Google Analytics ir jaudīgs rīks, kas vietņu īpašniekiem ļauj izsekot un analizēt trafiku uz viņu vietnēm. Tas ir saprotams populārs, jo sniedz lielu ieskatu par to, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietnēm. Tas ļauj vietņu īpašniekiem uzlabot savu vietņu dizainu, kas, protams, palīdz uzlabot peļņu.


Protams, visai šai vietņu apmeklētāju izsekošanai ir būtiska ietekme uz privātumu. Bija laiks, kad Google publicēja vienkāršu Google Analytics konfidencialitātes politiku, taču tagad tā ir iekļauta tās vispārējā konfidencialitātes politikā vai ir izplatīta vairākās žargoniski nozīmīgās lappusēs..

Tas galvenokārt kalpo, lai slēptu faktu, ka Google ir krasi samazinājis vietņu apmeklētājiem pieejamo privātuma aizsardzības līdzekļu skaitu.

Google Analytics ir populārākais vietņu statistikas pakalpojums pasaulē, to izmanto 55 procentos no 10 000 populārākajām vietnēm. Šī visuresamība dramatiski apvieno briesmas, kuras Google Analytics rada parasto interneta lietotāju privātumam.

Kādas ir šīs briesmas? Faktiski šeit ir jāņem vērā divi diezgan atsevišķi jautājumi: privātuma draudi, ko tieši rada Google, un privātuma draudi, ko rada Google Analytics klienti (vietņu īpašnieki)..

Ko apkopo Google

Google biznesa modelis ir savākt pēc iespējas vairāk personiskās informācijas par katru interneta lietotāju, lai pārdotu ļoti mērķtiecīgu reklāmu. Tas ir ļoti labi.

Kopumā Google apvieno visu informāciju, ko tā apkopo no savu pakalpojumu lietotājiem (ieskaitot e-pastu saturu, kas nosūtīts, izmantojot Gmail, un meklēšanas nosacījumus) ar informāciju, ko tā apkopo, izsekojot interneta lietotājus, sērfojot tīmeklī. Tas ir skaidri noteikts tās privātuma politikā.

Teorētiski Google Analytics pakalpojumu sniegšanas noteikumi paredz, ka klienti piekrīt nesūtīt uzņēmumam Google jebkādu informāciju, kas var personīgi identificēt viņu lietotājus. Šī ir noderīga izņēmuma klauzula Google. Tas uzliek atbildību par vietnes apmeklētāju privātuma saglabāšanu klienta, nevis paša Google rokās.

Praksē Google nodrošina rīkus, kas klientiem ļauj nosūtīt tai personiski identificējamu informāciju.

Patiešām, klientiem ir manuāli jāiestata parametri, kas nepieciešami Google nosūtītās informācijas anonimizēšanai. Turklāt, neskatoties uz to, ka klienti saskaņā ar līgumiem tiek prasīti nesūtīt Google šādu informāciju, šie parametri ir skaidri apzīmēti kā “neobligāti”!

Nav pārsteidzoši, ka daži Google Analytics klienti nemēģina anonimizēt informāciju, ko viņi sūta. Kā piezīme Google Analytics klientiem viņu vietnē ir jābūt konfidencialitātes politikai, kas brīdina lietotājus, ka viņu izsekošanai tiek izmantota Google Analytics. Tomēr atkal tas tiek plaši ignorēts.

Ko zina Google Analytics klienti

Sīkdatnes

Google Analytics galvenokārt izmanto pirmās personas sīkfailus un “līdzīgas tehnoloģijas”, lai vietņu īpašnieki varētu izsekot, ko viņu lietotāji izmanto internetā. Ņemiet vērā, ka tas notiek ne tikai savās vietnēs, bet arī citās vietnēs, kuras lietotāji ir apmeklējuši. Sīkdatnes

Gandrīz katrā vietnē, kuru apmeklējat, jūsu pārlūkprogrammā tiek atstāti sīkfaili. Tie ir mazi koda fragmenti, kas reģistrē, kad apmeklējāt šo vietni, kuras lapas apskatījāt, kuras saites un reklāmas, uz kurām noklikšķinājāt, un vēl ko citu.

