Līdz šim drošākais un privātākais veids, kā sazināties ar citu personu, ir čukstēt ausī.


Mūsdienu hipersavienotajā pasaulē tas tomēr ir reti praktiski, taču drošāk, nekā jūs varat iedomāties.

Pateicoties tehnoloģiju uzplaukumam, eksponenciāli palielinājās vajadzība droši un privāti sazināties ar citiem cilvēkiem.

Lai gan tas ir svarīgi, lai jūsu dati būtu droši, taču tas arī rada nopietnas problēmas jūsu ikdienas darbā.

Šajā rokasgrāmatā mēs jums parādīsim, kā viegli aizsargāt tiešsaistes sakarus.

Tālruņa un SMS komunikācija nav droša

Pirmais, kas jāsaprot, ir tas, ka tradicionālās komunikāciju tehnoloģijas nav drošas. Es esmu pārliecināts, ka jūs visi no TV šoviem, kurus mēs bērnībā skatījāmies, zina, ka tālruņa zvani var tikt “pieslēgti”.

Šifrēt Comm SMS tālruni

Lai arī priekšstats par telefona “vadu” tagad šķiet diezgan dīvains, spēja ieklausīties jūsu zvanos ir ļoti dzīva un aktuāla. Patiešām, tehnoloģiju attīstība tagad to ļoti padara viegli lielapjoma datu apkopošana ar lielu tālruņa datu daudzumu bez liekām pūlēm vai bez tām.

Tagad valdības regulāri glabā un pārrauga jūsu tālruņa datus. Tas ietver mobilā tālruņa datus un SMS datus. Lielapjoma kolekcija parasti ietver tikai metadatus.

Tas ir pietiekami slikti, bet, tā kā tālruņa zvani un īsziņas nav šifrētas, ir ārkārtīgi viegli piekļūt arī to saturam.

Citiem vārdiem sakot, jūsu valdība un citi noziedznieki var ieklausīties tālruņa zvanos un lasīt īsziņas. Risinājums ir jūsu komunikāciju šifrēšana, lai tikai jūs un paredzētais adresāts varētu piedalīties sarunā un / vai lasīt nosūtītās ziņas.

Šifrēta komunikācija

Vienkāršākā šifrēšanas analoģija ir bloķēšana. Ja jums ir pareiza atslēga, tad to ir viegli atvērt. Ja jums nav pareizas atslēgas, varat mēģināt salauzt slēdzeni. Jebkurā nolūkā labu šifrēšanu nav iespējams sagraut.

Ja mēs domājam par drošu komutāciju, ideja kļūst sarežģītāka. Ikvienam, ar kuru vēlaties sazināties, ir jāspēj atvērt slēdzeni. Vienkāršākais veids, kā to panākt, ir uzticēt trešai pusei (piemēram, e-pasta pakalpojumu sniedzējam) mitināt jūsu sarunu uz centralizēta servera, kuram jums visiem ir pieeja.

Tas nodrošina noteiktu drošības pakāpi, jo katrs sarunas dalībnieks droši izveidos savienojumu ar šo serveri (visticamāk, izmantojot HTTPS). Arī pati diskusija (un tās ieraksti), iespējams, tiks šifrēta, lai nodrošinātu, ka hakeri un citi ļaundari nevar ieklausīties. Bet…

Šifrētas komunikācijas problēma

Lai tas darbotos, ir jāuzticas trešās puses resursdatoram, lai nodrošinātu (bloķētu) reklāmguvumu. Tas nozīmē, ka resursdatoram ir atslēgas un viņš var “atvērt” sarunu, kad vien vēlas (vai ir nepieciešams).

Šifrēts ziņojums

Tas ir, tas var ieklausīties tajā un piekļūt visi tā ieraksti vēlāk. Teksta sarunu gadījumā tas gandrīz vienmēr nozīmē, ka tā var piekļūt visam jūsu ziņojumu saturam. Lielākajai daļai e-pasta un ziņojumapmaiņas pakalpojumu ir stingras privātuma politikas, kas sola šo varas pozīciju ļaunprātīgi izmantot. Bet, tā kā šī varas pozīcija pastāv, to var izmantot.

Gandrīz katru dienu mēs lasām par hakeriem, kas apdraud tā dēvētos drošos tiešsaistes pakalpojumus, un tiesībaizsardzības aģentūras regulāri apkalpo juridiski saistošus tiesas pavēstes un tiesas rīkojumus sakaru pakalpojumiem, lai iegūtu informāciju, kas pieder viņu lietotājiem..

