Sociālo mediju konfidencialitātes rokasgrāmata


Sociālie mediji ir neatņemama mūsdienu dzīves sastāvdaļa, pat ja daudzi no mums cenšas ierobežot laiku, ko pavadām saiknei ar to, tie joprojām ir ļoti iestrādāti mūsu dzīvē. Tāpēc sociālo mediju privātums ir kaut kas tāds, kam ikvienam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību. To nedarot, ir liels risks, hakeri, krāpnieki, bijušie partneri, identitātes zagļi, seksuālie plēsēji, ir daudz cilvēku, kurus mēs varētu vēlēties bloķēt no mūsu tiešsaistes dzīves.

Šajā sociālo mediju privātuma ceļvedī mēs aprakstīsim briesmas un sniegsim soli pa solim veicamas darbības, lai palīdzētu jums pasargāt sevi un saglabāt savu sociālo mediju drošību.

Sociālo mediju privātuma pārskats

Ir vērts norādīt, ka, lai gan sociālo mediju platformas parasti piedāvā daudz funkcionalitātes, lai bloķētu profilus un uzlabotu privātumu, viņi reti aktivizē šos iestatījumus pēc noklusējuma. Tam ir pāris iemeslu...

  • Vietnes un lietotnes, protams, ir pievilcīgākas un pievilcīgākas jauniem lietotājiem, kad lietas tiek vienkāršas.
  • Sociālo mediju uzņēmumu interesēs nav saglabāt visu privātu. Jo vairāk informācijas ir brīvi pieejama - jo vairāk informācijas viņi var pārdot reklāmdevējiem.
  • Padarot ziņas un attēlus par noklusējuma piekļuvi publiskai piekļuvei, tas nozīmē, ka cilvēkiem ir vieglāk izmantot platformas, lai iejustos citu dzīvē - tieši tas padara šīs platformas pievilcīgas daudziem cilvēkiem.

Ņemot to vērā, sociālo mediju uzņēmumi mēģina saglabāt savas platformas pēc iespējas drošāk, un viņi mēdz piedāvāt lietotājiem virkni iespēju, lai dotu viņiem kontroli pār viņu privātumu.

Vispārīgi padomi

Spēcīgas paroles un paroļu ģeneratori

Drošas paroles

Neskatoties uz plašo preses izdevumu par hakeriem, izkrāpšanu un kiberuzbrukumiem, 2017. gada sākumā The Telegraph veiktajā aptaujā atklājās, ka daudzi interneta lietotāji savos tiešsaistes kontos turpina izmantot smieklīgi nedrošas paroles. Dažas paroles desmitniekā ietver 123456, qwerty un paroli.

Jūsu paroles ir tiešsaistes kontu atslēga, un, padarot tos viegli uzminamus, jūs varat atvērt visa veida problēmām.

Protams, sarežģītāku un unikālu paroļu ģenerēšana un atcerēšanās katram tiešsaistes kontam ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt.

Viens no veidiem, kā nākt klajā ar garām un sarežģītām parolēm, ir personiski atmiņā paliekošu frāžu, kas sastāv no vairākiem vārdiem, lietošana (dažreiz pievienojot ciparus un pieturzīmes, ja pakalpojums to pieprasa).

Pārsteidzoši vienkārši ir individuāli nākt klajā ar šīm nejaušajām frāzēm, un no tehniskā viedokļa tās ir grūti uzlauzt.

Ja jūs nekad agrāk neesat uzlauzts, jums ir neticami paveicies, jo divām trešdaļām ASV pieaugušo cilvēku jau ir savlaicīgi pārkāpti sociālo mediju privātums. Drīz varētu būt jūsu kārta, un, ja personīgās informācijas aizsardzībai izmantojat “123456” vai “paroli” - jūs daļēji esat vainīgs!

Paroļu pārvaldnieki

Paroļu pārvaldnieki

Tālāk apskatīsim, kā jūs varat pārvaldīt visas savas sarežģītās unikālās paroles.

Paroles pārvaldnieka visvienkāršākā forma ir tāda, kāda ir iebūvēta jūsu tīmekļa pārlūkprogrammās. Kā piemēru var minēt Google Chrome viedo skapīti Apple iCloud Keychain. Jūs, bez šaubām, būsit iepazinies ar tiem, kad viņi bieži jautā, vai vēlaties, lai jūsu tīmekļa pārlūkprogramma “saglabātu paroli”.

Paroļu saglabāšana pārlūkprogrammā ir ērta, taču tā bieži nav droša. Ja koplietojat datoru bez drošas savas pieteikšanās, tā gandrīz noteikti ir slikta ideja.

Paroles pārvaldnieka izmantošana pārlūkprogrammā neaizvieto pareizu, īpašu paroli pārvaldības risinājumu. Labs paroļu pārvaldnieks palīdzēs ģenerēt drošas paroles un glabāt tās drošā šifrētā glabāšanā. Pareizi lietojot, tas nozīmē, ka jūs varat būt vēl drošāks, izveidojot atsevišķas unikālas paroles visam, kam nav pārcilvēcīgas atmiņas.

Šeit ir dažas iespējas, kuras jūs varētu vēlēties izmēģināt:

KeePass

KeePass ir atvērtā koda paroļu pārvaldnieks ar plašām funkcijām. Tomēr tas nav pats vienkāršākais, ko nemākulīgi cilvēki ierīko. Plus pusē tas ir pilnīgi bezmaksas un ideāls rīks, ja vēlaties pārvaldīt vairākas paroles.KeePass

KeePass tiek integrēts ar visiem vadošajiem interneta pārlūkiem un mobilajām ierīcēm, un, tā kā tas ir atvērts avots, tas piedāvā piekļuvi plaša spektra papildu spraudņiem, piemēram, biometriskajam atbalstam un integrācijai tiešsaistes dublēšanas pakalpojumos..

KeePass tiek raksturots kā drošs pasē, un tieši tas tas ir. Pat ja tā modernā pieeja tevi biedē tāpēc, ka tā ir brīva, tas ir izmēģinājuma brauciena vērts.

LastPass

LastPass ir viens no pasaulē pazīstamākajiem paroļu pārvaldniekiem. Tas ir pieejams gan kā bezmaksas produkts, gan kā lēts komerciāls piedāvājums. Bezmaksas produktam ir noteikti ierobežojumi, taču tam joprojām ir daudz ko piedāvāt. Apmaksātā versija pievieno noderīgas papildu funkcijas, piemēram, šifrētu tiešsaistes krātuvi un divu faktoru autentifikācijas atbalstu.

Kur LastPass patiešām izceļas, ir tā lietošanas ērtums. Tas padara to par lielisku izvēli iesācējiem. Diemžēl vienmēr ir zināma kompromisa pakāpe starp lietošanas vienkāršību un drošību, un ir taisnīgi teikt, ka privātuma eksperti nepatīk dažiem kompromisiem, ko firma ir izvēlējusies veikt, piemēram, izveidojot avārijas piekļuves funkciju, lai ļautu cilvēkiem atgūt piekļuvi savam kontu, ja viņi zaudē galveno paroli.

