ZMENili sme SA, KTORÉ SKONČUJEME RECENZIE!
Nedávno sme aktualizovali náš proces vyhodnocovania všetkých recenzií na webe ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových hodnotiacich kritériách nájdete tu


Astrill VPN

 • stanovenie ceny

  z $ Množstvo 5,83
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.6 z 10

zhrnutie

Astrill je VPN so sídlom na Seychelách, čo znamená, že je mimo možnosti presahujúcich vlád. Poskytuje osobnú službu VPN, smerovače VPN a podnikové riešenia VPN. Táto kontrola sa zameria na možnosť osobnej siete VPN.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  47 Mbps
 • jurisdikcie
  Seychely
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  49

Na prvý pohľad sa Astrill javí ako špičková služba VPN, ktorá ponúka všetky výhody, ktoré by ste očakávali. Má servery umiestnené v 49 krajinách, čo z neho robí ideálne riešenie pre spoofing a odblokovanie. Klient Windows je nabitý funkciami, umožňuje prepínať medzi mnohými rôznymi možnosťami šifrovania a má ochranu proti úniku DNS, ochranu proti úniku IPv6 a prepínač kill. Toto sú funkcie, ktoré získate iba s najlepšími sieťami VPN a určite sú znakom kvality. Je smutné, že klient so systémom Android sa neporovnáva s klientom so systémom Windows a zistili sme, že šifrovanie chýba (pozri nižšie). Klient sa môže zdať trochu zložitý pre začiatočníkov vo svete VPN. Väčšina nastavení je však v predvolenom nastavení dobre nastavená. Pokiaľ používatelia používajú rozbaľovaciu ponuku v hornej časti stránky, aby vybrali OpenVPN (štandardne je nastavená na vlastné šifrovanie OpenWeb *), všetko bude od začiatku správne..

Ceny a plány

Zatiaľ čo väčšina sietí VPN ponúka možnosť platiť mesačne, v službe Astrill si môžete zakúpiť trojmesačné, šesťmesačné alebo ročné predplatné.

Ak sa zaregistrujete na tri mesiace, nastaví sa vám späť o niečo menej ako 10 dolárov mesačne. Predplatné na jeden rok v čase je omnoho nižšie a stojí len 5,83 dolárov mesačne. To je skutočne rozumné vzhľadom na úroveň ponúkaných služieb. Zjavnou nevýhodou povinnosti zaviazať sa na minimálne tri mesiace je to, že sa budete musieť zaviazať službe na toto množstvo času. Dobrou správou je, že vám umožňujú bezplatne otestovať celú službu po dobu siedmich dní. To znamená, že sa môžete ubezpečiť, že robí všetko, čo chcete. Okrem toho pre kupujúcich existuje záruka vrátenia peňazí. Nezabudnite však, že záruka vrátenia peňazí sa týka iba zákazníkov, ktorí nevyužívajú bezplatnú skúšobnú verziu. Ak použijete sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, nedostanete záruku vrátenia peňazí. Je to preto, že sa domnievajú, že ste službu pred nákupom predplatného dôkladne otestovali. Mali by ste si preto dávať pozor, aby ste si nezakúpili ročné predplatné, ak si myslíte, že by ste to mohli zmeniť (a už ste použili sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu).

Navštívte Astrill »

Vlastnosti

Sťahovanie P2P

Používanie služby Astrill je povolené s rovnocennými údajmi (peer to peer), na používanie však musíte byť v režime OpenVPN alebo StealthVPN. Tu je to, čo hovorí webová stránka spoločnosti Astrill:

Ďalšie informácie o používaní služby VPN pri torrentingu nájdete v našej najlepšej príručke pre servery VPN pre torrent.