Tātad trešās puses uzturētus un saglabātus sakarus vienkārši nevar uzskatīt par patiesi drošiem.

Šifrēta komunikācija no vienas puses uz otru

Plaši izplatīta trauksme tiešsaistes uzraudzības mērogā ir paātrinājusi iepriekšminētās problēmas risinājumu izstrādi. Un jebkura šāda risinājuma atslēga ir end-to-end (e2e) šifrēšana.

Tas nozīmē, ka jūs šifrējat sakarus ar savām atslēgām. Tos var atšifrēt tikai tie, ar kuriem jūs izvēlaties koplietot savas atslēgas. Tas novērš nepieciešamību uzticēties jebkurai trešajai pusei, lai jūsu dati būtu droši.

Liels tehniskais izaicinājums ir atrast veidu, kā droši dalīties ar jūsu atslēgām, un pārliecināties, ka persona, ar kuru, jūsuprāt, dalāties ar tām, tiešām ir šī persona. Paveicās labi, taču tieša un pilnīga šifrēšana ir vienīgais veids, kā garantēt sakaru patiesu drošību.

Atvērtais avots

Atvērtais avots

Atklātā pirmkoda programmatūra ir programmatūra, kuras avota kodu tā autortiesību īpašnieks ir darījis publiski pieejamu. Tas nozīmē, ka to var patstāvīgi pārbaudīt, vai tajā nav kļūdu, un pārliecināties, ka tas nedara kaut ko tādu, kā nevajadzētu.

Izmantojot slēgtu pirmkodu, nevar uzzināt, ko šis kods patiesībā dara, un tāpēc slēgtā pirmkodam nevar uzticēties, lai jūsu sakari būtu droši. Šī iemesla dēļ, jums vajadzētu ticēt tikai atvērtā pirmkoda lietotnēm un programmām lai sarunas būtu drošas un privātas. Papildu diskusijām par šo tēmu, lūdzu, skatiet sadaļu Kāpēc Open Source ir tik svarīga.

Drošu sakaru veidi

Ir trīs veidi, kā droši sazināties internetā. No vismazāk drošākajiem tie ir:

 • Šifrēts e-pasts no vienas puses uz otru
 • Šifrēts VoIP (tieša telefonija)
 • Šifrēta tieša ziņojumapmaiņa

Šifrēts e-pasts no vienas puses uz otru

Tradicionālais e-pasts ir viens no vismazāk drošiem saziņas veidiem. Ir veidi, kā uzlabot šo situāciju, taču pat tad vislabāk ir izvairīties no e-pasta, ja drošība ir sevišķi svarīga. Kā pasaulē atzīts šifrētājs un privātuma aizstāvis Brūss Šneiers reiz atzīmēja:

Bloķēts e-pasts

“Nesen esmu nonācis pie secinājuma, ka e-pasts principā nav drošs. Lietas, kuras mēs vēlamies izņemt no e-pasta un e-pasta sistēmas, nav viegli savietojamas ar šifrēšanu. Iesaku cilvēkiem, kuri vēlas sakaru drošību, neizmantot e-pastu, bet gan izmantot šifrētu ziņojumu klientu, piemēram, OTR vai Signal. ”

Šis ir labs padoms, un par OTR un Signal es apspriedīšu vēlāk. Tas teica, e-pasts ir nepieciešams mūsdienu dzīves ļaunums, tāpēc jums jācenšas to padarīt pēc iespējas drošāku.

Lai to izdarītu, jums ir trīs iespējas:

 • Izmantojiet PGP, lai šifrētu e-pastus ar savu esošo e-pasta pakalpojumu
 • Pārslēdzieties uz drošu privātā e-pasta pakalpojumu, kas piedāvā e2e šifrēšanu
 • Pats mitiniet savu e-pasta serveri.

PGP

Pgp tiešsaistē

Plusi:
 • Bezmaksas!
 • Tikpat drošs kā e-pasts kādreiz iegūs
 • Darbojas ar jūsu esošo e-pasta pakalpojumu
Mīnusi:
 • Ļoti stāva mācīšanās līkne
 • Veiksmi, lai citi pievienotos jums!