StickyPassword

StickyPassword ir vēl viens paroļu pārvaldības risinājums, izvēloties bezmaksas vai premium versiju. Tādas funkcijas kā dublējumkopija mākonī, sinhronizācija un premium atbalsts padara to vērtīgu par nelielu samaksu par premium versiju.

StickyPassword lieliski atbalsta pirkstu nospiedumu skenēšanu, un tas ir lielisks risinājums gan galddatoriem, gan klēpjdatoriem, gan mobilajām ierīcēm. Šifrēšana ir militāra, un vietējā Wi-Fi sinhronizācija nodrošina visu drošību.

Kaut arī paroļu pārvaldnieka lietojumprogramma nav būtiska, kad runa ir par sociālo mediju privātumu, tā atvieglo unikālu, sarežģītu paroļu izveidošanu katram kontam. Tā kā ir pieejams daudz bezmaksas iespēju, ir vērts nedaudz atvēlēt laiku, lai to izmēģinātu.

Divu faktoru autentifikācija

Divu faktoru autentifikācija ir plaši izmantota metode, lai tiešsaistes kontus padarītu drošākus. To izmanto bankas, sociālo mediju vietnes un visa veida citi tiešsaistes pakalpojumi.

Divu faktoru autentifikācija

Ir gandrīz droši, ka jūs to kaut kādā veidā jau izmantojat. Vienkāršākais izskaidrojums ir tas, ka tas izmanto kaut ko jums, kā arī kaut ko jūs zināt. Bez abām šīm daļām jūs nevarat piekļūt.

Bieži izmantota analoģija ir tad, ja bankomātā izmantojat skaidras naudas karti. “Kaut kas jums ir” ir karte, un “kaut kas jums zināms” ir PIN kods. Ja izmantojat tikai karti, jūs nevarat izņemt naudu no mašīnas, un tas pats attiektos uz PIN koda turēšanu.

Daudzās vietnēs un tiešsaistes pakalpojumos tiek izmantots šis princips, lai jūs varētu saviem kontiem pievienot papildu drošību. Ir svarīgi atzīmēt, ka sociālo mediju gadījumā šāda divpakāpju verifikācijas aktivizēšana tiek veicināta, taču parasti tā nav obligāta. Tādējādi tā ir ātra un ērta drošības paaugstināšanas funkcija, kas nodrošina, ka neviens nevar uzlauzt jūsu kontu, uzminot paroli. Ieviešana dažādās sociālo mediju platformās ir atšķirīga...

Facebook TFA

Facebook vietnē: Pastāv virkne iespēju. Lai tos atrastu, piesakieties savā kontā, dodieties uz sadaļu “Iestatījumi”, kurai piekļūst ar lejupvērsto bultiņu lapas augšējā labajā stūrī, un pēc tam noklikšķiniet uz “Drošība un pieteikšanās”. Tagad noklikšķiniet uz pogas “Rediģēt” pa labi no “ Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju ”, lai piekļūtu visām opcijām.

Vienkāršākā opcija ļauj izmantot mobilo tālruni kā otro “vienumu” divu faktoru autentifikācijas procesā. Varat izvēlēties saņemt SMS īsziņu, kurā ir unikāls kods, vai arī izmantot kodu ģeneratora funkciju (paslēptu Facebook mobilajā lietotnē), lai ģenerētu kodu, kad tas jums nepieciešams. Abos gadījumos jūs nevarat pieteikties no kaut kā jauna, ja nav gan savas paroles, gan koda.

Facebook piedāvā dažādas citas uzlabotas divpakāpju verifikācijas iespējas, tostarp vienreizējas paroles Facebook lietotnēm spēļu konsolēs un citās ierīcēs. Plus integrācija ar universālām drošības atslēgām. 2FA ir viegli iestatīt, un tas uzreiz palielina jūsu sociālo mediju privātumu, padarot hakeri daudz grūtāku ielaušanos jūsu kontā..

Šeit atrodams ceļvedis par visām Facebook iespējām.

Twitter TFA

Twitter vietnē:Iestatījumi ir līdzīgi, taču ne tik sarežģīti. Princips ir vienāds; jūs piegādājat Twitter ar mobilā tālruņa numuru un aktivizējat divu faktoru autentifikāciju. Tas piespiež Twitter pieprasīt vienreizēju piekļuves kodu (nosūtīts ar īsziņu uz šo numuru) katru reizi, kad piesakāties.

Lai piekļūtu šim iestatījumam, datorā būs jāpiesakās savā kontā. Iestatījumu izvēlne atrodas augšējā labajā stūrī. Noklikšķiniet uz “Iestatījumi un konfidencialitāte” un pēc tam atzīmējiet izvēles rūtiņu “Pārbaudīt pieteikšanās pieprasījumus”.

To darot, ir vērts pārbaudīt izvēlni “Mobilais”, lai vēlreiz pārbaudītu, vai esat iestatījis pareizo mobilā tālruņa numuru - pretējā gadījumā jūsu pieteikšanās kodus varētu nosūtīt uz nepareizu numuru. Ja rodas grūtības atrast opcijas vai vēlaties iestatīt divfaktoru autentifikāciju, izmantojot Twitter mobilo lietotni, šeit ir šeit sniegts ceļvedis.

Instagram TFA

Instagram:Šeit divpakāpju autentifikācija ir gandrīz vienāda. Tā kā Instagram galvenokārt ir mobilā lietotne, jums ir jāievieš papildu drošība no tālruņa.

Atveriet lietotni Instagram un dodieties uz savu profilu. Piekļūstiet iestatījumu izvēlnei, pieskaroties zobam “settings”. Pieskarieties “Divfaktoru autentifikācija” un ieslēdziet “Nepieciešams drošības kods”. Atkal jums būs jāpārliecinās, vai Instagram ir norādīts jūsu pareizais mobilā tālruņa numurs, vai arī jūs varētu riskēt bloķēt sevi no sava konta. Ja rodas grūtības atrast iespējas, šeit ir norādījumi par to, kā to izdarīt.

Ir pieejama arī divu faktoru autentifikācija vietnē Snapchat. Līdzīgi kā citos tīklos, šai funkcijai nepieciešams saņemt īsziņu ar vienreizēju ciparu kodu. Lai ieslēgtu šo funkciju, mobilajā ierīcē atveriet Snapchat un augšējā kreisajā stūrī pieskarieties Snapchat ikonai. Pēc tam augšējā labajā stūrī pieskarieties cilnes ikonai “settings”, atlasiet “Login Verification” un izpildiet uzvednes. Varat arī izmantot Google Authenticator (vairāk par to vēlāk).

Ir vērts veltīt laiku, lai visos jūsu sociālo mediju kontos aktivizētu divpakāpju autentifikāciju. Tas prasa tikai dažas minūtes, un, iespējams, tas ir vienkāršākais veids, kā ievērojami uzlabot jūsu drošību.

