W10Privacy


ProPrivacy.com skóre
8 z 10

zhrnutie

W10Privacy
je bezplatný anti-spy nástroj pre Windows 10, navrhnutý nemeckým vývojárom Berndom Schusterom. Intuitívna aplikácia je jediný spustiteľný súbor určený na zmiernenie bolesti spôsobenej pri používaní systému Windows 10, ktorá umožňuje používateľom meniť nastavenia ochrany osobných údajov, blokovať reklamy a deaktivovať funkciu Windows Update jediným kliknutím..

záľuby

  • zadarmo
  • Žiadna inštalácia
  • Pred použitím sa zobrazí výzva na obnovenie systému
  • 7 jazykov
  • Kategórie
  • Odporúčania na semafore
  • Uľahčuje navigáciu v editore databázy Registry
  • Široká škála možností ochrany osobných údajov

nepáči

  • Žiadny vyhľadávací panel nenachádza možnosti rýchlejšie
  • Používateľské rozhranie by mohlo byť čistejšie, aby nedošlo k zámene

Vlastnosti

Žiadna inštalácia

Po stiahnutí W10Privacy nepotrebuje ani inštaláciu, aby fungoval. Jednoducho spustite spustiteľný súbor v režime správcu a umožnite mu prístup do editora databázy Registry, aby ste získali úplnú funkčnosť. Odtiaľ softvér funguje ako jednotné kontaktné miesto a prispôsobuje všetky vyššie uvedené nastavenia bez toho, aby sa musel ponoriť do viacerých ponúk alebo riskovať zmenu niečoho, čo by sa nemalo meniť..

Poznámka

Program Windows Defender často označuje softvér W10Privacy ako nebezpečný a vyzve vás na zrušenie sťahovania. Toto je nesprávna vlajka, pretože W10Privacy je úplne neškodná. Stačí kliknúť "viac informácií" vyrobiť "beh" tlačidlo sa zobrazí.

Windows Protect PC

Výzva na obnovenie bodu

Aj keď je to možné v systéme Windows 10, manuálny prechod do registra systému Windows 10 môže byť pre príležitostného používateľa často výzvou. Predvoľby sa skrývajú v množstve rozbaľovacích ponúk, ktoré môžu často obsahovať neznámu terminológiu a ich zmena môže niekedy spôsobiť nepredvídané následky..

Výzva na obnovenie

Našťastie, ako sa odporúča pri dotyku s Editorom databázy Registry, program W10Privacy automaticky vyzve používateľa, aby vytvoril bod obnovenia, ktorý sa potom môže použiť na obnovenie zmien, ak by sa niečo pokazilo..

Farebné možnosti ochrany osobných údajov

Predvolený postoj spoločnosti Microsoft k ochrane a zhromažďovaniu údajov bol v posledných rokoch nanajvýš sporný, čo užívateľovi umožnilo manuálne preosiať nekonečné ponuky a komplikovaný žargón, aby sa dosiahla prijateľná úroveň súkromia. W10Privacy ponúka celkom 316 možností v 16 kategóriách, ktoré sa skladajú z ochrany osobných údajov, aplikácií, telemetrie, vyhľadávania, siete, prehľadávača, služieb, okrajov, programov Internet Explorer, OneDrive, úloh, vylepšení, brány firewall, aplikácií na pozadí, aplikácií pre používateľov a systémov - aplikácie.

farebne označené možnosti ochrany osobných údajov

W10Privacy sa pýši prístupnosťou ku všetkým odporúčaným činnostiam v oblasti farebného kódovania na základe ich vedľajších účinkov do systému. Pri použití štruktúry semaforov zelená znamená, že používateľ môže zmeniť nastavenie takmer bez viditeľného spádu po strate priamej funkčnosti možnosti. Žltá alebo jantárová farba sa odporúča ako podmienka, ktorá vyžaduje, aby používateľ pred potvrdením akýchkoľvek zmien preskúmal možnosti, ktoré sa chystajú zmeniť. Obmedzené odporúčané nastavenia sú zvýraznené červenou farbou a môžu mať negatívny vplyv na systém, ak sa zmení z predvoleného stavu.

vysvetlenie

Terminológia nie je pre používateľov najpríjemnejšia, ale aplikácia W10Privacy rozpracúva a vysvetľuje, kedy sa kurzor nachádza nad možnosťou. Tieto predvoľby sú tiež usporiadané do kategórií, ktoré zahŕňajú súkromie, aplikácie, telemetriu, vyhľadávanie, sieť, prehliadač, služby, okraj, internetový prehliadač, OneDrive, úlohy, vylepšenia, bránu firewall, aplikácie na pozadí, používateľské aplikácie a systémové aplikácie. Toto uľahčuje prehľadávanie výberu, zdá sa však strata, že neexistuje žiadna funkcia vyhľadávania na rýchlejšie vyhľadanie konkrétnych možností..

