UltraVPN


 • stanovenie ceny

  z $ 3,75
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • Android

  • iOS

  • windows

  • MacOS
 • odblokuje:


  • iPlayer

UltraVPN je poskytovateľ VPN vo Veľkej Británii, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2006 spoločnosťou Network Protect Limited. Má aplikácie pre Windows, Mac, iOS a Android. Desktopové aplikácie majú všetky najdôležitejšie funkcie VPN - killswitch, ochranu proti úniku DNS a silné šifrovanie OpenVPN. Mobilné aplikácie sú omnoho jednoduchšie; Poskytuje iba výber serverov.

ProPrivacy.com skóre
3.9 z 10

zhrnutie

Pokiaľ ide o rýchlosť, táto VPN je v porovnaní s niektorými službami s podobnými cenami trochu pomalá. Mal by vám však umožňovať streamovanie vo vysokom rozlíšení. A táto VPN odblokuje Netflix (pomocou svojich serverov Ultraflix) a BBC iPlayer - takže je to dobrá streamingová VPN. VPNUltra tiež umožňuje torrentovanie a je to určite VPN, ktorá sa dá považovať za lacnú. Je však potrebné poznamenať, že v zásadách ochrany osobných údajov tejto siete VPN sa uvádza, že uchováva protokoly pripojení vedľa adries IP. V tomto prehľade UltraVPN sa podrobne pozrieme na každý aspekt tejto služby, aby sme skontrolovali, či stojí za to minúť svoje peniaze..

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Spojené kráľovstvo
 • Súčasné spojenia
  3
 • krajiny
  34

cena

12 mesiacov

$ 3,75
za mesiac

6 mesiacov

$ 5.99
za mesiac

1 mesiac

$ 7,99
za mesiac

Rovnako ako drvivá väčšina sietí VPN, UltraVPN je možné zakúpiť v troch rôznych predplatných; mesačný plán, štvrťročný plán a ročný plán.

stanovenie ceny

Ako zvyčajne, UltraVPN poskytuje spotrebiteľom, ktorí sa prihlásia na dlhšiu dobu, väčšiu zľavu. Táto cenová štruktúra je navrhnutá tak, aby odmenila zákazníkov, ktorí sa zaviazali poskytovať služby. Okrem týchto zliav sú všetky programy predplatného rovnaké a všetci používatelia získajú prístup ku všetkým serverom a funkciám VPN.

S cenou 7,99 dolárov za jeden mesiac je táto sieť VPN mimoriadne konkurencieschopná a jej ročná cena 45 dolárov - alebo ekvivalent 3,75 dolárov - robí z UltraVPN jednu z lacnejších sietí VPN na trhu..

Zaujímavé je, že ak kliknete na registračnú stránku a chvíľu počkáte - a potom kliknete naspäť -, dostanete ďalšiu zľavu 70%. To znižuje náklady na ročné predplatné len na 27 dolárov (alebo ekvivalent 2,25 dolárov mesačne). Je to vynikajúca cena, preto dôrazne odporúčame čakať, kým vám táto automatická zľava ponúkne túto stránku.

ultaVPN diskontné ceny

Tiež sa nám páči, že táto sieť VPN poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo znamená, že si ju môžete vyskúšať bez obáv z riskovania svojej hotovosti.

Najpôsobivejšie zo všetkých? UltraVPN poskytuje sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá je k dispozícii všetkým používateľom jednoducho stiahnutím a inštaláciou softvéru do zariadenia. Po vytvorení účtu zadarmo môžete okamžite začať používať sieť VPN zadarmo bez uvedenia podrobností o platbe. Toto je mimoriadne zriedkavé a o tejto službe sa nám veľmi páči.

Možnosti platby UltraVPN

Každý, kto sa rozhodne získať predplatné na UltraVPN, sa môže rozhodnúť platiť buď kreditnou alebo debetnou kartou. UltraVPN prijíma karty Visa, Mastercard, Amex a Discover. Odberatelia môžu platiť aj prostredníctvom služby PayPal. Ultra VPN bohužiaľ neakceptuje kryptomeny, čo znamená, že za službu nemôžete platiť anonymne.

