Mūsdienās mums visiem ir milzīgs daudzums teksta dokumentu, dziesmu, fotoattēlu, videoklipu un citu personisko datu, kurus vēlamies aizsargāt. Mūsu datu glabāšana lokāli var būt riskanta, jo cietais disks var tikt bojāts, un mobilā ierīce var tikt nozaudēta, nozagta vai sabojāta..


Pārskatos pat ir parādījies, ka cilvēki, zaudējot visu savu fotoattēlu kolekciju, kad viņi ļoti izmisumā atjaunina savu Windows operētājsistēmu. Datu glabāšana tiešsaistē ir lielisks veids, kā aizsargāties pret šāda veida zaudējumiem, taču vai mākoņu krātuve ir droša?

Runājot par datu dublēšanu tiešsaistē, ir vairāki galvenie pakalpojumi, kurus cilvēki mēdz izmantot. Šīs būtnes; Google disks, Dropbox, OneDrive un iCloud. Šajā rakstā mēs apskatīsim šos populāros glabāšanas pakalpojumus un pārskatīsim, cik droši šie mākoņa krātuves pakalpojumi ir.

Vai Google disks ir drošs?

Google disks ir vienkāršs un efektīvs veids, kā dublēt datus mākonī, un, tā kā tas ir pieejams bez maksas (līdz 5 GB krātuvei) ar Gmail kontu, tas ir ļoti populārs.

Tomēr cilvēkiem, kas dublē slepenus dokumentus, var rasties bažas par to, cik patiesībā ir drošs Google disks. Galu galā pierādījumi jau ir parādījušies par to, ka Google strādā cieši kopā ar NSA tās PRISM uzraudzības programmā. Tātad, kāda veida drošību patiešām nodrošina Google disks? Ja apsverat Google disku kā iespēju, skatiet mūsu Google diska pārskatu.

Tranzītā

Pirmais iespējamais jūsu datu drošības risks ir pārsūtīšanas laikā. Augšupielādējot savus datus Google centrālajos serveros, tiem tur jābrauc caur internetu, kas nozīmē, ka tos var pārtvert tranzīta laikā.

Lai to mazinātu, pirms datu augšupielādes Google šifrē jūsu datus, izmantojot TLS. Šis ir tas pats šifrēšanas standarts, ko izmanto, lai nodrošinātu pārlūka savienojumus ar HTTPS vietnēm. Ātra pārbaude ar neatkarīgu šifrēšanas audita rīku Qualys SSL Labs atklāj, ka Google TLS savienojumi ir novērtēti ar A + (kas ir tik labi, cik tas izpaužas).

Google arī šifrē jūsu datus ikreiz, kad tie tiek pārvadāti iekšējā tīklā. Tas nozīmē, ka jūsu dati vienmēr tiek šifrēti, pārvietojoties no viena Google servera uz citu un sinhronizējot ar dažādām ierīcēm.

Atpūtā

Tiklīdz jūsu dati tiek piegādāti kopā ar Google, tie tiek šifrēti, lai tie būtu drošībā mākoņa serveros. Visiem miera stāvoklī esošajiem datiem Google izmanto 128 bitu AES šifrēšanu. Lai gan tas nav tik spēcīgs kā 256 bitu šifrēšana; pagaidām tas joprojām tiek uzskatīts par pierādījumu nākotnē.

Papildu drošībai Google šifrē AES šifrēšanas atslēgas, kuras tiek izmantotas, lai šifrētu jūsu datus ar pagriežamu galveno atslēgu komplektu. Tas palielina drošības līmeni datiem, kas tiek glabāti Google serveros.

Google šifrē visus jūsu failus "lidot" lai nodrošinātu, ka jūsu dati vienmēr tiek droši glabāti un ka tiek atšifrēts tikai tas fails, kuram faktiski vēlaties piekļūt. Tomēr Google jūsu vārdā glabā atslēgu jūsu failiem, kas nozīmē, ka firma var iedziļināties jūsu failos, ja tā vēlas.

