Akciju maršrutētāju skaits ir ierobežots, un vislabākā iestatīšana un veiktspēja no tiem var būt ļoti sarežģīta.


Pielāgota programmaparatūra, piemēram, DD-WRT, atvieglo procesu un nodrošina arī daudz papildu iespēju; tādējādi pārvēršot parasto maršrutētāju USD 100 vērtībā par supermaršrutētāju, kas piemērots jebkurai mājai vai birojam.

Izmantojot šo DD-WRT maršrutētāja ceļvedi, jūs palielināsit savu bezvadu diapazonu, datu pārsūtīšanas ātrumu, izveidosiet NAS risinājumus, iestatīsit VPN pakalpojumu un vēl daudz vairāk. Dažus no tiem jūs pat varat ieviest bez DD-WRT.

Vai jums šodien nav laika to visu izlasīt? Es ieteiktu vismaz izlasīt ievadu, lai jūs varētu uzzināt, kas ir šis “DD-WRT” bizness.

Contents

Kas ir DD-WRT maršrutētāji?

Nosaukums DD-WRT cēlies no diviem avotiem. WRT apzīmē bezvadu maršrutētāju, un to pirmo reizi izveidoja draņķīgais Linksys WRT54G. Šis bija pirmais maršrutētājs, ko izmantoja DD-WRT izstrādei, un kopš tā laika ir kļuvis par ikonu panākumiem. DD nāk no Vācijas Drēzdenes pilsētas koda, kur dzīvoja sākotnējās attīstības komanda BrainSlayers.

Pēc būtības DD-WRT ir programmaparatūras gabals, kuru varat instalēt maršrutētājā, lai palielinātu tā iespējas. Tas ir salīdzināms ar citas operētājsistēmas instalēšanu datorā, lai uzlabotu tās funkcionalitāti un mērķi. Kā es jums parādīšu šajā rokasgrāmatā, jūs varēsit palielināt savu bezvadu diapazonu, jums tiks nodrošināta uzlabota apkalpošanas rīku kvalitāte un daudz kas cits. Apskatiet zemāk esošo saturu, lai redzētu, cik pielāgojams tas var būt.

Zemāk norādītie iestatījumi ir tie, ko es ieteiktu dažādām vidēm. Neuztraucieties, ja nezināt, kas no šiem ir, tie ir paskaidroti daudz sīkāk.

Kāpēc DD-WRT??

Daudzi no jums varētu domāt: kāpēc man ir nepieciešams DD-WRT, vai mana standarta maršrutētāja programmaparatūra neatrisinās visas manas vajadzības?

Diemžēl nē.

Lai gan maršrutētāju firmu piedāvātā programmaparatūra gadu gaitā ir uzlabojusies, parasti tām trūkst plaša funkciju klāsta. Tas ir tāpēc, ka lielākajai daļai lietotāju šī funkcionalitāte nav vajadzīga, un tāpēc viņiem to attīstīt nav finansiāli jēgas.

Laika gaitā, tā kā tādi datoru lietotāji kā jūs esat kļuvuši prasmīgāki un labāk informēti, viņi nolēma, ka viņi vēlas vairāk, un DD-WRT maršrutētājs vienmēr bija pirmais solis. Šajā aspektā maršrutētāju uzņēmumi ir atpalikuši. Tieši šī iemesla dēļ daudzi no viņiem (Buffalo maršrutētājs, Linksys maršrutētājs utt.) Tagad ir faktiski sākuši tirgot maršrutētāju DD-WRT!

DD-WRT ir daudz dažādu garšu un izmēru, sākot no DD-WRT micro līdz DD-WRT mega, taču neatkarīgi no tā, kuru izmēru jūs izmantojat, papildu rīki, bez šaubām, pārvērtīs jūsu standarta maršrutētāju par superhubu.

Dažas DD-WRT priekšrocības

Šeit ir dažas funkcijas, kas pierāda, ka jaunināšana uz DD-WRT ievērojami palīdzēs uzlabot jūsu interneta WiFi un ierīces iespējas neatkarīgi no tā, vai dzīvojat viens pats, vai vadāt uzņēmumu. Šis ir tikai neliels fragments no visa iespējamā, un pat viss šis ceļvedis neaptver visas iespējas un iestatījumus.

 • Uzlabotas pakalpojumu kvalitātes (DD-WRT QoS) vadīklas- ļauj kontrolēt joslas platuma piešķiršanu. Jūs varat viegli sadalīt trafiku starp tīkliem, veltīt to īpašai programmatūrai, ierīcēm un citam.
 • Universālais pievienošanas un atskaņošanas (UPnP) - protokols, kas ļauj viegli koplietot ierīces tīklā, lai ātri un ērti koplietotu failus, multividi, printerus utt.
 • Tīkla pievienotā krātuve (NAS) - pievienojiet maršrutētājam USB diskus un cietos diskus, lai tos varētu izmantot kā visiem pieejamus tīkla diskus
 • Tīkla printeri - Tāpat kā ar cietajiem diskiem, jūs varat pievienot printerus, kuriem pēc tam var piekļūt no visa tīkla
 • DNS kešatmiņa / DNSmasq - paātrina resursdatora nosaukuma meklēšanu un izšķirtspēju, lai uzlabotu savienojuma ātrumu ar iecienītākajām vietnēm
 • Bezvadu savienošana- pārvērš maršrutētāju par bezvadu atkārtotāju, lai paplašinātu jūsu WiFi signāla diapazonu
 • Uzlabotas veiktspējas diagrammas- DD-WRT nodrošina uzlabotu tīkla izsekošanu un attēlošanu, lai uzlabotu traucējummeklēšanu un analīzi.
 • Pielāgojiet antenas jaudu- viens no daudzajiem veidiem, kā palielināt savu bezvadu diapazonu
 • VPN- DD-WRT maršrutētāju varat izmantot kā VPN klientu, lai visas jūsu WiFi tīkla ierīces būtu aizsargātas. Tas pat nodrošina ģeogrāfiskās atbloķēšanas iespējas ierīcēm, kas neatbalsta VPN klientus (piemēram, Roku un AppleTV).

Tātad kopsavilkumā, kāpēc tieši DD-WRT? Tā kā pat paši maršrutētāju ražotāji to iesaka, ja vēlaties pēc iespējas vairāk izmantot maršrutētāju!

DD-WRT saderīgi maršrutētāji

Kad esat nolēmis, ka vēlaties vairāk izmantot maršrutētāju, ir pienācis laiks sākt biznesu.

Pirmais šķērslis ir maršrutētāja izvēle.

Ja jums ir vecs, kas atrodas mājā, tad apskatiet viņu maršrutētāju datu bāzes lapu, lai uzzinātu, vai tajā ir iespējams instalēt DD-WRT. Varat arī izmantot DD-WRT maršrutētāju sarakstu, lai atrastu maršrutētāju sev. Lai arī tas ir ļoti līdzīgs, mēs iesakām vēlāk, jo tas ir vairāk atjaunināts ar informāciju.

Jūs redzēsit daudzas vietnes, kuras super maršrutētāja izveidošanai izmanto ikonisko Linksys WRT54G / WRT54GL, tomēr tas ir ārkārtīgi novecojis, tam nav USB pieslēgvietu, tāpēc tas vairs nav tuvu labākajam DD-WRT maršrutētājam..

Tā vietā demonstrācijām es izmantošu Asus RT-AC56U. Tam ir lielisks procesors, daudz operatīvās atmiņas un zibatmiņas, kā arī 2 USB porti, kas palīdz eksponenciāli palielināt tā praktiskumu, un jūs varat to piesaistīt Amazon tikai par 100 USD. Tas ir arī divjoslu (2,4 GHz un 5 GHz maršrutētāju tīkli), kas ļauj uzlabot pārsūtīšanas ātrumu un tīkla savienojumu.

Ja jums ir mazāks (vai lielāks) budžets, apskatiet mūsu labāko maršrutētāju sarakstu DD-WRT maršrutētājiem, kurus mēs iesakām.

DD-WRT pret OpenWRT pret tomātu

DD-WRT nav vienīgā atvērtā koda maršrutētāja programmaparatūra tirgū, un tehniski tā nav labākā visos aspektos. Tomēr tas ir tas, kuram ir vislielākais sabiedrības atbalsts, visvairāk atjauninājumu, un tāpēc tas ir visdraudzīgākais iesācējiem.

Personīgi es uzskatu, ka Tomato maršrutētāja programmaparatūra ir labāka, taču, lai ar to rīkotos, jums ir vajadzīgas vairāk tehnisko zināšanu, un atbildes ne vienmēr atradīsit internetā. OpenWRT maršrutētājs ir visspēcīgākais, taču tam ir nepieciešamas arī izcilas datorprasmes. Šo iemeslu dēļ DD-WRT uzvar dienā.

DD-WRT ceļvedis - notācija

Lai atvieglotu navigāciju un šīs rokasgrāmatas instrukciju izpratni, esmu izmantojis šādus apzīmējumus.

Izvēlnes vienumi - izvēlnes vienumi ir slīprakstā un bultiņās -> tiek izmantoti apakšizvēlnes apzīmēšanai

Pogas - viss, kas jums būs jānoklikšķina, ir treknrakstā

Lapas sadaļu apzīmēšanai tiks izmantoti “atsevišķi citāti”

Slīpraksti tiek izmantoti koda gabalos, kas jāievada.

Šis ir piemērs, kas jums pateiks maršrutētāja CPU un zibspuldzes ātrumu

 1. Iet uz administrāciju -> Komandas
 2. Lodziņā “Komandas” ievadiet šo: nvram get clkfreq
 3. Klikšķis Palaist komandas

Šis ir tas, kas jums vajadzētu redzēt
Ceļveža apzīmējums

Darba sākšana ar DD-WRT

Kā instalēt DD-WRT

DD-WRT instalēšana maršrutētājā ir pirmais un riskantākais solis.

Man jums jābrīdina, ka DD-WRT instalēšana anulēs jūsu garantiju, un jūs arī to varētu darīt "ķieģelis" tas, a.k.a, padara to par seksīgu papīra svaru.

Par laimi, ja nevēlaties uzņemties risku, varat arī iegādāties maršrutētāju ar DD-WRT, kas iepriekš instalēts Amazon. Kā alternatīvu varat izmantot tādus uzņēmumus kā FlashRouters un Sabai, kas to instalēs jums, kā arī sniegs garantiju un atbalstu.