Odblokujte Netflix?

UltraVPN patrí medzi rastúci počet VPN služieb, ktoré stále dokážu odblokovať populárne streamovacie služby, ako sú Netflix USA a BBC iPlayer. S plateným účtom získate prístup do Ultraflix UK v Londýne, Ultraflix USA v New Yorku, ako aj do Ultraflix Japonska a Ultraflix v Kanade. Je však potrebné poznamenať, že nebudete mať prístup k Netflixu počas 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, pretože servery „Ultraflix“ sú dostupné iba na platených účtoch.

Zistili sme, že BBC iPlayer je k dispozícii na všetkých jeho britských serveroch, čo je skvelé. Okrem toho sme sa pokúsili získať prístup na server hulu na svojich amerických serveroch, ale je nám smutno hlásiť, že spoločnosť UltraVPN v súčasnosti túto službu nedokáže odblokovať. Takže ak vás hulu zaujíma, budete musieť nakupovať niekde inde.

Celkovo sme však ohromení touto relatívne lacnou schopnosťou VPN odblokovať toky, čo bude určite pre mnohých používateľov miestom predaja..

Vlastnosti

Výber portu
Preposielanie portov
Súčasné spojenia 3
Celkový počet serverov 100
krajiny 34
Podpora smerovača
Podporované smerovače Tomato, DD-WRT
Holé kovové alebo virtuálne servery Zmiešať
torrenting

UltraVPN je služba, ktorá je mimoriadne nenáročná. Má málo funkcií a nemá žiadne špičkové funkcie, ktoré nájdete s mnohými službami VPN.

Spýtali sme sa poskytovateľa, či bol povolený Torrenting, a to nám povedalo, že Torrenting bol možný na všetkých jeho serveroch (hoci aktívne nepropaguje ani neinzeruje pomocou služby Torrenting). Napriek tomu P2P nie je obmedzený a BitTorrent, utorrent atď., Všetko funguje dobre s UltraVPN. Či už sa rozhodnete pre BitTorrent pomocou tejto služby, záleží na vašom vlastnom modeli osobnej hrozby (jedná sa o sieť VPN založenú vo Veľkej Británii a podľa jej vlastných zásad ochrany osobných údajov uchováva protokoly pripojenia). Celkovo by však Torrenting nemal byť problematický.

Nižšie nájdete všetky funkcie, ktoré UltravPN poskytuje svojim používateľom:

 • Servery vo viac ako 50 krajinách

 • Silné šifrovanie OpenVPN a IKEv2

 • Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7

 • Aplikácie pre Windows, Mac, Android, iOS a Amazon Firestick

 • Killswitch v oboch desktopových aplikáciách

 • Odblokujte Netflix USA

 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia (nie je potrebná žiadna karta)

 • 30-denná záruka vrátenia peňazí

Rýchlosť a výkon

Rýchlosti VPN testujeme pomocou vedeckého systému testovania rýchlosti na serveri. To nám umožňuje testovať rôzne servery VPN trikrát denne - získať presné a aktuálne výsledky o výkonnosti týchto sietí VPN.

V čase publikovania však stále čakáme na poskytnutie testovacích serverov na testovacích serveroch UltraVPN. Z tohto dôvodu sme testovali VPN ručne pomocou speedtest.net. Testovali sme rakúsky server s pripojením 50 Mb / s a ​​zistili sme, že rýchlosť sťahovania je viac ako polovica na 20 Mb / s. Server vo Veľkej Británii / Londýne znížil rýchlosť internetu iba na 8,76 Mb / s, čo je veľmi pomalé - čo predstavuje pokles o 43 Mb / s. Ďalej sme vo Washingtone DC otestovali server US Easy Coast. Opäť to znížilo naše pripojenie na internet iba na 13 Mbps. Aj keď je to rýchlejšie ako server vo Veľkej Británii, je to stále sklamaním, pretože sme stratili približne tri štvrtiny rýchlosti základného pripojenia.