Privātuma politika

Google pakalpojumu sniegšanas noteikumos teikts "jūs saglabājat īpašumtiesības uz visām intelektuālā īpašuma tiesībām, kas jums pieder šajā saturā. Īsāk sakot, tas, kas jums pieder, paliek jūsu ziņā." Tomēr firma apgalvo, ka tai ir tiesības izmantot jūsu privāto saturu, lai uzlabotu savus pakalpojumus.

Tas nozīmē, ka firma var skenēt jūsu dokumentus, lai iegūtu informāciju un atslēgvārdus, lai labāk apkalpotu jūsu reklāmas (visos citos pakalpojumos) vai arī lai citādi uzlabotu savus pakalpojumus un izstrādātu jaunus. Tā kā Google lūdz piekrišanu piekļūt visam jūsu augšupielādētajam, tas nevar pretendēt uz HIPAA ievērošanu.

Google arī saglabā tiesības nodot jūsu datus iestādēm, ja tiem tiek izsniegts orderis. Tas nozīmē, ka ASV valdība varēja iekļūt visos jūsu failos, un jūs nekad to neuzzināsit (rupju rīkojumu dēļ). Neviens no tiem nav ideāls, un tas ir galvenais iemesls, kāpēc jebkuru mākoņa krātuves pakalpojumu, kas nenodrošina pilnīgu šifrēšanu, nekad nevar uzskatīt par patiesi drošu.

Vai OneDrive ir drošs?

OneDrive ir populārs mākoņu krātuves pakalpojums, ko nodrošina Microsoft. Tāpat kā Google disks, tas lietotājiem dod 5 GB bezmaksas krātuves, tiklīdz viņi reģistrējas Microsoft kontam. Ja esat OneDrive lietotājs, iespējams, domājat par to, cik droši ir jūsu dati. Tātad, apskatīsim…

Tranzītā

Dati, kas tiek pārsūtīti uz Microsoft OneDrive mākoņa krātuvi, tiek šifrēti ar TLS šifrēšanu, izmantojot 2048 bitu atslēgas. Šī ir stabila šifrēšana, kas nodrošina jūsu datu aizsardzību no hakeriem un izsekošanas tranzīta laikā.

Lai nodrošinātu jūsu datu drošību, pārejot no viena servera uz citu (Microsoft glabā jūsu datus vairākās vietās, lai aizsargātu tos pret katastrofām), firma arī šifrē jūsu datus, pirms tos pārvieto iekšēji. Microsoft paziņo, ka, lai arī “dati jau tiek pārsūtīti, izmantojot privātu tīklu, tie tiek papildus aizsargāti ar vislabāko šifrēšanu klasē”.

Atpūtā

Kaut arī Microsoft galīgi sniedz informāciju par šifrēšanu miera stāvoklī, maksājot OneDrive “biznesa” līmeņa lietotājiem. Mēģināt atrast šifrēšanas pierādījumus miera stāvoklī bez maksas OneDrive lietotājiem ir grūtāk.

Biznesa lietotājiem tiek teikts, ka BitLocker šifrē visus datus, ko viņi glabā Microsoft serveros. Šifrēšana pa vienam failam nodrošina šifrēšanu lidojumā katram atsevišķam augšupielādētam failam. Saskaņā ar Microsoft teikto, tas izmanto AES 256 šifrēšanu, kas ir saderīga ar Federālo informācijas apstrādes standartu (FIPS) 140-2. Šī ir spēcīga šifrēšana.

Neskatoties uz neskaidrībām, kas saistītas ar atšķirību starp biznesa un personīgajiem kontiem, mēs varam tikai pieņemt, ka Microsoft patiešām nodrošina šifrēšanu miera stāvoklī visiem OneDrive lietotājiem. Šis raksts noteikti liek domāt, ka tā ir taisnība:

“Katrs fails mierīgi tiek šifrēts ar unikālu AES256 atslēgu. Šīs unikālās atslēgas tiek šifrētas ar galveno atslēgu kopu, kas tiek glabāta Azure Key Vault. ”

Šis paziņojums nozīmē, ka visi OneDrive lietotāji šifrējas miera stāvoklī un šī kodēšana notiek lidojumā. (Lai gan tas būtu jauki, ja Microsoft pilnīgi skaidri parādītu atšķirību starp biznesa un personīgajiem kontiem).

