Cake webový prehliadač


Cake Web Browser je alternatívou mobilného prehliadača k prehliadaču Chrome, Firefox alebo Safari, ktorý tvrdí, že bol navrhnutý od základov s ohľadom na súkromie. Prvýkrát ho začali v roku 2016 devs so sídlom v USA.

ProPrivacy.com skóre
7.5 z 10

zhrnutie

Na rozdiel od vyhľadávacích nástrojov založených na ochrane osobných údajov, ktoré fungujú vo vašom existujúcom prehliadači - Cake poskytuje samostatné rozhranie, ktoré je špeciálne navrhnuté tak, aby používateľom poskytovalo pridanú funkčnosť a plne integrované súkromie..

Prehliadač koláčov je zaujímavý problém, pretože odborníci už predtým vyjadrili obavy týkajúce sa možnosti prehliadača Chrome odoslať telemetriu späť spoločnosti Google, a to aj v prípade, že sa používatelia vyhýbajú vyhľadávaciemu stroju spoločnosti Google..

S ohľadom na to sme sa rozhodli podrobnejšie sa pozrieť na tento prehľadávač a zistiť, či jeho funkcie skutočne stojí za to, aby ste vykopali iné bežné prehliadače..

Prehliadač torty

Prehliadač torty - prehľad

Váš webový prehliadač je vaším vstupným bodom na internet. Z tohto dôvodu môže mať správanie vášho prehliadača a zaobchádzanie s údajmi obrovský vplyv na vaše celkové súkromie.

Podľa návrhu majú webové prehliadače tendenciu ukladať históriu prehliadania webu, aby ste sa mohli ľahko vrátiť na stránku, ktorú ste predtým navštívili. Taktiež umožňujú firmám zanechať súbory cookie pozadu, aby vás mohli sledovať, ak sa vrátite na svoje stránky.

Webový prehliadač spoločnosti Cake sa zameriava na mobilný priestor spájaním existujúcich a nových funkcií

Tieto druhy funkcií prehliadača poskytujú zvýšenú funkčnosť a jednoduché použitie. Majú však aj závažné nedostatky v oblasti ochrany osobných údajov - preto sa mnohí spotrebitelia obracajú na rozšírenia, ako je napríklad Badger na ochranu osobných údajov, Ghoster a Adblock Plus, aby zabránili nechceným skriptom, blokovaniu sledovania a súborom cookie a zabránili zobrazovaniu reklám..

Výhodou tohto druhu blokovania nie je len lepšie súkromie, ale aj plynulejší zážitok. Nakoniec, blokovanie ton obsahu, ktorý vás nezaujíma, môže skrátiť čas načítania stránky a prehľadne obrazovku.

V minulosti bol Firefox najobľúbenejším prehliadačom na získanie lepšieho súkromia online. Teraz však Cake Web Browser zacieľuje mobilný priestor spájaním existujúcich a nových funkcií a snaží sa používateľom poskytnúť väčšiu kontrolu nad ich údajmi a lepší zážitok z prehliadania..

Mobilná aplikácia Cake Browser

Vlastnosti

 • Aplikácie pre iOS a Android
 • Anonymné prehliadanie
 • HTTPS všade
 • Vstavaná funkcia sledovania a blokovania reklám
 • Funkcia „Nesledovať“ informuje webové stránky o tom, že nechcete byť sledovaní
 • Ochrana prístupovým kódom - zapnite ochranu prehliadača pomocou hesla
 • Private Time Bomb - zatvorte súkromné ​​karty automaticky po určitej dobe alebo po zatvorení prehľadávača
 • Skupinové vyhľadávanie - automaticky posúva výsledky viacerých online vyhľadávacích služieb
 • Prihláste sa na odber a sledujte webové stránky z prehliadača koláčov
 • Prejdite prstom po výsledkoch vyhľadávania, aby ste navštívili každú stránku a priamo vyhodnotili výsledky vyhľadávania
 • Tmavá téma, svetlá téma alebo auto, ktoré sa medzi nimi prepína v závislosti od denného času
 • Vyberte si z rôznych vyhľadávacích nástrojov vrátane DuckDuckGo

Nastaviť

Stiahnutie a inštalácia Cake je hračka. Vyžaduje si to viac ako 10 MB miesta, čo znamená, že nezanechá na vašom zariadení rozsiahly odtlačok. Po inštalácii vám aplikácia poskytne krátky návod, vďaka ktorému získate prehľad o tom, čo je v ponuke.