Zakázanie služby Windows Update v systéme Windows 10 Pro / Enterprise

Spoločnosť Microsoft bola uvrhnutá za svoj dôrazný prístup k aktualizácii systému Windows 10, pričom záplaty často zachytávajú používateľov v nevhodných časoch. V nedávnej pamäti predstavujú aktualizácie systému Windows 10 riziko, pretože používatelia prišli o značné množstvo údajov v dôsledku chýb na strane vydavateľa. Bohužiaľ, používatelia systému Windows 10 Home sú zaseknutí so zabudovaným odkladom, ale používatelia Pro a Enterprise môžu využívať W10Privacy, čo používateľom umožňuje deaktivovať Windows Update bez toho, aby sa ponorili do ponúk..

To samozrejme predstavuje potenciálne bezpečnostné riziká, pretože spoločnosť Microsoft už nebude schopná opraviť známe zraniteľné miesta. Tí, ktorí túto možnosť používajú, sa odporúča, aby informácie o aktualizáciách udržiavali manuálne, a nie aby zaostávali.

Zakázanie a odinštalovanie aplikácií Microsoft

Microsoft dodáva systém Windows 10 s ohromujúcim množstvom aplikácií prvej strany. Ak to ešte nie je poskytované, podobne ako cloudové služby OneNote, herná aplikácia Xbox, hudba Groove, fotoaparát a mapy, spoločnosť Microsoft sa vás snaží predať vo forme balíka Office alebo obchodu Windows App Store. Aplikácia W10Privacy umožňuje používateľom zakázať alebo dokonca odinštalovať aplikácie systému Windows 10 kliknutím na tlačidlo.

Prečo je potrebné prispôsobiť nastavenia ochrany osobných údajov v systéme Windows 10?

Spoločnosť Microsoft dostala veľa kritiky za premenu systému Windows 10 na službu a nie na produkt, čo ukladá veľmi málo obmedzení na údaje, ktoré v predvolenom nastavení zbiera. Robí to v mene osobnejšej skúsenosti, ale umožňuje to jednej spoločnosti zostaviť zložité profily u mnohých jednotlivcov.

Niektoré z týchto snáh získali negatívnu publicitu od ich debutovania, ako napríklad program na zlepšenie zákazníckych skúseností so systémom Windows a reklamné identifikačné čísla, iné sú však oveľa menej na dosah. „Aplikácia telemetrie“ a „história činnosti“ umožňujú spoločnosti sledovať využitie aplikácií, prezerané webové stránky a prístup k súborom. Zatiaľ čo systém Windows vždy udržiaval prehľad o umiestnení systémov používajúcich jeho softvér, systém Windows 10 má vo zvyku zaznamenávať rozpoznávanie reči a písanie rukou, aby lepšie identifikoval používateľa..

Je známe, že dokonca aj užitočné funkcie pomáhajú vytvárať profily používateľov systému Windows 10. Aj keď sú správy o chybách inžiniermi, ktorí včas diagnostikujú a účinne vyriešia problémy, môžu tiež poskytnúť prístup k množstvu osobných údajov od hardvéru a softvéru po použitie..

Záverečné myšlienky

Predvolené nastavenia v systéme Windows 10 sú absolútnou nočnou morou pre ochranu súkromia, a preto sa musia prispôsobiť, ak sa používatelia chcú vyhnúť tomu, aby spoločnosť Microsoft vytvorila ich profil. W10Privacy je vynikajúca aplikácia na ochranu pred spywarom, ktorá umožňuje prechádzať Editorom databázy Registry omnoho menej práce a pre menej príležitostných používateľov na scéne je oveľa menej náročný. Aplikácia, ktorú vytvoril jeden vývojár, je úplne bezplatná s možnosťou darovať spoločnosti Schuster v pravom dolnom rohu.

Jeho semaforový systém a ďalšie informácie sú obzvlášť vítané, ale vďaka bezprecedentnému množstvu ľahko dostupných možností vyniká W10Privacy. Bohužiaľ to funguje ako dvojsečný meč, čo ešte viac zvýrazňuje nedostatok vyhľadávacích funkcií. Napriek tomu je lepšie sa oboznámiť s aplikáciou s mnohými možnosťami, ako využiť konkurentov, ktorí neponúkajú za toľko peňazí..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me