PGP ir bezmaksas un atvērtā koda protokols lai droši šifrētu e-pastus, un to var izmantot kopā ar esošo e-pasta pakalpojumu sniedzēju. Ja tas tiek izdarīts pareizi, tas ļoti droši šifrēs jūsu e-pastu saturu, bet ne metadatus, piemēram, kam un kad tos nosūtījāt.

Ja tas izdarīts pareizi, PGP, bez šaubām, ir visdrošākais iespējamais e-pasta nosūtīšanas veids. Bet tas, ja izdarīts pareizi, ir slepkava. Izmantojot PGP ir sarežģīta un mulsinoša vēl tehniski kompetentākiem mūsu vidū.

Tas ne tikai nozīmē, ka ir viegli pieļaut kļūdas, kas var apdraudēt jūsu e-pastu drošību, bet arī ļoti maz ticams, ka spēsit daudzus savus draugus, koledžas un domubiedrus piesaistīt PGP trakumam..

Bloķēts ziņojums

Bet tas ir visdrošākais pagaidām izstrādātais e-pasta nosūtīšanas veids.

Pārlūkprogrammas Mailvelope paplašinājums atvieglo PGP lietošanu, taču cieš no tā paša vājuma kā cita pārlūkprogrammas balstīta kriptogrāfija (skatīt zemāk). Tas tomēr to mazina, ļaujot apstiprināt atslēgu pāri, salīdzinot pirkstu nospiedumus ar sūtītāju.

Tas pilnībā neatrisina problēmu, ja Mailvelope izstrādātāji sāk izstumt ļaunprātīgi atjauninājumi bet patiešām iet tālu uz to. Un, lai arī tas, iespējams, ir visērtākais PGP veikšanas veids, tomēr tas joprojām sagādā lielas sāpes pakaļā.

Droši privātuma e-pasta pakalpojumi

Vietne ProtonMail

Plusi:
 • Ērti un ērti lietojams
 • Daudz drošāks un privāts nekā parastais e-pasts
 • Metadati ir paslēpti (atkarībā no pakalpojuma)
 • Var sūtīt šifrētus e-pastus lietotājiem, kas nav lietotāji (atkarībā no pakalpojuma)
Mīnusi:
 • Pārlūka kriptogrāfija nav ļoti droša
 • Jums, iespējams, par to būs jāmaksā

ProtonMail bija pirmais piedāvātais e-pasta pakalpojums patiesa e-pasta šifrēšana kas ir tikpat ērti un ērti lietojams kā Gmail. Tagad tai tomēr ir izcila konkurence.

Papildus drošai ziņojumu satura šifrēšanai, daudzi no šiem pakalpojumiem minimizēs metadatus, kas tiek sūtīti, noņemot IP adreses no e-pastiem. Ļoti riebīgs ir fakts, ka daži no šiem pakalpojumiem pat ļauj nosūtīt šifrētus e-pastus citiem, kuri šo pakalpojumu neizmanto..

Visu šo drošo privātuma pasta pakalpojumu mīnuss ir tas, ka, kamēr tie ir bezgala drošāks nekā parastais e-pasts, tie nekur nav tik droši kā atbilstoši veikts PGP. Daudziem šī kompromiss starp kopējo drošību un ērtībām, ko šie pakalpojumi sniedz, ir viegli tā vērts.

Otrs lielais negatīvie ir tas, ka jā Lai gūtu maksimālu labumu no šiem pakalpojumiem, jums vajadzēs iekost aizzīmi un faktiski samaksāt viņiem. Manuprāt, pāreja uz drošu privāta e-pasta pakalpojumu ir viena no vissvarīgākajām lietām, ko varat darīt, lai uzlabotu ikdienas komunikāciju drošību..

Lūdzu, skatiet sadaļu Drošas privātuma e-pasta iespējas, lai iegūtu detalizētu pārskatu par dažiem no šiem pakalpojumiem un pilnīgu diskusiju par to, kāpēc pārlūka šifrēšana nav pārāk droša.