Celkovo sú tieto výsledky trochu znepokojivé a budeme veľmi zvedaví, ako sa bude správať, keď ich dôkladne otestujeme na našom serverovom systéme. Skontrolujte prosím tieto aktualizované výsledky o niekoľko týždňov. Medzitým si dajte pozor na túto VPN - pretože rýchlosti pripojenia na nízkej úrovni na britskom serveri sú zlým znamením.

Únikové testy

Zistil sa únik IPv6?
Bol zistený únik WebRTC?
Zistil sa únik IPv4?

VPN musia byť skontrolované, aby zistili, či fungujú správne. Akékoľvek úniky by mohli znamenať, že sieť VPN poskytuje falošný pocit bezpečia bez toho, aby poskytla súkromie, ktoré tvrdí.

Aby sme sa ubezpečili, že VPN funguje správne, skontrolovali sme to na úniky IP, úniky DNS a úniky WebRTC na počítači so systémom Windows 10. Testovali sme VPN na pripojeniach IPv4 aj IPv6, aby sme sa ubezpečili, že VPN neutrpí úniky ani na jednom.

Počas našich testov sme zistili veľmi vážne úniky DNS na IPv4 aj IPv6. To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb môže presne vidieť, aké webové stránky navštevujete, keď používate túto VPN. Na IPv4 alebo IPv6 sme však nezistili žiadne úniky IP ani úniky WebRTC. Je však potrebné poznamenať, že firewall musí byť vymazaný, aby nedochádzalo k únikom IP na IPv6 (ak toto nastavenie nepovolíte, získate priame úniky IPv6 IP).

Nižšie sú uvedené úniky DNS, s ktorými sme sa stretli pri testovaní pripojenia IPv6:

Únik DNS 1

Aj keď táto VPN trpí iba únikom DNS, je to stále obrovský problém, pretože to znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb môže sledovať všetky vaše požiadavky DNS, a preto presne vie, aké webové stránky navštevujete.

Nižšie vidíte, ako to fungovalo na IPv4, keď sme manuálne deaktivovali IPv6:

Únik DNS 2

Oveľa šťastnejšia poznámka je, že sme mali príležitosť otestovať klienta so systémom Android na úniky pri pripojení IPv4 a zistili sme, že nedochádza k únikom. Preto sa zdá, že UltraVPN je v systéme Android oveľa bezpečnejšie ako na pracovnej ploche Windows (pokiaľ ho používate na pripojenie IPv4).

Ak chcete vyskúšať úniky UltraVPN a overiť naše zistenia, jednoducho navštívte webové stránky ako ipleak.net, test-ipv6.com alebo doileak.net..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

UltraVPN má sídlo vo Veľkej Británii, čo technicky znamená, že podľa britského práva sa vyžaduje, aby viedlo záznamy o tom, čo jeho používatelia robia, keď sú pripojení k jeho serverom. Tieto povinné denníky uchovávania údajov sú stanovené v britskom zákone o vyšetrovacích schopnostiach. To sa týka, pretože to znamená, že Spojené kráľovstvo je hrozným miestom pre založenie VPN.

Napriek týmto zákonným požiadavkám spoločnosť UltraVPN na svojej webovej stránke tvrdí, že je službou VPN bez prihlásenia. Čo teda môžeme odvodiť z preskúmania zásad ochrany osobných údajov spoločnosti UltraVPN?

Dôkladne sme skontrolovali politiku a zistili sme, že je napísaná tak, aby bola kompatibilná s GDPR. Táto politika má však niektoré prvky, ktoré vyvolávajú niektoré veľmi veľké obavy. Po prvé, spoločnosť uvádza toto:

„Vaše osobné údaje použijeme iba vtedy, keď nám to zákon umožňuje. Najčastejšie používame vaše osobné informácie za nasledujúcich okolností:

 • Tam, kde potrebujeme splniť zmluvu, sa chystáme uzavrieť alebo uzavrieť s vami.

