Shellfire VPN

 • stanovenie ceny

  z $ 3.20
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android

ProPrivacy.com skóre
7.1 z 10

zhrnutie

V tomto prehľade siete Shellfire VPN sa zameriavam na „tradičnú“ softvérovú službu VPN založenú na tomto softvéri, ktorú ponúka nemecký poskytovateľ. Pozrite sa na môj prehľad schránky Shellfire a pozrite sa na prenosný smerovač VPN, ktorý táto spoločnosť ponúka. Ako uvidíme, táto nemecká služba VPN má veci, ktoré ju odporúčajú, ale je znížená predovšetkým z dôvodu veľmi nízkej rýchlosti pripojenia.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Nemecko
 • Súčasné spojenia
  1
 • krajiny
  35

Vlastnosti

 • OpenVPN
 • Môže konfigurovať aj PPTP a L2TP / IPSec
 • Žiadne záznamy
 • Žiadne úniky IP
 • Aplikácie pre Android a iOS
 • Podpora prehrávačov Netflix a BBC iPlayer
 • Spoľahlivé šifrovanie
 • Perfect Forward Secrecy
 • Podpora P2P

Rýchlosť a výkon

Všetky testy sa uskutočnili s použitím môjho optického pripojenia Virgin UK 50 Mbps / 3 Mbps. Moje testy v USA a Holandsku používali servery PremiumPlus.


Moje testy vo Veľkej Británii sa vykonali na „prémiovom“ serveri s maximálnou rýchlosťou 10 Mbps. Výsledky, ktoré som získal, boli však bližšie k 25 Mbps. Skôr znepokojujúce je, že som testoval aj britský „neobmedzený server PremiumPlus“ a zistil som, že je podstatne pomalší ako tu testovaný server „Premium“. Urobte z toho, čo budete chcieť. Myslím si, že je spravodlivé opísať tieto výsledky ako sklamanie.

Pokiaľ ide o úniky IP, spoločnosť Shellfire fungovala oveľa lepšie. Nič som nezistil. Žiaľ, môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media) nepodporuje pripojenia IPv6, takže sa mi nepodarilo testovať úniky IPv6..

Ich servery DNS prevádzkuje spoločnosť Google. Toto však nie je nočná mora o súkromí, ktorá by sa na prvý pohľad mohla zdať, pretože spoločnosť Shellfire všetky žiadosti prehlasuje, takže spoločnosť Google nevie, kto podal žiadosť DNS..

Ceny a plány

Shellfire VPN ponúka tri cenové plány (okrem smerovača, ktorý som osobitne skontroloval). Bezplatný plán je k dispozícii, ale nie je prekvapujúce, že je dosť obmedzený (keďže všetky takéto bezplatné plány sú).

 • Šírka pásma pre bezplatných používateľov je obmedzená na 1 Mb / s. Ste obmedzení na servery iba v dvoch krajinách (Nemecko a USA). Po každom pripojení musíte tiež počkať 25 sekúnd, kým sa obrazovka nag zavrie. Shellfire uvádza, že streamovanie nie je dostupné pre bezplatných používateľov, ale bol som schopný streamovať aj z USA Netflix pomocou bezplatného účtu.
 • Prémiový program stojí 4,00 dolárov mesačne alebo 3,20 dolárov mesačne, ak sa platí ročne. Šírka pásma prémiových používateľov je obmedzená na 12 Mb / s a ​​majú prístup k 20 serverom
 • Program PremiumPlus stojí 9,00 dolárov mesačne alebo 5,60 dolárov mesačne, ak sa platí ročne. Používatelia PremiumPlus majú neobmedzenú šírku pásma a servery v 31 krajinách. Patria sem niektoré neobvyklejšie možnosti, ako napríklad Austrália, Island (ideálne na ochranu súkromia) a Južná Afrika. Upozorňujeme však, že plná neobmedzená šírka pásma „PremiumPlus“ je k dispozícii iba na niektorých serveroch.