Pašpietiekams e-pasts

Šifrēts Comm Guide Mailcow

Plusi:
 • Jūs 100% kontrolējat savu e-pastu!
Mīnusi:
 • Grūti izdarīt
 • Grūti sataisīties
 • Nepieciešama regulāra apkope
 • Var radīt nepatiesu drošības sajūtu

Ekstrēmāks variants jebkuram no iepriekšminētajiem ir pašpiegūt savu e-pasta serveri. Tas var būt vai nu darīts uz jūsu personālā datora vai uz nomāta servera. Tas diezgan lielā mērā garantē, ka Google un tamlīdzīgi lietotāji nespukst jūsu e-pastos (vismaz tieši - viņi joprojām varēs lasīt nešifrētus e-pastus, kas nosūtīti viņu pakalpojumu lietotājiem).Pašpasūtīts e-pasts

Sava e-pasta servera iestatīšana un uzturēšana tomēr ir nebūtisks darbs vēl tehniskāk noskaņotajiem. Un tā kā Hilarija Klintone iemācījās smago ceļu, pārliecināties, ka tā ir droša, ir vēl grūtāk. Faktiski, ja tas nav izdarīts pareizi, tad sava e-pasta servera darbināšana var būt bīstama, jo tā sniedz nepatiesu drošības sajūtu.

Tas nenozīmē, ka tas tomēr nav iespējams, un tur ir daudz privātuma fanātiķu, kuri zvēr, pats uzņemot savu e-pastu.

Tādas programmatūras kā Mail-in-a Box un Mailcow atvieglo darbu, automatizējot procesu, bet parMaksimāla drošība, jums vajadzētu izveidot savu serveri no nekā. Lieliskas apmācības, kā to izdarīt, var atrast šeit un šeit.

Šifrēts VoIP gals-gals

VOIP

Balss pārraide, izmantojot interneta protokolu (VoIP), ļauj sarunāties ar citiem cilvēkiem internetā tāpat kā ar parasto tālruni - bieži vien ar piemaksu, kas ļauj atļaut video sarunas.

Atšķirībā no VoIP mitināšanas pakalpojumiem, piemēram, Skype (kas, kā zināms, nodod reklāmguvumus NSA), pilnībā šifrētas VoIP lietotnes nodrošina, ka tikai jūs un uzaicinātie apstiprinātie dalībnieki var dzirdēt vai redzēt kas ir pateikts.

Signāls

Signāla tīmekļa attēls

Plusi:
 • Open Source un pilnībā auditēts
 • Izmanto spēcīgu šifrēšanu ar perfektu priekšu slepenību
 • Tagad pieejams kā .apk fails, tāpēc nav nepieciešams Google Play pakalpojumu ietvars
 • Gandrīz nav metadatu
 • Grupu tērzēšana tiek šifrēta
Mīnusi:
 • Kontakti tiek saskaņoti, izmantojot reālus tālruņu numurus
 • (bet šie skaitļi Signālam netiek atklāti)

Signāls ir plaši izplatīts tiek uzskatīts par drošas īsziņu sūtīšanas zelta standartu (skat. zemāk), taču tajā ir arī VoIP iespējas, ieskaitot videozvanus. Sākot ar 2017. gada martu, Signal balss un video zvani tiek nodrošināti, izmantojot to pašu Signal protokolu, kas nodrošina īsziņas.

Jitsi

Jitsi Vešots

Plusi:
 • Atvērtais avots
 • Droši
 • Visa Skype funkcionalitāte
Mīnusi:
 • Nav signāls

Jitsi ir bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, kas darbvirsmā piedāvā visas Skype funkcijas. Izņemot visas VoIP sarunas, tiek šifrētas, izmantojot ZRTP. Tas ietver balss zvanus, video konferences, failu pārsūtīšanu un ziņojumapmaiņu.

Pirmoreiz sazinoties ar kādu personu, šifrēta savienojuma (ko apzīmē piekaramā atslēga) iestatīšana var aizņemt minūtes vai divas. Bet šifrēšana pēc tam ir caurspīdīga. Kā tiešu Skype darbvirsmas aizstājēju, Jitsi izaicina pārspēt.

Šifrēta tieša ziņojumapmaiņa

Signāls tiek plaši uzskatīts par visdrošāko, tomēr izgudroto saziņas iespēju no attāluma. Tomēr izcils ir arī protokols Off-the-Record (OTR).