Vitajte v prehliadači koláčov

Po úvode sú používatelia uvítaní úvodnou obrazovkou. Na rozdiel od iných prehliadačov, ktoré jednoducho načítajú preferovanú domovskú stránku, získate to, čo sa dá najlepšie opísať ako kúsok koláča.

Dort doma prehliadač pahe

V hornej časti obrazovky získate prispôsobiteľný obrázok, ktorý je možné zmeniť kliknutím na ikonu nastavení v pravom hornom rohu. Tu môžete tiež nastaviť všetky dôležité funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia, napríklad ochranu heslom. Ako vidíte, domovská stránka je živá a estetika nám pripomína mashup medzi Safari a Chrome.

Pre používateľov Androidu existuje niečo o Cake, ktoré prináša pocit sofistikovanosti, a to môže apelovať na túžby po zážitkoch podobných iOS..

Ďalej sme narazili na nastavovacie koliesko v pravom hornom rohu, aby sme nastavili primárne funkcie ochrany osobných údajov.

Nastavenie koláčového prehliadača

Najprv nastavíme dort na HTTPS. Ak je táto možnosť povolená, prehliadač odmietne otvoriť všetky webové stránky, ktoré nie sú chránené protokolom HTTPS. To je skvelé, najmä pre ľudí, ktorí robia veľa náhodného vyhľadávania na webe a nakupovania - čo môže spôsobiť, že narazíte na riskantné webové stránky..

Ďalej nastavíme heslo. Ak to chcete urobiť, jednoducho dvakrát zadajte špendlík. Od tejto chvíle budete potrebovať heslo na otvorenie aplikácie. Tým sa zabráni každému v prístupe k vašej histórii, uloženým účtom a heslám. Toto je užitočná a jedinečná bezpečnostná funkcia, ktorú vám odporúčame využiť - v prípade, že vaše zariadenie niekedy spadne do nesprávnych rúk.

Blokovanie automaticky otváraných okien a blokovanie reklám sú v predvolenom nastavení povolené. Odporúčame vám ich nechať zapnuté, aby ste mali čo najlepší dojem. To isté platí pre funkciu Nesledovať.

Kliknutím na „VPN“ získate reklamu pre poskytovateľa VPN TunnelBear, ktorý v našej recenzii dosiahol slušných 8,5 z 10. Napriek tomu to nie je najlepšie v žiadnom úseku predstavivosti a stojí za zmienku, že Cake bude pracovať s VPN. TunnelBear jednoducho získa pozornosť vďaka marketingovej dohode s vývojármi.

Kliknutím na vyhľadávací nástroj môžete vybrať obľúbený vyhľadávací nástroj. Medzi možnosti patria Google, Yahoo (DDC) a Bing. Keď sa zaujímame o súkromie, rozhodli sme sa pre DuckDuckGo.

Možnosť vyhľadávacieho nástroja

Pre ľudí, ktorí chcú ukladať údaje do mobilného telefónu, je tu možnosť zabrániť Cakeovi v predbežnom načítaní webových stránok na pozadí. Je to vynikajúci spôsob, ako zaistiť, že si stiahnete iba tie údaje, ktoré skutočne potrebujete. Je pravda, že to trochu spomalí zážitok, čo znamená, že ľudia s problémami s údajmi sa môžu lepšie držať tradičného prehliadača..

Na druhej strane, integrované blokovanie reklám obmedzí zbytočné údaje - takže existuje argument pre a proti. Rozhodli sme sa nastaviť Využitie dát nastavenie na „iba na Wi-Fi“, aby sme zaistili, že získame čo najviac príjemných údajov.

Jednoduchosť použitia

Prehliadač koláčov prináša revolúciu v spôsobe vyhľadávania tým, že vám umožňuje prechádzať výsledky vyhľadávania na webe okamžite bez toho, aby ste museli prechádzať výsledkami vyhľadávania. Či je to pre vás výzvou, je osobné - a do značnej miery závisí od toho, či sa vám páči tradičná metóda skenovania výsledkov vyhľadávania a výberu stránky sami, čo je možnosť.