Tomēr ir vērts atcerēties, ka OneDrive ir pilnīgi patentēts mākoņu krātuves pakalpojums. Tas ir slēgts avots, kas nozīmē, ka nav iespējams pārbaudīt, cik droši ir jūsu dati. Turklāt, tā kā firma šifrē jūsu datus jūsu vārdā - un tā tur šifrēšanas atslēgas savos serveros - tai ir iespēja piekļūt jūsu datiem, ja tā vēlas, un tā var skenēt jūsu dokumentus pēc vēlēšanās..

Privātuma politika

Kā tas ir Google pakalpojumu gadījumā, uz Microsoft OneDrive attiecas vispārēja konfidencialitātes politika visiem Microsoft produktiem un pakalpojumiem. Šī politika nosaka, ka Microsoft ir tiesības piekļūt jūsu datiem, lai labāk sniegtu savus pakalpojumus. Tas arī ļauj firmai piekļūt jūsu datiem, lai izsekotu un apkalpotu sludinājumus.

Microsoft politika lietotājiem arī atgādina, ka tā atbildīs valdības pilnvarām, ja tai tiks lūgts:

“Visbeidzot, mēs piekļūsim, atklāsim un saglabāsim personas datus, ieskaitot jūsu saturu (piemēram, jūsu e-pastu saturu, citus privātus paziņojumus vai failus privātās mapēs), kad mēs ticam ticam, ka tas jādara: 1 .pilda piemērojamos likumus vai reaģē uz spēkā esošu juridisko procesu, ieskaitot tiesībaizsardzības vai citas valdības aģentūras. ”

Nozīmē, ka varas iestādes var jebkurā laikā piekļūt jūsu datiem, un tāpēc, ka ASV izpilda rīkojumus par rupjībām - jūs nekad netiksit informēts par šo iejaukšanos jūsu datos..

Tādējādi, kā vienmēr, ja vēlaties, lai jūsu dati tiktu droši glabāti tiešsaistē, ir ļoti svarīgi izvēlēties pakalpojumu, kas nodrošina patiesu tiešo šifrēšanu (un tas ir atvērts avots)..

Vai iCloud ir drošs?

iCloud ir Apple mākoņu krātuves pakalpojums. Tā kā Apple izstrādājums tiek gatavots mājās gatavotu pakalpojumu veidā, tas ir ārkārtīgi populārs pakalpojums Apple lietotāju vidū. Bieži tiek uzskatīts, ka tas ir labs privātumam un drošāks nekā daži no tā konkurentiem.

Tomēr, tāpat kā citi populārie pakalpojumi šajā rakstā, iCloud ir slēgts avots. Tas nozīmē, ka tā avota kodu nevar pārbaudīt drošības speciālisti. Tātad jums vienkārši jāuzticas Apple, lai nodrošinātu tā drošības līmeni, kuru tā apgalvo.

Apple (tika atklāts Edvards Snowdens) iepriekš tika atklāts, ka viņš ir strādājis cieši kopā ar NSA, lai veiktu savus lietotājus. Tātad, vai jūs varat tam uzticēties? Un vai Apple iCloud tiešām ir drošāks par konkurentiem?

Tranzītā

2014. gadā Apple saņēma daudz sliktas preses pēc virknes uzbrukumu iCloud lietotājiem. Saskaņā ar šiem ziņojumiem savienojumi ar iCloud serveriem bija neaizsargāti pret vīrieti vidējā uzbrukumā. Ābols to noliedza, apgalvojot, ka upuri faktiski ir izkrāpti. Neskatoties uz to, firma ir uzlabojusi sava iCloud pakalpojuma drošību.