Signāls

Plusi:
 • Open Source un pilnībā auditēts
 • Izmanto spēcīgu šifrēšanu ar perfektu priekšu slepenību
 • Tagad pieejams kā .apk fails, tāpēc nav nepieciešams Google Play pakalpojumu ietvars
 • Gandrīz nav metadatu
 • Grupu tērzēšana tiek šifrēta
Mīnusi:
 • Kontakti tiek saskaņoti, izmantojot reālus tālruņu numurus
 • (bet šie skaitļi Signālam netiek atklāti)

Lai gan darbvirsmas versija pastāv, Signāls galvenokārt ir mobilā lietotne. Tas aizstāj jūsu tālruņa noklusējuma īsziņu lietotni un izmanto tālruņa parasto kontaktu sarakstu. Ja kontaktpersona izmanto arī Signālu, tad visi viņiem nosūtītie vai no viņiem saņemtie ziņojumi tiek droši šifrēti no viena gala līdz otram.Šifrēta komunikācija

Ja kontaktpersona neizmanto Signālu, varat uzaicināt viņu izmantot lietotni vai nosūtīt nešifrētu īsziņu, izmantojot parastu SMS. Šīs sistēmas skaistums ir tāds Signāls lietošanā ir gandrīz caurspīdīgs, kam vajadzētu būt vieglākiem pārliecināt draugus, ģimenes locekļus un kolēģus lietotni lietot!

Daži var apsvērt faktu, ka Signal izmanto jūsu tālruņa kontaktu sarakstu, lai jūs saskaņotu ar citiem Signal lietotājiem, izmantojot privātuma risku, taču jūsu kontaktpersonas Signal netiek atklātas. Faktiski tikai metadatu informācija Signāls saglabā “datumu un laiku, kad lietotājs reģistrējies Signal, un pēdējo datumu, kad lietotājs ir savienojies ar Signal pakalpojumu.”Šī prasība ir pierādīta tiesā.

Agrāk Signal paļāvība uz Google Play pakalpojumu sistēmu, lai izplatītu ziņojumu paziņojumus, attiecās uz privātuma fanātiķiem, taču tagad tas ir oficiāli pieejams kā .apk fails. Tāpēc nav nepieciešams Google Play pakalpojumu ietvars.

OTR

Šifrēta saziņas rokasgrāmata Pidgin Messenger

Plusi:
 • Atvērtais avots
 • Droši
 • Kontakti tiek identificēti ar pseidonīmiem
Mīnusi:
 • Galvenokārt tikai darbvirsmas (izņemot Adium)
 • Nav tik drošs kā Signāls

OTR protokols nav tik drošs kā Signal izmantotais, taču tomēr ir ļoti drošs. Tas tika izstrādāts kā Pidgin Messenger spraudnis, taču to var izmantot arī kā spraudni citām Messenger lietotnēm, piemēram, Miranda IM. OTR dabiski atbalsta arī citi kurjeri, piemēram, Jitsi (tekstam), Adium un Gibberbot (izstrādājis The Guardian Project).Iespraust

OTR galvenokārt izmanto darbvirsmu kurjera lietotnes, lai gan Jitsi tagad ir pieejams operētājsistēmām Android un iOS. Pateicoties Jabber / XMPP, vairums ar OTR saderīgo lietotņu var nemanāmi sarunāties savā starpā.

Viena no potenciālajām OTR priekšrocībām ir tā, ka pseidonīmi identificē kontaktus, nevis saskaņo, izmantojot reālās pasaules tālruņu numurus. Mēs neuzskatām to par būtisku Signal problēmu.

Papildinājums

Piezīme par lietotnēm, kuras izmanto signāla protokolu

Signāls ir kļuvis par drošas šifrētas ziņojumapmaiņas zelta standartu. Šī reputācija ir pamudinājusi dažus samērā maz ticamus uzņēmumus sadarboties ar to, lai aizsargātu savu lietotāju privātumu un drošību, izmantojot pamatā esošo Signāla protokolu..

WhatsApp, Facebook Messenger un Skype tagad visi izmanto protokolu Signal, lai šifrētu ziņojumus no viena gala līdz otram. Teorētiski tas nozīmē uSerrs no šiem mīļākais ziņojumapmaiņas lietotnes var sazināties savā starpā tikpat droši, it kā pati izmantotu lietotni Signāls….Skyep WhatsApp Messenger logotips

Izņemot to, ka šīs lietotnes ir slēgta avota patentēta programmatūra, tāpēc ir nekādā gadījumā nevar droši zināt, ka viņi nesūta atpakaļ lietotāju šifrēšanas atslēgu kopijas uz Facebook vai Microsoft. Pat ja to vēl nav tagad, ļaunprātīgo kodu var viegli ievietot jaunākajos atjauninājumos.

