Opera VPN


 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS
 • odblokuje:


  • Netflix

Opera VPN je úplne bezplatná „VPN“ zabudovaná do desktopových verzií prehliadača Opera. Dôvodom, prečo sme pridali úvodzovky okolo „VPN“, je to, že v skutočnosti ide skôr o proxy prehliadača než o skutočnú VPN. Hej, je to zadarmo, nemá žiadne limity údajov a vo všeobecnosti funguje dobre. Tak prečo dohadovať?

ProPrivacy.com skóre
4 z 10

zhrnutie

Opera je piatym najobľúbenejším prehliadačom na svete a má pomerne malú (350 miliónov používateľov), ale vernú fanúšikovskú základňu. Je to z veľkej časti vďaka svojim priekopníckym špičkovým technológiám, ktoré sú skutočne užitočné, ako je napríklad Opera Turbo (kompresná technológia určená na zrýchlenie prehliadania webu) a vstavané blokovanie reklám.

Je to rýchly a ľahký prehliadač, ktorý dokáže konkurovať funkciám podobných prehliadačom Google Chrome a Mozilla Firefox. Na rozdiel od Firefoxu a jeho derivátov je to však uzavretý zdroj.

Opera je k dispozícii pre väčšinu platforiem, ale bezplatná sieť VPN je k dispozícii iba vo verziách Windows, masOS a Linux. Opera pôvodne ponúkala samostatnú skutočnú aplikáciu VPN pre Android, ale už nie je k dispozícii. To znamená, že výhody bezplatnej siete VPN môžu využívať iba používatelia stolných počítačov. V tomto prehľade OperaVPN sa podrobne pozrieme na rôzne aspekty tejto služby vrátane; obsahuje zabezpečenie a výkon. Ukážeme vám tiež, ako nastaviť Opera VPN vo svojom zariadení!

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Hongkong (?)
 • krajiny
  3

Opera VPN je služba VPN, ktorá pracuje s piatym najobľúbenejším prehliadačom na svete. Opera vždy udržiavala malú, ale lojálnu základňu fanúšikov. Je to do značnej miery vďaka priekopníckym špičkovým technológiám, ktoré sú skutočne užitočné, ako je napríklad Opera Turbo (kompresná technológia určená na zrýchlenie prehliadania webu) a vstavané blokovanie reklám.

Vzhľadom na to, že Opera minulý rok získala kanadskú VPN službu SurfEasy, nie je prekvapujúce, že sa Opera rozhodla integrovať technológiu VPN do svojho vlajkového prehliadača. Podľa Steve Kelly, viceprezidenta pre marketing v opere, je dôvodom tohto kroku zlepšenie súkromia a bezpečnosti používateľov.

„Každý si zaslúži surfovať súkromne online, ak chce. V súčasnosti je pri používaní webu príliš ťažké zachovať súkromie a príliš veľa ľudí zažije blokovanie online, napríklad blokovaný obsah. Vydaním integrovanej, bezplatnej a neobmedzenej VPN v prehliadači uľahčujeme ľuďom zvyšovanie ich súkromia a prístup k obsahu, ktorý chcú. “

Ceny a funkcie

Je 100% bezplatné používanie VPN dodávanej s operou a neexistujú žiadne dátové limity. To samo o sebe robí službu jednou z najštedrejších bezplatných sietí VPN v okolí. Či už Opera bude naďalej ponúkať túto úroveň služieb, je, samozrejme, niekto hádať.

K dispozícii je päť umiestnení VPN serverov - Kanada, USA, Nemecko, Holandsko a Singapur. Toto je obmedzenejšie ako väčšina komerčných služieb VPN, ale hej ... je to zadarmo! Zahŕňa aj dobrý výber populárnych umiestnení VPN serverov, hoci Spojené kráľovstvo zjavne chýba.

To znamená, že nebudete môcť používať Opera na sledovanie iPlayer. Bohužiaľ, tí, ktorí chcú mať prístup k americkej verzii Netflixu, majú tiež šťastie ... keď som sa o to pokúsil, Netflix úspešne zistil, že prevádzkujem „proxy“ a odmietol hrať. Táto sieť VPN však dokáže odblokovať videá YouTube, ktoré sú obmedzené vo vašej oblasti.

Bezpečnosť a súkromie

jurisdikcie

Opera Software ASA je nórska spoločnosť s pobočkami v Poľsku, Švédsku a Číne. Od novembra 2016 je však vo vlastníctve najmä čínskeho konzorcia so sídlom v Hongkongu a na jeho čele je miliardár podnikateľ Zhou Yahui. Tam, kde to opúšťa "VPN," a pod jurisdikciou ktorej koná, je veľmi nejasná.

Opera Software ASA predala divíziu spotrebiteľských prehliadačov čínskemu konzorciu, zdá sa však, že nezahŕňa internetový prehliadač "VPN" infraštruktúra, ktorá, pokiaľ vieme, zostáva v rukách spoločnosti Opera Software ASA. Yahui Zhou je však od júna 2016 predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti...

Nórsko je síce hodnotené ako 100 zo 100 v správe Freedom House o slobode vo svete do roku 2020, ale je členom americkej spoločnosti Nine Eyes špehujúcej aliancie a vykonáva rozsiahly domáci dohľad. Všetci poskytovatelia internetových služieb a telekomunikačné spoločnosti sú povinní uchovávať záznamy o metaúdajoch a histórii prehliadania webu počas šiestich mesiacov, hoci nie je jasné, či sa to týka služieb VPN..