Apple paziņo, ka visa komunikācija ar iCloud serveriem tiek aizsargāta ar TLS 1.2 šifrēšanu ar Forward Secrecy. Mēs pārbaudījām iCloud TLS drošību, izmantojot Qualys SSL Labs, un priecājāmies, ka pakalpojums saņem A + atzīmi. Tādējādi tranzītā esošo datu drošībai vajadzētu būt kārtībā.

Papildu drošības labad, piekļūstot iCloud pakalpojumiem, izmantojot vietējās Apple lietotnes, piemēram, Mail, Calendar vai Contacts, autentifikācija tiek apstrādāta, izmantojot drošu marķieri. Drošie marķieri novērš nepieciešamību saglabāt iCloud paroli ierīcē vai datorā. Atšķirībā no paroles (kuru var izmantot, lai pierakstītos no citas ierīces), marķieri nevar nozagt, jo tas ir kriptogrāfiski saistīts ar jūsu ierīci (un bez ierīces tas ir bezjēdzīgs)..

Mēs arī nevarējām pārbaudīt, kādu aizsardzību Apple izmanto, lai nodotu datus ap saviem privātajiem tīkliem. Varētu pieņemt, ka firma izmanto šifrēšanu, lai pārsūtītu datus no mākoņserveriem, bet informācija par drošības līmeni nav brīvi pieejama.

Atpūtā

Apple paziņo, ka visi dati tiek glabāti uz tā serveriem, izmantojot AES 128 šifrēšanu. Šī nav tik droša kā AES 256 šifrēšana, ko nodrošina daudzi mākoņa krātuves pakalpojumi, taču pagaidām tiek uzskatīta par nākotnes pierādījumu.

Šifrēšana no viena gala līdz otram ir pieejama dažiem datiem, kas tiek paziņoti Apple serveriem (Apple izmanto tiešo šifrēšanu iMessages un FaceTime, un mājas datiem, veselības datiem, iCloud Keychain, maksājuma informācijai, Quicktype tastatūras apgūtajam vārdu krājumam, ekrāna laiks, informācija par Siri un Wi-Fi tīkla informācija).

Tomēr tas nav pieejams atsevišķiem failiem, kas tiek pārsūtīti uz iCloud. Tas nozīmē, ka Apple saglabā kontroli pār to failu šifrēšanas atslēgām, kurus tā šifrē jūsu vārdā mākoņu krātuvē. Tas ir tālu no ideāla, jo tas nozīmē, ka Apple darbinieki var piekļūt jūsu datu atslēgām, noplūst tiešsaistē vai varbūt kibernoziedznieki tos var uzlaupīt no saviem serveriem.

Privātuma politika

Apple konfidencialitātes politika skaidri norāda, ka iCloud lietotāju datiem dažos gadījumos var piekļūt:

“Mēs arī izmantojam personisko informāciju, lai palīdzētu mums izveidot, attīstīt, pārvaldīt, piegādāt un uzlabot mūsu produktus, pakalpojumus, saturu un reklāmu, kā arī zaudējumu novēršanas un krāpšanas apkarošanas nolūkos. Mēs varam izmantot jūsu personisko informāciju arī grāmatvedības un tīkla drošības nolūkos, tostarp, lai aizsargātu savus pakalpojumus visu mūsu lietotāju labā, un augšupielādētā satura priekšatmeklēšana vai skenēšana, iespējams, nelikumīga satura, ieskaitot bērnu seksuālas izmantošanas materiālus. ”

Kā redzat, šī politika ļauj Apple skenēt jūsu dokumentus, lai pārliecinātos, ka tie nav nelikumīgi. Nav skaidrs, vai Apple izmanto savu iespēju skenēt dokumentus citiem mērķiem, taču tas pats arī dod atļauju izmantot cilvēku datus jaunu pakalpojumu izstrādei. Tātad, šķiet, ka tas veic zināmu korporatīvās spiegošanas līmeni. Protams, tā kā Apple ir slēgts avots, nav iespējams precīzi pārbaudīt, kāda veida snooping varētu notikt.