Facebook privātums

Facebook privātums

Facebook briesmas

Noziedznieki bieži izmanto Facebook, lai iegūtu informāciju par cilvēku dzīvi un atrašanās vietu. Neskatoties uz to, pētījumi atklāj, ka ievērojama daļa lietotāju joprojām nespēj atbilstoši pielāgot savus privātuma iestatījumus. Tas ir biedējoši, ņemot vērā, ka platformā ir 270 miljoni viltotu vai krāpniecisku kontu. Kādas ir galvenās Facebook briesmas?

Lielākā daļa cilvēku vēlas dalīties ar fotoattēliem, statusiem un pieredzi ar draugiem un ģimenes locekļiem, bet ne ar visu pasauli. Briesmas sākas ar lietotājiem, kuri nepārskata savus drošības iestatījumus un izvēlas dalīties ar daudz plašāku auditoriju, nekā tas ir droši..Facebook briesmas

Diemžēl briesmas nav saistītas tikai ar fotoattēlu kopīgošanu. Lielais viltus kontu skaits platformā parāda tikai to, cik daudz noziedznieku cilvēki cirkulē sociālajā tīklā Facebook. Iespējams, ka daži pat pozē kā jūsu draugs pēc viņu kontu klonēšanas. Tāpēc jums vienmēr jābūt piesardzīgam, ja saņemat drauga pieprasījumu no personas, ar kuru domājāt, ka jau esat draugs.

Negodīgu lietotāju nodomi ir mežonīgi atšķirīgi. Daži no tiem ir ielaušanās traļi, kas tīklā pārvietojas cilvēkiem, kuri dodas brīvdienās. Un tumšākā spektra galā krāpnieki un seksuālie plēsoņas izmanto platformu, lai laupītu neaizsargātus cilvēkus. Kā es jau iepriekš runāju rokasgrāmatā par bērnu drošību tiešsaistē, ir šokējoši statistikas dati par to jauniešu proporciju, pie kuriem tiešsaistē vēršas svešinieki, un to pusaudžu skaitu, kuri reālajā dzīvē turpina satikt šos svešiniekus..

Sociālo mediju bīstamība ir ļoti reāla, tāpēc ir svarīgi palielināt jūsu sociālo mediju privātumu...

Facebook konfidencialitātes iestatījumi

Pārbaudīsim, cik “bloķēts” ir jūsu Facebook profils. Ja jūs nekad iepriekš neesat mainījis savus privātuma iestatījumus, jūs varat būt pārsteigts, uzzinot, cik liela daļa jūsu dzīves ir publiska.Facebook konfidencialitātes iestatījumi

Piesakieties savā datorā Facebook un dodieties uz sava profila lapu. Noklikšķiniet uz ikonas “...” (trīs punkti) galvenes attēla labajā apakšējā labajā stūrī un atlasiet “Skatīt kā…”. Pēc tam jūsu profils tiks parādīts kā “Publisks”. Tas ļauj jums redzēt visu, ko nejaušs Facebook lietotājs pārbaudiet, vai viņi jūs ir atraduši, izmantojot Facebook meklēšanas iespēju.

Ja iepriekš esat mēģinājis slēgt kontu, iespējams, redzēsit tikai galvenes attēlu un pašreizējo profila attēlu. Tomēr ir vairāk nekā iespējams, ka jūs arī pamanīsit, ka ir daži fotoattēli, komentāri un varbūt pat statusi, kas ir redzami pasaulei. Daudzos gadījumos tas, ko redzat, var jūs šokēt. Ja jums rodas jautājums, kāpēc tas tā ir, - ir daudz dažādu iespējamo iemeslu. Jums, iespējams, ir fotoalbumi (piemēram, viedtālruņu augšupielāde), kuros fotoattēli tiek automātiski iestatīti uz “publisku” skatu, vai arī jūsu konts ir iestatīts tā, lai citi cilvēki bez atļaujas varētu ievietot jūsu laika skalā..

Ja esat viens no tiem cilvēkiem, kurš slēpj kādu darbību no noteiktiem “draugiem” pakalpojumā Facebook, varat arī izmantot ekrāna augšdaļā esošo opciju, lai skatītu savu profilu “kā” konkrētu draugu, lai jūs varētu apstiprināt viņu redzēto.

Apbruņojies ar šo informāciju, jums būs labs priekšstats par to, kas jums jādara, lai sāktu palielināt savu sociālo mediju privātumu Facebook, tāpēc apskatīsim vissvarīgākos iestatījumus.

Konfidencialitātes iestatījumi un Rīku opcijas

Lielākā daļa galveno iestatījumu ir atrodami opcijās “Konfidencialitātes iestatījumi un rīki”. Jūs to iegūstat, noklikšķinot uz mazās lejupvērstās bultiņas Facebook lapas augšējā labajā stūrī, noklikšķinot uz “Iestatījumi” un pēc tam kreisajā pusē atlasot “Konfidencialitāte”..Facebook konfidencialitātes iestatījumi un rīki

Iestatījumos labajā pusē varat atlasīt, kurš var redzēt jūsu nākamos ierakstus (izvēloties no “Publisks”, “Draugi”, “Draugi (izņemot noteiktus cilvēkus)” un dažādas citas pielāgotas opcijas). Var veikt līdzīgu izvēli attiecībā uz to, kurš var sazināties ar jums, izmantojot Facebook, un kurš var jūs uzmeklēt, izmantojot jūsu e-pasta adresi vai tālruņa numuru.

Patiešām ir diezgan viegli bloķēt jūsu Facebook konfidencialitāti. Sāciet ar ierobežot pasta redzamību ar jūsu izvēlētajiem draugiem, ierobežojot “draugu pieprasījumus” ar “draugu draugiem” un ierobežojot to, kas jūs var uzmeklēt tikai ar “draugiem”. Tas padara jūs tik privātu, cik iespējams, ka esat Facebook. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka Facebook patiešām nav veids, kā aiziet no tīkla. Ja tas ir tas, kas jums patīk, vislabāk ir pilnībā izvairīties no platformas.

Mainījis šīs lietas, jūs varat domāt, ka esat pabeidzis, bet ir vēl viens svarīgs solis. Pēc iestatījumu maiņas izmantojiet iepriekš aprakstīto funkciju “skats kā…”, lai pārbaudītu, vai joprojām ir kāds saturs, kuru var publiski aplūkot. Jūs redzēsit, ka šo iestatījumu mainīšana nav palīdzējusi slēpt neko tādu, ko iepriekš esat publiski kopīgojis.