 • Ak je to potrebné pre naše legitímne obchodné záujmy (alebo záujmy tretej strany) a vaše záujmy a základné práva tieto záujmy neprevyšujú.

 • Ak potrebujeme dodržať zákonnú alebo regulačnú povinnosť. “

Ako vidíte, spoločnosť UltraVPN uvádza, že vaše osobné údaje použije na splnenie všetkých zákonných regulačných povinností. To okamžite zazvoní na poplachové zvončeky, pretože nariadenia Spojeného kráľovstva vyžadujú, aby VPN ukladala všetky vaše protokoly pripojenia vedľa adresy IP.

Neskôr v politike spoločnosť uvádza, že vykoná určitý automatický zber údajov:

„Automatické informácie. Môžeme zhromažďovať informácie o zariadení, z ktorého pristupujete k Službám, napríklad IP adresa alebo iné jedinečné identifikátory zariadenia. Ak k svojmu účtu pristupujete z mobilného zariadenia, toto mobilné zariadenie nám tiež môže poskytnúť informácie o vašej polohe. Väčšina mobilných zariadení vám umožňuje túto funkciu zakázať. “

Toto sú presne tie druhy denníkov, ktoré sa môžu teoreticky použiť na naviazanie používateľov na ich návyky na prehliadanie webu - pretože časové známky pripojenia vedľa adresy IP sa môžu použiť na pripojenie útoku časovej korelácie. To celkom presvedčivo dokazuje, že UltraVPN nie je VPN s nulovými prihláseniami (podľa svojich vlastných zásad ochrany osobných údajov)..

A čo viac, firma ďalej vysvetľuje, ako spoločnosť UltraVPN používa vaše osobné informácie

 • „Generovať a kontrolovať správy a údaje o našej užívateľskej základni a spôsoboch využívania služby,

 • analyzovať presnosť, efektívnosť, použiteľnosť alebo popularitu Služieb,

 • zlepšovať obsah a vlastnosti služieb a

 • dovoľte nám prispôsobiť obsah a reklamu, ktorú vidíte v Službách. “

Ako vidíte, firma pripúšťa, že na prispôsobenie obsahu a reklamy použije údaje predplatiteľa. Opäť to letí tvárou v tvár tvrdeniu o nulových protokoloch, ktoré možno nájsť na stránke „Funkcie“ na obrázku nižšie.

nulová ťažba dreva

Ak by to nestačilo, firma pripúšťa, že bude zdieľať vaše osobné informácie s:

 • „Starostlivo vybrané tretie strany, ktoré nám poskytujú služby na podporu našich hlavných operácií, ako napríklad: spracovanie našej pošty, komunikácia so zákazníkmi a potenciálnymi zákazníkmi v našom mene (aj prostredníctvom sociálnych médií), prevádzkovanie propagačných akcií, poskytovanie systémov IT a administratívne služby a vývoj a zlepšovanie vnútorných systémov a procesov;

 • Príslušné orgány (štatutárne orgány, regulačné orgány, oprávnené orgány, ktoré majú úlohu stanovenú zákonom);

 • Iné organizácie, v ktorých sme zo zákona povinní zverejniť vaše osobné údaje (napríklad žiadosti o prevenciu a odhaľovanie trestných činov) alebo kde je ich zverejnenie potrebné na ochranu majetku, práv a bezpečnosti nás a našich zamestnancov alebo na dodržiavanie všetkých zákonov , nariadenie alebo vládny alebo súdny príkaz, príkaz, príkaz alebo predvolanie;

 • Tretie strany, ktorým sa môžeme rozhodnúť predať, previesť alebo zlúčiť časti nášho podnikania alebo našich aktív. Môžeme sa tiež snažiť získať ďalšie podniky alebo sa s nimi spojiť. Ak dôjde k zmene nášho podnikania, môžu noví vlastníci použiť vaše osobné údaje rovnakým spôsobom, ako je stanovené v týchto zásadách ochrany osobných údajov;

