Šajā apmācībā mēs soli pa solim apskatīsim, kā iestatīt KeePass 2.x. Lūdzu, apskatiet mūsu pilnu KeePass pārskatu, lai uzzinātu vairāk par šo populāro atvērtā koda paroļu pārvaldnieku, kas jūsu paroles aizsargā, izmantojot spēcīgu tiešo šifrēšanu..

KeePass ir tikai Windows programma, taču savstarpēji saderīgi porti ir pieejami MacOS, Linux, Android un iOS. Šī apmācība aptver pašu KeePass, darbvirsmas porti, piemēram, KeePassXC operētājsistēmai Windows, macOS un Linux, darbojas ļoti līdzīgi.

Mēs, iespējams, nākotnē apskatīsim KeePassXC sīkāk, un Android lietotāji var pārbaudīt mūsu KeePass2Android pārskatu.

Kā iestatīt KeePass paroļu pārvaldnieku

1. Lejupielādējiet, instalējiet un palaidiet jaunāko KeePass 2.x versiju. KeePass1.x tagad pastāv tikai savietojamības iemeslu dēļ. Piemēram, daudzi uzņēmumi pieprasa šo savietojamību, taču jauniem lietotājiem nav iemesla to izvēlēties.

2. Atveriet failu -> Jauns… (vai noklikšķiniet uz ikonas galvenā loga uzdevumjoslā), noklikšķiniet uz un atlasiet sava jaunā .kdbx faila atrašanās vietu.


Šis .kdbx fails ir šifrēts konteiners, kurā atrodas jūsu saglabātās paroles. Tā kā tas ir drošībā un šifrēts pats par sevi, varat to droši glabāt jebkur. Ja plānojat sinhronizēt paroles dažādās ierīcēs, iespējams, tagad to varēsit saglabāt arī mākoņu krātuves mapē.

3. Izveidojiet galveno paroli. Vai vēl labāk, galvenā ieejas frāze (teikums, kas sastāv no vairākiem vārdiem, kas atdalīti ar atstarpēm).

Šī galvenā parole aizsargā visas citas paroles, un tai vajadzētu būt vienīgajai parolei, kas jums kādreiz ir jāatceras! Tāpēc tam jābūt stipram, bet arī tam, ko neaizmirsīsit. KeePass nodrošina ērtu novērtētās kvalitātes joslu, lai mudinātu jūs izvēlēties spēcīgu galveno paroli.

Ja jūs to aizmirstat, tad tas ir beidzies tiktāl, ciktāl tas attiecas uz piekļuvi saglabātajām parolēm. Ja jums nepieciešama dublējumkopija, pierakstiet paroli uz mazliet papīra un glabājiet to bezsaistē kaut kur droši.

Ja esat priecīgs, izmantojot .kbdx faila drošību, izmantojot tikai galveno paroli, noklikšķiniet uz Labi. Lai iegūtu papildu 2FA drošību, atzīmējiet rūtiņu Rādīt eksperta opcijas.

Papildus parolei atslēgas failu un / vai Windows lietotāja kontu var saistīt arī saliktajā galvenajā atslēgā.

Mēs izveidosim atslēgas failu, bet nesaistīsim .kbdx failu ar Windows lietotāja kontu, jo mēs vēlamies piekļūt mūsu KeePass datu bāzei no ierīcēm, kas nav Windows.

Ja izveidojat atslēgas failu, vienkārši izpildiet instrukcijas. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz Labi. Noteikti saglabājiet šo atslēgas failu drošā bezsaistē. Lai KeePass datu bāzi izmantotu citās ierīcēs, atslēgas failam jābūt klāt, taču nekad nepārsūtiet to tiešsaistē. Varat pārsūtīt bezsaistē, izmantojot atmiņas kartes, USB atmiņas kartes, USB kabeļus un tamlīdzīgas ierīces.

4. Ja vēlaties, varat ķerties pie datu bāzes iestatījumiem vai vienkārši noklikšķināt uz Labi, lai izmantotu noklusējuma iestatījumus.

Jums tiks piedāvāta iespēja izdrukāt svarīgu datu bāzes informāciju (ar roku aizpildot paroli). Ja to izdarīsit, izdrukājiet to bezsaistē.

5. Veiciet dubultklikšķi uz jauno .kbdx datu bāzes failu, lai to atvērtu. Ievadiet savu paroli un (ja tāds tiek izmantots) ceļu uz saistītā .key faila glabāšanu. Ja, izveidojot datu bāzi, jūs norādījāt Windows lietotāja kontu, tad, lai atvērtu failu, tajā jābūt reģistrētam.

KeePass atceras nesen atvērtās datu bāzes, padarot šo procesu diezgan nesāpīgu ikdienas lietošanā.

6 (pēc izvēles). Atveriet failu -> Importēt…, lai importētu paroles no cita paroļu pārvaldnieka. KeePass atbalsta failus, kas eksportēti no populārākajiem paroļu pārvaldniekiem, Firefox un Chrome.

Jūsu KeePass datu bāze tagad ir gatava lietošanai! Jūs varat pārvaldīt paroles un izgriezt un ielīmēt tās visur, kur vēlaties. Bet, lai iegūtu vislabāko no KeePass, jūs patiešām vēlēsities ieviest pārlūka integrāciju ...

Pārlūka integrācija

Pārlūka integrācija tiek panākta, izmantojot spraudņu + pārlūka papildinājumu kombināciju. Citi pastāv, bet mēs iesakām KeePassHTTP-Connector.

1. Lejupielādējiet spraudni KeePassHttp un nokopējiet to savā KeePass instalācijas mapē (C: \ Program Files (x86) \ KeePass Password Safe 2 pēc noklusējuma).

2. Instalējiet pārlūkprogrammas KeePassHTTP-Connector papildinājumu Firefox un / vai Chrome.

Ar peles kreiso taustiņu noklikšķiniet uz jebkura lietotājvārda vai paroles lauka tīmekļa lapās, lai KeePassHTTP-Connector automātiski aizpildītu informāciju no atvērtās KeePass datu bāzes. Varat arī noklikšķināt ar peles labo pogu, lai iegūtu citas iespējas.

Ja neesat apmierināts ar KeePass, kāpēc gan neizmeklējiet dažus alternatīvus paroļu pārvaldniekus?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me