Tāpat kā Google un Microsoft gadījumā, arī Apple politikā noteikts, ka tā atbildīs likumīgiem datu pieprasījumiem. Tas nozīmē, ka ir iespējams, ka uzņēmumam var tikt izsniegts pasūtījuma pieprasījums un jūsu iCloud datiem var piekļūt bez jūsu ziņas:

“Apple var būt nepieciešams atklāt jūsu personisko informāciju - saskaņā ar likumu, tiesvedību, tiesvedību un / vai pieprasījumiem no valsts un valdības iestādēm jūsu dzīvesvietas valstī vai ārpus tās. Mēs varam arī atklāt informāciju par jums, ja mēs nosakām, ka valsts drošības, tiesībaizsardzības vai citos sabiedrībai nozīmīgos jautājumos informācijas izpaušana ir nepieciešama vai piemērota. ”

Tātad, cik bieži Apple faktiski ieiet cilvēku kontos? 2015. gada pirmajā pusē Apple atzina, ka saņem 4447 pieprasījumus no policijas iestādēm visā pasaulē. Apple paziņo, ka tas policijai ir atklājis datus par 1 886 no šiem pieprasījumiem (no kuriem 1 407 tika nosūtīti ASV tiesībaizsardzības iestādēm)..

Visbeidzot, ir arī vērts atzīmēt, ka iCloud saglabātās piezīmes nekad netiek šifrētas.

Vai Dropbox ir drošs?

Dropbox ir mākoņu krātuves pakalpojums, kas atrodas Sanfrancisko, Kalifornijā. Tas ir vienīgais mākoņu krātuves pakalpojums šajā sarakstā, kas nepieder tehnoloģiju gigantam, tā vietā tas ir pieaudzis līdz popularitātei tikai ar sava pakalpojuma spēku.

Neskatoties uz to, ir grūti uzskatīt Dropbox par drošāku nekā citi populārie konkurenti šajā rakstā. Faktiski pakalpojumu tieši kritizēja Edvards Snūdens, kurš ļoti izteikti izteicās par privātuma trūkumu, ko lietotāji iegūst platformā.

Dropbox daļēji ir GPLv2 licence un daļēji slēgts avots. Tas nozīmē, ka nav iespējams patstāvīgi pārbaudīt visu pakalpojuma avota kodu. Tas ir pietiekami, lai dažus cilvēkus izslēgtu no pakalpojuma, jo tirgū ir pilnībā atvērtā koda mākoņa krātuves pakalpojumi.

Tranzītā

Tāpat kā citu šajā sarakstā minēto pakalpojumu gadījumā, Dropbox izmanto drošu TLS, lai aizsargātu visus datus, kas tiek nodoti no patērētājiem uz uzņēmuma serveriem. Dropbox paziņo, ka tā TLS savienojumi rada tuneli, kas ir aizsargāts ar AES 128 šifrēšanu.

Mēs pārbaudījām Dropbox pakalpojumus kopā ar Qualys SSL Labs, lai redzētu, vai tas iztur neatkarīgā revidenta testus. Qualys novērtēja TLS savienojumu ar A +, kas nozīmē, ka šiem savienojumiem var uzticēties, lai aizsargātu lietotāja datus, kamēr tas atrodas.

Tomēr Dropbox nenodrošina pilnīgu šifrēšanu, kas nozīmē, ka dati joprojām ir jutīgi pret iespēju tos pārtvert.

Atpūtā

Dropbox glabā visus datus uz saviem serveriem ar spēcīgu AES 256 šifrēšanu. Tomēr no savām publikācijām nav iespējams pateikt, vai šī šifrēšana tiek nodrošināta lidojuma laikā katram piekļuves failam.