 • Ostatné spoločnosti, v ktorých skúšame produkty a služby, ktoré zvažujeme, môžu zlepšiť našu ponuku zákazníkom alebo naše obchodné procesy; a

 • Iné tretie strany, ak ste vyjadrili svoj výslovný súhlas alebo ak sa odôvodnene domnievame, že tretia strana koná vo vašom mene. “

Z toho vyplýva, že z politiky je zrejmé, že táto sieť VPN ukladá niektoré vaše osobné informácie, zatiaľ čo politika uvádza, že "smieť" ukladať protokoly pripojenia vedľa adresy IP, musíme to chápať tak, že to bude znamenať. V dôsledku toho nemôžeme túto sieť VPN odporúčať na účely ochrany osobných údajov.

Je potrebné poznamenať, že UltraVPN k nám prišlo tvrdiť, že tieto protokoly neuchovávajú, a ak by to tak bolo, bolo by vhodné, aby dôkladne prepracovala svoje politiky, pretože tak, ako sú v súčasnosti napísané, nie je možné uveriť jeho tvrdeniam. naopak. Za zmienku tiež stojí, že firma tvrdí, že si prenajíma svoje servery z kanadskej VPN; Windscribe. Aj keď je to všetko v poriadku a dobré, nemení to skutočnosť, že - na rozdiel od Windscribe - UltraVPN je korporácia registrovaná vo Veľkej Británii, a preto sa musí riadiť zákonmi Spojeného kráľovstva (vrátane zákona o vyšetrovacích silách)..

Skutočnosť, že spoločnosť UltraVPN priznala, že je bielou značkou Windscribe, sa zdá byť zaujímavá a všeobecne by sme odporúčali, aby sa každý, kto sa zaujíma o túto službu, držal samotného Windscribe (ktorý má lepšie politiky a je založený v trochu lepšej jurisdikcii)..

Protokoly šifrovania

UltraVPN poskytuje dva šifrovacie protokoly IKEv2 a OpenVPN. Tieto protokoly sa považujú za bezpečné protokoly, ktoré by mali chrániť vaše údaje pred zvedavými očami. V počítačoch Mac a Windows majú používatelia možnosť používať IKEv2 alebo OpenVPN. V systéme Android je k dispozícii iba OpenVPN. Na iOS je k dispozícii iba IKEv2. Pre týchto konkrétnych klientov je to rutina.

Zatiaľ čo tu na ProPrivacy.com nie sme proti IKEv2 - a je to rýchlejšie ako OpenVPN (čo znamená, že niektorí zákazníci ho môžu preferovať) - vo všeobecnosti preferujeme OpenVPN. Je to tak preto, že OpenVPN bol mnohokrát podrobený auditu a v súčasnosti sa považuje za zlatý štandard v oblasti ochrany súkromia a zabezpečenia VPN..

Z tohto dôvodu odporúčame ľuďom, aby sa vždy, keď je to možné, držali používania OpenVPN. S tým povedané je tiež pravda, že OpenVPN sa môže implementovať a konfigurovať mnohými spôsobmi; a nie je vždy implementovaná bezpečne. Preto vždy kontrolujeme implementáciu OpenVPN každého poskytovateľa VPN, aby sme sa uistili, že spĺňa alebo prekračuje naše minimálne štandardy. Ďalej uvádzame podrobnosti o tom, ako UltraVPN implementuje tento dôležitý protokol:

Riadiaci kanál: šifra: AES-256-GCM, handshake: TLS s predvolenou dĺžkou kľúča RSA 4096-bit, auth: HMAC SHA (neznámej veľkosti kľúča - aj napriek tomu, že HMAC SHA1 je aj tak bezpečný, na tom nezáleží).

Dátový kanál: šifra: AES-256-CBC, autor: HMAC SHA: 512

Riadiaci kanál implementuje tiež technológiu Perfect Forward Secrecy pomocou ECDHE pre zvýšenie bezpečnosti a rýchlosti. Na záver možno povedať, že ide o silné implementačné štandardy, ktoré preukazujú, že tunel VPN je zabezpečený pred hackermi.