Lai to labotu, atgriezieties pie opcijām “Konfidencialitātes iestatījumi un rīki” un izmantojiet funkciju “Ierobežot iepriekšējās ziņas”, kurai vajadzētu ļaut bloķēt sabiedrībai (vai “draugu draugiem”) vecās ziņas redzēšanu. Atkal ir vērts vēlreiz pārbaudīt funkciju “skats kā…” - kamēr neesat apmierināts ar to, ko redz kāds sabiedrības loceklis, ierodoties jūsu profilā. Ja nepieciešams, varat ieiet atlikušajās atsevišķajās ziņās un fotoattēlos un manuāli mainīt to redzamību pēc nepieciešamības. Lūdzu, ņemiet vērā, ka saskaņā ar šo saiti jūsu pašreizējais profils un attēls vienmēr ir pieejams publiskai apskatei.

Ir svarīgi atcerēties, ka jūsu Facebook konfidencialitātes iestatījumu pārskatīšana nav kaut kas tāds, kas jums jāuzskata par vienreizēju uzdevumu. Dažreiz Facebook maina viņu noklusējuma privātuma iestatījumus un padara tos mazāk privātus - tāpēc ir vērts laiku pa laikam pārbaudīt iestatījumus.

Citas lietas, kas jāņem vērā

Ir vēl daži svarīgi iestatījumi, kurus ir vērts apskatīt, taču pirms tam ir vērts padomāt par “draugu” attīrīšanu.

Ja jums ir kāds ar simtiem (vai pat tūkstošiem) Facebook draugu, ieteicams apsvērt gudrību padarīt tiešsaistes draudzību tik viegli pieejamu. Jūs ne tikai potenciāli dalāties ikdienas dzīves sīkumos ar plašu cilvēku loku, bet arī sniedzat visiem draugu draugiem logu jūsu dzīvē. Iespējams, tas jūs netraucē, bet tas ir par ko padomāt. Ja vēlaties reālu sociālo mediju privātumu, tas jāsāk ar to, ka sargājat tos, kurus jūs esat ar mieru ielaist tiešsaistes “lokā”.

Laika skala un marķēšanas opcijas

Facebook laika skala un marķēšana

Tālāk ir vērts aplūkot jūsu opcijas “Laika skala un marķēšana”, kas atrodas zem privātuma iestatījumiem tajā pašā kreisajā izvēlnē..

Šeit jūs varat izvēlēties, kas var ievietot jūsu laika skalā, vai jums ir jāpārskata viņu ziņas pirms to publicēšanas un kurš tos var redzēt pēc tam, kad tie ir sagatavoti. Lielākajai daļai no šīm iespējām ir atlase “tikai es”, lai jūs varētu pilnībā kontrolēt to, kas tiek pievienots jūsu Facebook klātbūtnei. Šie nekad nav noklusējuma iestatījumi, tāpēc jums būs jāspēlē ar saviem iestatījumiem, lai neļautu cilvēkiem bez jūsu ziņas pievienot mulsinošu saturu par jums..

Ir arī vērts aplūkot “Bloķēšanas” iespējas, lai blakus jūsu Facebook profilam pievienotu personas, kuras nevēlaties. Ja jūs kādreiz uztrauc, uzmācas vai kādam liek jums justies neērti kādam Facebook, vienmēr pievienojiet viņu bloķētajam sarakstam.

Lietotņu bloķēšana

Vēl viens svarīgs Facebook iestatījums, uz kuru jāapskata, ir kreisajā pusē esošajā izvēlnē - sadaļā “Lietotnes”.Facebook lietotnes

Kā jūs droši vien zināt, tūkstošiem lietotņu ir saistītas ar Facebook. Piemēram, daudzas vilinošas spēles vai populāras stila viktorīnas “kurš Simpsona tēls tu esi?”.

Daudzu šo lietotņu problēma ir tā, ka tās pieprasa ievērojamu piekļuvi jūsu Facebook kontam. Bieži vien cilvēki neapzinās tikai to, cik lielu privātumu viņi apdraud, atļaujot spēlēm piekļūt savam profilam.

Lai apskatītu visas lietotnes, kurām ir zināms piekļuves līmenis jūsu Facebook kontam, skatieties ekrāna labajā pusē, dodoties uz izvēlni “Lietotnes”, kas atrodas sadaļā “Iestatījumi”. var noklikšķināt uz sīkas zīmuļa ikonas, lai redzētu, kurām jūsu profila daļām tam ir pastāvīga piekļuve. Daudzos gadījumos jūs, iespējams, būsit šokēts, uzzinot to.

Labākā metode, kā to risināt, ir noņemt visas lietotnes, kuras vairs neizmantojat, un labi izpētīt, kādas atļaujas piešķirat tām, kuras vēlaties paturēt. Ja jūtat, ka kāda lietotne nevajadzīgi iejaucas jūsu privātumā, atbrīvojieties no tā.

Vienmēr nopietni apsveriet kompromisu starp Facebook piekļuves nodrošināšanu lietotnēm un spēlēm un jūsu privātuma apdraudēšanu. Vai tiešām ir vērts dalīties ar visu, ko jūs publicējat, bez sejas uzņēmuma, lai dažas minūtes šeit un tur spēlētu tiešsaistes spēli? Bieži vien tā nav!

Twitter privātums

Twitter privātums

Twitter bīstamība

Twitter ir atšķirīgs zvērs nekā Facebook, taču daudzas briesmas paliek tās pašas. Runājot par privātumu Twitter, jums ir jāpieņem viens pamatlēmums - vai padarīt savus tvītus privātus un tādējādi redzamus tikai cilvēkiem, kuri seko jums, vai arī publiski tweet un ļaujiet visiem sekot jūsu kontam.

Viss čivināt mērķis ir dalīties domās un jūtās ar pasauli. Daudzi cilvēki lepojas ar savu sekotāju skaitu un priecājas, kad šis skaits palielinās.Twitter bīstamība

Tas iepazīstina ar līdzīgām briesmām tiem, kas atrodas Facebook. Ja jūs izvēlaties sīkdatni par jūsu brīvdienām un ļaujat ikvienam redzēt savus tvītus, jūs potenciāli reklamējat savas tukšās mājas zagļiem. Būtībā, jo personīgāku informāciju izvēlaties koplietot, jo vairāk jūs apdraudat savu privātumu. Tādējādi, ja jums ir Twitter konts, kas ir atvērts ikvienam, jums pastāvīgi jāveic sprieduma zvani par to, ko vēlaties atklāt. Piemēram, jūs varētu vēlēties apsvērt iespēju dalīties savā dzimtajā pilsētā savā Twitter profilā.

Viena īpaša Twitter bīstamība, kas pastāvīgi ietekmē ziņas, ir tiešsaistes vilkšanas, iebiedēšanas un draudošas izturēšanās risks. Tas bieži tiek vērsts uz slavenībām, politiķiem un citiem augsta līmeņa cilvēkiem, taču ikviens var kļūt par upuri. Vienā 2017. gada ziņojumā tika atklāts, ka sievietes Apvienotās Karalistes politiķes tikai sešu mēnešu laikā ir saņēmušas vairāk nekā 25 000 ļaunprātīgu ziņojumu. Lai gan ir iespējams bloķēt Twitter lietotājus, nav šaubu, ka šāda troļļu izturēšanās var izraisīt ievērojamu satraukumu un stresu.