Kā tas ir gadījumā ar citiem šajā rakstā minētajiem pakalpojumiem, Dropbox nenodrošina šifrēšanu no vienas puses uz otru. Tā vietā tas glabā šifrēšanas atslēgas visiem datiem un saglabā pilnīgu kontroli pār datu šifrēšanu un atšifrēšanu lietotāja vārdā. Tas ir risks attiecībā uz drošību un privātumu, jo tas nozīmē, ka firma var piekļūt lietotāja datiem, kad vien tā vēlas.

Turklāt ir iespējams, ka lietotāju dati var tikt atklāti, ja ir iekšēja noplūde vai ja hakeriem izdodas nozagt lietotāju šifrēšanas atslēgas no uzņēmuma serveriem.

Ir arī vērts atzīmēt, ka pakalpojumam iepriekš ir radušās problēmas ar tā autentifikācijas mehānismiem, kā rezultātā aptuveni četras stundas ikviens varēja piekļūt ikviena Dropbox failam - bez konta paroles nepieciešamības. Turklāt drošības pētnieki iepriekš atklāja kļūdu Dropbox iOS lietotnē, kurā tika saglabāta lietotāja pieteikšanās informācija vienkāršā tekstā.

Tomēr kopš tā laika šīs problēmas ir novērstas un pievienoti drošības pasākumi, lai patērētāji varētu aizsargāt savus kontus. Tajos ietilpst divu faktoru autentifikācija, lapa aktīvo konta pieteikšanos pārbaudei, automatizētās sistēmas, kas pārbauda neparastas darbības, un piespiedu paroles atjauninājumi kontiem, par kuriem domā, ka tie rīkojas aizdomīgi.

Neskatoties uz šiem uzlabojumiem, ikvienam, kurš vēlas izmantot Dropbox pilnīgi drošā veidā, pirms datu augšupielādes Dropbox būs jāizmanto trešo personu programmatūra, lai šifrētu savus datus..

Privātuma politika

Dropbox privātuma politikā ir skaidri noteikts, ka jūsu dati vienmēr paliks jūsu. Tomēr šī politika uzņēmumam dod atļauju “skenēt” visus jūsu datus, lai labāk sniegtu savus pakalpojumus:

“Kad jūs izmantojat mūsu pakalpojumus, jūs mums sniedzat tādas lietas kā jūsu faili, saturs, ziņas, kontakti un tā tālāk (“ Jūsu lietas ”). Jūsu lietas ir jūsu. Šie noteikumi nedod mums nekādas tiesības uz jūsu lietām, izņemot ierobežotās tiesības, kas mums ļauj piedāvāt pakalpojumus.

Mums ir nepieciešama jūsu atļauja, lai veiktu lietas, piemēram, jūsu lietas mitināšanu, dublēšanu un kopīgošanu, kad jūs to lūgsit. Mūsu pakalpojumi piedāvā arī tādas funkcijas kā fotoattēlu sīktēli, dokumentu priekšskatījumi, komentēšana, ērta kārtošana, rediģēšana, kopīgošana un meklēšana. Šīm un citām funkcijām var būt nepieciešama mūsu sistēma, lai piekļūtu, glabātu un skenētu jūsu lietas. ”

It kā ar to nebūtu pietiekami, reģistrēšanās Dropbox nozīmē arī to, ka jūsu datus varētu koplietot ar trešajām pusēm:

"Jūs dodat mums atļauju veikt šīs lietas, un šī atļauja attiecas uz mūsu filiālēm un uzticamām trešajām pusēm, ar kurām mēs sadarbojamies."

Būt par ASV firmu nozīmē arī to, ka Dropbox var tikt izsniegts orderis un rīkojumu izsniegšana. Šādos apstākļos ASV valdība bezgalīgi varēja piekļūt ikviena datiem. Pavēles dēļ lietotāji nekad nezina, ka ASV izlūkošanas aģentūras veic cilvēku kontu satura uzraudzību.