Užívateľské skúsenosti

UltraVPN je poskytovateľom, ktorý jednoznačne strávil veľa času vývojom estetiky svojich webových stránok. Horná navigačná ponuka je navrhnutá tak, aby používateľov rýchlo nasmerovala na podrobnosti o funkciách VPN a položenie otázky prostredníctvom živého chatu je pekné a jednoduché. Na rozdiel od mnohých sietí VPN vyzerá stránka pekne, čo určite dodáva určitú profesionalitu.

Web UltraVPN

V dolnej časti každej stránky sa nachádza ďalšie menu, ktoré vás môže ľahko nasmerovať na informácie o VPN na rôznych platformách, pre ktoré má softvér. Tu nájdete aj odkazy na dôležité aspekty služby, ako sú zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky.

Pre tých, ktorí hľadajú podporu, je prepojená vedomostná základňa a používatelia môžu prechádzať na rôzne blogy o používaní VPN. Táto vedomostná základňa je plná bežných často kladených otázok, tipov a trikov a rôznych príručiek na nastavenie siete VPN. Chvíľu sme hľadali, ale znova sme nenašli žiadne podrobnosti týkajúce sa implementácie zabezpečenia na platforme. Tieto technické podrobnosti sú dôležité a bolo by pekné, keby ste ich uviedli v častých otázkach

Blog, ktorý je označený ako „UltraVPN News“, je vynikajúcim zdrojom, ktorý obsahuje najrôznejšie články o VPN a témach ochrany osobných údajov. Zistili sme, že ide o dobre organizovaný blog, ktorý sa oplatí vyskúšať.

Bezpečnostné správy UltraVPN

Celkovo sme zistili, že webová stránka je príjemná, aj keď v nej chýbajú technické informácie o VPN (napríklad aké šifrovanie poskytuje a ako sa implementuje)..

Podľa nášho názoru je tento druh údajov nesmierne dôležitý az tohto dôvodu možno webovú stránku chápať tak, že slúži na účely predaja - a nie na informovanie potenciálnych používateľov o úrovni služieb, ktoré môžu očakávať..

Klient systému Windows

Rozhodli sme sa vziať klienta Windows na skúšobnú prevádzku so systémom Windows 10. Tento softvér sme našli na jeho webových stránkach bez akýchkoľvek problémov a vďaka 7-dňovej skúšobnej verzii sme ho mohli hneď začať používať zadarmo..

Kliknutím na nastavenia získate predstavu o tom, čo je k dispozícii pod kapotou. Rozhodli sme sa začať kontrolou karty Pripojenie.

pripojenie k sieti VPN v aplikácii

Ako vidíte, VPN je v predvolenom nastavení nastavená na IKEv2. Je to bezpečná forma šifrovania, o ktorej je známe, že poskytuje dobrú rýchlosť a je dobrou voľbou pre väčšinu ľudí.

Kliknutím na šípku nadol zobrazíte ďalšie dve možnosti UDP a TCP. Obidve tieto nastavenia sa týkajú silného šifrovacieho protokolu VPN nazývaného OpenVPN. OpenVPN je vlastne náš preferovaný protokol na účely ochrany osobných údajov, z tohto dôvodu odporúčame prepnúť na UDP (čo je rýchlejšia z dvoch dostupných OpenVPN možností).

Nastavenia UltraVPN

Kliknutím na UDB získate rozbaľovaciu ponuku možností portu, ktoré máte k dispozícii. Pre väčšinu ľudí je 443 najlepšia voľba, pretože to bude znamenať, že vaša prevádzka bude maskovaná ako bežná HTTPS. Po výbere preferovaného portu vás VPN požiada o povolenie na inštaláciu ovládačov TAP - tieto sú potrebné na nadviazanie spojenia OpenVPN..