Umiestnenie servera

Servery spoločnosti Astrill sú umiestnené po celom svete v 49 krajinách. Používatelia navyše získajú prístup k americkým serverom na východnom aj západnom pobreží (celkom 27 serverov v USA). Celkovo vzaté sú možnosti umiestnenia na serveri s Astrill skutočne vynikajúce. Jednoznačne jedna z najlepších vecí o službe.

súkromia

Spoločnosť Astrill má sídlo na Seychelách, čo znamená, že táto spoločnosť nie je v právomoci žiadnych nadmerných vlád. Toto je veľmi dobrá správa o ochrane osobných údajov a určite je výhodou služby Astrill.

Zásady ochrany osobných údajov a denníky používania

Astrill má výborné zásady ochrany osobných údajov, ktoré nespolupracujú so žiadnymi tretími stranami. To znamená, že užívateľské údaje sa nikdy nezdieľajú s tretími stranami z reklamných alebo iných dôvodov. Astrill navyše neuchováva žiadne protokoly použitia. To je skvelé, pretože aj keby orgány činné v trestnom konaní požiadali spoločnosť Astrill o protokoly o používaní predplatiteľa, nemohli by pomôcť. Keďže táto služba má sídlo na Seychelách, je veľmi nepravdepodobné, že by to tak bolo.

Denníky pripojenia

Aj keď sa neuchovávajú žiadne protokoly o používaní, Astrill si ponechá posledných 20 protokolov o pripojení (čas pripojenia a dĺžka pripojeného času). Tieto sa odstránia, keď vytvoríte viac, a vždy sa uskutoční len posledných 20 protokolov. To je naozaj celkom dobré, aj keď, samozrejme, existujú siete VPN s nulovým protokolom, ak ste práve po nich.

zabezpečenia

Možnosti šifrovania

Astrill ponúka na svojom klientovi Windows veľa možností šifrovania. Môžete použiť OpenVPN, StealthVPN a OpenWeb. Odporúčame OpenVPN, pretože je to jediná skutočne bezpečná možnosť šifrovania VPN. Skvelá správa je, že OpenVPN má v klientovi Astrill Windows veľa možností šifrovania. Používatelia si môžu vybrať z:

 1. BlowFish 128-bit, BlowFish 192-bit, BlowFish 256-bit, BlowFish 512-bit.
 2. 128-bitové AES, 192-bitové AES, 256-bitové AES
 3. 128-bitové CAST, 192-bitové CAST, 256-bitové CAST, 512-bitové CAST
 4. Camellia 128-bit, Camellia 192-bit, Camellia 256-bit

Toto je neuveriteľná škála možností. Schopnosť používať neharmonické kamélie je určite veľmi príjemná a vysoko odporúčaná. Pokiaľ ide o handshake, hash auth a či sa používa Perfect Forward Secrecy: nemôžem ti to povedať, pretože firma mi povedala, že informácie sú „utajené“. Preto môžeme predpokladať, že šifrovanie je implementované nesprávne. * OpenWeb: Všimnite si, že v klientoch VPN so systémom Windows aj Android VPN (tí, ktorých som testoval), bol ako predvolený vybratý protokol OpenWeb. Toto je neznámy a proprietárny šifrovací protokol, o ktorom vieme veľmi málo. Dôverujeme tomu z dôvodu ochrany súkromia a bezpečnosti. Preto sa vám neodporúča. Astrill mi povedala, že v prehliadači fungovala ako proxy služba, nie je však potrebné ju v prehliadači inštalovať ako aplikáciu - či to funguje pre ochranu súkromia, je hazard. Skutočnosť, že ide o uzavretý zdroj a vlastnícke práva, určite nie je dobrá. Je smutné, že v systéme Android klient nemá toľko možností. Šifrovanie je buď StealthVPN alebo OpenWeb. Je to predvolená 256-bitová AES, ale bez potvrdenia handshake a hash - stále to pravdepodobne nebude také silné, ako by malo byť. Bohužiaľ, nebol som schopný zistiť nič o Perfect Forward Secrecy na žiadnom z klientov.

