Kopš izlaišanas 29. jūlijā Windows 10 drošības problēmas ir kritizējušas IT profesionāļi un privātuma aktīvisti, kuri stingri iebilst pret daudziem Microsoft jaunākās operētājsistēmas noklusējuma iestatījumiem. Lai palīdzētu jums, ProPrivacy ir nolēmusi sniegt jums šo viegli izmantojamo īso rokasgrāmatu, kas ļaus atspējot Windows 10 datu vākšanu.

1. Izslēdziet pielāgotus sludinājumus

Pirmkārt, jūs vēlēsities tikt galā ar pielāgoto sludinājumu sistēmu, to darot Windows 10 drošības iestatījumos.

Lai to atspējotu, dodieties uz Iestatījumi > Privātums > Vispārīgi un pabīdiet opciju “Ļaujiet lietotnēm izmantot manu reklamēšanas ID, lai iegūtu pieredzi dažādās lietotnēs (izslēdzot šo iestatījumu, jūsu ID tiks atiestatīts”) pozīcijā Izslēgts..

Tagad savā pārlūkprogrammā izslēdziet visus reklāmu bloķētājus (jo tie traucē) un dodieties uz vietni choice.microsoft.com/en-us/opt-out. Kad esat tur, atlasiet Izslēgt “Personalizētās reklāmas visur, kur izmantoju savu Microsoft kontu” un “Personalizētās reklāmas šajā pārlūkprogrammā”.

2. Atspējojiet Cortana

Atveriet uzdevumjoslā Cortana un noklikšķiniet uz piezīmjdatora ikonas uznirstošā loga kreisajā pusē.


Noklikšķiniet uz Iestatījumi un slīdiet līdz izslēgšanai opcijai “Cortana var sniegt jums ieteikumus, idejas, atgādinājumus, brīdinājumus un citu”..

Kad Cortana vairs nav, jums ir arī iespēja atspējot Bing rezultātus. Ja Bing nav jūsu tējas tasīte, atspējojiet meklēšanu tiešsaistē un iekļaujiet tīmekļa rezultātus.

3. Pārtrauciet mani iepazīt!

Tagad dodieties atpakaļ uz Iestatījumi un dodieties uz Konfidencialitāte > Runa, tinte un mašīnrakstīšana.

Šeit jums jānoklikšķina uz “pārtraukt mani iepazīt. Tas atspēkos draņķīgo taustiņsitienu un ierakstītāju, kas izraisīja tik daudz diskusiju.

4. Izdzēsiet Cortana atmiņu

Šajā brīdī noklikšķiniet uz “Doties uz Bing un pārvaldīt visu jūsu ierīču personisko informāciju”. Kur jūs varat izdzēst visu, kas Cortana līdz šim brīdim izdevās jums uzzināt, noklikšķinot uz Notīrīt apakšā.

5. Izvēlieties savus karstos punktus

Piektais jūsu aktīvo darbu sarakstā: dodieties uz Iestatījumi > Tīkls & Internets > Bezvadu internets > Pārvaldiet Wi-Fi iestatījumus.

Šeit jūs izslēdzat Wi-Fi Sense. Dariet to, bīdot “Izveidot savienojumu ar ieteiktajiem atvērtajiem karstajiem punktiem” un “Savienojuma izveide ar atvērtiem tīkliem, kurus kopīgoju mani kontakti” pozīcijā Izslēgts..

6. Pārtrauciet koplietot sistēmas failus

Pēc noklusējuma pārtrauciet Windows 10 koplietot sistēmas failus un atjauninājumus datorā (un no datora citiem lietotājiem).

Atveriet sadaļu Iestatījumi > Atjaunināt & Drošība > Windows atjaunināšana > Pielāgota opcija > Izvēlieties, kā tiek piegādāti atjauninājumi.