TAP Inštalácia systému Windows

Kliknutím na Spustenie môžete nastaviť pripojenie VPN, ktoré sa spustí pri spustení systému Windows. Je tiež možné zvoliť, aby sa VPN automaticky pripájala k najrýchlejšiemu serveru alebo k poslednému serveru, ku ktorému ste sa pripojili. Zvyčajne preferujeme pripojenie VPN k poslednému použitému miestu, preto sme sa rozhodli pre toto.

ultravpn startup

Kliknutím na Firewall môžete nastaviť Killswitch. Killswitch je navrhnutý tak, aby vám zabránil úniku akejkoľvek nezašifrovanej prevádzky mimo tunela VPN v prípade zlyhania pripojenia VPN. Toto je dôležitá funkcia, ktorá vám zabráni úniku údajov do vášho poskytovateľa internetových služieb (napríklad počas torrentingu).

aktivovaný firewall

Rozhodli sme sa vyskúšať killswitch, aby sme zistili, či je systémový alebo nie. Dosiahli sme to tak, že sme aplikáciu prinútili ukončiť a skontrolovať, či bolo naše pripojenie zakázané. Dobrou správou je, že killswitch je implementovaný pomocou Windows Filtering Platform, a ak dôjde k zlyhaniu aplikácie, firewall naštartuje a zabráni úniku dát..

Na karte Všeobecné môžete nakoniec prejsť na prémiový účet a zmeniť nastavenia jazyka. Celkovo sa jedná o veľmi minimálny počet možností a je spravodlivé povedať, že UltraVPN je sieť VPN bez obmedzení, ktorá prichádza s holými potrebami. To, či vás to osloví, bude vo veľkej miere závisieť od toho, na čo chcete sieť VPN používať.

Ak ste začiatočník, ktorý chce získať súkromie a odblokovať obsah bez toho, aby sa zaoberal akýmikoľvek pokročilými funkciami, táto VPN vás môže osloviť. Prichádza nastavený a pripravený na použitie a všetko, čo musíte urobiť, je vybrať umiestnenie servera a kliknúť na pripojenie. VPN robí všetko pre vás.

ulavpn pripojený

Zistili sme, že VPN sa pripája veľmi rýchlo, čo bolo príjemné v porovnaní s pomalými VPN, ktoré sa pripájajú pol minúty. Aby sme otestovali, ako to funguje s Netflixom, rozhodli sme sa prihlásiť na prémiový účet a otestovať server UltraFlix v USA (to nie je k dispozícii v bezplatnom 7-dňovom pláne)..

Ostatní klienti

Mali sme rýchly beh medzi ostatnými klientmi, aby sme zistili, či medzi nimi existuje veľký rozdiel. Dobrou správou je, že obaja klienti počítačov sú totožní a okrem toho, že majú málo funkcií, fungujú dobre.

Podobne ako v prípade Windows, aj užívatelia počítačov Mac majú killswitch a schopnosť prepínať medzi OpenVPN a IKEv2. Okrem automatického pripojenia pri štarte nie sú k dispozícii žiadne ďalšie funkcie.

Klient systému Android je iba OpenVPN a nemá úplne žiadne funkcie okrem možnosti pripojenia (a automatického pripojenia) k serverom UltraVPN. Podľa našich skúseností bolo pripojenie nadviazané úspešne a rýchlo, videli sme však ľudí, ktorí sa sťažujú, že tomu tak nie je..

zoznam serverov ultravpn

Je pravda, že softvér trochu nereaguje. Zistili sme, že kliknutie na niektorú z funkcií trvalo chvíľu, kým softvér rozpoznal, čo určite pridáva vrstvu frustrácie z používania softvéru..

Na druhej strane sme nevideli miestne adresy DNS, keď sme skontrolovali úniky tohto klienta a na IPv4 nedošlo k únikom IP ani WebRTC. Bohužiaľ sme nedostali šancu skontrolovať klienta Android na IPv6; odporúčame vám to, ak budete tohto klienta Android pravidelne používať cez IPv6.