Citas briesmas rodas tiešu ziņojumu veidā. Bieži vien Twitter lietotāji var saņemt tiešus ziņojumus, tostarp tīmekļa saites, kas ved uz vietnēm, kas iesaistītas kriminālā rīcībā, piemēram, krāpšanā vai pikšķerēšanā. Ir jēga būt ārkārtīgi piesardzīgiem no svešinieku tiešajiem ziņojumiem, īpaši tiem, kuriem ir saites uz nezināmām vietnēm.

Twitter privātuma iestatījumi

Pirms sākam iedziļināties iestatījumu izvēlnēs, ir svarīgi uzsvērt, ka Twitter privātuma atslēga ir jūsu personīgajos lēmumos par to, ko dalīties. Ja jūsu konts ir atvērts visiem, un jūs izvēlaties tvītot par savu pašreizējo atrašanās vietu, jūs atklājat, kur atrodaties, ikvienam, kurš to vēlas uzzināt, un jums jāizlemj, vai jums tas patīk..Twitter privātuma iestatījumi

Tāpat, ja vēlaties iesaistīties politiskās diskusijās vietnē Twitter (un to dara daudzi cilvēki!), Tas ir pilnībā atkarīgs no jums, cik tālu jūs vēlaties dalīties ar savu viedokli. Ja šie uzskati ir pietiekami pretrunīgi, lai izraisītu spēcīgu citu Twitter lietotāju reakciju, jūs varētu ļauties cilvēku vilšanai un ļaunprātīgai izmantošanai, kuriem ir atšķirīgs viedoklis. Protams, ir godīgi teikt, ka šāda veida “debates” ir daļa no Twitter pievilcības.

Izvēle, vai sūtīt Tweet publiski vai privāti

Kā jau tika apspriests iepriekš, galvenais lēmums, kas jums jāpieņem attiecībā uz Twitter privātumu, ir tas, vai vēlaties publisku kontu vai kontu, kas ir “aizslēgts” jūsu loka sekotājiem..Čivināt privātumu

Lai piekļūtu šim iestatījumam, dodieties uz Twitter profilu un iestatījumiem. Tam var piekļūt (vietnē Twitter), izmantojot ikonu augšējā labajā stūrī. Šīm opcijām ir iespējams piekļūt arī caur mobilo mobilo lietotni Twitter (vairāk informācijas skatiet šeit).

Sadaļā “Privātums un drošība” atradīsit opciju “Aizsargājiet savus Tweets”. Šī opcija pēc noklusējuma NAV atlasīta, jo Twitter visus tweets publisko, ja vien jūs nemaināt šo iestatījumu..

Ja jūs nolemjat ieslēgt opciju “Aizsargājiet savus Tweets”, tie būs redzami tikai sekotājiem. Ikvienam jaunam, kurš vēlas jums sekot, ir jāgaida, līdz jūs pieņemat viņu lūgumu. Tādējādi jūsu konts tiek slēgts tikai tām personām, kuras vēlaties sekot jums. Ir svarīgi to atzīmēt visi, kas tev sekoja pirms tam jūs aktivizējāt opciju, joprojām varēsit redzēt savus tweets ja vien neizvēlaties tos bloķēt (skatīt zemāk).

Papildu informācijai šeit atradīsit Twitter rakstu, kurā skaidrota atšķirība starp publiskajiem un aizsargātajiem kontiem.

Papildu privātuma iestatījumi

Tajā pašā izvēlnē “Privātums un drošība” atradīsit dažus papildu iestatījumus, kurus, iespējams, vēlēsities pielāgot, lai uzlabotu savu privātumu.

Īpaši jāņem vērā opcija “Čivināt ar atrašanās vietu”, kas kontrolē, vai tviteriem pievienojat atrašanās vietu. Vairumā gadījumu ir vērts to izslēgt, ja vien īpaši nevēlaties reklamēties tur, kur atrodaties. Ja jums iepriekš šis iestatījums ir ieslēgts un jūs nolemjat pārtraukt kopīgošanu, ir iespēja “Dzēst atrašanās vietas informāciju” no iepriekšējiem tweetiem.

Ja jūs cenšaties saglabāt zemu profilu vietnē Twitter un vēlaties, lai cilvēkiem būtu grūtāk jūs atrast, varat arī noņemt atzīmi no abām šī ekrāna izvēles rūtiņām, kas ļauj cilvēkiem atrast jūs, izmantojot jūsu e-pasta adresi un tālruņa numuru..

Iespēja “Saņemt tiešos ziņojumus no ikviena” ir vēl viena iespēja, ko, iespējams, vēlēsities pārliecināties, vai tā nav atzīmēta. Tas neļaus krāpniekiem un krāpniekiem sūtīt jums tiešus ziņojumus, aicinot jūs uz nepatīkamām vietnēm. Atstājot šo izvēles rūtiņu, jūs nodrošināsit, ka tikai jūsu sekotāji var jums nosūtīt tiešu ziņojumu.

Šajā sadaļā ir arī dažas citas iespējas, kuras ir vērts apsvērt, piemēram, neļaujot cilvēkiem atzīmēt jūs fotoattēlos un kontrolējot, cik viegli cilvēkiem ir pievienot jūs Twitter komandas kontos..

Cilvēku bloķēšana vietnē Twitter

Ja vēlaties jebkādu iemeslu dēļ pilnībā bloķēt cilvēkus vietnē Twitter, ir divi vienkārši veidi, kā to izdarīt.Twitter bloķēt cilvēkus

Pirmā metode ir apmeklēt viņu profilu vietnē, noklikšķiniet uz mazās ikonas “trīs punkti” augšējā labajā stūrī un noklikšķiniet uz “Bloķēt”. Kad esat to izdarījis, viņi nevarēs jums paziņot vai sekot jums. . Šeit ir sīkāka informācija par cilvēku bloķēšanas sekām vietnē Twitter.

Viena lieta, kas jāatceras, ja jūs kādu bloķējat, tas ir bloķēts lietotājs joprojām varētu redzēt jūsu tweets, ja jums ir publisks profils un viņš atsakās no sava konta. Ja tas rada bažas, jums būs jāapsver, vai labāk pārslēgties uz “aizsargātu” kontu, kā aprakstīts iepriekš..

Varat arī bloķēt lietotājus, pārlūkojot čivināt, noklikšķinot uz mazās lejupvērstās bultiņas blakus jebkuras personas tvītam un atlasot "Bloķēt" iespēja no turienes.