Webová stránka

Táto webová stránka je jednoduchá, ľahko ovládateľná a samovysvetľujúca. Nemá zvlášť honosný pocit alebo pokus (ako to robia niektoré VPN) nadmerne sa predávať. Webové stránky síce majú veľa možností, ale sú zamerané na skúsenejších používateľov a podniky VPN. Každý, kto sa zaujíma o VPN pre osobné použitie, bude teda v poriadku, ak bude ignorovať drvivú väčšinu funkcií na webe. Pekná vec, o extra informácie (a možnosti) je, že ak ich potrebujete, sú k dispozícii. Pre väčšinu používateľov však stačí stiahnuť klienta, ktorý potrebujete pre platformu, ktorú prevádzkujete. Dobrou správou je, že Astrill má klientsky softvér pre všetky populárne platformy: Windows, Mac, Linux, Android a iOS.

podpora

Podpora je poskytovaná prostredníctvom systému lístkov alebo e-mailov a prostredníctvom systému nepretržitej živej diskusie. E-maily dostali odpoveď do niekoľkých hodín, čo nie je dlho čakať. A čo je dôležitejšie, ich technická podpora tam bola v priebehu niekoľkých minút zakaždým, keď som použil túto službu. Je smutné, že nie všetci ich technický tím bol veľmi oboznámený s možnosťami šifrovania. Tím bol však schopný rýchlo nadviazať kontakt so svojimi vývojármi a odpovedať na technické otázky. Cítil som, že tím sa spojil a prešiel ma vecami, ktoré som chcel vedieť rýchlo, vysoko efektívne a priateľsky. Preto nemôžem zaviniť tím zákazníckych služieb. Dobrá je tiež skutočnosť, že Astrill má na svojej webovej stránke vedomostnú základňu, ktorá má odpovede na mnohé bežné problémy. Používatelia ho môžu rýchlo vyhľadať, aby získali odpovede.

Proces

Predplatenie služby Astrill je pravdepodobne tou najnepríjemnejšou vecou pre túto službu. Niekoľkokrát som bol konfrontovaný s programom captcha, keď som používal webovú stránku na objednanie a stiahnutie softvéru. Táto mierna nepríjemnosť je však vyvážená skutočnosťou, že to znamená, že Astrill robí všetko pre to, aby zabránil infiltrácii svojich systémov robotom. Jednou nevýhodou je množstvo detailov, ktoré spoločnosť Astrill chce od používateľov, aby im umožnila prihlásiť sa na odber. Používatelia musia zadať e-mailovú adresu, fyzickú adresu a telefónne číslo, aby získali štvorciferný verifikačný kód. Ak nezadáte štvorciferný kód, nemôžete používať Astrill (vrátane bezplatnej skúšobnej verzie). Po potvrdení kódu je však klient ľahko prístupný na svojich webových stránkach a rýchlo sa stiahne. Nainštaluje sa veľmi rýchlo a po potvrdení e-mailu a hesla sa budete môcť pripojiť k jeho serverom. Uvedomte si, že softvér VPN je v predvolenom nastavení nastavený na OpenWeb - preto v rozbaľovacej ponuke v hornej časti klienta vyberte OpenVPN, aby ste zaistili správne zabezpečenie.

Klient VPN systému Windows

Klient VPN systému Windows je skutočne úžasný. Po inštalácii ho nájdete v oznamovacej oblasti na úvodnom paneli. Odtiaľ je veľmi ľahké ovládať všetky jeho vlastnosti. Stačí kliknúť na položku Nastavenia a získať všetky možnosti. Tu si môžete zvoliť úroveň šifrovania, ktorú požadujete pre svoj protokol OpenVPN. Okrem toho môžete kliknúť na Súkromie a dostať sa na prepínač zabíjania a nástroje na ochranu pred únikom. Keď ste na OpenVPN, uvidíte malý zámok vedľa umiestnenia servera. Tento zámok zostane na svojom mieste po celú dobu ochrany. Aby sa znova zobrazila rozbaľovacia ponuka umiestnení serverov, budete musieť vypnúť pripojenie VPN.

Ochrana pred únikom DNS

Astrill má možnosť vynútiť ochranu proti úniku DNS, ochranu proti úniku IPv6 (ktoré sú predvolene zapnuté) a ochranu pred únikom IP WebRTC..

