Geek. Ziņotājs. Varonis. Nelietis. Ikvienam ir viedoklis par Edvardu Snowdenu.


Mūsuprāt, Edvards Snūdens ir interneta brīvības un datu privātuma čempions.

Īsumā ir Edvarda Snidena biogrāfija. Mēs ļausim jums izlemt savu viedokli par viņu.

Kas ir Edvards Snūdens?

Edvards Snodens ir informātikas analītiķis. Kas ir Edvards Snūdens

Viņš sniedza Guardian ļoti slepenus NSA dokumentus, kā rezultātā tika atklātas atziņas par ASV uzraudzību pa tālruni un interneta sakariem.

2013. gadā Edvards Snowdens un viņa īkšķis, kas pilns ar klasificētiem NSA dokumentiem, iekāpa lidmašīnā un uz visiem laikiem mainīja pasauli.

Viņa drosme piespieda pasauli rēķināties ar masveida novērošanas sekām un iedvesmoja jaunu ziņotāju paaudzi.

Eduarda Snūdena izglītība

Edvards Džozefs Snowdens dzimis 1983. gadā Ziemeļkarolīnā. Viņš nāca no ģimenes ar aktīvu militāru un federālo valdību. Viņš bija pilnībā "Paredzams, ka tas vedīs to pašu ceļu. ”Izglītība

Tāpēc tas nebija pārsteigums, kad 2004. gadā viņš pameta formālo izglītību. Pēc tam Sniegs tika iekļauts Amerikas Savienoto Valstu armijas rezervē kā īpašo spēku kandidāts.

"Es gribēju cīnīties Irākas karā, jo man likās, ka man kā cilvēkam ir pienākums palīdzēt atbrīvot cilvēkus no apspiešanas."

Tā tam nebija jābūt. Pēc tikai piecu mēnešu apmācības Sniegs tika atbrīvots pēc abu kāju salaušanas. Liekas, ka šajā laikā Sniegs tomēr bija nedaudz vīlies militārajā jomā:

"Lielākā daļa cilvēku, kas mūs apmācīja, šķita aizrautīgi arābu nogalināšanai, nevienam nepalīdzot."

Ko izdarīja Edvards Snūdens?

Darbs Feds labā

Pēc armijas aiziešanas Sniegs īsā laikā strādāja par apsardzi a "ļoti slepens objekts" pieder NSA. Tam bija nepieciešama ļoti augsta drošības pielaide, par kuru viņš tika pakļauts stingrām iepriekšējās darbības pārbaudēm un nokārtoja poligrāfa pārbaudi.

Stormbrew

Nepagāja ilgs laiks, kad CIP piedāvāja Snowdenam darbu. Tur viņš ātri izveidoja reputāciju, ka ir kļuvis par “datoru vedni”, kaut arī viņam nebija oficiālas kvalifikācijas. 2007. gadā viņš tika nosūtīts uz Šveici. Tur viņu “uzskatīja par labāko tehniskās un kiberdrošības ekspertu”.

Traucēdams to notikumu ciniskais raksturs, par kuriem viņš ir liecinieks Ženēvā, Sniddens 2009. gadā atkāpās no CIP. Pēc drauga teiktā, viņš jau “pārdzīvoja sava veida sirdsapziņas krīzi”.

Apakšuzņēmēju slēgšana NSA

Viņa vēsture darbā ar “spocīgajiem tipiem” tomēr nebija tālu no tā. Snoudēns pieņēma darbu uzņēmumā Dell, pārvaldot valdības datorsistēmas - īpaši NVD Havaju reģionālo operāciju centru. Tieši šajā laikā Sniegs sāka vākt pierādījumus par ASV valdības veikto nekonstitucionālo masveida uzraudzību.NVD apakšuzņēmēji

"pārrāvuma punkts ”, tomēr nāca, kad Sniegs noskatījās, kā“ Nacionālās izlūkošanas direktors Džeimss Klappers tieši gulstas ar zvērestu Kongresam. ”Sniegs aizgāja no Dell un sāka strādāt Booz Allens Hamiltons, valdības pakalpojumu uzņēmums..

Joprojām strādājot NSA Havaju bāzē, Snodenam bija iespēja savākt pierādījumus par NVD varas ļaunprātīgu izmantošanu.

Šajā laikā Sniegs apgalvo, ka ir paudis savas bažas NSA uzraudzības programmas mērogā ar priekšniekiem un kolēģiem. Lai arī daudzi pauda bažas un sašutumu par viņu stāstīto, neviens negribēja šo lietu turpināt.

Ziņošana

2012. gada decembrī Sniegs nodibināja sakarus ar Guardian žurnālistu Glenu Grīnvaldu. Kad Grīnvalde uzskatīja, ka Snowden pieprasītie drošības pasākumi ir pārāk sarežģīti, lai tos pareizi izmantotu (īpaši PGP), Sniegs arī sazinājās ar dokumentālo filmu veidotāju Lauru Poitrasu, kura bija uzrakstījusi ietekmīgu rakstu par NSA ziņotāju Viljamu Binneju.