Dropbox skaidri norāda, ka tas atbildīs likumīgajiem pieprasījumiem, un brīdina lietotājus, ka viņiem nevajadzētu izmantot savus kontus ar autortiesībām aizsargāta satura kopīgošanai:

“Jūs esat atbildīgs par savu rīcību. Jūsu lietas un jums ir jāievēro mūsu pieļaujamās lietošanas politika. Pakalpojumu saturu var aizsargāt citu intelektuālā īpašuma tiesības. Lūdzu, nekopējiet, augšupielādējiet, lejupielādējiet un nedalieties ar saturu, ja vien jums nav tiesību to darīt. ”

Politika skaidri norāda, ka, izmantojot pakalpojumu, netiek garantēta privātums. Jūsu saturs tiks skenēts, un to varēs izmantot, lai jūs sauktu pie atbildības, ja esat atzīts par vainīgu jebkuru likumu, tostarp autortiesību pirātisma, pārkāpšanā..

Mākoņu krātuves izmantošanas paraugprakse

Kā redzat no šī raksta, ir daudz jautājumu par datu privātumu, ko nodrošina populārie mākoņu krātuves pakalpojumi. Šifrēšana nav pilnīga - tas nozīmē, ka jūsu datu glabāšanai un aizsardzībai jums ir jāuzticas pakalpojumu sniedzējam. Un, ņemot vērā viņu bāzi ASV, vienmēr pastāv iespēja, ka valdība varētu iefiltrēt datus šajos kontos, izmantojot rāvienu.

Vai iepriekš minētie mākoņu krātuves pakalpojumi ir jums pieņemams risinājums, lielā mērā ir atkarīgs no jūsu personīgajiem apstākļiem. Ja atļaujat Google, Apple, Microsoft vai Dropbox glabāt šifrētus dokumentus jūsu vārdā šķiet jums pietiekami drošs, tad, izmantojot visus līdzekļus, izmantojiet šos pakalpojumus. Tomēr, ja jūs patiešām augstu vērtējat privātumu, vienmēr būs labāk meklēt atvērtā pirmkoda alternatīvas ar pilnīgu šifrēšanu..

Ja jūs nolemjat izmantot kādu no iepriekšminētajiem pakalpojumiem, mēs iesakām ievērot noteiktu labāko praksi:

  • Izvēlieties spēcīgu, unikālu paroli. Lai tas būtu patiesi drošs, katram jūsu kontam ir nepieciešama spēcīga unikāla parole. Pretējā gadījumā jūsu dati var tikt atklāti pikšķerēšanas uzbrukuma dēļ.
  • Izmantojiet divu faktoru autorizāciju. Jūsu parole ir visu jūsu dokumentu atslēga, kas nozīmē, ka ikviens, kurš to uzlauzīs vai uzminēs paroli, uzreiz varēs piekļūt jūsu failiem. 2FA nodrošina jums papildu aizsardzības slāni, kas neļauj hakeriem piekļūt jūsu failiem.
  • Pēc noklusējuma failos, kurus izveidojat pakalpojumā Google disks, OneDrive, iCloud un Dropbox, ir iestatīti privāti. Tomēr, ja jūs nolemjat koplietot piekļuvi failam vai mapei ar kādu, kas izmanto saiti, ir iespējams, ka šī trešā puse varētu koplietot šo failu vai mapi ar kādu citu. Šī iemesla dēļ ir svarīgi vienmēr apsvērt, ar ko, kā un kāpēc jūs dalāties ar piekļuvi saviem datiem.
  • Lai augšupielādētu datus tiešsaistes mākoņa pakalpojumā, izmantojiet trešo personu programmatūru. Datu šifrēšana pirms to augšupielādes pakalpojumā nozīmēs, ka datu atslēga ir tikai jums. Tomēr šī ir sen uztverta pieeja, ņemot vērā, ka tirgū ir pieejami atvērtā pirmkoda pakalpojumu sniedzēji ar pilnīgu šifrēšanu..
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me