Ar Twitter saistītās lietotnes

Tāpat kā Facebook, čivināt ļauj savienot no daudzām trešo personu lietojumprogrammām. To klāsts ir no lietotnēm, kas saista ar avīžu komentāru sadaļām, ļaujot “reģistrēties, izmantojot čivināt” - līdz Twitter rīkiem un mobilajām lietotnēm, kas ļauj izlikt ziņas Twitter, neizmantojot Twitter vietni vai oficiālas lietotnes.Twitter saistītās lietotnes

Varat redzēt, kurām lietotnēm ir piekļuve jūsu Twitter kontam, apmeklējot sadaļu “Lietotnes” tajā pašā iestatījumu izvēlnē. Ir vērts labi izpētīt sarakstu un izmantot opciju “atsaukt piekļuvi” jebkurai lietotnei, kuru neatpazīstat vai vairs neizmantojat..

Saistot lietotni ar čivināt, jūs izvēlaties, cik daudz piekļuves šai lietotnei ir. Dažos gadījumos piekļuve ir minimāla, bet citos gadījumos lietotnēm tiek dotas tiesības čivināt jūsu vārdā. tādējādi, lai palielinātu jūsu privātumu, jums vajadzētu samazināt to lietotņu skaitu, kurām ir jebkāda veida piekļuve.

Dažas nobeiguma domas

Jūsu Twitter iestatījumu pielāgošana, lai uzlabotu jūsu privātumu, ir ātrs darbs, un tas ir vērts to darīt. Kamēr jūs atrodaties, jums jāaktivizē arī “divpakāpju verifikācija”.

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties izmantot pilnīgu “aizsargātu” kontu (laba ideja, ja vēlaties saglabāt savas Twitter aktivitātes starp jums un nelielu draugu un ģimenes locekli), vai arī tikai nedaudz vairāk kontrolējat publisku kontu, iespējas ir tur - ļauj izmantot Twitter, neapdraudot jūsu privātumu.

Instagram privātums

Instagram privātums

Instagram briesmas

Instagram ir interesants pakalpojums, kad runa ir par sociālo mediju privātumu, jo varētu apgalvot, ka lielākā daļa lietotāju aktīvi meklē viedokļus, patīk un jaunus sekotājus - vēl lielākā mērā nekā Twitter.

Daudzi lietotāji savām Instagram ziņām pievieno vairākas atsauces, cerot palielināt savu sasniedzamību, lai viņu ziņas skatītu pēc iespējas plašāka auditorija. Tas drīzāk skar, vēloties pēc privātuma! Tomēr Instagram iestatījumus var pārskatīt. Ir arī iespēja bloķēt Instagram kontu, lai tas būtu redzams tikai sekotājiem, kurus jūs pilnvarojat personīgi.Instagram briesmas

Runājot par Instagram briesmām, tas ir ļoti līdzīgs Twitter. Bīstamība ietver troļļu un noziedznieku risku un risku atklāt pārāk daudz informācijas par sevi. Tāpat kā citos sociālajos tīklos, jūsu vispārējais privātuma līmenis ir atkarīgs no tā, ko jūs nolemjat koplietot, cik izvēlaties. Tāpēc tagad pāriesim pie šiem iestatījumiem.

Instagram konfidencialitātes iestatījumi

Instagram konfidencialitātes iestatījumiem var piekļūt, izmantojot mobilo lietotni Instagram. Lai piekļūtu iestatījumiem, atveriet lietotni Instagram un pieskarieties sadaļai “Profils” (mazās personas ikona labajā apakšējā stūrī.) Pēc tam pieskarieties mazajai “cog” ikonai, kas parādās blakus pogai “Rediģēt profilu”, lai piekļūtu iestatījumu izvēlnei..

Publiskā vai privātā konta izvēle

Privātais konts Instagram ir tieši tāds pats kā aizsargāts konts Twitter. Ja izvēlaties privātu kontu, neviens nevarēs redzēt jūsu saturu, ja vien jūs viņu neapstiprināsit kā sekotāju. Kopīgi ar čivināt, cilvēki, kas jau seko jums brīdī, kad pārslēdzat kontu uz privātu, paliks kā pilnvaroti sekotāji, ja vien jūs viņus bloķēsit. Lai pārslēgtos uz privātu kontu, vienkārši aktivizējiet opciju “Privāts konts” iestatījumu izvēlnes sadaļas “Konts” apakšā.Instagram privātais konts

Tas, vai izvēlaties privātu kontu, ir atkarīgs no tā, kā vēlaties izmantot Instagram. Izmantojot privātu kontu, jūs izslēdzat visus, kurus īpaši neatļaujat. Tas ir lieliski piemērots, ja vēlaties mijiedarboties tikai ar nelielu sekotāju grupu, piemēram, ģimeni un draugiem. Tomēr daudziem tas ir pretrunā ar Instagram mērķi. Izvēle ir tava.

Citi privātuma iestatījumi pakalpojumā Instagram

Salīdzinot ar citiem tīkliem, Instagram nav tik daudz, ko varat kontrolēt, kad runa ir par privātumu. Tomēr ir dažas papildu iespējas, kuras jūs varētu vēlēties apsvērt...

Instagram drošība

Iestatījumu sadaļā “Fotoattēli ar jums” varat kontrolēt, vai cilvēki var pievienot fotoattēlus jūsu profilam, atzīmējot jūs tajos. Ja vēlaties, lai šīm fotogrāfijām būtu “veto tiesības” pirms to publicēšanas, atlasiet opciju “Pievienot manuāli”. (Ņemiet vērā, ka noklusējuma iestatījums ir “Pievienot automātiski”.)

Sadaļā “Stāstu iestatījumi” varat kontrolēt, kurš var atbildēt uz jūsu ikdienas Instagram stāstiem, kā arī diktēt, vai jūsu sekotāji var tālāk dalīties ar jūsu stāstiem. Šī ir vēl viena opcija, kas pēc noklusējuma ir atļauta un kuru jūs varētu vēlēties atspējot, ja vēlaties uzlabot savu konfidencialitāti.

Cilvēku bloķēšana Instagram

Bloķēšana Instagram darbojas ļoti līdzīgi kā Twitter bloķēšana.Instagram bloķētie lietotāji

Pārlūkojot savu Instagram plūsmu, pieskarieties lietotājvārdam, kuru vēlaties bloķēt. Tādējādi jūs nokļūsit viņu profila lapā. Pēc tam pieskarieties mazajai “trīs punktu” ikonai profila augšējā labajā pusē un atlasiet sarkano “Bloķēt” iespēju.

Pēc katra lietotāja bloķēšanas jums tiks lūgts apstiprināt. Galvenajā iestatījumu izvēlnē varat arī pārskatīt bloķēto lietotāju sarakstu.

Dažas nobeiguma domas

Tāpat kā Facebook un Twitter, ir vērts savā Instagram kontā aktivizēt divpakāpju verifikāciju neatkarīgi no tā, ko jūs nolemjat darīt attiecībā uz citiem iestatījumiem.

Turklāt tas tiešām ir atkarīgs no tā, kā vēlaties izmantot Instagram - taču pat tad, ja plānojat mēģināt kļūt par nākamo Instagram zvaigzni vai zīmola ietekmētāju, joprojām ir iespējams uzlabot savu privātumu un kļūt saprātīgākam par to, ar kuru esat gatavs dalīties.