Kur lejupielādēt DD-WRT

Jūs būtu pārsteigts, taču pat DD-WRT programmaparatūras lejupielāde var būt nedaudz problemātiska. Lai gan DD-WRT vietnē ir DD-WRT datu bāze, kas palīdz jums atrast maršrutētāja programmaparatūru, tā parasti ir ļoti novecojusi un dažreiz tajā nav iekļauts viss, kas norādīts viņu atbalstītās ierīces lapā..

Par AC56U mēs saņēmām FlashRouters, lai nodrošinātu mūs ar vislabāko stabilo versiju, taču jūs varat meklēt arī DD-WRT Wiki un forumos, kā arī FTP beta versijas lapā. Jaunākais stabilās uzbūves ieteikums, ko piedāvā FlashRouters, ir R28493M (12/10/15), un jūs to varat lejupielādēt šeit. Pēc lejupielādes veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Veiciet atiestatīšanu 30-30-30. Nospiediet atiestatīšanas pogu 30 sekundes (šim nolūkam jums, iespējams, būs nepieciešama pildspalva). Neatlaižot to, atvienojiet strāvu uz 30 sekundēm. Pievienojiet strāvas padevi atpakaļ un turiet nospiestu pogu vēl 30 sekundes. Tas palīdz izdzēst maršrutētāja atmiņu tīrai instalēšanai.
 2. Pievienojiet maršrutētāju datoram, izmantojot Ethernet kabeli.
 3. Atveriet pārlūkprogrammu un adreses joslā ierakstiet 192.168.1.1
  1. Pēc pieprasījuma maršrutētāja pieteikšanās informācija būs noklusējuma informācija (parasti lietotājvārds: admin, parole: admin)
  2. Ja iepriekš norādītā IP adrese nedarbojas, skatiet maršrutētāja rokasgrāmatu
 4. Kreisajā pusē esošajā izvēlnē dodieties uz Administrēšana un pēc tam augšpusē noklikšķiniet uz cilnes Firmware Upgrade.
 5. “Jauna programmaparatūras failam” sākumā izvēlieties failu, kuru esat lejupielādējis. Klikšķis Augšupielādēt un pagaidiet, līdz maršrutētājs pats pārstartējas. Jūs varēsit pateikt, jo priekšpusē sāk mirgot gaismas, un jūs varēsit tam piekļūt, izmantojot iepriekš minēto maršrutētāja IP adresi.
 6. Veiciet vēl 30-30-30 atiestatīšanu.
 7. Tagad dodieties uz 192.168.1.1 (DD-WRT noklusējuma IP adrese) un redzēsit sekojošo. DD-WRT noklusējuma pieteikšanās informācija mēdz sakrist ar maršrutētāja informāciju, taču ne tikai jums, bet jums būs jāmaina šī informācija..
  DD-WRT Laipni lūdzam!
 8. Tas ir viss, ko esat paveicis ar DD-WRT programmaparatūras jaunināšanu.

Ja kādā brīdī jums ir jāveic DD-WRT atiestatīšana, jo esat izdarījis kļūdu un maršrutētājs nereaģē, veiciet atiestatīšanu 30-30-30.

Pamatiestatījumu maiņa

Tagad, kad esat instalējis programmaparatūru, galvenais uzdevums būs mainīt visus galvenos un svarīgos iestatījumus, ieskaitot bezvadu piekļuves punkta konfigurāciju.

 1. Kā aprakstīts iepriekšējos norādījumos, jums tiks piedāvāts nekavējoties mainīt savu DD-WRT lietotājvārdu un paroli. Es iesaku to kaut kur pierakstīt, piemēram, paroļu pārvaldniekā, lai jūs nejauši netiktu bloķēts. Ja vēlaties, vēlāk to varat mainīt sadaļā Administrācija -> Cilne Pārvaldība.
 2. Mainiet savu “Bezvadu tīkla nosaukums (SSID)” izvēlnē Bezvadu savienojums cilnē Pamatiestatījumi. Ja jums ir vairāk nekā viens bezvadu tīkls (kuru izmantosit ar AC56U), piešķiriet tiem atšķirīgus nosaukumus, lai jūs varētu tos viegli atšķirt. Lietot iestatījumus vienreiz izdarīts.
  DD-WRT pamata bezvadu iestatījumi
 3. Cilnē Bezvadu drošība abiem tīkliem piemērojiet paroli. Es iesaku izmantot WPA2 personiskās drošības režīmu ar AES WPA algoritmu.
  DD-WRT bezvadu drošības iestatījumi
 4. Iestatīšanas laikā es arī ieteiktu iestatīt izvēles rūtiņas “Router Name” un “Hostname”, taču tas nav svarīgi.
 5. Tagad jums vajadzētu būt funkcionālam maršrutētājam, kuru varat izmantot tāpat kā jebkuru citu maršrutētāju tirgū. Pirms sākam maršrutētāja konfigurēšanu un zvanu un svilpienu pievienošanu, es ieteiktu ielūkoties izvēlnēs un izjust programmaparatūru..

DD-WRT dublēšana un atjaunošana

Spēlēt apkārt ar savu maršrutētāju, uzlabot iestatījumus un uzlabot tā iespējas vienmēr ir daudz prieka. Tomēr kaut kur līnijas garumā jūs, iespējams, kļūdīsities, un jūs vēlēsities izveidot dublējumu, lai jūs varētu vienkārši atjaunot sistēmu, un jums nav atkārtoti jāiziet visi iestatījumi. Rakstot šo rokasgrāmatu un veicot visus iestatījumus, man nācās veikt divus no šiem atjaunošanas darbiem - abus muļķīgu kļūdu dēļ!

Lai izveidotu dublējumu, dodieties uz administrāciju -> Noklikšķiniet uz Dublēt un noklikšķiniet uz Rezerves. Pēc tam vienkārši lejupielādējiet failu drošā vietā datorā.

Lai atjaunotu DD-WRT dublējuma punktā, dodieties uz to pašu vietu. Sadaļā Atjaunot iestatījumus atrodiet dublēto failu un noklikšķiniet uz Atjaunot.

Tāpat kā ar DD-WRT programmaparatūras dublēšanu, es arī ieteiktu jums izveidot datorsistēmas dublējumu, jo visu failu zaudēšana ir daudz postošāka nekā dažu DD-WRT iestatījumu zaudēšana..

Palieliniet savu bezvadu diapazonu

Ir dažas galvenās metodes bezvadu diapazona un pārsūtīšanas ātruma palielināšanai. Zemāk es apskatīšu populārākās iespējas. No tiem daži ir saistīti ar programmaparatūru, savukārt dažiem ir nepieciešama papildu aparatūra.

Maršrutētāja atrašana

Ideāls veids, kā iegūt optimālu pārklājumu jūsu mājās vai birojā, ir atrašanās vieta maršrutētājā darbības centrā. Atrodiet sava īpašuma fizisko centru un uzziniet, kā tas ietekmē jūsu pārklājumu. Sienas, īpaši betona sienas, var būt liels šķērslis, tāpēc mēģiniet pārvietot maršrutētāju.

Diemžēl jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP), iespējams, nav atradis jūsu modemu ideālā vietā. Ja vēlaties saglabāt modemu un maršrutētāju tajā pašā vietā, varat iegādāties koaksiālā kabeļa pagarinātāju (vai lūgt, lai jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs to izdara jūsu vietā). Ja jums nav prātā, ka abi atrodas dažādās vietās (vai vēlaties, lai tie atrastos dažādās vietās), varat iegādāties īpaši garu Ethernet kabeli.

Ja jūs pilnīgi nevarat vai nevēlaties pārvietot savu maršrutētāju, tad nākamajām darbībām vajadzētu jums palīdzēt.

Izmantojiet tukšu kanālu

Kaut arī bezvadu frekvences tiek sauktas par 2,4 GHz un 5 GHz, tās patiesībā nedaudz atšķiras no šīm frekvencēm. Tas ir tāpēc, ka katrai galvenajai frekvencei ir vairāki kanāli. Šos kanālus var uztvert kā joslu skaitu uz šosejas. Jo vairāk automašīnu ir joslā, jo lēnāk tā mēdz būt. Tukšu (vai vismaz tukšu) atrast ir ļoti viegli, un tas var palīdzēt palielināt diapazonu un pārsūtīšanas ātrumu.

 1. Lejupielādējiet savai ierīcei Wifi Analyzer lietotni. Iesaku sekojošo; Wifi analizators operētājsistēmai Android, AcrylicWiFi operētājsistēmai Windows, WiFi skeneris operētājsistēmai Mac. Diemžēl pagaidām iOS nav labu iespēju.
 2. Izmantojiet lietotni vai programmatūru, lai skenētu savu apkārtni. Es atklāju, ka 5GHz kanāli gandrīz nav izmantoti, tāpēc man bija izvēles iespējas. Kā redzat attēlā zemāk, 2,4 GHz kanāliem bija daudz vairāk trafika. Es skaidri izmantoju ļoti pārslogotu kanālu (SuperNet), un man labāk derētu ar lielāku kanālu numuru.
  WiFi analizators
 3. Es mainīju tīkla kanāla numuru bezvadu režīmā -> 13. kanāla pamatiestatījumi.
 4. Varat arī atlasīt Automātiski, taču personīgi esmu atklājis, ka cilvēki gandrīz nekad nemaina savus kanālus, tāpēc tas nav nepieciešams.

Papildu bezvadu iestatījumi

Kanāla maiņa, kā aprakstīts iepriekš, ir viens no vienkāršākajiem un pārliecinošākajiem veidiem, kā iegūt labāku signālu. Tomēr ir daudz papildu iestatījumu, ar kuriem var eksperimentēt. Tie ir atkarīgi no situācijas, un daži no tiem, piemēram, TX jaudas palielināšana, var samazināt maršrutētāja kalpošanas laiku. Šī iemesla dēļ jums būs ne tikai jāveic rūpīga pārbaude katrai konfigurācijai, bet arī jāpatur prātā, ka var rasties arī citas, mazāk nozīmīgas sekas..

Joslas platums un caurlaidspēja

Pirms paskaidroju, kā pārbaudīt joslas platumu un caurlaidspēju, noteikti jāpaskaidro atšķirība starp abiem. Joslas platums ir fiksēts ātrums, par kuru jūs maksājat un saņemat no sava ISP: manā gadījumā tas ir 30Mbps lejupielāde un 3Mbps augšupielāde. Caurlaides spēja ir faktiskais datu apjoms, ko jūsu maršrutētājs var apstrādāt. RT-AC56U, ar kuru mēs testējam, teorētiskais maksimums ir 867Mbps.

Tāpēc, ja jūs interesē tikai maršrutētāja izmantošana piekļuvei internetam, tad es ieteiktu nespēlēties ar papildu iestatījumiem (ja vien jums nav ļoti ātrs interneta savienojums). Tomēr, ja jūs plānojat to izmantot glabāšanai, drukāšanai, filmu straumēšanai vai citiem iekšējiem mērķiem, tas varētu būt tā vērts.