Klient iOS je vo všetkých ohľadoch podobný Androidu, okrem skutočnosti, že ide iba o IKEv2. Nemať OpenVPN v systéme iOS nie je prekvapením, pretože na používanie OpenVPN v telefónoch iPhone je zvyčajne potrebné pripojiť sa pomocou softvéru tretích strán. S týmto klientom sme sa nestretli, čo znamená, že je pravdepodobne o niečo lepší ako jeho náprotivok pre Android. Zdá sa, že klienti Android a iOS vám určite dávajú to, čo potrebujete, aby ste zostali v bezpečí vo verejných sieťach Wi-Fi, a možnosť odblokovania Netflixu môže osloviť mnoho spotrebiteľov..

Zákaznícka podpora

Rovnako ako mnoho sietí VPN na trhu, aj UltraVPN je služba, ktorá poskytuje podporu prostredníctvom systému e-mailových lístkov aj prostredníctvom podpory živého chatu. Podpora live chatu je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale zistili sme, že ich agent zákazníckej podpory je úplne netrénovaný bez použitia.

Agent nám nemohol povedať, na ktorých platformách mal klientov alebo či títo klienti poskytovali šifrovanie OpenVPN. V skutočnosti sa zdá, že agent nevedel, čo je OpenVPN. Pýtali sme sa: ktoré z vašich aplikácií majú OpenVPN? Na čo ich agent odpovedal:

"Je to slobodný softvér a nepatrí nám, takže sa obávam, že neviem, aké funkcie majú."

Snažili sme sa o odpovede, ale agent nemohol urobiť nič iné, len nám povedať, že UltraVPN bol k dispozícii na celom svete. Pri položení základných otázok nedokázal nič urobiť a jednoducho ma preposlal do databázy znalostí, aby sám hľadal odpovede. Snažil som sa tlačiť o informácie o šifrovaní na platforme, ale agent sa rozhodol ukončiť chat,

To je nesmierne sklamaním a znamená to, že živý chat sa veľmi nepoužíva, pokiaľ nemáte problémy s platením za sieť VPN.

Samotná vedomostná základňa je v poriadku, takže robí oveľa lepšie odpovede na technické otázky ako agenti. Často kladené otázky sú užitočné a sprievodcovia nastavením sú písaní súvisle.

Záverečné myšlienky

Z dôvodu chýbajúcich funkcií a problémov týkajúcich sa ochrany súkromia v okolí tejto siete VPN je spravodlivé povedať, že ide o predraženú službu. Iné siete VPN sú dostupné na trhu a majú veľké množstvo funkcií na ochranu osobných údajov za veľmi podobné náklady, niekedy dokonca lacnejšie. Táto VPN povoľuje Torrenting, ale niektorí ľudia môžu zvážiť protokoly, ktoré zhromažďujú, príliš veľké riziko pre Torrent.

Protokoly pripojenia, ktoré uchováva, sú alarmujúce, a pretože je založená v Spojenom kráľovstve, táto VPN nesie zodpovednosť za ochranu osobných údajov. Je pravda, že šifrovanie OpenVPN je silné a VPN tvrdí, že neuchováva žiadne protokoly o používaní. Za daných okolností však nie je možné túto sieť VPN odporučiť na účely ochrany osobných údajov. Únik DNS na IPv4 a IPv6 odhaluje túto VPN ako riziko a dôrazne vám odporúčame hľadať inde, ak hľadáte VPN pre stolný počítač. Táto sieť VPN však v systéme Android nepriniesla žiadne úniky - takže ak hľadáte iba sieť VPN s Androidom, táto sieť VPN môže byť v poriadku.

Na druhej strane, vo všeobecnosti sa odporúča, aby používatelia hľadali inde. Za túto sieť VPN jednoducho nestojí za to platiť, iba ak potrebujete iba prístup do siete Netflix v USA. Vzhľadom na to, že môžete získať prístup k sieti Netflix - a tiež k silnému súkromiu - s mnohými jej konkurentmi je ťažké pochopiť, prečo by sa niekto rozhodol pre túto sieť VPN..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me