks pierakstīties uz bezmaksas kontu, taču pagaidām to var ignorēt.

Hamachi lejupielāde

b) Noklikšķiniet uz barošanas pogas, lai sāktu un ievadiet sava klienta vārdu.

Hamachi ID

c) Nospiediet “Izveidot jaunu tīklu” un piešķiriet tam vārdu un paroli. Nospiediet “Izveidot”.

Hamachi Izveidot tīklu

d) Iestatiet Hamachi visos citos datoros, lai izveidotu savienojumu ar mājas VPN. Vienīgais izņēmums šoreiz ir tas, ka jums jāizvēlas “Pievienoties esošam tīklam”, lai pievienotos tikko izveidotajam, nevis jāizveido jauns..

Tagad varat pārlūkot savu mājas datoru tāpat kā vietējā (LAN) tīklā.

2. Iestatiet Privoxy

Jūs to darāt, lai atļautu drošu attālo savienojumu ar internetu.

a) lejupielādējiet, instalējiet un palaidiet Privoxy. Operētājsistēmā Windows Privoxy tiek atvērts kā tukšs logs, taču neuztraucieties, jo tas ir lieliski. Jūs pat varat aizvērt logu, un Privoxy turpinās darboties jūsu sistēmas teknē. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Privoxy sistēmas teknē un atlasiet Rediģēt -> Galvenā konfigurācija.

b) Notepad atvērs Privoxy konfigurācijas failu ar nosaukumu config.txt. Dodieties uz Rediģēt -> Atrodiet un meklējiet “klausīšanās adrese 127.0.0.1:8118”. Ielieciet # rindas priekšā, lai atzīmētu to kā komentāru, pēc tam zem tā pievienojiet līniju:

listen-address [IP adrese, kas parādīta jūsu Hamachi loga augšpusē]: 8118

c) saglabājiet un aizveriet config.txt.

3. Iestatiet pārlūka starpniekservera iestatījumus

Pēdējais solis ir vienkārši konfigurēt pārlūkprogrammas starpniekservera iestatījumus, lai tie norādītu uz Hamachi tīkla IP adresi. Mūsu piemērā - 25.46.156.2, osta 8118.

Firefox šos iestatījumus var atrast, dodoties uz Opcijas -> Cilne Tīkls -> Savienojuma iestatījumi

Varat pārbaudīt, vai viss darbojas, attālā datora pārlūka meklēšanas joslā ierakstot “http://config.privoxy.org/”..

(Ja teikts: “Privoxy netiek izmantots”, tad kaut kas nav kārtībā)

Jūs tagad izmantojat savu mājas datoru kā VPN serveri! Visa jūsu attālā pārlūka satiksme notiks caur jūsu mājas datoru. Tādēļ jums, šķiet, ir izcelsme no mājas datora IP adreses.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me