Google Analytics nodrošina rīkus, kas klientiem ļauj piekļūt šiem sīkfailiem, lai izsekotu, kā esat mijiedarbojies gan ar savām, gan citām vietnēm. Tas var būt īpaši invazīvs, ja to apvieno ar AdWords atkārtotā mārketinga funkciju. Tas ļauj vietņu īpašniekiem mērķēt apmeklētājus ar reklāmām pēc tam, kad viņi ir atstājuši savas vietnes.

Galvenais sīkfails, ko izmanto Google Analytics, sīkfails “__ga”, neapkopo personu identificējošu informāciju. Tomēr Google ļoti labi korelē informāciju, kas savākta, izmantojot to, un līdzīgus sīkfailus ar reālās pasaules identitātēm.

Pateicoties privātuma jautājumiem, kas saistīti ar sīkdatņu izmantošanu, ES likumīgi pieprasa vietnēm piedāvāt ES pilsoņiem iespēju atteikties no sīkdatņu pieņemšanas. Uzņēmumi, kas nav ES uzņēmumi, parasti šo prasību ignorē. Pat tad, kad tas tiek ieviests, lietotājiem parasti tiek atstāta liela izvēle pieņemt sīkfailus vai vispār nepiekļūt vietnei.

Ir svarīgi atzīmēt “līdzīgas tehnoloģijas”, kuras es minēju jau iepriekš. Google izmanto arī audekla pirkstu nospiedumu noņemšanu, JavaScript (piemēram, analytics.js), mērījumu protokolu un citas metodes, lai savāktu datus par lietotāju mijiedarbību bez sīkdatnēm.

Mērījumu protokols

Google Analytics mērīšanas protokols ļauj vietņu īpašniekiem iesniegt HTTP pieprasījumus un no tiem apkopotos neapstrādātos datus nosūtīt Google analīzei. Vietņu izstrādātāji var iestatīt šo HTTP pieprasījumu parametrus, lai savāktu milzīgu daudzumu ļoti personiskas informācijas par saviem lietotājiem.

Tas ietver tādas lietas kā jūsu IP adrese, jūsu “anonīmais” lietotāja ID (izmanto, lai izsekotu iesaistīšanos dažādās sesijās un ierīcēs), kā arī informāciju, kas savākta, izmantojot dažādus pārlūka pirkstu nospiedumu parametrus, kas jūs var unikāli identificēt (sk. Sistēmas informācijas parametrus)...

Kā minēts iepriekš, atsevišķu vietņu īpašniekiem ir pienākums šo informāciju anonimizēt pirms nosūtīšanas Google. Anonimizācijas parametri (piemēram, IP anonimizēšana) ir apzīmēti kā izvēles un pēc noklusējuma nav iespējoti.

Lai sniegtu jums priekšstatu par to, cik invazīvs var būt mērījumu protokols, viena no tā norādītajām priekšrocībām ir tā, ka to var “piesaistīt tiešsaistē un bezsaistē”.

Atteikšanās

Lai mazinātu bažas par privātumu, Google piedāvā divus atteikšanās rīkus.

Privātuma kontrole

Google vispārējā konfidencialitātes kontrole ir pieejama katram Google konta īpašniekam. Tos var izmantot, lai ierobežotu informācijas daudzumu, ko Google apkopo par jums, un neļautu tai izmantot apkopoto informāciju, lai mērķētu uz jums ar personalizētām reklāmām..

Privātuma kontrole

Vissvarīgākais ir tas, ka konfidencialitātes kontrole ļauj jums pateikt Google izslēgt jūsu Google vēsturi. Tas nozīmē, ka Google vairs nereģistrē jūsu veiktos meklējumus, no mobilās ierīces apkopotos atrašanās vietas datus, skatītos YouTube videoklipus un daudz ko citu..

Vai Google patiešām pārtrauc šīs informācijas ierakstīšanu? Kas zina? Bet šī informācija vairs netiks izmantota, lai izveidotu detalizētu jūsu profilu, kas būtu apvienots ar informāciju, kas iegūta no Google Analytics.