Joslas platuma un caurlaidspējas pārbaude

Joslas platuma pārbaude ir vieglākā no abām. Dodieties uz TestMy.net. Jums vajadzētu redzēt ātrumu reģionā, par kuru jūs maksājat. Ja tas tā nav, ieteicams apsvērt iespēju paņemt vārdu pie sava ISP. Tas ir labi zināms fakts, ka ātrums var mainīties, taču daudzos gadījumos (īpaši Amerikā) ir bijuši ziņojumi, ka interneta pakalpojumu sniedzēji vienkārši nepilda savus solījumus.

Lai pārbaudītu caurlaidspēju, jums būs jālejupielādē TamoSoft caurlaides pārbaude. Jums būs jādarbina serveris datorā, kas ir stingri savienots ar maršrutētāju, izmantojot Ethernet kabeli. Pēc tam klēpjdatorā jums būs jāpalaiž klienta programmatūra. Ievadiet servera nodrošināto IP adresi, pēc tam izpildiet maršrutētāja pārbaudi. Tas nodrošinās maršrutētāja caurlaides ātrumu.

TX jauda, ​​transmisija utt

Ja pēc iestatījumu pārbaudes jūs nolēmāt, ka nepieciešama lielāka caurlaidspēja, iespējams, sāksit mainīt bezvadu papildu iestatījumus. Kā minēts, tie ir sarežģīti un var radīt problēmas. Tā kā ar noklusējuma iestatījumiem mēs datorā redzam 500Mbps un tālrunī 100Mbps (kas ir ierobežots tā aparatūras dēļ), mēs neuzskatām, ka tas ir nepieciešams, un maz ticams, ka jūs arī.

Tomēr, ja vēlaties to darīt, labākais ieteikums ir doties uz DD-WRT forumu un lūgt draudzīgos cilvēkus tur. To darot, pārliecinieties, ka uzskaitāt visas ierīces un vajadzības, lai tās varētu pielāgot specifikācijas jums.

Pārrunājot bezvadu tīkla diapazona un ātruma paplašināšanu, jūs bieži saskarsities ar Afterburner. Afterburner ir unikāls tehnoloģijas elements, ko atbalsta atlasītas ierīces, un ieteicams to pēc noklusējuma izslēgt.

Antenas un WiFi paplašinātāji

Viens no ātrākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā labāk uztvert ierīces, ir bezvadu antenu izmantošana.

Ja jūs izmantojat mūsu ieteikto maršrutētāju, diemžēl jūs nevarēsit tam pievienot papildu antenu. Tomēr jūs to joprojām varat savienot ar galddatoru, ja vien tajā jau ir ievietota WiFi karte. Lai arī to ir viegli izdarīt, antenas pievienošana datoram, iespējams, ir vismazāk praktiskais un rentablais risinājums, jo tas palīdzēs tikai vienai ierīcei..

Tāpēc, ja jūs joprojām cenšaties iegūt labu bezvadu pārklājumu un esat izmēģinājis iepriekšminētās divas darbības, ir vērts iegūt maršrutētāja rezerves antenu. Jūs varat iegūt šos diezgan lēti no Amazon. Ir trīs lietas, kas jāņem vērā, ja iegūsit to:

 • Tehniskās specifikācijas. Pārliecinieties, ka jums ir tāda, kurai ir labākas tehniskās specifikācijas nekā esošajai antenai.
 • Virzība. Dažas antenas, piemēram, Asus WL-ANT-157, nodrošina lielāku diapazonu, taču tās fokusē signālu, lai tas notiktu tikai vienā virzienā.
 • Pievienojiet ar vadu. Dažas antenas ar jūsu antenu ir savienotas ar vadu, tas nozīmē, ka varat to nedaudz pārvietot. Dažiem pat ir magnētiskā bāze, lai to būtu vieglāk novietot citur.

Otrs veids, kā paplašināt signālu, ir, izmantojot WiFi diapazona paplašinātājus. Izmantojot labāko WiFi diapazona paplašinātāju, jums tas vienkārši būs jāpievieno strāvas kontaktligzdai, jāveic piecas minūtes iestatīšanas, un tas tiks izdarīts. Daudzi cilvēki dod priekšroku šai opcijai, jo tā aizņem ļoti maz vietas, un to ir ļoti ātri un viegli iestatīt.

Izmantojiet rezerves maršrutētāju kā DD-WRT atkārtotāju

Ja jums jau ir esošs maršrutētājs, bet plānojat iegūt arī jaunu, tad, kamēr jūsu esošais atbalsta DD-WRT, varat to izmantot kā DD-WRT atkārtotāju. Ko tas nozīmē, ir tas, ka jūs varat to novietot pavisam citā vietā, salīdzinot ar galveno maršrutētāju, un tas pāradresēs bezvadu signālu.

Lai iestatītu vājāku maršrutētāju kā atkārtotāju, rīkojieties šādi:

 1. Instalējiet DD-WRT maršrutētājā atbilstoši iepriekšējām darbībām
 2. Dodieties uz Iestatīšana -> Pamata iestatīšana. Tur atspējojiet savienojuma veidu, jo maršrutētājs netiks pievienots galvenajam maršrutētājam vai modemam.
 3. Mainiet 'Router' un 'Host Name', kā mēs parādījām sadaļā DD-WRT iestatīšana. Mēs iesakām izmantot to pašu vārdu ar pievienotu “-2”.
 4. Mainiet 'Vietējā maršrutētāja IP adreses' pēdējo ciparu. Parasti IP ierīcēm tiek piešķirtas automātiski, un jūs vēlaties izvairīties no sadursmes un izraisīt, ka divām ierīcēm nav bezvadu signāla, tāpēc mēs iesakām izvēlēties salīdzinoši lielu skaitu, piemēram, 50.
 5. Mainīt DHCP veidu uz “DHCP ekspeditors”.
 6. Laukā 'DHCP serveris' ievadiet galvenā maršrutētāja (parasti arī modema) IP adresi. Vispārīgi runājot, tam vajadzētu būt 192.168.1.1. Lai precīzi uzzinātu, kurš no tiem ir atrodams šīs ierīces rokasgrāmatā. Saglabāt izmaiņas.
 7. Atveriet cilni Drošība un izslēdziet visus drošības iestatījumus (noņemiet atzīmi no visas izvēles rūtiņas), jo galvenais maršrutētājs izturēs visu drošību. Sist Saglabāt.
 8. Atveriet cilni Bezvadu savienojums un mainiet “Bezvadu režīms” uz “Repeater” vai “Repeater Bridge”. Kad tas ir izdarīts, noklikšķiniet uz Saglabāt.
  1. 'Atkārtotājs' tikai palīdzēs nodot jūsu bezvadu signālu. Tas ir labākais risinājums, ja ierīcēm pievienojat tikai bezvadu savienojumu
  2. Atlasot Repeater Bridge, varat izmantot tā Ethernet portus. Tas nozīmē, ka varat tam pievienot savu Smart TV, spēļu konsoli vai citas ierīces. Tas ļaus šīm ierīcēm iegūt ātrāku interneta savienojumu. Tas arī ļaus šīm ierīcēm redzēt citas tīkla ierīces, piemēram, tīklam pievienotus atmiņas risinājumus.
 9. Mainiet savu “Bezvadu tīkla nosaukums (SSID)”, lai tas precīzi atbilstu galvenā maršrutētāja iestatījumiem. Ja galvenajam maršrutētājam ir gan 2,4 GHz, gan 5 GHz tīkls, tad pārliecinieties, ka to darāt abiem. Nospiediet Saglabāt vēlreiz.
 10. Dodieties uz bezvadu -> Bezvadu drošības cilne un mainiet iestatījumu, lai tas atbilstu jūsu tīkla galvenā maršrutētāja iestatījumiem. Nospiediet “Saglabāt” un, visbeidzot, “Lietot iestatījumus”..

Ja pēc visu šo iestatījumu izmēģināšanas jūs joprojām neesat sasniedzis vislabāko bezvadu maršrutētāja diapazonu, kādu vēlaties, tad vienmēr varat izveidot savu.

DD-WRT pārlūkošana (enerģijas palielināšana)

Līdzīgi kā ar datoru, maršrutētāju ir iespējams pārspīlēt, lai sekundē tas varētu veikt vairāk darbību un nodrošinātu labāku sniegumu. Tomēr atšķirībā no datora, ja vien jūs neesat ļoti prasmīgs, sistēmai nevar izmantot nekādu dzesēšanu. Tāpēc jums būs jāuzmanās no pārkaršanas un stabilitātes.

Es esmu iestatījis maršrutētājam CPU frekvenci 1200 MHz un atmiņas frekvenci 800 MHz, salīdzinot ar standarta noklusējumiem 800/600. Gaidīšanas režīma temperatūra šādā veidā ir 67 ° C, salīdzinot ar parasto 63 ° C. Šī ir laba stabilā temperatūra, un, lai gan ir iespējams vēl vairāk pārspīlēt, es neredzēju vajadzību pēc tās. Stabila 70 ° C un augstāka temperatūra var radīt problēmas vai saīsināt kalpošanas laiku.

Lai izveidotu overclock, nelietojiet iebūvēto overlocking rīku, kas atrodams sadaļā Administrēšana -> Pārvaldība! Ikviens nozares profesionālis zvēr pret to un pat nav pārliecināts, kāpēc tas netiek ieviests labāk vai noņemts. Tā vietā veiciet šīs darbības.

 1. Iet uz administrāciju -> Komandas
 2. Lodziņā ievadiet zemāk redzamo, kas parādīs pašreizējos iestatījumus (800Mhz CPU / 600Mhz atmiņa pēc noklusējuma) nvram get clkfreq
 3. Ievadiet šo komandu nvram set clkfreq = 1200 800

  un noklikšķiniet uz Saglabājiet startēšanu

 4. Iet uz administrāciju -> Pārvaldība un apakšā noklikšķiniet Atsāknēšanas maršrutētājs.
 5. Kad maršrutētājs ir atsāknēts, atkārtojiet 2. darbību, jums vajadzētu redzēt 1200/800
  DD-WRT pārlūkošana
 6. Ja vēlaties kaut ko zemāku, tad, iesakot frekvences, iesaku iet pa 1000/666

Ārējo ierīču pievienošana

Izmantojot maršrutētāju ar USB portu vai diviem, jūs varat tam pievienot ierīces, kas ļauj to padarīt vēl noderīgāku mājās un birojā.

