PCProtect


 • stanovenie ceny

  z $ Od 49,00
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
2 z 10

zhrnutie

V tomto prehľade PCProtect AntiVirus Pro nájdem produkt all-in-one, multiplatformový bezpečnostný produkt, ktorý obsahuje komponent VPN. PCProtect je značka patriaca britskej spoločnosti SS Protect Limited, ktorá je tiež zodpovedná za marketing Scanguard a TotalAV..

Aj keď som tieto výrobky netestoval, súdiac podľa ich snímok obrazovky, zdá sa, že sú zhodné s panelom PCProtect a niektoré menšie zmeny značky.

Ceny a plány

Na webových stránkach je program PCProtect AntiVirus Pro inzerovaný za 39,99 USD (tiež £ a €), čo je údajná zľava 80 USD od "pravidelný" cena. Ide však o to, že "pravidelný" cena je úplne vymyslená, pokiaľ viem, pretože tento produkt bol natrvalo "ponuka" roky.

Cena PCProtect

Ešte znepokojujúcejšie však je, že ide iba o propagačnú cenu, ktorá vyprší po 1 roku. Po uplynutí tejto doby „všetky služby sa automaticky obnovia pri štandardnej sadzbe rovnakým spôsobom platby, pokiaľ nepožiadate o zmenu.“ Štandardné ročné predplatné stojí 149 USD. Och! A to nie je vôbec jasné na webových stránkach,

Ak si chcete vyskúšať program PCProtect, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí: „Žiadne otázky!“ Vzhľadom na temnú propagačnú taktiku, ktorú zamestnáva, plus odmietnutie podpory odpovedať na moje otázky, nie som si však istá, že táto záruka môže byť dôveryhodný.

Prípadne si môžete stiahnuť bezplatnú verziu programu PCProtect. Týmto sa skontroluje systém na výskyt hrozieb, vylepšenia systému a problémov s čistením diskov, ale nevyrieši ich. Ak chcete vyriešiť problémy, ktoré zistí, musíte zaplatiť za licenciu.

Pomocou jedného „domáceho“ (štandardného) balíka je možné chrániť až tri zariadenia. Na tejto webovej stránke sa uvádza, že je možné zakúpiť „rodinný“ balík, ktorý obsahuje licencie na šesť zariadení (spolu). Zdá sa však, že nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie.

Platba sa vykonáva prostredníctvom kreditnej / debetnej karty alebo PayPal.

Vlastnosti

Medzi hlavné funkcie programu PCProtect patrí:

Funkcie PCProtect

Program PCProtect obsahuje VPN aj napriek tomu, že sa netýka titulkov.

Navštívte PCProtect »

súkromia

PCProtect zhromažďuje obrovské množstvo osobných informácií od svojich používateľov - príliš veľa podrobností tu. Tieto informácie sa budú zdieľať s poskytovateľmi služieb tretích strán (v rozsahu povolenom platnými zákonmi o ochrane údajov), partnermi a sponzormi..

Úver, ak je splatný, však: "súkromia" pravidlá jasne vysvetľujú, že pri používaní tohto produktu nemáte žiadne súkromie.

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť zastrešujúca spoločnosť PCProtect, SS Protect Limited, má sídlo vo Veľkej Británii. Domov GCHQ a teraz zákon o vyšetrovacích právomociach, ktorý Edward Snowden označil za „najextrémnejší dohľad v histórii západnej demokracie“, Spojené kráľovstvo je hrozným miestom pre súkromie.

Spoločnosti v oblasti technológií a VPN vo Veľkej Británii sú zo zákona povinné viesť záznamy a na požiadanie ich predkladať orgánom.

Zabezpečenie VPN

Dozvedeli sme sa, že sieť PCProtect VPN používa OpenVPN s šifrou AES-256 s autentifikáciou hash SHA-512 a handshake RSA-4096. Podporované je dokonalé utajenie vpred (PFS), hoci nie sú uvedené žiadne podrobnosti. Toto sú v skutočnosti skôr nastavenia goosu, hoci nie je jasné, či sa rovnaké nastavenia šifrovania a hashovania používajú na dátových aj kontrolných kanáloch.

