Anonabox


  • stanovenie ceny

    z $ 4,99
    / mesiac

ProPrivacy.com skóre
3.5 z 10

zhrnutie

Anonabox mal niečo z pestrej histórie. Pôvodné zariadenie, ktoré sľúbilo poskytnúť používateľom internetu zvýšenú anonymitu zabudovaním klienta Tor do prenosného smerovača, pritiahlo veľkú pozornosť médií, keď za päť dní získalo 585 549 dolárov za cieľ zbierky Kickstarter vo výške 7 000 dolárov za päť dní..

Keď sa však zistilo, že údajne vlastný prototyp bol takmer totožný s inými zariadeniami dostupnými na internete, vypukol riadok, ktorý viedol Kickstartera k pozastaveniu kampane Anonabox.

O rok a pol sa posunie vpred a napriek svojim počiatočným problémom Anonabox teraz vyrába rad prenosných smerovačov určených na zlepšenie ochrany súkromia smerovaním všetkých internetových pripojení prostredníctvom siete Tor alebo služby VPN (pomocou špičkového modelu Pro môžete smerovať aj pripojenia VPN cez Tor).

Myšlienka „zabezpečeného“ smerovača, ktorý zaisťuje šifrovanie všetkej komunikácie z pripojeného zariadenia pri jeho prechode medzi internetom a internetom, nie je nová.

To je skutočne to, čo robí každý smerovač, ktorý je nakonfigurovaný na prevádzkovanie VPN (máme pokyny, ako to urobiť sami v DD-WRT, alebo si môžete kúpiť predbleskované a nakonfigurované smerovače od mnohých poskytovateľov VPN).

Predtým sme tiež videli produkty, ktoré smerujú všetky spojenia cez Tor, ako napríklad Onion Pi (Raspberry Pi predkonfigurovaný na používanie Tor), PogoPlug SafePlug (podobný Anonaboxu, ale dvojnásobok veľkosti a nie otvorený zdroj), pretože a urobte si svoj vlastný router pomocou projektov Tor, ako sú TorRouter a PORTAL (ktorých cieľom je nakoniec ponúknuť jednotné softvérové ​​/ hardvérové ​​riešenia).

Zabezpečenie pomocou hardvéru

Pri pohľade na technický list Anonaboxu sme si všimli, že procesor sa zdá byť dostatočne výkonný (na rovnakej úrovni ako špičkový router Asus RT-AC66U) a 64 MB pamäte RAM je dosť na spustenie Tor.

anonaboxový hárok

Je však trochu hanba (najmä vzhľadom na to, ako bolo financovanie úspešné), že Kickstarter nepridal ciele na zlepšenie konektivity k rýchlejšiemu štandardu WiFi 802.11ac a 10 G / 100 Gigabit Ethernet. Stále to však predstavuje veľkú hodnotu za peniaze.

Vedúci technológ pre webovú stránku Intercept spoločnosti Glenn Greenwald a nadšený vývojár komunity Tor, Micah Lee, povedal Wiredovi, že bol „povzbudený“ myšlienkou Anonabox,

„Ak niečo podobné používate, všetko prechádza cez Tor, takže sa nemôže stať [softvérové ​​zneužitie]. Router Tor môže mať určite veľkú výhodu v tom, že existuje fyzická izolácia. ““

Chcel však zdôrazniť, že takýto hardvér by neposkytoval úplnú ochranu proti veciam, ako sú odtlačky prstov prehliadača a súbory cookie, a odporúčal používať kalený prehliadač Tor, aj keď je pripojený prostredníctvom Anonaboxu (nastavenie v prehliadači Tor, ktoré sa nazýva „priehľadné torifikácia“) vypnúť, aby sa zabránilo prechodu Internetu cez Tor Twice).

veľkosť anonaboxu

Medzi ďalšie zaujímavé vlastnosti Anonboxu patrí to, že môže používať „zásuvné transporty“, ako je napríklad obfsproxy, ktoré sú navrhnuté tak, aby obchádzali bloky na Tor (čo je potenciálne užitočné na miestach, ako je Čína), že jeho zaoblené rohy umožňujú ukladanie vo vnútri telesnej dutiny. , a ako vysvetľuje vývojár August Germar, môže sa ľahko zničiť,

„Možno je už neskoro a polícia je už dole, takže rozbiješ krabicu tehlou a vyhodíš kúsky z okna. Alebo to možno len rozdrvíte tým, že na ňu šliapete topánkou a spláchnete kúsky z toalety. “

Germar dospel k záveru, že,

„Nejde iba o to, aby sa veci uľahčili ľuďom, ktorí teraz používajú Tor, ale aj tým, ktorí by chceli používať Tor, ale nemôžu z akéhokoľvek dôvodu. Toto sú ľudia, ktorým chceme pomôcť. “

Aktualizácia 15. októbra 2014: Hneď po uverejnení tohto článku sme narazili na toto reddit vlákno, ktorého hlavná myšlienka obviňuje Aonaboxov z nesprávneho prezentovania ich vývojového procesu a používania lacného čínskeho hardvéru tretej strany, ktorý vyvinuli sami (zjavne „prototypy“ zobrazené na stránke Kickstarter). nie sú ich). Dôrazne odporúčame, aby každý, kto sa chce podieľať na tomto Kickstarteri, prečítal pred investíciou horúcu debatu o reddite.

Aktualizácia 17. októbra 2014: Vôľa proti Anonaboxu pokračuje, keď sa objavuje viac kritík (napríklad o tom, ako pripojenie k routeru nie je v predvolenom nastavení chránené heslom). Pozrite sa na náš nadväzujúci článok, v ktorom budeme podrobnejšie informovať o rozvíjajúcom sa príbehu.

Aktualizácia 20. októbra 2014: KickStarter pozastavil kampaň Anonabox a podporuje nasledujúci e-mail:

'Ahoj,

Toto je správa od spoločnosti Kickstarter's Trust & Bezpečnostný tím. Píšeme vám, aby sme vás upozornili, že projekt anonabox: hardvérový smerovač Tor (pozastavený) bol pozastavený a váš sľub vo výške 51,00 USD bol zrušený. Preskúmanie projektu odhalilo dôkazy o tom, že porušilo Kickstarterove pravidlá. Projekty môžeme pozastaviť, ak preukážu jednu alebo viac z nasledujúcich skutočností:

Ponúkanie zakúpených položiek a tvrdenie, že ste sa sami predstavili Prezentácia práce niekoho iného ako vášho vlastného skreslenia alebo nezverejnenia relevantných skutočností o projekte alebo jeho pôvodcovi V dôsledku toho boli všetky finančné prostriedky zastavené a podporovatelia nebudú za svoje sľuby účtované žiadne poplatky. Z vašej strany nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky.

Integritu systému Kickstarter berieme veľmi vážne. Projekty pozastavujeme iba vtedy, keď zistíme, že existujú presvedčivé dôkazy o tom, že sa klamlivo prezentujú alebo inak porušujú list alebo duch pravidiel spoločnosti Kickstarter. Spravidla neponúkame komentáre k pozastaveniam projektov nad rámec toho, čo je uvedené v tejto správe.

S pozdravom, Kickstarter Trust & Safety. '

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me