Snapchat privātums

Snapchat privātums

Snapchat briesmas

Snapchat ir pavisam cita veida sociālais tīkls, kas veidots, izmantojot tūlītēju draugu mijiedarbības veidu, nevis ideju izveidot visu jūsu vēsturisko darbību laika grafiku..

Snapchat ir ātri attīstījies, jo ir sākusi darboties kā platforma ziņojumiem, kas pēc pašu apskatīšanas ātri “iznīcina sevi”. Kopš palaišanas ir pievienota daudz funkciju, un visu laiku tiek pievienota vairāk. Tagad “stāstus” 24 stundas var dzīvot tīklā un saglabāt “snaps” personīgās glabāšanas vietā. Tomēr joprojām tiek piemērots Snapchat kā “neatlaidīga” sociālā tīkla pamatprincips (šeit jūs atradīsit lielisku primātu par Snapchat un tā notiekošo attīstību)..Snapchat briesmas

Šī ziņojumu neatlaidība kopā ar Snapchat milzīgo popularitāti jaunākās paaudzes vidū padara Snapchat par īpaši satraucošu platformu vecākiem ar bērniem, kuri to izmanto. Snapchat atrašanās vietas noteikšanas pakalpojums (Snap Map) rada īpašas bažas, jo, kad tas tiek aktivizēts, tas citiem lietotājiem var vienkārši atvieglot precīzu atrašanās vietas noteikšanu. Par laimi, šī funkcija pēc noklusējuma ir atspējota, taču, ja mazi bērni izmanto Snapchat, noteikti ir vērts pārbaudīt, vai viņi to nav aktivizējuši..

Snapchat bīstamība ir līdzīga citu sociālo tīklu briesmām, tostarp tiešsaistes iebiedēšanas un velšanās risks. Tas padara unikālu platformas ziņojumu īslaicīgo raksturu un to, ka tie ir tik populāri bērniem, taču vecāka gadagājuma cilvēki tos bieži ignorē - radot risku, ka pusaudži var izmantot kaut ko, ko viņu vecāki īsti nesaprot..

Šī iemesla dēļ var būt, ka konfidencialitātes iestatījumi ir jāpārbauda nevis jūsu pašu, bet bērnu vārdā (ja esat vecāks)..

Snapchat privātuma iestatījumi

Galvenie konfidencialitātes iestatījumi pakalpojumā Snapchat attiecas uz to, kurš var redzēt jūsu publicēto. Lietotni ir iespējams konfigurēt tā, lai viss, ko jūs ievietojat, būtu redzams visiem platformas lietotājiem. Par laimi noklusējuma iestatījumi ir diezgan ierobežojoši. Ja vien jūs nemēģināt izveidot personīgo zīmolu vai uzņēmuma vārdā vadāt Snapchat, nav maz iemeslu, kāpēc jums vajadzētu dalīties ar lietām, kas plaši izplatītas.

Lai pārbaudītu šos iestatījumus, lietotnes augšējā kreisajā stūrī pieskarieties ikonai Snapchat. Pēc tam augšējā labajā stūrī pieskarieties cog ikonai “settings”. Ritiniet uz leju sadaļu ar norādi “Kas var…”

Snapchat

Šajā sadaļā jūs varat kontrolēt, kurš var redzēt jūsu ziņas vai pievienot jūs tīklā. Vairumā gadījumu opcijām “sazinieties ar mani” un “skatīt manu stāstu” vēlēsities izvēlēties “Mani draugi”. Ja vien jūs patiešām nevēlaties parādīt savu atrašanās vietu, iestatījumu “tikai es” vislabāk atstāt “Skatīt manu atrašanās vietu”. Verge apraksta Snapchat lokalizācijas funkcijas, kas ir tīkla “lielākais privātuma apdraudējums”, kā šeit apskatīts. Tāpēc, pirms to aktivizēt plašākai auditorijai, lūdzu, ļoti rūpīgi pārdomājiet. Ja jūs nolemjat ļaut cilvēkiem redzēt jūsu atrašanās vietu, vislabāk to saglabāt noteiktai draugu un ģimenes grupai.

Šīs sadaļas pēdējais elements ir atzīmēts kā “redzēt mani ātri pievienojam”. Tas drīzāk atgādina to, kā Facebook iesaka cilvēkus, kurus jūs varētu zināt. Tas var būt noderīgi, palīdzot “draugu draugiem” jūs atrast, taču, lai nodrošinātu maksimālu privātumu, vislabāk ir atspējot šo funkciju.

Cilvēku bloķēšana pakalpojumā Snapchat

Iepriekšminētajās iestatījumu izvēlnēs jūs pamanīsit sadaļu “Bloķēts”, kur sarakstā parādīsies ikviens, kuru esat izvēlējies bloķēt platformā.

Lai bloķētu kādu personu Snapchat, galvenajā Snapchat lietotnes logā pieskarieties viņa profilam. Pieskarieties ikonai “trīs līnijas” augšējā kreisajā stūrī, pēc tam parādītajā izvēlnē atlasiet “bloķēt”.

Dažas nobeiguma domas

Viens papildu solis, lai iegūtu Snapchat privātumu, ir atturēties no atļaujas lietotnei skenēt caur jūsu ierīces kontaktiem, lai ieteiktu vairāk iespējamo savienojumu. Tā kā šis iestatījums ir ieslēgts sākotnējās iestatīšanas laikā, iespējams, ka jūs (vai jūsu bērns) jau esat atļāvis tam notikt.

Tādējādi kā daļu no Snapchat privātuma sakopšanas ir vērts izpētīt kontaktu sarakstu (vai darīt to ar savu bērnu) un noņemt visus, kuriem tur nevajadzētu būt.

Visbeidzot, kā jau tika apspriests rakstā, ir vērts aktivizēt divpakāpju verifikāciju, lai pieteiktos savā Snapchat kontā, lai uzlabotu iespējas netikt uzlauztam..

Google konfidencialitāte

Google konfidencialitāte

Google ir interneta gigants, taču tas nav sociālais tīkls. Neskatoties uz to, vairāk nekā vienam miljardam cilvēku ir Google vai Gmail konts, un, apvienojumā ar plašu ikdienas meklēšanu Google tīklā, tas nozīmē, ka milzīga daļa interneta lietotāju ikdienā Google nodod milzīgu informācijas daudzumu. Tas neizbēgami ietekmē viņu privātumu.

Turpmākajās sadaļās mēs aplūkojam dažus riskus, kas saistīti ar Google un Google kontiem, un iesakām dažus iestatījumus, kurus jūs varētu vēlēties pārskatīt, ja vēlaties atgūt zināmu kontroli.