Webová stránka

Táto webová stránka je veľmi inteligentná a časté otázky a vedomosti obsahujú množstvo informácií o tom, čo PCProtect robí. Dokumentácia je však o zložitých detailoch trochu kratšia. K dispozícii je tiež dobrý zoznam návodov vo videu alebo dobre prezentovaných formátov návodov.

podpora

Okrem vyššie uvedených často kladených otázok a návodov môžete program PCProtect kontaktovať aj prostredníctvom nepretržitého živého rozhovoru, e-mailovej správy alebo Twitteru. Zdá sa, že stránky Facebook a Google+ v súčasnosti nefungujú.

PCProtect live chat

Keď som pri živom rozhovore položil niekoľko technických otázok týkajúcich sa služby VPN spoločnosti PCProtect, bol som úplne ignorovaný. Opísať toto správanie ako hrubé ho takmer nezakrýva. Preto som poslal svoje otázky e-mailom a neskorší deň som dostal informovanú odpoveď.

Proces

Registrácia

Prvým problémom, na ktorý som narazil, bolo antivírusové upozornenie NOD32 na webovú stránku PCProtect. Nevzbudilo to dôveru.

PCProtect

Táto webová stránka vás vyzýva, aby ste si stiahli bezplatnú verziu programu PCProtect. Po inštalácii sa vykoná kontrola, ktorá vás vždy upozorní na alarmujúci počet hrozieb. Pri pokuse o odstránenie týchto hrozieb ste vyzvaní na zakúpenie licencie.

Softvér Windows PCProtect

PCProtect má veľmi inteligentné Windows VPN rozhranie.

Prístrojová doska PCProtect

Je tiež veľmi jednoduché použitie. Stačí kliknúť na veľké zelené tlačidlo „Skenovať teraz“ a začne skenovať celý váš systém.

PCProtect skenovanie

Potom si môžete zvoliť, ako sa vysporiadať s identifikovanými hrozbami (karanténa, odstrániť, povoliť alebo urobiť nič).

Výsledky antivírusového programu PCProtect

Ako by ste očakávali od tvrdení, že sa jedná o plne vybavený antivírusový produkt, program PCProtect ponúka ochranu v reálnom čase proti vírusom a iným hrozbám. System Boost vám umožňuje vyčistiť spúšťacie programy a odinštalovať aplikácie. Správca prehliadača umožňuje vymazať súbory cookie a históriu z rôznych prehliadačov.

Zvýšenie systému PCProtect

Všimnite si však, že všetky aplikácie na odinštalovanie sú spustené vstavanou rutinou odinštalovania aplikácie, rovnako ako programy a funkcie systému Windows. Čo nerobí, je vykonať akékoľvek hlboké vyčistenie súborov, ktoré vykonali páči Revo Uninstaller..

Obslužné programy Disk Cleaner odstránia duplicitné súbory a uvoľnia miesto odstránením nepotrebných súborov „junk“. Vzhľadom na veľkosť moderných pevných diskov a diskov SSD je pochybné, že pri odstraňovaní nevyžiadaných súborov by sa malo dosiahnuť veľa praktického zisku, ale môže to pomôcť uspokojiť váš zmysel pre poriadok.!

Zaujímavé je, že Junk Shredder našiel oveľa menej súborov (139,7 Mb) ako vstavaný nástroj Čistenie disku Windows (263 Mb)…

Čistič disku PCProtect

Sieť VPN umožňuje pripojenie k serverom v 43 rôznych krajinách. Patria sem niektoré neobvyklejšie miesta, ako napríklad Južná Afrika, Brazília a Azerbajdžan.

Výber servera PCProtect

Firewall PCProtect je skutočne iba základnou bránou Windows Firewall. Ľahké prepínače umožňujú prepínanie medzi prichádzajúcimi a odchádzajúcimi pripojeniami..

Firewall PCProtect

Keď som prvýkrát začal kontrolovať tento produkt, mal som veľa problémov s aktiváciou účtu. Preto som odinštaloval softvér a čakal na vyriešenie problému. Keď som po odinštalovaní programu PCProtect reštartoval systém, systém sa odmietol spustiť!

Až potom, čo som vykonal úplné obnovenie systému Windows z predchádzajúceho bodu obnovenia, sa mi podarilo všetko znova spustiť. V dôsledku tejto skúsenosti som väčšinu prehľadu vykonal s programom PCProtect nainštalovaným vo virtuálnom počítači na svoju vlastnú ochranu.