Google Analytics atteikšanās papildinājums

Pārlūkprogrammas Google Chrome (tikai) lietotāji var instalēt Google Analytics atteikšanās papildinājumu. Tas “liedz Google Analytics JavaScript (ga.js, analytics.js un dc.js), kas darbojas vietnēs, dalīties ar Google Analytics par apmeklējumu darbībām”.

Trešās puses atteikšanās iespējas

Varat arī ņemt lietas savās rokās, nevis uzticēties savam privātumam uzņēmumam Google. Mozilla Firefox ir atvērtā koda pārlūks, kas atbalsta dažus lieliskus privātuma paplašinājumus. Tas bloķēs daudzas metodes, kuras Google Analytics klienti var izmantot, lai jūs izsekotu.

Starp ievērojamākajiem no šiem paplašinājumiem var minēt:

  • Privātuma Badger ir bezmaksas un atvērtā koda (FOSS) pretsekošanas papildinājums, ko izstrādājis Electronic Frontier Foundation (EFF). Tas arī veic dubultu nodokli kā reklāmu bloķētājs un ir efektīvs pret Google Analytics (un citiem izsekotājiem)
  • uBlock Izcelsme ir viegls FOSS reklāmu bloķētājs, kas arī palīdz novērst izsekošanu. Parasti padoms ir izmantot kopā uBlock Origin un Privacy Badger.
  • uMatrix ir izstrādājusi tā pati komanda kā uBlockOrigin, un tā bloķē visa veida tīmekļa skriptus. Tas ietver JavaScripts un citus skriptus, ko izmanto Google Analytics. Ja izmantojat uMatrix, jums nav arī jāpalaiž Privacy Badger un uBlock Origin. Ir vērts atzīmēt, ka NoScript ir pat jaudīgāks nekā uMatrix, taču lielākajai daļai cilvēku problēmu ar tā izmantošanu pārsvērs ieguvumus..
  • Pašiznīcinošās sīkdatnes - vairums pārlūkprogrammu ļauj norādīt, ka visi sīkfaili ir jābloķē. Problēma ir tā, ka tas sagraus lielāko daļu vietņu! Pašu iznīcinošie sīkfaili tiek apieti, īslaicīgi pieņemot sīkdatnes, lai jūs varētu izmantot vietni. Tomēr, izejot no vietnes, tas tos dzēš. Tas arī nodrošina aizsardzību pret HTML5 glabāšanu un citām slepenām izsekošanas taktikām, kuras izmanto Google Analytics.

Google Analytics konfidencialitātes pārskata kopsavilkums

Vietņu īpašnieku vēlme izsekot lietotāju iesaistei ir diezgan saprotama un bieži vien pilnīgi labvēlīga. Tomēr kā vietnes apmeklētājam jums jāzina, ka jūsu darbība tiek izsekota un analizēta. To veic ne tikai jebkurš konkrēts vietnes īpašnieks, bet arī daudzās vietnēs.

Tiešām, vietņu īpašniekiem ir iespējams šādā veidā savākto informāciju saistīt ar uzvedību bezsaistē.

Liela daļa no Google Analytics apkopotās informācijas tiek nosūtīta arī uzņēmumam Google. Tas ir nepieciešams, jo Google veic smagu “analīzes” bitu uzlabošanu. Teorētiski visa informācija, kas šādā veidā nosūtīta Google, ir anonīma. Tomēr nav droši uzskatīt, ka tas tā ir.

Jums jāzina arī tas, ka pat tad, ja nosūtītajos datos tiek noņemta personiski identificējama informācija, Google ļoti labi tos saskaņo ar citiem savākto datu kopiem, ko tas savāc, lai tos saistītu ar reālās pasaules identitātēm..

Attēlu kredīti:
Vāka foto: fatmawati achmad zaenuri // Shutterstock.
Sīkdatnes: Oļegs Višņevskis // Shutterstock
Konfidencialitātes pārskats: Black Jack // Shutterstock
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me