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že ide o prehliadač iba pre mobilné zariadenia a skúsenosť je špecificky zameraná na mobilných používateľov.

Testovali sme dort na platformách Android a iOS a určite to zmení vaše prehliadanie webu. Cake predstavuje výsledky vyhľadávania v úplne načítanom formáte karty, takže máte priamy prístup k relevantným výsledkom. Okrem toho natrvalo načíta ďalšie dva výsledky na pozadí, aby ste ich mohli rýchlo prejsť prstom. Je to skvelé pre ľudí, ktorí radi prechádzajú výsledky, aby zistili, či sú stránky relevantné. Pre ochranu súkromia to však nemusí byť najlepšia vec (viac o tom neskôr).

Nezabudnite tiež na to, že Cake je navrhnutý tak, aby uprednostňoval stránky s kratšou dobou načítania. Výsledkom je, že Cake mierne skresľuje výsledky vyhľadávacieho nástroja poskytované prehľadávačmi Google. To môže potenciálne ovplyvniť kvalitu stránok, ktoré sa načítajú ako prvé, ktoré nemusia oslovovať všetkých.

Celkovo sme zistili, že skúsenosti sú dobré, a Cake sa javí ako vhodný na prehliadanie webu pri nakupovaní - alebo na zábavné účely. Pre kohokoľvek, kto robí vážnejší výskum, však tradičný prehliadač môže zostať priaznivý.

Kurátor obsahu

Tam, kde vyniká spôsob, akým Cake vyniká, vám umožní upravovať výsledky. Cake je navrhnutý tak, aby vyhovoval vašim osobným potrebám, ale tiež vám poskytoval rady o tom, čo by ste mohli vidieť.

Napríklad pri spustení aplikácie vám poskytne zoznam najpopulárnejších päť najčastejších vyhľadávaní v danom dni. To, či vás to osloví, závisí od toho, či sa vám páčia trendy sledovania.

sledovať obsah webových stránok

Funkcia sledovania stránok vám umožňuje pridať stránky na svoju domovskú stránku, čo určite pridá vrstvu prispôsobiteľnosti, ktorá by mala osloviť všetkých. Jedinou potenciálnou nevýhodou je, že by ste sa mohli zaseknúť do výklenku vytvoreného z vašej vlastnej vôle a mohli by ste sa ocitnúť s menšou pravdepodobnosťou zakopnutia o nové veci. Je pravda, že tu môžu byť užitočné trendy.

Počas vyhľadávania je možné prispôsobiť si webové stránky, ktoré sa vám zobrazujú ako prvé. Napríklad, ak uprednostňujete výsledky vyhľadávania z eBay skôr ako z Amazonu - môžete to zmeniť vo výsledkoch posúvania nadol po vyhľadávaní a od tejto chvíle to bude trvať.

skupiny

Funkcia skupinového vyhľadávania je ako karty, ktoré získate vo vyhľadávaní Google, čo vám umožňuje zoskupovať vyhľadávania tak, aby ste získali výsledky, ako sú videá, obrázky alebo nakupovanie. Toto zoskupenie kombinované s funkciou potiahnutia prináša so sebou uvoľnený pocit kontroly. Výsledkom je, že každý, kto trávi veľa času hľadaním konkrétnych typov obsahu, môže chcieť skúsiť Cake.

uložte skupiny obsahu

nasledujúce

Od chvíle, keď vykonáte vyhľadávanie, začne zážitok potiahnutia. Prejdením prstom doľava sa zobrazí prvý výsledok vyhľadávania. Ak tento výsledok nie je to, čo potrebujete, stačí jednoducho posúvať prstom doľava.