DD-WRT izmantošana NAS

NAS tiek definēts kā tīklam pievienota krātuve. Būtībā tas nozīmē, ka, pievienojot tam ārēju cieto disku vai USB zibatmiņu, jūs varēsit piekļūt visiem tajā esošajiem failiem, kamēr jūsu ierīce ir savienota ar WiFi tīklu. Kas ir vēl labāk, ja jūs iestatāt FTP, ko mēs vēlāk demonstrēsim, tad tam varēsit piekļūt visā pasaulē, kamēr būsit izveidojis savienojumu ar internetu.

To var iestatīt šādi.

 1. Pievienojiet USB krātuvi maršrutētājam un ieslēdziet to (ja tā vēl nav). Šim nolūkam izmantojiet USB3.0 portu.
 2. Dodieties uz savu maršrutētāju WebGUI, pārlūkprogrammas adreses joslā ievadot 192.168.1.1 (ja vien to neesat mainījis).
 3. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> USB
 4. Iespējojiet “Core USB Support”, “USB Storage Support” un “Automatic Drive Mount”. Ja jums ir rezerves USB ports un vēlaties pievienot printeri bezvadu drukāšanai, varat iespējot arī “USB printera atbalstu”. Klikšķis Saglabāt un tad Lietot iestatījumus.
 5. Sīkāka informācija par jūsu USB atmiņas ierīci jāparādās sadaļā “Informācija par disku”. Ja viņi to nedara, tad restartējiet maršrutētāju un atkārtoti ielādējiet lapu
  DD-WRT pakalpojumi USB
 6. Noklikšķiniet uz NAStab. Iespējojiet SAMBA, izvēlieties servera virkni (nosaukumu) un pievienojiet savu darba grupu. Lai uzzinātu vai mainītu savu darba grupu, varat to izdarīt šādās vietās:
  1. Operētājsistēmā Windows dodieties uz vadības paneli -> Sistēma
  2. Operētājsistēmā OSX dodieties uz Sistēmas preferences -> Tīkls -> AirPort -> Advanced -> VINI
  3. Linux / Ubuntu, lai instalētu Samba, atveriet termināla logu un izdodiet komandu: sudo apt-get install samba smbfs

   (jums būs jāievada sudo parole).
   Dodieties uz /etc/samba/smb.config failu un atrodiet rindu “workgroup = WORKGROUP”..

 1. Sadaļā “Failu koplietošana” noklikšķiniet uz Pievienojiet kopīgošanu, nolaižamajā izvēlnē “Ceļš” atlasiet atmiņas ierīci vai ierīces nodalījumu un izvēlieties krātuves nosaukumu. Ja vēlaties, lai visi, kas pievienojas tīklam, varētu piekļūt NAS krātuvei, atzīmējiet “Publiska” un izlemiet, vai atļauja ir Lasīt / rakstīt vai Tikai lasāma.
 2. Ja vēlaties ierobežot piekļuvi nosauktiem lietotājiem, noklikšķiniet uz Pievienot lietotāju un aizpildiet sīkāku informāciju, pārliecinoties, ka ir atzīmēta “Samba”. Atkārtojiet to katram autorizētam lietotājam (vai mazāk droši, tieši kopīgojiet viena lietotāja konta informāciju ar visiem pilnvarotajiem lietotājiem).
 3. Saglabāt un lietot iestatījumus
  DD-WRT pakalpojumi NAS
 4. Jūsu NAS diskam tagad jābūt pieejamam tīklā:
  1. Operētājsistēmā Windows dodieties uz Start -> Tīkls -> [Maršrutētāja nosaukums] -> [diskdziņa vai nodalījuma nosaukums]
  2. Operētājsistēmā OSX dodieties uz failu pārvaldnieku -> Koplietotā rūts vai tīkla mape -> [Maršrutētāja nosaukums] -> [diskdziņa vai nodalījuma nosaukums]
  3. Izpildiet šos norādījumus operētājsistēmā Linux / Ubuntu.

Kā minēts iepriekš, šo NAS sistēmu var iestatīt ar jebkuru ārēju atmiņas disku vai USB zibatmiņu. Dažos gadījumos pēc iestatījumu piemērošanas un maršrutētāja atsāknēšanas jūs varētu saņemt brīdinājumu "Neatbalstīta failu sistēma". Ja tas notiek, jums būs jāformatē disks, lai būtu viena no šīm failu sistēmām: ext2, ext3, NTFS vai VFAT.
DD-WRT NAS neatbalstīta failu sistēma

Dažas DD-WRT versijas atbalsta arī daudzslāņu diskus, ja vēlaties uzstādīt RAID. Diemžēl jūs nevarat savienot USB disku vienā USB portā un palaist tos RAID 1 konfigurācijā. Tomēr, ja jūs galvenokārt vēlaties izmantot savu DD-WRT kā NAS sistēmu, tad labāk ir iegūt speciālu NAS sistēmu..

Printera pievienošana DD-WRT

Printera pievienošana DD-WRT maršrutētājam ir tikai nedaudz sarežģītāka nekā iepriekšējā NAS iestatīšana. Jums jāpārliecinās, vai printeris tiek atbalstīts ar USB2.0 +, pretējā gadījumā tas nedarbosies.

Daži mūsdienu printeri ļauj jums tos koplietot, izmantojot WiFi, taču es vēlos, lai mani WiFi tīkli būtu pēc iespējas skaidrāki. Daži arī ļauj jums to izmantot, izmantojot Ethernet portu, bet es uzskatu, ka USB ports ir ērtāks.

 1. Pievienojiet printera kabeli maršrutētāja USB portam. Es iesaku USB2.0 portu, jo tas ir labāks savietojamībai un tam arī nav nepieciešama liela caurlaidspēja.
 2. Atveriet DD-WRT paneli pa tālruni 192.168.1.1
 3. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> USB. Ja vēl neesat to izdarījis, iespējojiet “Core USB atbalsts” un arī “USB printera atbalsts”. Tad Lietot iestatījumus.
 4. Jūsu printeris tagad ir gatavs, taču mums būs arī jāiestata jūsu dators, lai tas tam varētu piekļūt

DD-WRT koplietots printeris ar operētājsistēmu Windows 7 un vecāku

 1. Noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt un pēc tam uz Ierīces un printeri
 2. Klikšķis Pievienojiet tīkla, bezvadu vai Bluetooth printeri.
 3. Klikšķiniet uz Pievienojiet printeri, izmantojot TCP / IP adresi vai resursdatora nosaukumu
 4. Ievadiet 192.168.1.1 kā resursdatora vārdu, ja vien to neesat mainījis. Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Vaicāt printeri un automātiski atlasiet lietojamo draiveri”.
 5. Iedzeriet kafiju, kamēr Windows mēģina noteikt jūsu printeri. 90% laika tas joprojām neizdosies, bet neuztraucieties, noklikšķiniet Nākamais.
 6. Sarakstā atlasiet printera modeli un modeli.
 7. Piešķiriet savam printerim vārdu
 8. Ja printeris līdz šim ir strādājis bez problēmām, neuztraucieties par draivera nomaiņu, ja tiek atklāta jauna versija.
 9. “Izdrukājiet testa lapu”, lai pārliecinātos, ka viss darbojas pareizi, pēc tam noklikšķiniet uz “Pabeigt” un viss ir izdarīts!

3G un 4G uztvērējs / modems

Ja daudz pārvietojaties darba dēļ, visticamāk, jums būs 3G (vai pat 4G) USB uztvērējs vai WiFI tīklājs. Ja kāda iemesla dēļ vēlaties kaut ko daudz spējīgāku nekā tīklājs vai tikai vairāk funkcionalitātes, varat 3G rozetes pievienot maršrutētājam. Lai gan tas nozīmēs, ka jums ir jāpārnēsā maršrutētājs un tam ir enerģijas avots, mēs esam dzirdējuši, ka darbuzņēmējiem tas patīk darīt daudzpusības dēļ, ko tas nodrošina. Būtībā viņi izveido mobilo WiFI maršrutētāju.

Tomēr, tā kā šis ir ļoti rets un sarežģīts process, kuru meklē tikai daži cilvēki, es pats tajā neiedziļināšos. Ja jūs interesē, apskatiet šīs saites. DD-WRT atbalstītie 3G modemi, mobilais tālrunis / USB modems kā WAN, un, ja jūs izmantojat GiffGaff, viņi ir pielāgojuši procesu jums.

Personīgi, ja tas ir kaut kas jūs interesējošs, tad es daudz vairāk iesaku jums iegūt 4G USB sardzi un pēc tam izmantot DD-WRT kā atkārtotāju, kā aprakstīts iepriekš..

Piekļuve DD-WRT maršrutētājam

Piekļuve DD-WRT, izmantojot WebGUI, kā tas ir izdarīts lielākajai daļai šīs apmācības, ir vienkāršākais un vienkāršākais veids. Diemžēl WebGUI ir savi ierobežojumi, un dažreiz jums būs jāiedziļinās sistēmas dziļākā darbībā. Gan SSH, gan Telnet ir lieliski piemēroti šim, kā arī SCP un FTP, un ir lieliski piemēroti, lai no attāluma piekļūtu maršrutētāja failiem. Lai izlemtu, kuru protokolu izmantot attālai piekļuvei failiem, es ieteiktu izlasīt šo lielisko CodeGuru rakstu.

SSH un Telnet

Gan SSH (Secure SHell), gan Telnet pieeja ir iespējota vienādi. Tāpēc es esmu abus sagrupējis. Telnet tiek izmantots, lai lokāli piekļūtu maršrutētājam, savukārt SSH ir piemērots attālinātai piekļuvei un ērtāks arī failu pārsūtīšanai. Protams, vienkāršākā vietējās failu pārsūtīšanas metode ir NAS iestatīšana, kā aprakstīts iepriekš.

 1. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> Pakalpojumi un ritiniet uz leju netālu no apakšas
 2. Šeit jūs varat iespējot gan SSH, gan Telnet
 3. SSH gadījumā jums ir iespēja definēt portu, kā arī izveidot autorizācijas atslēgas. Personīgi esmu iestrēdzis lietotājvārds un parole, taču, lai sasniegtu visaugstāko drošības līmeni, es arī iesaku piešķirt autorizācijas atslēgu. Kad tas ir izdarīts, noklikšķiniet Saglabāt un Lietot iestatījumus.
  DD-WRT SSH un Telnet
 4. Iet uz administrāciju -> Pārvaldība, un tur jūs tagad varat iespējot gan SSH, gan Telnet pārvaldību.
 5. Ja vēlaties piekļūt savam DD-WRT ārēji, modemā būs jāiestata portu pāradresācija tam portam, kuru esat izvēlējies izmantot SSH. Kaut arī parasti tiek izmantots 22. un 23. ports, es ieteiktu izmantot kaut ko virs 1024, lai apgrūtinātu ikvienu, kurš mēģina piekļūt jūsu tīklam.