Sevis noņemšana no Google meklēšanas rezultātiem

Vai jūs kādreiz esat meklējis Google? Tas, ko atradīsit, būs atkarīgs no tā, cik aktīvi esat tiešsaistē un cik neskaidrs ir jūsu vārds. Ja jums ir “viena veida” vārds - iespējams, jūs atradīsities meklēšanas rezultātu augšpusē vai tās tuvumā. Tā kā, ja jums ir biežāk sastopams vārds vai ja kopīgojat vārdu ar kādu, kuram ir pat neliela tiešsaistes slava, jums, iespējams, nāksies meklēt nedaudz grūtāk, lai atrastu sevi.

Neatkarīgi no tā, iespējams, esat domājis, ko jūs varat darīt, ja Google tīklā parādās kaut kas tāds, kas, jūsuprāt, apdraud jūsu privātumu - kaut ko jūs drīzāk būtu noņēmis.Google noņemšana

Diemžēl tas nav tik vienkārši, kā izlemt, ka vēlaties kaut ko zaudēt no interneta, un lūgt Google to noņemt. Uzņēmuma Google oficiālajos ieteikumos par jūsu tiešsaistes reputācijas pārvaldīšanu uzņēmums iesaka, ka jūsu pirmais piestāšanas punkts ir sazināties ar jebkuras vietnes īpašnieku, kurā atrodas saturs..

Google konts

Tomēr, ja vietnes īpašnieks nevar palīdzēt - Google ir spējīgs noņemt noteiktu informāciju no meklēšanas rezultātiem (ja varat pārliecināt firmu, ka saturs jums rada patiesu satraukumu). Tāda veida saturs, kādu Google noņems no meklēšanas rezultātiem, ietver tādas lietas kā medicīniskā informācija, valdības identifikācijas numuri un aizskaroši attēli. Papildinformāciju skatiet šeit.

Šeit jāņem vērā divi punkti. Pirmais ir tas, ka, lai gan Google var noņemt lietas no meklēšanas rezultātiem, viņi nevar noņemt attiecīgo saturu no faktiskajām vietnēm, kurās viņi dzīvo. Otrkārt, kā jūs redzēsit no Google noņemšanas politikām, pastāv ierobežots apstākļu kopums, kādos uzņēmums darbosies pēc noņemšanas pieprasījuma. Neskatoties uz to, ja jūtat, ka Google meklēšanas rezultātos ir informācija par jums, kurai nevajadzētu būt, ir vērts atsaukties uz savām tiesībām tikt aizmirstam.

Google konti un to riski

Ja izmantojat interneta regularitāti, iespējams, ka Google rīcībā ir daudz informācijas, kas varētu negatīvi ietekmēt jūsu privātumu.

Šīs rokasgrāmatas mērķiem mēs koncentrējamies uz Google kontiem un Gmail kontiem. Tomēr ir arī vērts atzīmēt, ka, ja jūs izmantojat Google, lai meklētu lietas tiešsaistē - kamēr esat pieteicies vienā no saviem kontiem, izmantojot noklusējuma iestatījumus, iespējams, ka Google būs garš un detalizēts jūsu meklēšanas vēstures ieraksts. Ja tas kaut kas liek justies neērti, jums ir jāizlasa šī rokasgrāmata, lai apskatītu un izdzēstu meklēšanas vēsturi.Google darbība

Ja izmantojat Gmail, Google disku un / vai Google Apps (īpaši ar pārlūku Chrome), Google var izsekot daudz tam, ko jūs darāt tiešsaistē. Tāpēc apskatīsim sīkāk riskus, ko rada Google konti...

Tas ir vispārzināms fakts Google var lasīt visus jūsu Gmail ziņojumus un Google diska dokumentus. Patiesībā vēl nesen Google e-pastu saturu izmantoja reklāmas mērķauditorijas atlasei (viens no daudzajiem iemesliem, kāpēc dažreiz šķiet, ka jūsu tīmekļa pārlūkprogramma jūs pazīst labāk nekā jūs pats pazīstat!)

Tas nenozīmē, ka Google darbinieki sēž lasīt jūsu e-pastus - vismaz mēs ceram, ka nē. Tomēr iespējas pastāv, un tas ir acīmredzams risks personām, kas apzinās privātumu. Nesen tika apstiprināts, ka Google var apskatīt dokumentus, kas tiek glabāti un koplietoti Google dokumentos, kā arī Gmail. Acīmredzot tas notiek tāpēc, ka Google var izskaust nelegālu saturu, taču tas arī nozīmē, ka Google nav īpaši privāta e-pasta vai tiešsaistes dokumentu glabāšanas platforma..

Diemžēl nav vienkārša veida, kā padarīt šos Google pakalpojumus privātākus un drošākus. Tas ir atkarīgs no tā, cik uzticaties uzņēmumam un cik ērti jūs veicat privātuma upurus. Ja jūs drīzāk atteicāties no Gmail, lūdzu, izlasiet mūsu ceļvedi par drošiem, privātiem e-pasta pakalpojumiem.

Google autentifikators

Google piedāvā virkni iespēju veikt divu faktoru autentifikāciju pakalpojumā Gmail, Google kontos un citos tiešsaistes pakalpojumos. 2FA var iestatīt, izmantojot SMS īsziņas, drukājot kodus gadījumiem, kad tālrunis nav pieejams, izmantojot USB drošības atslēgas, vai izmantojot ērtu lietotni ar nosaukumu Google Authenticator.Google autentifikators

Google autentifikators ir lietotne mobilajām ierīcēm, kas pastāvīgi izveido un atjaunina vienreizējus pieteikšanās kodus. Informāciju par to atradīsit šeit. Varat to izmantot kā otro soli, lai pieteiktos Google un daudzos tiešsaistes kontos.

Ja izmantojat daudzas vietnes, kurās nepieciešama pieteikšanās, un atļaujat divu faktoru autentifikāciju, Google autentifikators var būt ārkārtīgi noderīgs papildu drošībai. Lai to lietotu, lietotāji ievada parasto lietotājvārdu un paroli un pēc tam vienkārši atsaucas uz savu tālruni vai planšetdatoru, lai iegūtu jaunāko vienreizējo piekļuves kodu. Iestatīt ir patiešām viegli, vienkārši pieprasot skenēt svītrkodu katrai vietnei, kurai vēlaties to pievienot.

Nav obligāti to izmantot savam Gmail kontam, taču tas ir lielisks veids, kā uzlabot platformas drošību. un daudzi citi, piemēram, finanšu produkti, kuriem bieži tiek atbalstīts Google autentifikators.

Secinājums par sociālo mediju privātumu

Sociālie mediji un privātums nav dabiski domubiedri. Šajā rokasgrāmatā sniegtā informācija ir paredzēta, lai palīdzētu veikt kompromisus par privātumu, saglabājot sabiedrisko saikni. Nepaiet ilgs laiks, kamēr tiek veikts katras platformas darbības, kas nozīmē, ka varat ātri uzlabot tiešsaistes privātumu. Tomēr atcerieties, ka tas ir process, pie kura vērts periodiski atgriezties, lai nodrošinātu, ka iestatījumi ir pietiekami stingri.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me