Dobrou správou je, že ochrana klienta proti úniku DNS je zabudovaná do klienta Windows a funguje. Pomocou ipleak.net sa nezistili žiadne úniky DNS. Okrem toho neboli zistené žiadne úniky WebRTC. Toto je skvelá správa a znamená, že klient systému Astrill v systéme Windows robí svoju prácu dobre, pokiaľ ide o ochranu súkromia. Bohužiaľ to neplatilo pre klienta Android. To trpí tým, že OpenVPN nie je voľba a zistilo sa, že počas mojich testov došlo k úniku DNS.

Hlavný vypínač

Astrill má vypínač zabíjania. Vyhľadajte ho kliknutím na Nastavenia > súkromia > Prepínač internetového zabíjania. Po výbere budete chránení pred výpadkom siete VPN a odoslaním nezašifrovaného prenosu poskytovateľovi internetových služieb. Prepínač kill úplne ukončí vaše pripojenie k internetu, až kým sa znova neobnoví pripojenie VPN. Toto je hodnotná funkcia, ktorú majú len tie najlepšie siete VPN.

Ďalšie platformy

Android VPN spoločnosti Astrill je v spodnej časti možností platformy. Sťahuje sa rýchlo a je veľmi jednoduchá inštalácia. Klient je navrhnutý pre Android a ako taký je pripravený na použitie ihneď po stiahnutí a inštalácii aplikácie. Bohužiaľ v klientovi Android neexistuje prepínač zabíjania alebo ochrana pred únikom DNS. Okrem toho som zistil, že pri testovaní klienta so systémom Android došlo k úniku DNS. Ďalšou miernou nevýhodou s klientom Android je to, že neponúka úroveň možností šifrovania, ktorá je k dispozícii pre klienta Windows. Šifrovanie je StealthVPN alebo OpenWeb, a nie náš odporúčaný protokol OpenVPN. Astrill tiež ponúka VPN pre používateľov iPhone. Verzia aplikácie pre iPhone nepodporuje openVPN, takže bude potrebné ju manuálne nakonfigurovať.

Výkon (testy rýchlosti, DNS, WebRTC a IPv4)

Testy sa uskutočňovali pomocou TestMy.net na optickom pripojení UK Virgin Media VIVID 100. Rýchlosť pripojenia bola na serveroch vo Veľkej Británii, Holandsku a USA skutočne dobrá. Na každom serveri došlo len k malému zásahu do výkonu. V skutočnosti boli rýchlosti pripojenia také dobré, že sa to dá považovať za jednu z najlepších častí služby.

Dobrou správou je, že v klientovi Windows neboli zistené žiadne úniky DNS protokolu IPv4. Okrem toho v klientovi Windows neboli zistené žiadne úniky WebRTC.

záver

Záverom je, že Astrill je celkom dobrá služba VPN pre Windows, ktorá má dobrú hodnotu za peniaze. Klient systému Windows ponúka vynikajúce možnosti šifrovania, vďaka ktorým je služba dosť bezpečná (aj keď sú handshake, hash auth a PFS nepotvrdené a pravdepodobne znížené). Je smutné, že klient Android neporovnáva: OpenVPN nie je k dispozícii a boli zistené úniky DNS. Z týchto dôvodov považujem Astrill za omnoho lepšiu službu VPN pre Windows a za hodné zváženia. Vzhľadom na to by som nepovažoval klienta Android za súčasť rovnakej ligy ako klient systému Windows. Z tohto dôvodu by som zvážil možnosť hľadať inde, či je pre vás klient so systémom Android dôležitý. Okrem toho sme nemohli oceniť vysoko dôležité šifrovacie informácie od spoločnosti Astrill. Keďže väčšina služieb VPN je hrdá na dobré šifrovanie, zdá sa dosť pravdepodobné, že šifrovanie Astrill (napriek množstvu možností šifrovania v klientovi Windows) nasáva.

Navštívte Astrill »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me