Ak narazíte na webovú stránku, ktorá vás zaujíma, môžete ju pridať na svoju domovskú stránku kliknutím na tlačidlo sledovať. Páčilo sa nám, že webové stránky, ktoré prišli pred a po, sú uvedené v hornej časti stránky, pretože vám to umožňuje sledovať webové stránky, keď ich prejdete prstom..

na sledovanie skupiny s obsahom

Kategórie

Späť na domovskú stránku kliknutím na kategórie môžete prehľadávať webové stránky pomocou hlavičiek skupín. Sú rozdelené do ôsmich kategórií, ktoré pozostávajú z noviniek, techniky, športu, hier, zábavných filmov, televízie a hudby, módy a štýlu a cestovania..

Vyhľadávajte webové stránky prostredníctvom obsahovej skupiny

Na prvý pohľad sa táto funkcia javí ako užitočná. Podsekcie však nemožno prehľadávať jednotlivo a to, čo je tam, vás nemusí vôbec oslovovať - ​​takže je to úplne potluck.

Na druhej strane, po použití Cake na pár dní sme mali pocit, že čím viac prehliadač používate a zoznámite sa s ním, tým je väčšia pravdepodobnosť, že z neho budete mať úžitok.

súkromia

Rozhodli sme sa bližšie preskúmať funkcie ochrany osobných údajov, aby sme zistili, či by sme si ich mohli ľahko všimnúť v akcii. Navštívili sme niekoľko webových stránok, o ktorých vieme, že poskytujú veľa reklám, a dostali sme zážitok bez reklám. Články Forbes, ktoré sú zvyčajne plnené reklamami, nemali žiadne.

Ďalej sme šli na populárnu webovú stránku na streamovanie údajov a program Cake zablokoval všetky automaticky otvárané okná. Napriek tomuto pohodliu by sa niektoré streamy nenačítali, pretože nebudú fungovať s povolenými blokovaniami reklám. Toto je malá nevýhoda, ktorú zažijete, ak budete surfovať po webe so všetkými povolenými funkciami ochrany osobných údajov spoločnosti Cake.

To isté platí pre všetky stránky, ktoré nemajú certifikát SSL; Vynútiť HTTPS zastaví načítanie týchto stránok. Ak dôverujete webu, ktorý nie je HTTPS, môžete ho na chvíľu zakázať. Odporúčame vám však, aby ste ich nechali zapnuté, pretože zabránia prenasledovaniu vašich údajov útokmi typu Man-in-the-Middle a zabránia vám naraziť na potenciálne škodlivé alebo kompromitované stránky..

Pre každého, kto chce súkromne prehliadať, je k dispozícii ekvivalent Google Incognito. Ak chcete otvoriť okno súkromného prehliadania, kliknite na ikonu záložky v pravom dolnom rohu domovskej stránky. Zabezpečíte tým, že žiadne navštívené stránky nebudú pridané do vašej histórie. Na súkromnej karte môžete okrem toho nastaviť „časovanú bombu“ tak, aby sa automaticky zatvorila, ak necháte aplikáciu neaktívnu tri minúty..

Režim ochrany osobných údajov

Funkcia Nesledovať (DNT) je teoreticky dobrá a dobrá, ale stojí za zmienku, že zatiaľ čo niektoré veľké webové stránky (napríklad Reddit, Twitter, Pinterest) sú odhodlané rešpektovať žiadosti o DNT, väčšina inzerentov ju úplne ignoruje. Toto je obrovské obmedzenie DNT, čo znamená, že nebude fungovať tak efektívne ako rozšírenia proti sledovaniu, ako je napríklad Badger na ochranu osobných údajov (ktorý je k dispozícii v prehliadači Firefox pre Android)..

DNT vám v mnohých ohľadoch dáva falošný pocit bezpečia, pretože to vlastne nebráni v sledovaní. Táto funkcia navyše nie je ničím zvláštnym. Chrome aj Firefox majú DNT, čo znamená, že to nie je vlastne funkcia, na ktorú by ste sa mali chváliť.

Pri ďalšom postupe sme skontrolovali zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Cake, aby sme zistili, čo firma tvrdí, že robí s údajmi. Celkovo sa táto politika javí ako dobrá, dokonca upozorňuje zákazníkov, aby používali VPN, ak chcú oddeliť svoje IP adresy od vyhľadávacích dopytov, ktoré zadávajú..