Šeit jums būs jāizdara izvēle vai nu pilnībā atspējot “Atjauninājumus no vairāk nekā vienas vietas”, vai arī izvēlēties izvēlēties dalīties ar informāciju tikai ar “datoriem jūsu lokālajā tīklā”. Atkarīgs no tevis.

7. Izslēdziet vienu disku

Šajā posmā jūs vēlēsities apturēt Windows 10 informācijas glabāšanu Microsoft serveros. To sauc par OneDrive.

Lai to atspējotu:

noklikšķiniet uz augšupvērstās bultiņas sistēmas teknē.

Izvēlieties OneDrive > Iestatījumi un noņemiet atlasi visām trim no šīm iespējām:

'Automātiski startējiet OneDrive, kad pierakstos Windows.'

"Ļaujiet man izmantot OneDrive, lai no šī datora atnestu visus savus failus,"

un “Izmantojiet Office, lai vienlaikus strādātu ar failiem ar citiem cilvēkiem”..

Windows 10 datu vākšana

8. Pārtrauciet informācijas sūtīšanu Microsoft

Tagad atgriezieties sadaļā Iestatījumi > Konfidencialitāte un atlasiet Vispārīgi, kur jūs vēlaties izslēgt “Sūtīt Microsoft informāciju par to, kā es rakstu, lai palīdzētu mums nākotnē uzlabot rakstīšanu un rakstīšanu”, un “Ļaujiet vietnēm sniegt vietēji būtisku saturu, piekļūstot manam valodu sarakstam”.

9. Atspējojiet Windows 10 atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumu

Ja vēlaties, varat arī atspējot Windows 10 atrašanās vietas pakalpojumu, kas atrodams tieši sadaļā Vispārīgi. Šeit jūs varat pilnībā atbrīvoties no tā sadaļā Pārmaiņas vai iestatīt to uz Izslēgts tikai šim konkrētajam lietotājam.

10. Lietotņu atļaujas

Turpiniet lietotņu saraksta virzienu sadaļā Vispārīgi un Atrašanās vieta: atspējojiet kādu no nevēlamajām funkcijām.

Tomēr apsveriet uzmanīgi, jo dažas iespējas (piemēram, lietotne Mail meklē jūsu kontaktpersonas) var būt noderīgas.

11. Microsoft Edge

Microsoft Edge ir jaunais pārlūks operētājsistēmā Windows 10. Pēc noklusējuma tas ir iestatīts, lai sazinātos ar Microsoft.

Lai to apturētu, atveriet Edge, noklikšķiniet uz izvēlnes (trīs horizontāli punkti) un atlasiet Iestatījumi > Skatīt papildu iestatījumus.

Šeit izslēdziet visu, ko nevēlaties, sadaļā “Konfidencialitāte un pakalpojumi” (“parādīt meklēšanas ieteikumus” un “Palīdziet man pasargāt no ļaunprātīgām vietnēm un lejupielādēm ar SmartScreen filtru”, iespējams, ir vērts atstāt, jo tie abi kalpo likumīgām funkcijām. )

12. Iestatījumu sinhronizācija

Ja nevēlaties, lai Windows 10 iestatījumi pēc pieprasījuma būtu pieejami citiem personālajiem datoriem, jums vajadzētu doties uz Iestatījumi > Konti > Sinhronizējiet iestatījumus un pabīdiet to uz Izslēgts.

13. SmartScreen

SmartScreen ir funkcija, kas palīdz aizsargāt jūs no nevēlamām un ļaunprātīgām darbvirsmas programmām. To vajadzētu atspējot tikai tad, ja esat pārliecināts par to, ko darāt. Pretējā gadījumā atstājiet to ieslēgtu.

Lai to atspējotu, dodieties uz izvēlni Sākt > Vadības panelis. Atlasiet Sistēma un drošība > Drošība un uzturēšana un kreisajā pusē izvēlieties “Mainīt Windows SmartScreen iestatījumus”.

Tagad noklikšķiniet uz radio pogas blakus “Nedariet neko (izslēdziet Windows SmartScreen)”..