Windows operētājsistēmā var izmantot komandu uzvedni, lai piekļūtu, izmantojot Telnet. Jums arī jāpārliecinās, vai esat iespējojis Telnet klientu. Lai to izdarītu, dodieties uz vadības paneli -> Programmas -> Windows funkciju ieslēgšana un izslēgšana. Pagaidiet, kamēr saraksts tiek ielādēts, atlasiet 'Telnet Client' un noklikšķiniet uz labi.

 1. Sāciet komandu uzvedni, noklikšķinot uz Windows poga, ierakstiet zemāk un noklikšķiniet uz enter.cmd
 2. Typetelnet
 3. Sāciet savienojumu ar maršrutētāju, ierakstot atvērtu 192.168.1.1 [23], attiecīgi mainiet IP adresi un portu, ja esat izvēlējies citas vērtības
 4. Pieteikšanās informācija ir lietotājvārds: sakne un parole: kā noteikts sākumā. Neuztraucieties, ja parole neparādās, kad to rakstāt; šī ir drošības programmatūras funkcija.
 5. Tas ir tā, jūsu iekšā.
  Piekļuve DD-WRT caur Windows Telnet

Jūs varat arī izmantot PuTTY, lai Telnet vai SSH iekļautu maršrutētājā. SSH nāk arī ar SCP (Secure Copy), tas nozīmē, ka jūs varat izmantot tādu programmu kā WinSCP, lai piekļūtu maršrutētāja failu sistēmām.

 1. Lai piekļūtu maršrutētājam, izmantojot WinSCP, pareizajā sadaļā ievadiet iepriekš aprakstīto informāciju un noklikšķiniet uz Pieslēgties.
 2. Ja šī ir jūsu pirmā reize, iespējams, saņemsit brīdinājumu par drošības atslēgu, šajā gadījumā vienkārši pieņemiet to.
  Piekļuve DD-WRT, izmantojot WinSCP

FTP

Lai DD-WRT maršrutētājā iespējotu FTP, jums ir jāveic šādas darbības, tiklīdz USB atmiņas ierīce ir pievienota maršrutētājam..

 1. Veiciet NAS glabāšanas sistēmas iestatīšanu no 1. līdz 6. solim
 2. Sadaļā Pakalpojumi -> NASizpildiet šādus iestatījumus
  1. Iespējot ProFTPD (mainiet portu pēc jūsu izvēles) un Iespējot WAN piekļuvi
  2. Iespējot piekļuvi WAN
  3. Es iesaku neatļaut Anonīmo pieteikšanos. Autentificēšanai, izmantojot paroļu sarakstu, ir ērtāk, taču visaugstāko drošību nodrošina rādiusa metode.
 3. Sadaļā Lietotāji ievadiet lietotājvārdu, drošu paroli un atlasiet, kurus diskdziņus vēlaties kopīgot, kā arī FTP.
 4. Klikšķis Saglabāt tad Lietot iestatījumus.
  DD-WRT FTP iestatīšana
 5. Iet uz administrāciju-> Komandas un ievadiet šāduwanf = `nvram get wan_iface` iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp --dport 21 -j logdrop iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp -m state --state NEW - dport 21 -m limits - ierobežot A / minūtē - ierobežot-eksplodēt B -j logaccept

  Mainiet vērtības pēc jūsu uzskatiem:

  1. A (2) - minūti atļauto minējumu skaits pēc B (3) neveiksmīgu sākotnējo mēģinājumu skaita - tas palēnināsies un ierobežos ikvienu, kurš mēģina ielauzties
  2. Tā vietā varat izmantot arī šo kodu, taču tas būs mazāk drošs - I INPUT 1 -p tcp --dport 21 -j logaccept
 6. Saglabāt kā startēšanu, Lietot iestatījumus, un Atsāknēšanas maršrutētājs
 7. Jūsu FTP serverim tagad vajadzētu darboties ar jūsu DD-WRT

Piekļuve diskam, izmantojot FTP

 1. Lejupielādējiet FTP klientu. WinSCP operētājsistēmai Windows, FileZilla operētājsistēmai Mac, ES File Explorer operētājsistēmai Android un FTP pārvaldnieks operētājsistēmai iOS ir ļoti piemērots - taču jums var būt savas preferences.
 2. Kad tiek prasīts, ievadiet maršrutētāja iestatījumus, kā tos iepriekš esat definējis
 3. Ja vēlaties tam piekļūt ārēji, jums būs jāzina sava IP adrese (iepriekš), kuru varat atrast, izmantojot IPLeak.net.
  1. Ja jūs izmantojat modemu pirms maršrutētāja, jums arī būs jāiestata ports uz priekšu, tie atšķiras pēc ISP & Modems, tāpēc apskatiet dokumentāciju, kuru viņi jums ir nodevuši.
  2. Ja vēlaties to darīt, izmantojot VPN, jums būs jāizvēlas tāds, kas ļauj pārsūtīt portu.
 4. Tas ir jūsu savienotais

Papildu piekļuves iestatījumi

Piekļuves ierobežojumi / vecāku kontrole

Mājās jūs varētu vēlēties iestatīt dažus piekļuves ierobežojumus, lai ierobežotu saturu, ko var piekļūt jūsu ģimenes locekļi, īpaši jūsu bērni. Lai arī es uzskatu, ka viņu izglītošana ir svarīgāka, pēc būtības ir liels skaits tēmu, kuras neviena lekcija nevienam nevar apturēt klupšanu.

Birojā jūs varētu vēlēties iestatīt filtrēšanu, lai darbinieki neizmantotu darba laiku, lai piekļūtu Facebook, Twitter un citiem sociālajiem saziņas līdzekļiem, ja vien viņu pienākums nav to darīt..

Personīgi man piekļuves ierobežojumi ir noteikti kā pašcenzūras metode. Es zinu, ka dažas vietnes, kuras apmeklēju, piemēram, 9GAG, nav produktīvas, un man nevajadzētu tām piekļūt dienas laikā.

 1. Dodieties uz piekļuves ierobežojumiem -> WAN piekļuve
 2. Var iestatīt līdz 8 politikām
 3. Iestatiet piekļuves politiku. Klientu sarakstam varat izmantot MAC adresi, IP adresi vai IP diapazona specifikāciju. Es ieteiktu izmantot MAC iestatījumu, jo to ir visgrūtāk pārvarēt. Pievienoto ierīču MAC adreses var uzzināt, pārejot uz administrēšanu -> WOL.
  DD-WRT administrācija WOL
 4. Dienā un laikā definējiet, kad vēlaties aktivizēt piekļuves ierobežojumu
 5. Izmantojot sadaļu “Bloķētie pakalpojumi”, jūs varat noteikt, vai ir kādi īpaši pakalpojumi, kurus vēlaties bloķēt, piemēram, spēles vai Yahoo.
 6. Pēdējās divās sadaļās varat bloķēt vietnes pēc atslēgvārda vai ar konkrētu URL. Es ieteiktu izmantot URL bloķēšanu, jo tā ir precīzāka un ļauj izvairīties no nejaušas tādu vietņu bloķēšanas, kuras varētu būt vajadzīgas darbam vai izglītībai.
  DD-WRT piekļuves ierobežojumi

Viesa WiFi

Ja jūs bieži apmeklējat draugus, apmeklētājus vai biznesa partnerus, visticamāk, jūs vēlēsities viņiem nodrošināt piekļuvi WiFi. Viesu tīkla izveides priekšrocība ir tā, ka jūs varat to pielāgot savām vajadzībām. Piemēram, jums var būt dažādi piekļuves ierobežojumi un privātuma iestatījumi. Tā kā abi tīkli ir atsevišķi, jūs arī būsiet drošāks un pat varēsit pielāgot joslas platuma lietojumu, lai draugi nesāktu rādīt visu jūsu lejupielādes ātrumu.

Varat izveidot viesu tīklu gan 2,4 GHz, gan 5 GHz tīkliem.

 1. Dodieties uz Bezvadu -> Pamata iestatījumi
 2. Cik bieži vēlaties, lai viesi varētu piekļūt klikšķiem Pievienotsadaļā “Virtuālās saskarnes”. Personīgi man ir tikai 2,4 GHz viesu tīkls, jo tas man šķiet vairāk nekā piemērots. Katrai frekvencei varat pievienot arī vairāk nekā vienu virtuālo tīklu, taču es nevarēju iedomāties pamatotu iemeslu, kas varētu būt noderīgs. Klikšķis

  Saglabāt
  DD-WRT viesu tīkls un vīrusu saskarnes

 3. Dodieties uz Bezvadu -> Bezvadu drošība un viesu tīkla piešķiršana parole, tas nav obligāti, bet es vienmēr cenšos ierobežot to, kam var piekļūt tīklā, tāpēc es zinu, ka mani kaimiņi netiks brīvi ielādēti vai blakus esošās kafejnīcas klienti to neizmantos arī. Klikšķis Lietot iestatījumus.
 4. Tagad jūs vēlēsities izveidot tiltu. Ko dara tilts, tas ļauj atdalīt divus tīklus, lai jūs tos varētu kontrolēt atsevišķi. Es arī parādīšu, kā jūs varat piešķirt viesiem bezvadu tīkliem joslas platuma prioritāti.
 5. Dodieties uz Iestatīšana -> Tīklošana
 6. Noklikšķiniet uz. Izveidojiet jaunu DD-WRT tiltu Pievienot un sauc to par br1, noklikšķiniet uz Saglabāt
 7. IP definējiet to kā 192.168.2.1 un apakštīkla maskai jābūt 255.255.255.0, noklikšķiniet Saglabāt tad Lietot iestatījumus
 8. Klikšķis Pievienot sadaļā “Piešķirt tiltam”
 9. Atlasiet br1, ko tikko izveidojāt kā klienta tiltu, un wl0.1 kā tīklu. Atstājiet Prio tādu, kāds ir, un tad