Je to dôležité, pretože požiadavky možno vysledovať späť na adresu IP používateľov, a to aj pri vyhľadávaní v súkromnom režime. A čo viac, aj keď vo vašej miestnej histórii nebudú uložené žiadne stránky navštívené v súkromnom režime, váš poskytovateľ internetových služieb môže naďalej sledovať všetky navštívené stránky..

V skutočnosti, pokiaľ nepoužívate VPN, Cake potenciálne poškodzuje vaše súkromie: Keď použijete vyhľadávací nástroj, váš poskytovateľ internetových služieb zvyčajne nevidí jednotlivé vyhľadávania, ktoré vykonáte kvôli šifrovaniu HTTPS na stránke. Pretože však prehliadač Cake pri vyhľadávaní automaticky načíta tri stránky súčasne, váš poskytovateľ internetových služieb tak získa viac údajov ako obvykle; ktoré by mohla použiť na zistenie vašich vyhľadávaní pri ich vytváraní.

Všimli sme si tiež, že Cake pripúšťa prispôsobovanie reklám pomocou hľadaných výrazov v normálnom režime:

„V normálnom režime prehliadania môže Cake poslať hľadané výrazy partnerovi, ktorý vracia relevantné sponzorované výsledky (Cake túto požiadavku nepredloží v súkromnom režime).“

A Cake odhalí, že vaša IP adresa môže byť preposlaná do vyhľadávacích nástrojov, ktoré používate. Teda, zatiaľ čo Cake vás nesleduje, neprehľadáva vaše požiadavky na vyhľadávanie - to znamená, že Google môže stále vytvárať databázu vašich vyhľadávaní popri vašej IP adrese:

„Aj keď sme povinní zadať vašu IP adresu pri webových požiadavkách na webové stránky, ktoré navštevujete, alebo na vyhľadávacie nástroje, ktoré vyberiete (IP adresa je základným technickým prvkom pre webové stránky a vyhľadávacie nástroje), nikdy nepriradíme túto adresu IP k žiadnemu vyhľadávaniu. alebo históriu prehliadania a nikdy ich nepriradíme k vášmu menu, e-mailovej adrese ani iným osobným identifikačným údajom bez vášho vedomia a súhlasu. “

V dôsledku toho sa budete musieť pridávať k vyhľadávaču Cake Browser aj pomocou súkromného vyhľadávacieho nástroja, aby ste získali vodotesné súkromie.

záver

Kým Cake určite poskytuje iný zážitok, myšlienka, že je nejako súkromnejšia ako iné prehliadače, sa javí ako klam. Väčšina funkcií ochrany osobných údajov, ktoré má Cake, je k dispozícii v prehliadači Firefox. Takže, ak sa vám nepáči ochrana heslom alebo funkcia „Time Bomb“, nie je tu nič na to, aby ste otočili hlavu.

Vstavané blokovanie reklám a blokovanie automaticky otváraných okien sú dobré, ale tieto funkcie je možné ľahko pridať do prehliadača Firefox alebo Chrome pomocou rozšírení, ktoré vám poskytnú ešte lepšie výsledky. Je pravda, že zážitok úplne bez reklám, ktorý získate s koláčom hneď po vybalení z krabice, je lepší ako to, čo vyhľadávate v jednotlivých vyhľadávacích nástrojoch - a určite to stojí za to dať šancu Cake šancu.

Jednou z nevýhod je, že v súčasnosti nemôžete do Cake pridať rozšírenia ochrany osobných údajov, ako je napríklad Badger, Ghostery alebo uBlock Origin, čo znamená, že nemôžete blokovať skripty ani úplne blokovať sledovanie..

Tento prehliadač je výhodnejší pre tie, ktoré nechcú neustále skákať medzi webovými stránkami a výsledkami vyhľadávania. A pre ľudí, ktorí používajú svoj prehliadač predovšetkým na nakupovanie a zábavu - tento prehliadač vytvorí zábavný mobilný zážitok.

Záverom je, že Cake bude vysoko osobnou voľbou v závislosti od toho, čo hľadáte v prehliadači. Ak je však po vás vodotesné súkromie a bezpečnosť online, zdá sa lepšie držať sa používania prehliadača Firefox s výberom špičkových rozšírení..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me