14. SmartScreen + lietotnes

Visbeidzot, sadaļā Iestatījumi atspējojiet citu SmartScreen filtru > Privātums > Vispārīgi un pabīdiet opciju “Ieslēdziet SmartScreen filtru, lai pārbaudītu tīmekļa saturu (vietrāžus URL), ko izmanto Windows veikala lietotnes”, kā arī Izslēgt.

Kāpēc gan visa kritika? Konkrēti, jaunais Windows ir nosodīts par to, ka tas neļauj lietotājiem atteikties no noteiktiem noklusējuma pakalpojumiem. Tajos ietilpst Microsoft datu nosūtīšana, lai pielāgotu sludinājumus (izmantojot personīgo reklāmas ID); vienādranga (Torrent) atjaunināšanas sistēma, kas palielina joslas platuma izmantošanu (un tas varētu izraisīt paaugstinātu datu maksu). Regulāri sazinās ar serveriem - negatīvi ietekmējot tīmekļa pārlūkošanas ātrumu - un uzkrāj lietotāja ievadītos datus, lai “iemācītu” savu iebūvēto digitālo palīgu Cortana, ko uzņēmums atzīst,

'Apkopo un izmanto dažāda veida datus, piemēram, jūsu ierīces atrašanās vietu, datus no jūsu kalendāra, lietotnēm, kuras izmantojat, datus no jūsu e-pastiem un īsziņām, to, kam zvanāt, kontaktpersonas un to, cik bieži jūs ar viņiem sazināties savā ierīcē. '

Windows 10 datu vākšana

Sliktā prese daudziem Windows lietotājiem ir iedvesmojusi izvairīties no bezmaksas jaunināšanas, kas ir pieejama operētājsistēmas Windows 7, 8 un 8.1 lietotājiem, baidoties, ka tā, iespējams, veiks slepenu privātumu aizskarošu uzraudzību. Tagad pagājušajā nedēļā paziņotās jaunināšanas ceļa izmaiņas nozīmē, ka drīz lietotājiem būs ļoti grūti izvairīties no jaunināšanas,

Nākamā gada sākumā mēs paredzam, ka Windows 10 tiks atkārtoti klasificēti kā "Ieteicamais atjauninājums". Atkarībā no Windows atjaunināšanas iestatījumiem jaunināšanas process jūsu ierīcē var sākties automātiski. ” sacīja Microsoft Terijs Mersons.

Tātad, ko patiesībā nozīmē piespiešana būt operētājsistēmai Windows 10? Un kāpēc jums vajadzētu izmantot šo rokasgrāmatu, lai atspējotu Windows 10 datu apkopošanu?

Pirmkārt, Microsoft korporatīvais viceprezidents Džo Belfiors nesen atzina, ka Windows 10 patiešām nepārtraukti izseko un nosūta informāciju Microsoft. Turklāt ar pārliecinošu pamāšanu privātuma aizstāvjiem (kuri jau vairākus mēnešus slavina sistēmu) viņš atzīst, ka, kaut arī dažas no tās uzraudzības funkcijām var tikt deaktivizētas, citas nevar,

“Gadījumos, kad mēs neesam piedāvājuši iespējas, mēs uzskatām, ka šīm lietām ir sakars ar sistēmas veselību. Gadījumā, ja mēs zinām, ka mūsu izveidotie avārijas rodas vai rodas nopietnas veiktspējas problēmas, mēs uzskatām, ka šodien tik ļoti noderīgi ekosistēmai, nevis personiskās privātuma jautājumi, ka mēs šodien vācam šos datus, lai iegūtu šo pieredzi labāk visiem. ”

Lai arī daudziem tas var šķist mazsvarīgi, citi (līdz šim bieži saukti par sazvērestības teorētiķiem) uzskata, ka vajadzētu būt iespējai pārtraukt personālo datoru saziņu ar Microsoft serveriem, ja viņi to vēlas. Lai arī ir taisnība, ka ciešā uzraudzībā liela daļa no šiem datu pārsūtījumiem šķiet pietiekami nekaitīgi (trūkst identificējošu marķieru), tomēr uztraucas, ka citi nav tik labdabīgi.