  Lietot iestatījumus
  DD-WRT iestatīšanas tīkls

 10. 'DHCPD' apakšā pievienojiet jaunu DHCP serveri. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet br1 un atstājiet pārējos iestatījumus kā noklusējuma iestatījumus. Lietot iestatījumus atkal.
  DD-WRT iestatīšanas tīkls 2
 11. Jums tagad ir divi atsevišķi tīkli. Tomēr jūs joprojām vēlaties piešķirt primārajam tīklam prioritāti, jo tas ir svarīgāks.
 12. Dodieties uz NAT / QoS -> QoS (pakalpojuma kvalitāte).
 13. Programmā QoS Enable it un portam atlasiet LAN & WLAN no nolaižamās izvēlnes.
 14. Sadaļā Netmask Priority ievadiet 192.168.1.1/24 un 192.168.2.1/24 (vai IP, kurus esat attiecīgi definējis)..
 15. Primārajam tīklam 192.168.1.1 atlasiet premium prioritāti un sekundārajam - lielapjoma prioritāte.
 16. Lietot iestatījumus
  DD-WRT NAT QoS

 17. Iet uz administrāciju -> Komandas un ievadiet sekojošo
 18. iptables -t nat-I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT - uz` nvram get wan_ipaddr` iptable -I FORWARD -i br1 -m state - state NEW - j ACCEPT iptables -I FORWARD -p tcp --tcp -flags SYN, RST SYN -j TCPMSS - clamp-mss-to-pmtu iptables -I FORWARD 1 -i br0 -o br1 -j DROP iptables -E FORWARD 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. Klikšķis Saglabājiet ugunsmūri un esat pabeidzis

Ja, piemēram, vēlaties, lai viesu tīklam būtu fiksēts joslas platums, pārbaudot produktu, jums ir jābūt sākotnējam stāvoklim, tad pēc iepriekšminētās darbības varat to izdarīt šādi:

 1. Dodieties uz NAT / QoS -> QoS
 2. Sadaļā “QoS iestatījumi” ievadiet maksimālo augšupielādes un lejupielādes ātrumu, ko nodrošina jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs
 3. Sadaļā “Tīkla prioritāte” tīklam, kuram vēlaties ierobežotu ātrumu, iestatiet prioritāti uz Manuāla
 4. Ievadiet augšup un lejup vērsto ātrumu, kuru vēlaties sasniegt.
 5. Klikšķis Lietot iestatījumus un esat pabeidzis.
  DD-WRT joslas platuma ierobežošana

Viesu HotSpot

DD-WRT ļauj izmantot četrus dažādus centrmezglus, kas ir ļoti ērti un noderīgi komerciālā vidē. Tie ir Sputnik, Hotspot System, Wifidog un Chilispot. To varat atrast sadaļā Pakalpojumi -> Karstais punkts. Es iedziļināšos sīkumos par katru no tiem, tomēr es iedziļināšos tikai HotSpot sistēmas iestatīšanā, jo man šķita, ka šo ir visvieglāk izmantot un ieviest..

Sputnik

Sputnik i, tāpat kā HotSpot sistēma, un dažos gadījumos Chilispot darbojas kā apmaksāts pārvaldības nodrošinātājs. Tas nozīmē, ka viņi par katru mēnesi vai par pirkuma maksu apstrādās jūsu šļakatu ekrānu, dažādas vietas un citu.

Mēs atklājām, ka Sputnik iestatīšana ir nedaudz kaitinoša, taču tā nodrošina dažus labus iestatījumus un ierobežos visu WiFi izmantošanu Sputnik slampāt ekrānā. Tas nozīmē, ka, lai mainītu savus DD-WRT iestatījumus, jums tas būs jāpieslēdz ar Ethernet kabeli.

HotSpot sistēma

Es atklāju, ka HotSpot sistēmu ir visvieglāk iestatīt un lietot. Šis pakalpojums ļauj iekasēt maksu no klientiem par WiFi, tādā gadījumā uzņēmums ņem nelielu daļu no maksājuma. Varat arī nodrošināt lietotājus ar bezmaksas WiFi savienojumu un izmantot slampāt ekrānu, kurā viņiem tiek prasīts sekot jums jūsu sociālajos tīklos. Jums par to jāmaksā neliela ikmēneša cena..

 1. Reģistrējieties kontam vietnē hotspotsystem.com, noteikti pierakstiet savu operatora lietotājvārdu un atrašanās vietas ID
 2. DD-WRT dodieties uz Pakalpojumi -> Karstais punkts
 3. Iespējot HotSpotSystem
 4. Ievadiet savu informāciju un noklikšķiniet uz Lietot iestatījumus
 5. Tas izveidos automātisku viesu tīklu, un, piesakoties, jums tiks parādīts arī slampāt ekrāns. Ja vēlaties mainīt šo slampāšanas ekrānu, to var izdarīt HotSpot sistēmas vietnē. Jūs varat mainīt visu, sākot no krāsām, attēliem un pogām, līdz gandrīz visam, ko vēlaties.
  DD-WRT tīklāja sistēma

Wifidog

Gan Wifidog, gan Chilispot ir atvērts avots, kas nozīmē, ka, ja vēlaties, varat pats iestatīt serveri, tas nozīmē, ka jums pat nav nepieciešams interneta savienojums. Wifidog ir vissarežģītākais un vismazāk runāts par iespēju, tāpēc es ieteiktu no tā izvairīties un tā vietā izvēlēties Chilispot.

Chilispot

Chilispot ir vispiemērotākais DD-WRT tīklāja pakalpojums, kas tur pieejams. Pirmkārt, varat izmantot tādus pakalpojumus kā Wi-Fiplanet un EngageHotspot, lai izveidotu tīmekļa lapu un sistēmu. Šie darbi ir līdzīgi HotSpot sistēmai, taču tie nav tik komerciāli, un tāpēc tas prasīs mazliet vairāk darba, lai to labi iestatītu atbilstoši jūsu vajadzībām. Tas arī nozīmē, ka šie pakalpojumi ir daudz lētāki nekā HotSpot System. Lai uzzinātu vairāk par iestatīšanu, skatieties šo YouTube videoklipu.

Otrkārt, jūs varat iestatīt Chilispot ar savu Debian serveri, tādējādi paturot visu kontrolē. Šai uzstādīšanai ir nepieciešama liela tehniskā pieredze, un tā neietilpst arī šīs rokasgrāmatas darbības jomā.

Mac filtrēšana

Ja vēlaties, varat arī ierobežot piekļuvi tīklam, izmantojot ierīci. Visām mūsdienu ierīcēm ir kaut kas saukts par MAC (Media Access Control) adresi, kas ir kā mājas adrese un ir unikāla katrai ierīcei. Kad esat zinājis ierīces MAC adresi, varat ierobežot tās piekļuvi tīklam.

Vispirms jums jāatrod tās ierīces MAC adrese, kuru vēlaties atļaut vai bloķēt. Zemāk es jums parādīšu, kā jūs to varat izdarīt, izmantojot DD-WRT, bet jūs varat arī Google, kā to atrast ierīces iestatījumos.

 1. Atveriet statusu -> LAN
 2. Lapas apakšā jūs varēsit redzēt pievienotās ierīces un to nosaukumus
  DD-WRT bezvadu LAN

Tagad, kad esat noteicis ierīces MAC adresi, varat to bloķēt vai atļaut. Piemēram, es bloķēšu Android ierīci, kas parādīta iepriekšējā attēlā.

 1. Dodieties uz Bezvadu -> MAC filtrs
 2. Rediģējiet bezvadu tīkla MAC filtru sarakstu, kuram vēlaties ierobežot piekļuvi. To var izdarīt tikai reāliem tīkliem, nevis virtuāliem tīkliem.
  MAC adrešu filtru saraksts
 3. Ievadiet ierīču MAC adreses un noklikšķiniet uz Saglabāt. Varat arī atlasīt bezvadu klienta MAC saraksta pogu, lai ātri atlasītu vairākas ierīces.
 4. Atlasiet Iespējot, pēc tam izlemiet, vai atļaut tikai šīs ierīces vai bloķēt šīs ierīces
 5. Klikšķis Lietot iestatījumus un esat pabeidzis
  DD-WRT MAC filtrs

Papildu lietojumprogrammas un iestatījumi

Kā norādīts šīs rokasgrāmatas sākumā, viena no lielākajām DD-WRT priekšrocībām ir papildu iestatījumi un iestatījumi, ko tie ļauj jums izdarīt. Lai gan es jau iepriekš esmu izskaidrojis lielāko daļu iespēju, šī sadaļa ir veltīta dažiem unikālākiem iestatījumiem.

VPN klients

Tā kā mūsu zīmols to jau bija devis, mēs mīlam VPN. Tāpēc nav pārsteigums, ka mēs parādīsim, kā maršrutētājā var instalēt DD-WRT OpenVPN klientu. Tomēr jūs varat iestatīt vai nu PPTP, vai OpenVPN klientu, jo OpenVPN ir daudz drošāks, un tas, ko mēs vienmēr iesakām, ir tas, ko es parādīšu iestatīto. Ja vēlaties, varat arī iestatīt DD-WRT VPN serveri. Tomēr es to neaptveru.

Pirms darba uzsākšanas jums, protams, būs nepieciešams VPN konts. Es izvēlējos šai demonstrācijai izmantot ExpressVPN, jo tas tika nobalsots kā viens no labākajiem DD-WRT VPN. Tomēr vairums VPN pakalpojumu sniedzēju atbalsta DD-WRT iestatīšanu. Jāpiemin, ka OpenVPN maršrutētāju var iestatīt dažos veidos, tāpēc pirms sākat konsultēties ar savu VPN pakalpojumu sniedzēju, jo viņu instrukcijas var atšķirties, un tādā gadījumā jums vajadzētu sekot tiem.

 1. No VPN pakalpojumu sniedzēja lejupielādējiet .ovpn iestatīšanas failu serverim, kuram vēlaties izveidot savienojumu, un atveriet to Notepad vai Notepad.++
 2. DD-WRT dodieties uz Pakalpojumi -> VPN un iespējojiet OpenVPN klientu
 3. Kopējiet iestatījumus no .ovpn faila uz DD-WRT konsoli atbilstoši VPN pakalpojumu sniedzēju ieteikumiem.
 4. Klikšķis Lietot iestatījumus.
  DD-WRT VPN
 5. Dodieties uz Iestatīšana -> Pamata iestatīšana un ritiniet uz leju līdz sadaļai Tīkla adreses servera iestatījumi (DHCP).
 6. Statiskajam DNS 1 un 2 ievadiet Google DNS iestatījumus: attiecīgi 8.8.8.8 un 8.8.4.4. Ja jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam ir savi servera iestatījumi, tā vietā ievadiet šo adresi.
  1. Drošības apsvērumu dēļ, iespējams, vēlēsities izmantot arī OpenDNS vai OpenNIC.
 7. Atveriet statusu -> OpenVPN
 8. Jums vajadzētu redzēt veiksmīga savienojuma statusa ekrānu, kā arī statistiku par savienojumu un datu žurnālu problēmu novēršanai.
  DD-WRT VPN statuss

Ja VPN klienta palaišana maršrutētājā ir viena no jūsu galvenajām problēmām, es ieteiktu iegūt kaut ko jaudīgāku, jo labākajam VPN maršrutētājam būs nepieciešama daudz apstrādes jaudas..