Okrem vyššie uvedených výhod sa šifrovanie VPN zlepšuje s každou aktualizáciou v pláne (viac o tomto nižšie). Je sklamaním, že všetci používatelia Shellfire sú obmedzení na jediné súčasné pripojenie.

Táto recenzia je pre plán PremiumPlus.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Spoločnosť Shellfire uvádza, že „neprihlasujeme žiadne údaje o pripojení.“ Ale potom znova uvádza, že „surfujete úplne bezpečne a anonymne!“ Naozaj si prajem, aby poskytovatelia VPN prestali hovoriť toto..

Spoločnosť Shellfire presne vie, kto ste, prostredníctvom vašej adresy IP a môže si viesť záznamy kedykoľvek, keď sa rozhodne. Pri používaní služby teda nie ste nijakým spôsobom anonymný.

Pri podrobnejšom skúmaní politiky ochrany osobných údajov to Shellfire tvrdí,

„Údaje o pripojení a použití (napríklad prenosy súborov, časy pripojenia) sa zhromažďujú iba vtedy, ak sú potrebné ako účtovné prostriedky. To neplatí pre paušálne sadzby. ““

Vzhľadom na to, že všetky plány VPN používajú paušálne sadzby, zdá sa, že Shellfire je skutočná služba bez prihlásenia. Jéj!

Spoločnosť Shellfire sídli v Nemecku, ktoré patrí medzi najsilnejšie zákony na ochranu súkromia na svete. Nové právne predpisy o dohľade a povinnom uchovávaní údajov sa však oddeľujú. Mnohí sa obávajú, že sa situácia zhorší.

Ako však chápem, nové povinné zákony o uchovávaní údajov sa v súčasnosti na poskytovateľov VPN nevzťahujú.

Nemecká spravodajská služba (BND) okrem uvedeného problému aktívne monitoruje nemeckých občanov a úzko spolupracuje s GCHQ a NSA..

Nemecko sa preto zvyčajne nepovažuje za ideálne miesto na založenie VPN služby zameranej na ochranu súkromia. O tejto otázke sa však diskutuje vďaka dobrej povesti v oblasti ochrany súkromia.

P2P je povolený spoločnosťou Shellfire, ale iba na fínskom serveri.

Spoločnosť Shellfire používa zdieľané adresy IP.

„OpenVPN s AES-256-CBC používame ako šifru pre Premium Plus, AES-192-CBC pre Premium a AES-128-CBC pre naše účty zdarma. Používame 2048 bitové RSA kľúče a certifikáty. DHE sa používa na utajenie vpred. ““

Handshake nie je špecifikované v konfiguračných súboroch .ovpn, takže budem predpokladať, že ide o štandardný HMAC SHA-1, ktorý je úplne v poriadku.

Tieto nastavenia šifrovania nie sú ničím veľmi nadšeným. Šifrovanie PremiumPlus zodpovedá nášmu minimálnemu odporúčaniu pre „bezpečné“ pripojenie VPN, ktoré by malo byť v dohľadnej budúcnosti odolné voči akejkoľvek známej forme útoku..

A šifrovanie použité pre iné plány by malo byť dosť dobré pre väčšinu účelov.

Záverečné myšlienky

Služba VPN spoločnosti Shellfire ponúka takmer žiadne zvončeky a píšťalky. Ale vôbec to neuchováva, používa slušné šifrovanie a počas jeho používania som nezistil žiadne úniky IP. To nie sú veci, na ktoré sa treba dňať.

Skutočnosť, že sa mi podarilo streamovať internetový server Netflix pomocou bezplatného plánu, robí tohto poskytovateľa hodným pozornosti pre tých, ktorí sa snažia nájsť službu VPN, ktorá nie je blokovaná. Avšak iba jedno súbežné zariadenie je prekvapivo nešťastné (mnoho súperov povoľuje päť alebo viac!) A tieto výsledky rýchlosti sú veľmi off-puting.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me