Výkon a efektívnosť

Pokročilý antivírusový výkon

Antivírusová ochrana je základnou vlastnosťou programu PCProtect, preto je veľkou otázkou: ako účinná je a môže skutočne konkurovať ostatným zavedeným antivírusovým produktom s veľkým menom na trhu.?

Zrieknutie sa zodpovednosti: testovanie účinnosti antivírusového softvéru a softvéru škodlivého softvéru nie je ľahké (vôbec), a preto je provinciou odborníkov v oblasti škodlivého softvéru (ktorým nie som). Tieto môžu bezpečne a eticky získavať vírusy, pomocou ktorých môžu testovať bezpečnostné produkty v bezpečných a zabezpečených prostrediach.

Čo som urobil, je test PCProtect pomocou Anti-Malware Testfile vytvoreného Európskym inštitútom pre výskum počítačových antivírusov (EICAR) a Organizácia pre výskum počítačových antivírusov (CARO), aby som otestoval reakciu počítačových antivírusových programov..

Tento testovací súbor (ktorý je k dispozícii v rôznych kompresných formátoch určených na testovanie detekčných schopností antivírusového softvéru a škodlivého softvéru) nie je sám o sebe škodlivým softvérom, ale je navrhnutý tak, aby vyvolal odozvu od akéhokoľvek dobrého antivírusového softvéru a softvéru proti malvéru (iba Windows).

Testfile nedokáže zmerať účinnosť softvéru pri zisťovaní často veľmi jemných vírusov, ktoré existujú „vo voľnej prírode“, ale aspoň naznačuje základnú úroveň kompetencie. Od ukončenia používania sady testovacích nástrojov na zisťovanie škodlivého softvéru vyvinutých spoločnosťou Spy Car je to jediný taký nástroj, ktorý je k dispozícii verejnosti (o ktorom viem aj tak).

Výsledok: Zlyhal.

Rezidentná ochrana nezistila testovací súbor, keď som ho stiahla, alebo mi nebránila v jeho otvorení. Keď som však vykonal manuálne rýchle skenovanie, program PCProtect tento súbor zistil a identifikoval ako vírus.

Výsledky rýchlej kontroly programu PCProtect

Keď som vykonal manuálne rýchle skenovanie, program PCProtect zistil súbor a identifikoval ho ako vírus. Ale v tomto bode som už otvoril rôzne verzie testovacieho súboru. Keby to boli skutočné vírusy, rýchle skenovanie PCProtect by bolo príliš neskoro na to, aby sa zabránilo infikovaniu môjho systému.

Na porovnanie, program Windows Defender okamžite zistil a umiestnil do karantény testovací súbor (aby som ho nemohol otvoriť), druhý, ktorý som sa pokúsil stiahnuť.

Detekcia malwaru PCProtect

Po inštalácii programu PCProtect som spustil aj uznávaný softvér proti malvéru Malwarebytes. Je zaujímavé, že z 1 507 hrozieb identifikovaných Malwarebytesom bolo 1 501 súborov patriacich do programu PCProtect.!

Výkon siete VPN (testy rýchlosti, DNS, WebRTC)

Všetky testy rýchlosti boli vykonané na mojom Virgin Media UK 50 Mbps / 3 Mbps optickom pripojení.

Rýchlosť sťahovania z PCProtect

Rýchlosti nahrávania PCProtect

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení nášho testu plnej rýchlosti.

Na najbližší server môžete očakávať stratu približne polovice rýchlosti internetu. Aj keď som videl horšie, je to veľmi náročný výkon.

Detekcia úniku PCProtect

Upozorňujeme, že IP adresy RFC na súkromné ​​použitie sú iba miestne adresy IP. Nemožno ich použiť na identifikáciu jednotlivca, a preto nepredstavujú únik WebRTC IP. Táto adresa DNS vo Veľkej Británii je však únikom DNS. Žiaľ, môj poskytovateľ internetových služieb (Virgin Media UK) nepodporuje pripojenia IPv6, takže teraz nemôžem testovať úniky IPv6. Toto je situácia, ktorá by sa mala v blízkej budúcnosti zmeniť.