Čína sa veľmi snaží obmedziť prístup svojich občanov na otvorený internet a prostredníctvom monitorovania online fór a platforiem sociálnych médií chráni domáci disent. Napriek mnohým podozreniam však neexistuje žiadny dôkaz, že má záujem počúvať internetový prenos medzinárodných používateľov internetu.

Hongkong sa tradične tešil veľmi bezplatnému a otvorenému internetu, aj keď napätie s čínskou vládou, ktorá chce vykonávať väčšiu kontrolu nad bývalým britským územím, vyvoláva podozrenie, že môže podliehať zvýšenému dohľadu z pevniny..

Vyhlásenie o ochrane súkromia pre členov, ktorí nie sú členmi EÚ, sa uvádza len preto, aby sa veci viac zmätili "Opera Unite Pte. Ltd. (ďalej len „Opera“), spoločnosť skupiny Opera" so sídlom v Singapure....

Zásady ochrany osobných údajov a denníky

"Prehliadač VPN" časť pravidiel ochrany osobných údajov opery jednoducho uvádza, že:

"Pri používaní našej vstavanej služby VPN nezaznamenávame žiadne informácie súvisiace s vašou aktivitou prehliadania a pôvodnou sieťovou adresou."

Technické zabezpečenie

OperaVPN je proxy, nie služba VPN. Spojenia sú zabezpečené pomocou šifrovacej schémy HTTPS, ktorá chráni citlivé webové stránky a robí z OperaVPN proxy HTTPS. Pretože prehliadač Opera je založený na prehliadači Chromium, podporuje protokol TLS 1.3. Toto je najnovšia verzia protokolu a je rozumné predpokladať, že VPN používa aj TLS 1.3.

Podpora VPN funkcie je málo, aj keď je tak jednoduchá na používanie, že ju len ťažko potrebuje. Ak sa z nejakého dôvodu zaseknete, môžete klásť otázky na operných fórach.

Ako nastaviť OperaVPN (Windows)

Stiahnite a nainštalujte Opera VPN pre Windows.

Opera povoľuje VPN

Po nainštalovaní softvéru musíte povoliť funkciu VPN pomocou ponuky -> súkromia & zabezpečenia -> VPN -> Povoliť VPN. Všimnite si, že som mal nainštalovanú starú verziu Opera a potreboval som ju odinštalovať a preinštalovať najnovšiu verziu, aby bola táto možnosť dostupná.

OperaVPN v prehliadači

Používanie siete VPN je potom len otázkou kliknutia na štítok „VPN“ naľavo od panela Search / URL, výberu umiestnenia servera a kliknutia na „On“.

Je potrebné poznamenať, že funkcia VPN vyzerá veľmi podobne ako rozšírenie prehliadača SurfEasy (hoci by to nemalo byť prekvapením). Na rozdiel od tohto rozšírenia však VPN dodávaná s operou Opera nemá dátový limit 500 MB.

Iné platformy

Opera odstránila aplikácie VPN VPN pre Android a iOS VPN z príslušných obchodov. Na rozdiel od funkcie pracovnej plochy, ktorá je súčasťou prehliadača, išlo o skutočné aplikácie VPN. Je to však akademické, pretože už nie sú k dispozícii.

Výkon (testy rýchlosti, úniku DNS a testov WebRTC)

Testy rýchlosti sa uskutočňovali na širokopásmovom pripojení 50 Mbps / 3 Mbps vo Veľkej Británii pomocou TestMy.net.

Rýchlosť sťahovania testu OpeaVPN

Rýchlosť odovzdania testu rýchlosti OperaVPN

Tieto výsledky sú pekne dobré, najmä ak sa domnievate, že služba je bezplatná! Vyfarbite ma dojem!

Nastavenia OperaVPN v prehliadači

Ochrana pred únikom WebRTC je teraz zabudovaná. Toto je skvelé!

Rozlíšenie DNS sa vykonáva pomocou serverov Google DNS umiestnených v rovnakej krajine ako server VPN, ku ktorému ste pripojení. Pri pripojení k americkému serveru VPN sa preto rozlíšenie DNS vykonáva aj pomocou amerických serverov DNS. To je dobré pre geo-spoofing.

Pokiaľ ide o spoločnosť Google, z hľadiska ochrany osobných údajov sa zdá, že vaše požiadavky na DNS pochádzajú z Opery (nie z vašej skutočnej adresy IP).

Záverečné myšlienky

Bezplatná je obľúbená cena každého používateľa a v mnohých ohľadoch poskytuje bezplatná sieť VPN „Opera“ fantastickú službu (hoci ide o skutočne proxy server, nie VPN). Na rozdiel od väčšiny bezplatných služieb VPN je neobmedzená (žiadne dátové limity) a rýchla. Pre tých, ktorí chcú jednoducho obísť cenzúru, geoprostorovať svoju polohu alebo chrániť svoje prehliadanie počas používania verejných WiFi hotspotov, môže Opera zasiahnuť iba to miesto.

to je nie, je to však dobrá voľba pre každého, kto používa VPN na ochranu svojho súkromia, chce používať VPN pre Netflix alebo kto chce používať VPN na torrenting.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me