No otras puses, reālajā lietotnē Signal tiek izmantots tikai pilnībā auditēts atvērtā koda kods, kuru jūs pat varat pārkompilēt sev, ja vēlaties.

Tomēr, no otras puses, iespējams, ka jums ir daudz draugu un domubiedru, kuri jau izmanto WhatsApp, Facebook Messenger un Skype un kuri, visticamāk, tuvākajā laikā nepāries uz Signal. Neskatoties uz dažiem teorētiskiem jautājumiem, fakts, ka viņi tagad izmanto signālu kodēšanu no vienas puses uz otru, ir būtisks ieguvums privātumam un drošībai.

Piezīme telegrammā Messenger

Telegram Messenger ir bēdīgi slavens, jo ISIL to plaši izmanto. Patiešām, šī slavenība ir izplatījusi populāro uzskatu, ka Telegram ir ļoti droša un privāta, un jūs to bieži redzēsit tādos rakstos kā šis..

Tas ir žēl, jo tas nav uzskats, ko piekrīt privātuma un drošības eksperti. Tāpat kā Signal, Telegram autentificē lietotājus, izmantojot viņu tālruņu numurus, taču atšķirībā no Signal Telegram Messenger LLP šo informāciju glabā.

Telegrammas tīmekļa attēls

Tas nozīmē, ka tas (teorētiski) var saistīt šifrētas sarunas no viena gala līdz galam ar atsevišķiem lietotājiem. Vai tā kādreiz publisko šo informāciju valdībām? Droši vien nē, bet kas zina?

Lielākas bažas rada fakts, ka Telegram glabā šo informāciju savos serveros. Tāpēc tā ir neaizsargāta pret uzlaušanas un uzraudzības iespējām. Krievijā pagājušajā gadā tika uzlauzti divi aktīvistu Telegram konti, iespējams, Krievijas drošības dienesti sadarbībā ar aktīvistu mobilo pakalpojumu sniedzēju.

Telegram privātuma un drošības prasību centrālais elements ir slepenās tērzēšanas iespēja. Tam tiek izmantota pilnīga šifrēšana, kas ļauj veikt privātas un drošas sarunas. Telegram ir asi kritizēts par slepenās tērzēšanas neiespējošanu pēc noklusējuma. Ja vien jūs īpaši neaktivizējat slepeno tērzēšanu, ar Telegram palīdzību nosūtītie ziņojumi nav droši.

Telegrammas logotips

Tas nozīmē, ka Telegram Messenger LLP un hakeri varēja tiem piekļūt. Apvienojumā ar Telegram metodi lietotāju autentificēšanai, izmantojot viņu tālruņu numurus, valdībām ir ļoti viegli arestēt kontus un piekļūt nešifrētiem ziņojumiem.

Papildus tam pētnieki kritiski vērtē Telegram izmantoto šifrēšanu. Tā vietā, lai izmantotu izmēģinātus, pārbaudītus un pilnībā auditētus šifrēšanas standartus, Telegram izmanto savu MTProto šifrēšanas protokolu. Pašpietiekamu šifrēšanu drošības eksperti plaši uzskata par būtisku nē.

Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, kaut arī Telegram klients ir galvenokārt atvērts avots, tajā ir daži elementi (saukti par bināriem blobiem), kas tādi nav. Daži eksperti ir arī kritizējuši Telegram par to, ka tā lēnām publicē tā atvērtā pirmkoda versijas. Tā ir drošības problēma, joe kodu varēja modificēt, nevienam par to nezinot.

Tāpēc, lai saīsinātu garo stāstu, es to daru neiesakām izmantot Telegram ja privātums un drošība jums ir prioritāte.

Secinājums par šifrētu komunikāciju

Jauninājumi, piemēram ProtonMail un Signal ir ievērojami ietekmējuši šifrēto komunikāciju ainavu. Šifrēšanas palielināšanās kopumā un it īpaši Signal nozīmē, ka tagad ir iespējams drošāk un privāti sarunāties ar citiem cilvēkiem nekā jebkad agrāk.

Lai arī ne bez jautājumiem, fakts, ka pasaules slavenākās Messenger lietotnes tagad izmanto pilnīgu šifrēšanu signāla protokola pieklājība ir ļoti nozīmīga. Tas nozīmē, ka pat tad, ja viņi to aizmirst, parasto cilvēku ikdienas komunikācija ir arī drošāka nekā viņi jebkad ir bijuši.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me