Ir arī vērts atzīmēt, ka, lai gan daudzi cilvēki tiek informēti par Windows 10 esošajiem drošības riskiem, citi to var nebūt. Faktiski ir iespējams, ka daži lietotāji jaunina operētājsistēmu Windows 10 bez jebkādas apspriešanas (tas galu galā ir bezmaksas). Lielākā daļa ekspertu piekrīt, ka Windows 10 ievērojami pārsniedz iepriekšējās versijas, kas nozīmē, ka ir pilnīgi iespējams, ka daudziem lietotājiem ir invazīvā pieredze: clueless ka gala lietotāja licences līgums (EULA) ir devis Microsoft īpašu atļauju vākt viņu taustiņsitienu datus.

Tā kā plašsaziņas līdzekļos izcēlās haoss par komplektēto keylogger, mēs nolēmām lūgt Microsoft oficiālu paziņojumu par apgalvojumu, kas saistīti ar pakalpojumu, patiesumu. Nepārsteidzoši, ka Microsoft atbilde ir nē,

microsoft response2

Tuvāk izpētot, kļūst skaidrs, ka Microsoft sākotnējam “nē” nejauši seko “ar klienta atļauju” jā, to var Windows. Zinot, ka Windows 10 EULA patiešām piešķir Microsoft šai klienta atļauju, tas noteikti padara uzņēmuma sākotnējo Nē šķietami par pārsteidzīgu kļūdainas virzības mēģinājumu. To visā mānina arī apziņa, ka, ja atbilde būtu “nē”, iespējams, plašsaziņas līdzekļos nenotiktu tik karstas debates.

Nav šaubu, ka Windows 10 taustiņu bloķēšana (pēc noklusējuma) varētu radīt nopietnu drošības risku. Mūsu tastatūrās mēs ierakstām paroles, bankas datus (un citu sensitīvu informāciju), un šajās dienās ir labi zināms, ka kibernoziedzības izraisītas datu zādzības ir ļoti reāls un tūlītējs drauds. Paturot to prātā, vai nav satraucoši, ka mūsu sensitīvo informāciju var izlaupīt no Microsoft rokām? Pat ja tas nenotiek, vai mēs varam uzticēties Microsoft ar šādu informācijas bagātību? Neaizmirstiet, ka Microsoft divu gadu laikā atklāti atzīst, ka vēlas Windows 10 izmantot miljardiem datoru. Tas ir nopietni lieli dati.

Skumji, bet šķiet, ka šīs debates ir paredzamas arī pārskatāmā nākotnē. Galvenokārt tāpēc, ka Microsoft ir tik tuvu, kā tas kļūst “pārāk liels, lai bankrotētu”, un ir ērti novietots oligopolā, kas neizskatās uz sabrukšanas robežas. Elitāra pozīcija, kas ļauj firmai piespiest lietotājus ar savām mašīnām darīt to, ko vēlas, pretstatā tam, ko viņi vēlas. No tā Džo Belfiore mūs ir pārliecinājis.

Windows 10 datu vākšana: secinājums

Vienīgais cietais padoms, kas pieejams Windows 10 lietotājiem, ir izslēgt pēc iespējas vairāk no privātuma aizskarošajām funkcijām. Kaut kas jums, iespējams, būs jādara ātrāk nekā vēlāk, tagad, kad Microsoft ir sācis to samazināt.

Arī tad, ja jūs nolemjat pievienoties Microsoft, iespējams, vēlēsities iepazīties ar mūsu pēdējo 5 labāko VPN for Windows 10 rakstu, kurā sniegta padziļināta analīze par labākajām VPN opcijām, palaižot jauno operētājsistēmu..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me