Ak hľadáte VPN pre Netflix, možno budete chcieť pozrieť na inú službu. Program PCProtect nedokázal odblokovať Netflix, keď som sa k nemu pokúsil získať prístup zo servera v USA. Pozitívne je, že som mohol sledovať BBC iPlayer mimo Veľkej Británie.

Technické zabezpečenie

Web hovorí, že PCProtect používa OpenVPN s šifrou AES-256, čo ponecháva veľa otázok nezodpovedaných. Ako už bolo uvedené, spoločnosť PCProtect odmietla poskytnúť podrobnosti, ako sú napríklad handshake, autentifikácia alebo či sa používa technológia Perfect Forward Secrecy..

Pri šifrovaní je diabol v detailoch. Takže bez podrobností nemôžem komentovať, aká dobrá je bezpečnosť VPN.

Ďalšie platformy

PCProtect ponúka Windows, MacOS, Android a iOS VPN. Web hovorí, že je k dispozícii aj pre Chromebook a Amazon Fire. Pre aplikáciu Chromebook však nie sú k dispozícii žiadne odkazy na stiahnutie.

Na stiahnutie aplikácie VPN VPN pre Android je potrebná služba Google Play, takže si nemyslím, že ju možno použiť na zariadení Amazon Fire. V súčasnosti je to trochu akademické, pretože očividne aktualizovaná verzia aplikácie pre Android čaká na schválenie v Obchode Play. To znamená, že v čase písania aplikácie nie je k dispozícii. Túto recenziu môžem aktualizovať.

PCProtect Review: Záver

Mal som rád:
 • Vyzerá skvele
 • Veľmi jednoduché použitie
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí (ale dá sa tomu veriť?)
 • Vynikajúce šifrovanie VPN
 • Chránené tri zariadenia (štandardný plán)
 • Aplikácia BBC iPlayer neblokuje sieť VPN
Nebol som si tým istý:
 • Prečo vidím iba ceny vo Firefoxe?
 • Mnoho „funkcií“ je skutočne štandardnou funkciou systému Windows
 • Malwarebytes identifikoval PCProtect ako malware!
 • Nemám žiadne podrobnosti o použitom šifrovaní OpenVPN
Nenávidel som:
 • Zlyhal najzákladnejší test detekcie vírusov!!!
 • Temné marketingové praktiky
 • Po odinštalovaní Windows zničte
 • Podpora bola spočiatku veľmi hrubá
 • Nízka výkonnosť VPN
 • Pri použití VPN dochádza k úniku DNS
 • Veľmi drahé (po uplynutí úvodného obdobia)
 • So sídlom vo Veľkej Británii
 • „Zásady ochrany osobných údajov“ sú prinajmenšom čestné: všetky vaše údaje patria nám!

Nebojme sa tu o kríku. PCProtect je skutočne hrozný produkt. Shady marketingová taktika pre mňa spustila poplašné zvončeky od začiatku, ale aj potom som bol šokovaný tým, aký zlý je softvér v skutočnosti.

Najpozoruhodnejšie je, že zlyhal pri svojom najdôležitejšom koncerte! Ochrana v reálnom čase úplne vynechala najzákladnejší dostupný vírusový test!

Bity, ktoré fungujú, v podstate využívajú len existujúce funkcie systému Windows (napríklad „Advanced Firewall“) alebo sú aktívne podradené nástrojom, ktoré sú už súčasťou systému Windows. Sieť VPN funguje a používa skvelé šifrovanie, ale výkon je približne taký efektívny, ako sa dá. A podľa zásad ochrany osobných údajov spoločnosti nie je to určite súkromné!

Pokiaľ ide o podporu spočiatku hrubo odmietajúcu odpovedať na základné (hoci trochu technické) otázky, som naštvaný? Nah. Aj keď som bol dosť prekvapený. To, čo ma naštve, je, že program PCProtect po odinštalovaní zničil môj systém. Poskytuje mi právo, aby som na prvý pohľad nepoužíval virtuálny stroj, predpokladám.

Nielenže vážne pochybujem o účinnosti tohto programu, ale aktívne ho považujem za škodlivý softvér, ktorý pri jeho inštalácii pravdepodobne poškodí váš počítač. Vyhnite.

Navštívte PCProtect »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me