VPN klients: dubultā vārteja / uz politiku balstīta maršrutēšana

Ja vēlaties, maršrutētāju ir iespējams iestatīt kā divkāršu vārteju. Tas izmanto uz politiku balstītu maršrutēšanu, un tas dažām jūsu ierīcēm ļauj izmantot VPN savienojumu, bet citi - parasto savienojumu. Tas var būt ļoti noderīgi, ja jums patīk multivides ierīcē lietot Hulu, Netflix vai BBC iPlayer (jo tie tagad bloķē VPN), bet, protams, jūs vēlaties, lai pārējais savienojums būtu drošs un drošs..

 1. Pārliecinieties, vai esat iestatījis VPN savienojumu, kā norādīts iepriekšējā sadaļā, un pārbaudiet, vai tas darbojas
 2. Atveriet statusu -> LANun uzziniet to ierīču vietējās IP adreses, kuras vēlaties izmantot VPN savienojumam
  1. Manā gadījumā es gribu, lai mans Android tālrunis ar IP 192.168.1.123 izmantotu VPN savienojumu
  2. Uz politiku balstītas maršrutēšanas iestatīšana var tikt veikta tikai iekļaujoši, un jums būs jāzina visu to ierīču IP adrese, kurām vēlaties izveidot savienojumu, lai iet caur VPN.
 3. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> VPN
 4. Ievadiet politikā balstītu maršrutēšanu "192.168.1.123/32", pārliecinieties, ka izmantojat atbilstošos IP. Ja jums jāiestata vairākas ierīces, ievadiet katru IP jaunā rindā. Noklikšķiniet uz Lietot iestatījumus
  Uz DD-WRT balstīta maršrutēšana
 5. Iet uz administrāciju -> Komandas
 6. Ievadiet šo un noklikšķiniet uz Saglabājiet ugunsmūri. Jums tas būs jāievada katrai IP adresei, kuru vēlaties izmantot divkāršās vārtejas ar galdiem -E FORWARD -s 192.168.1.123 -o $ (nvram get wan_iface) -j DROP
 7. Ja nepieciešams arī pārsūtīt noteiktu portu caur VPN, tad ugunsmūra komandās jums būs jāievada arī: iptables -I FORWARD -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --dport 8080 - j ACCEPT iptable -I FORWARD -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --dport 8080 -j ACCEPT iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --dport 8080 -j DNAT - to galamērķis 192.168 .1.123 iptables -t nat -I SADARBĪBA -i tun1 -p udp --dport 8080 -j DNAT - līdz galamērķim 192.168.1.123
 8. Jums būs jāievada iepriekš minētās trīs līnijas visiem IP un portiem, kurus vēlaties izmantot un pārsūtīt, aizstājot IP un portu numurus un nepieciešamos
  DD-WRT dubultās maršrutēšanas firmas kārtulas
 9. Kad esat saglabājis ugunsmūri, atsāknējiet maršrutētāju. Katrā ierīcē dodieties uz IPleak.net un pārliecinieties, vai viņiem ir jūsu gaidītā ārējā IP adrese

SmartDNS

Tāpat kā VPN, viedais DNS pakalpojums ļauj pārvarēt ģeogrāfiski ierobežotu saturu. Šajā lappusē varat lasīt vairāk par abu atšķirībām un līdzībām. Neskatoties uz to, ka tas vairs tik labi nedarbojas ar Netflix, joprojām ir daudz ierobežotu vietņu, kurām tas ļauj jums piekļūt. Es iesaku Blockless, jo tam ir lieliska cena un tas nodrošina vispusīgu pakalpojumu. Diemžēl šobrīd es nezinu nevienu bezmaksas Smart DNS pakalpojumu, kas būtu likumīgs un nepārdotu jūsu datus.

Kad esat reģistrējies vietnei Blockless, viedajā DNS pakalpojuma iestatīšana DD-WRT ir ļoti vienkārša, un tā ir šāda:.

 1. Primāro un sekundāro DNS vērtību iegūšana no vietnes Blockless (rakstīšanas laikā 108.171.182.159 un 108.171.177.124)
 2. Dodieties uz Iestatīšana -> Pamata iestatīšana
 3. Sadaļā Tīkla adreses servera iestatījumi (DHCP) ievadiet DNS iestatījumus sadaļās “Static DNS 1” un “Static DNS 2”.
 4. Klikšķis

  Lietot iestatījumus
  DD-WRT statiskie DNS iestatījumi

 5. Dodieties uz vietni Blockless un apstipriniet savu IP adresi

Ja drošības un aizsardzības nolūkos vēlaties izmantot OpenDNS vai OpenNIC, varat to iestatīt tādā pašā veidā, vienkārši izmantojiet atbilstošo DNS IP laukos Statiskā DNS.

Pārraide - straumēm

Ja jūs esat torrentinga cienītājs, tad maršrutētājā varat instalēt torrent klientu ar nosaukumu Transmission. Tas nozīmē, ka varat lejupielādēt torrentus, neatstājot ieslēgtu datoru, un, protams, tas ļauj arī labāku sēšanas attiecību. Man jāpiemin, ka šeit, ProPrivacy, mēs nepiedodam moku izmantošanu nelikumīgiem mērķiem. Tomēr torrent klientu izmantošanai ir daudz likumīgu iemeslu.

Lai varētu izveidot un darbināt pārraidi, jums būs jāveic dažas no iepriekšējām darbībām, taču neuztraucieties, ka esmu uz tām atsaucies. Jums būs nepieciešams arī USB nūja vai ārējais cietais disks, kas ideāli formatēts FAT32.

 1. Iespējojiet USB atbalstu atbilstoši NAS sadaļai.
 2. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> NAS
 3. Iespējojiet pārraides dēmonu sadaļā “Bittorrent”
 4. Direktorijam ievadiet vajadzīgā diska maršrutu. Vispārīgi runājot, tas būs / mnt / sda1
 5. Klikšķis Lietot iestatījumus un esat pabeidzis

Tagad, kad pārraide ir iestatīta un darbojas, jums arī būs jāspēj tai ātri piekļūt, lai process būtu vienkāršs.

 1. Lai piekļūtu pārraidei no datora, dodieties uz vietni 192.168.1.1:9091
  Transmisijas klients
 2. Lai to izmantotu, noklikšķiniet uz mapes pogas, kurā varat ievadīt torrenta vietas URL vai augšupielādēt torrenta failu.
 3. Galamērķim to vēlēsities iestatīt uz / mnt / sda1 / Lejupielādes.
 4. Iepriekšminēto mērķa mapi var padarīt par noklusējuma, lapas apakšā noklikšķinot uz uzgriežņu atslēgas iestatījumu pogas
 5. Tas ir, jūsu lejupielāde tagad sāksies. Lapa sevi atjaunina tikai periodiski, tāpēc jums būs jāgaida dažas sekundes, pirms tā tiek parādīta un notiek progress.
 6. Ja esat iespējojis NAS, pēc lejupielādes pabeigšanas varat viegli pārsūtīt failu uz datoru, kad tas jums nepieciešams.
 7. Operētājsistēmā Android jūs varat izmantot attālo pārraidi, lai piekļūtu sistēmai, iOS tālruņiem jums būs jāizmanto piekļuve tīmeklim vai BarMagnet, ja tā ir izjaukta. Oficiālajā pārraides vietnē varat lejupielādēt arī daudzu citu pakalpojumu lietotnes, piemēram, XMBC (tagad Kodi), Blackberry, RSS utt..

Lai iegūtu informāciju par to, kā saglabāt drošību, izmantojot straumēšanu, skatiet mūsu labāko torrent vietņu VPN.

DLNA

DLNA jeb Digital Living Network Alliance, kā to sauc, ir digitālais standarts, kas atvieglo multivides satura straumēšanu dažādās tīkla ierīcēs. Standartam ir daudz atbalstītāju, taču ir daudz cilvēku, kas to neuzskata par noderīgu. Iemesls ir tāds, ka ar moderno tehnoloģiju palīdzību var viegli piekļūt NAS diskdzinim maršrutētājā un viegli straumēt saturu. Tomēr savā pieredzē es uzskatīju, ka DLNA ir praktiska, it īpaši, ja es vēlējos straumēt filmas savā Xbox vai vecākā skārienpaliktnī.

DD-WRT DLNA iestatīšanai rīkojieties šādi: pēc tam es parādīšu, kā tai piekļūt no dažādām ierīcēm.

 1. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> NAS
 2. Iespējot miniDLNA
 3. Atlasiet vēlamās opcijas un iestatiet ceļu uz / mnt / sda1
 4. Klikšķis Lietot iestatījumus, un esat pabeidzis

Iestatot DLNA, tagad tam varat piekļūt no vairuma ierīču, kas ir savienotas ar jūsu WiFi tīklu. Noklikšķiniet uz attiecīgajām saitēm zemāk, lai iegūtu plašāku rokasgrāmatu par DLNA iestatīšanu ierīcē.

 1. Windows
 2. OSX
 3. iOS ierīces
 4. Xbox one
 5. Jums vienkārši būs jāizmanto savs multivides atskaņotājs

Mākoņglabātuve

Diemžēl viens no DD-WRT negatīvajiem punktiem salīdzinājumā ar tradicionālo maršrutētāja programmaparatūru ir īpašas mākoņu glabāšanas sistēmas trūkums. Kā arī vienotu lietotņu komplekts un ērta iestatīšana, gan Linksys, gan AsusWRT programmaparatūra nodrošina šo iespēju. Lai gan, jā, ir iespējams izmantot FTP sistēmu un iestatīt virkni koda, tas vienkārši nav īsts darījums.

WebServer

Ja vēlaties, varat iestatīt arī DD-WRT tīmekļa serveri, kas ļauj mitināt tīmekļa lapu, koplietot failus ar kolēģiem un veikt vairākas citas ar vietni saistītas darbības. Es jums parādīšu pamatus, kā sākt darbu ar Pydio, tomēr jūs, iespējams, vēlēsities iepazīties ar viņu administrēšanas ceļvežiem, lai uzzinātu, ko vēl jūs varat izmantot.