2013. gada sākumā Snowden piegādāja Grīnvaldei un Poitras savu dokumentu krātuvi. Gatavojoties pirmo dokumentu publicēšanai, 20. maijā viņš lidoja uz Honkongu, 5. jūnijā.

Prizma

Sniegs bija cerējis, ka slēpšanās Honkongas bēgļu vidū sniegs zināmu aizsardzību pret izdošanu atpakaļ ASV, par nodevām par nodevību. Drīz tāpēc, ka skaidrs, ka šī nostāja nebija noturīga.

Kur ir Edvards Snūdens?

Joprojām nedaudz nav skaidrs, kā Sniegs nonāca Krievijā Vladimira Putina aizsardzībā. Tiek uzskatīts, ka Krievija ir piekritusi palīdzēt Snowdenam aizbēgt no Honkongas un sasniegt patvērumu Ekvadorā caur Maskavu un Kubu.Kur ir Edvards Snūdens

Izskatās, ka ASV spiediena ietekmē Kuba mainīja savas domas un atteicās no Snodenes atļaujas nolaisties Havanā. Pēc dīvainā starpgadījuma, kurā lidmašīna, kas pārvadāja Bolīvijas prezidentu Evo Morales un kurš bija apmeklējis Krieviju, tika nolaista zemē, mēģinot izbraukt caur Eiropu, kļuva skaidrs, ka Snowden ir iestrēdzis Krievijā.

Par laimi Sdendenam Putins piedāvāja viņam patvērumu. Kopš tā laika viņš tur ir bijis.

Noplūdušie dokumenti

Neviens nav īsti pārliecināts, cik daudz kompromitējošu dokumentu Snowden ieguvis no NSA. Tomēr Snowden saka, ka viņš pārbaudīja katru no viņiem, lai pārliecinātos, ka tie nesatur informāciju, kas varētu apdraudēt ASV drošību.Noplūduši dokumenti

Saskaņā ar pašreizējām aplēsēm tika iegūti aptuveni 1,7 miljoni dokumentu. Ievērojams aizstāvībā pret apsūdzībām nodevībā pēc patvēruma saņemšanas Krievijā, Sniegs uzstāj, ka pirms bēgšanas no Havaju salām viņš visus dokumentus ir nodevis žurnālistiem. Tas nozīmē, ka viņam nebija informācijas, ko nodot Putinam.

Ko atklāja dokumenti

Edvarda Snidena atklāsmes parādīja pasaulei milzīgo ASV NSA spiegošanas ambīciju mērogu. Tas parādīja, ka NVD spiego gandrīz visu, ko visi dara tiešsaistē. Neskatoties uz neskaitāmajām konstitucionālajām garantijām, kas attiecas uz pretējo, tas attiecas arī uz ASV pilsoņiem.

NVD izmantoja ārkārtas tiesību aktus, kas tika ieviesti pēc 11. septembra, kā arī daudzas juridiskas nepilnības, lai izspiegotu gandrīz visu, ko katrs ASV pilsonis dara tiešsaistē.

Tā PRISM programma lika ASV tehnoloģiju gigantam spītēt saviem klientiem. Tas ietver patīk Microsoft, Apple, Google, Yahoo un Facebook.

Ko atklāja dokumenti

Tas veica lielapjoma, negarantētus, ikdienas meklējumus ASV pilsoņu tālruņu ierakstos, grauj starptautiskos šifrēšanas standartus, kas visiem interneta lietotājiem ir nepieciešami, lai saglabātu mūsu datus, uzraudzīja aptuveni 80% no pasaules interneta trafika, inficēja tūkstošiem datoru ar ļaunprātīgu programmatūru un pat ķērās pie metadatu ieguves no mobilajām lietotnēm, piemēram, Angry Birds.

XKeyscore meklēšanas un analīzes rīks nodrošināja līdzekļus, lai ātri kārtotu informācijas okeānu, lai atrastu “gandrīz jebko, kas izdarīts internetā."

Edvards Snūdens ir varonis

Sniegs bija gatavs nolikt visu, kas viņam bija, lai brīdinātu kolēģus amerikāņus par šādu varas ļaunprātīgu izmantošanu. Tas viņu padara par varoni. Lai demokrātija sevi dēvētu par tādu, ir jābūt pārredzamībai. Pilsoņiem ir jāzina un jāsaprot, kas tiek darīts viņu vārdā.Varonis

Galu galā, ja valdība slēpj savu rīcību no cilvēkiem, tad tā nevar viņiem atskaitīties. Diemžēl valdība, kas nav atbildīga, nav demokrātiska.

Ja valdība rīkojas pret savu pilsoņu interesēm, vai morāles lojalitātei jābūt pret savu valdību vai tautu? Snowden parādīja, ka viņš ir gan morāls, gan drosmīgs indivīds.

Viņa atklāsmes vismaz ir nodrošinājušas zināmu caurspīdīgumu un izraisījušas diskusijas par ierobežojumiem, ko var un ko vajadzētu uzlikt privātumam neskaidrajā nacionālās drošības nosaukumā.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me