 1. Pirmkārt, jums būs jāformatē ārējais cietais disks vai USB disks. Tā kā jums būs jāizveido divi nodalījumi, es to ieteiktu izmantot MiniTool nodalījumu vedni (Gnome Mac). Pēc formatēšanas izveidojiet šādus divus nodalījumus:
  1. Nodalījuma etiķete: atstājiet tukšu, nodalījuma lielums: 512 MB, failu sistēma: Linux Swap, ClusterSize: Noklusējums
  2. Nodalījuma etiķete: JFFS, nodalījuma lielums: atlikušais diskdzinis, failu sistēma: Ext3, ClusterSize: noklusējums
 2. Iestatiet NAS sistēmu, kā aprakstīts iepriekš.
 3. Pievienojot USB diskdzini maršrutētājam. Tam vajadzētu automātiski uzstādīt mijmaiņas un / jfs nodalījumus. Izgatavojiet vienu no "Failu koplietošana" cilnē Nas / jfs ceļš un nosauciet to par JFFS
  DD-WRT JFFS un uzstādīts ar maiņu
 4. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> Tīmekļa serveris. Iespējot Lighttpd. Iestatījumus varat atstāt tādus, kādi tie ir. Ja vēlaties tikai piekļūt tīmekļa serverim lokāli, atspējojiet piekļuvi WAN.
  DD-WRT pakalpojumu tīmekļa serveris
 5. Lejupielādējiet jaunāko Pydio versiju .zip formātā
 6. Pēc ieguves nokopējiet failu sistēmu uz jfs / www mapi USB stick, kas pievienota maršrutētājam.
 7. Dodieties uz vietni 192.168.1.1:81, lai piekļūtu tīmekļa serverim.
 8. Klikšķis "Noklikšķiniet šeit, lai turpinātu" lai sāktu iestatīšanu. Veiciet trīs vienkāršas darbības, vienīgais iestatījums, kas jums jāzina, ir tas, ka datu bāzes konfigurācijai jums būs jāizmanto SQLite 3.
  Pidio

Tagad jums ir pieejams tīmekļa serveris, kuram var piekļūt vairāki cilvēki. Ja vēlaties, lai tas būtu pieejams no jebkuras vietas pasaulē, jums būs jāiespējo WAN tīmekļa servera iestatījumos. Ja jūsu maršrutētājs ir savienots ar modemu, jums arī būs jāiestata porta pāradresācija 81. portam uz jūsu DD-WRT maršrutētāju. Pēc tam jūs varat atrast savu IP, izmantojot vietnes programmatūru, piemēram, ipleak.net, un izveidot savienojumu, izmantojot vietni you.re.ip.ere: 81. Ja jums nav statiskā IP (iespējams, ka jums tas nav), jums būs jāiestata arī DDNS.

Tāpat kā ar FTP un SSH piekļuvi, ja vēlaties to darīt, vadot VPN, jums būs jāizvēlas tāds, kas ļauj portu pāradresēt.

DDNS

Jūsu datoru un citas jūsu tīkla ierīces internetā identificē pēc tā saucamās IP (interneta protokola) adreses. Jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs to nodrošina automātiski, tāpēc jums par to nav jāuztraucas. Tomēr ISP darbības veida dēļ viņi šad un tad var piešķirt jums jaunu IP adresi. Biežums ir atkarīgs no pakalpojumu sniedzēja, bet, ja jums nav statiskā IP, tas kādā brīdī mainīsies.

Kad jūsu IP mainās, jūs nepamanīsit nekādas atšķirības, jo tam nav būtiskas ietekmes uz jūsu sistēmas iekšējo darbību. Tomēr, mēģinot piekļūt maršrutētājam no ārējas atrašanās vietas, jums vienmēr būs jāzina savs IP, pretējā gadījumā jūs nevarēsit izveidot savienojumu ar to. Tas attiecas uz FTP, WebServer, Smart DNS iestatījumiem un dažiem citiem scenārijiem.

Lai to pārvarētu, jums būs jāiestata DDNS (Dynamic DNS) sistēma. DDNS sistēma jums piešķirs tīmekļa adresi, piemēram, thisismyrouter.noip.me, un, datorā palaižot nelielu programmu (vai šajā gadījumā DD-WRT), sniegtā tīmekļa adrese vienmēr novirzīs jūs uz pareizo IP adresi..

Ja jūs jau esat iegādājies (vai plānojat) domēnu no NameCheap, tad varēsit iestatīt DDNS, izmantojot viņu sistēmu. Tomēr es pieņemu, ka jums šobrīd nav domēna, kuru varat izmantot, un NoIP es izmantošu bezmaksas DDNS pakalpojumu..

 1. Izveidojiet kontu NoIP. Ja plānojat izmantot bezmaksas plānu, noteikti atjauniniet to ik pēc 30 dienām
 2. Atveriet sadaļu Saimnieki / novirzīt un noklikšķiniet Pievienojiet resursdatoru
  1. Piešķiriet sev resursdatora nosaukumu, izvēlieties Host Type DNS Host (A), jūsu IP adrese tiks automātiski aizpildīta, un Piešķirt grupai nav obligāts
  2. Klikšķis Pievienot resursdatoru
 3. Vietnē DD-WRT dodieties uz Iestatīšana -> DDNS
 4. Nolaižamajā sarakstā izvēlieties Bez IP un ievadiet savu informāciju no No IP
 5. Nelietojiet ārēju IP pārbaudi jāmaina uz Nē, ja maršrutētājs nav tieši savienots ar internetu (t.i., aiz cita maršrutētāja vai modema)
 6. Klikšķis

  Lietot iestatījumus
  DD-WRT DDNS

 7. Kad jūs tagad apmeklējat vietni yourddns.noip.me (jūsu izvēlētais DDNS domēns), jūs varēsit piekļūt savam maršrutētājam. Pārliecinieties, vai esat pievienojis visus atbilstošos portus piekļuvei, piem. tīmekļa serverim es izmantotu vietni yourddns.noip.me:81

Citi pakalpojumi, kurus varētu izmantot NoIP vietā, ir Dynu un ChangeIP.

Privoxy adbloķēšana

Mēs jau iesakām datorā izmantot bloķētājus un instalēt dažus spraudņus pārlūkprogrammā (Chrome, Firefox), tomēr dažreiz var būt praktiskāk palaist reklāmas bloķēšanas pakalpojumu maršrutētājā. Diemžēl spraudņi un citi var radīt problēmas mobilajās ierīcēs, it īpaši iOS. Tas ir vēl viens labs iemesls Adblocker palaišanai tieši maršrutētājā, visās ar to savienotajās ierīcēs reklāmas tiks bloķētas. Es jums sniegšu ātru un ērtu Privoxy (iebūvētā DD-WRT Adblocker) iestatīšanas veidu, un, ja vēlaties vairāk palīdzības, varat atstāt komentāru vai apmeklēt Privoxy vietnes, lai iegūtu sīkāku informāciju.

 1. Atveriet sadaļu Pakalpojumi -> Adbloķēšana
 2. Iespējot Privoxy
 3. Iespējot caurspīdīgo režīmu. Ja ir ierīces, kuras nevēlaties, lai tā darbotos, ievadiet to vietējo IP adresi. Piemēram, kad es veicu kvalitātes pārbaudi dažās vietnēs, man ir jābūt redzamai reklāmai, jo es esmu ievadījis klēpjdatorus vietējā IP, kuru esmu iestatījis uz statisku 192.168.1.25.
 4. Pārējos iestatījumus varat atstāt tādus, kādi tie ir
 5. Klikšķis Lietot iestatījumus un esat pabeidzis
  Privoxy DD-WRT bloķēšana

Tīkla uzraudzība

Ja jums ir ikmēneša lejupielādes vai augšupielādes ierobežojums, ko jums piešķīris jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, vai arī jūs vienkārši vēlaties uzzināt, cik daudz interneta izmantojat, varat analizēt savu datu statistiku, izmantojot DD-WRT. Izmantojot statusa joslu, jūs varat arī analizēt vairākus citus faktorus un uzzināt, vai arī jūsu tīklā ir kādas citas problēmas vai kādi uzlabojumi varētu tikt veikti.

 1. Ja vēlaties redzēt, cik daudz joslas platuma tiek izmantots, varat izmantot cilni Statuss - Joslas platums.
  1. Pakalpojumos -> Pakalpojumi, ja iespējosit WAN trafika skaitītāju (trafika dēmons), jūs arī varēsit redzēt mēneša sadalījumu sadaļā Status -> Cilne WAN.
   DD-WRT satiksmes uzraudzība
 2. Statusā -> Bezvadu režīmā varat redzēt, kuras ierīces ir savienotas ar katru bezvadu tīklu, tāpēc, ja tiek parādīts vairāk ierīču, kuras jūs gaidāt, iespējams, ka jums būs dažas problēmas
  DD-WRT bezvadu statuss

Varat arī izmantot YAMon, lai iegūtu labāku statistiku un grupējumus par tīkla trafika izmantošanu.

Ja vēlaties veikt padziļinātu tīkla uzraudzību un redzēt arī datu lietojuma sadalījumu pēc programmatūras, tad es ieteiktu lejupielādēt Glasswire, kas veiks tieši to un vēl vairāk.

WiFi aizsargāta iestatīšana (WPS)

WPS attiecas uz sistēmu, kas ļauj ērti savienot ierīci ar maršrutētāju. Varbūt esat to redzējis jau pirms tam, kad izveidojat savienojumu ar bezvadu tīklu, tas ļauj veikt ātru savienojumu, nospiežot maršrutētāja WPS pogu. Diemžēl kopumā šīs sistēmas ir briesmīgas maršrutētāja drošībai. Par laimi DD-WRT WPS netiek ieviests lielākajā daļā versiju, tāpēc jums par to nav jāuztraucas.

Tomēr ir dažas komerciālas versijas, piemēram, uz Bufalo maršrutētājiem, kur tāda iespēja pastāv. Ja jums ir kāds no šiem, es ieteiktu to uzreiz atspējot.

Galīgais DD-WRT rokasgrāmatas secinājums

Es patiesi ceru, ka jums patika lasīt manu ceļvedi un jūs atradāt kaut ko noderīgu, kas jāievieš, un palīdzēs jums izveidot labāko iespējamo WiFi maršrutētāju.

Ja nekad iepriekš neesat spēlējis DD-WRT, tas ir lielisks veids, kā pavadīt dažas stundas un uzlabot savu māju. Tiem no jums, kuriem jau ir DD-WRT, es ceru, ka daži no maniem norādījumiem ir palīdzējuši uzlabot jūsu iestatījumus. Ja esat atradis

Ja esat atradis šo ceļvedi noderīgu, es pateicos par kopīgošanu jūsu iecienītajā sociālajā tīklā. Un, ja rodas problēmas, droši komentējiet, un es centīšos palīdzēt, cik vien iespējams.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me