TorGuard


 • stanovenie ceny

  z $ 4,16
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • Android

  • linux

  • iOS

ProPrivacy.com skóre
8.2 z 10

zhrnutie

TorGuard je dobre rešpektovaná a vysoko predplatená virtuálna súkromná sieť (VPN), ktorú považujeme za vysoko nadpriemernú. Servery sa nachádzajú vo viac ako 50 krajinách, čo dáva predplatiteľom viac ako dosť možností na odblokovanie webových stránok a obídenie cenzúry. Šifrovanie je silné a účastníci majú veľa možností. A pretože má politiku nulových záznamov, je zabezpečené súkromie (napriek tomu, že má sídlo v USA). Ak sa zakúpi ročne, TorGuard VPN poskytuje cenovo výhodnú službu s vysokou rýchlosťou pripojenia a vynikajúcou starostlivosťou o zákazníka.

Rýchle štatistiky

 • krajiny
  55
 • Súčasné spojenia
  5
 • jurisdikcie
  USA
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  0 Mbps

Recenzia videa

Zistite, čo sme si mysleli o TorGuarde v našej praktickej kontrole videa, alebo pokračujte v posúvaní a získajte podrobnejší pohľad.

TorGuard Recenzie | ProPrivacy

TorGuard Recenzie | ProPrivacy

TorGuard Recenzie | ProPrivacy

Vlastnosti

Celkový počet serverov 3000
krajiny 55
Súčasné spojenia 5
torrenting
Podpora smerovača
Preposielanie portov
Výber portu
Podporované smerovače DDWRT Tomato OpenWRT Asuswrt-Merlin
Holé kovové alebo virtuálne servery Holý kov

Servery TorGuard sa nachádzajú vo viac ako 50 krajinách. To dáva odberateľom veľa možností a umožňuje im odblokovať takmer akýkoľvek obsah z celého sveta. Okrem toho to znamená, že bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú používatelia, bude mať TorGuard k dispozícii server v ich blízkosti (na získanie lepšej rýchlosti pripojenia).

TorGuard umožňuje predplatiteľom používať päť súčasných pripojení. Používatelia však môžu nakupovať viac za veľmi rozumnú mieru 1,00 USD mesačne (za ďalšie pripojenie k sieti VPN). Je to vynikajúca možnosť, ktorá umožňuje ľuďom pokryť toľko zariadení, koľko chcú (a je to fantastické pre rodiny, ktoré majú veľa zariadení, ktoré potrebujú chrániť).

Prepínač kill je dostupný na platformách OS X a Windows, ale nie na mobilných verziách klienta. Podobne je v systémoch Windows a OS X k dispozícii ochrana proti úniku DNS (Domain Name System). V softvéri sa dá zapnúť alebo vypnúť..

Vo všetkých plánoch VPN spoločnosti TorGuard sú k dispozícii aj tajné pripojenia na obchádzanie brán firewall (ako je napríklad Veľký čínsky firewall). Okrem toho existuje v softvéri blokovanie reklám a blokovanie škodlivého softvéru.

P2P

TorGuard umožňuje sťahovanie P2P na všetkých zdieľaných serveroch. Takže ak je pre vás torrentovanie dôležité, TorGuard je perfektný (Tor v názve je tam kvôli jeho zameraniu na BitTorrenting, na rozdiel od akéhokoľvek pridruženia k projektu Tor). Viac informácií nájdete v našej najlepšej sieti VPN pre stránky s torrentom.

zastupovanie

TorGuard poskytuje základnú proxy službu s 200 servermi v ôsmich krajinách pre tých, ktorí nepotrebujú úplnú službu VPN. Táto lacnejšia možnosť zaistí určité súkromie, ale neposkytne úroveň bezpečnosti, ktorú VPN poskytuje. Je však ideálny na odblokovanie geograficky obmedzeného obsahu a zdieľanie súborov P2P (pre ktoré je optimalizovaný).

Anonymná e-mailová služba

TorGuard má anonymnú e-mailovú službu so štyrmi rôznymi plánmi, z ktorých najlacnejšia je 6,95 dolárov mesačne. Upozorňujeme, že pri registrácii do jedného z plánov VPN získate bezplatnú verziu anonymnej e-mailovej služby. Bezplatný plán poskytuje 10 MB úložiska e-mailov v zahraničí a môžete ho použiť na akomkoľvek OS. Jedná sa o užitočnú bezplatnú službu prihlásenia pre odberateľov VPN, ktorá sa oplatí využiť.

Platené plány pre anonymnú e-mailovú službu prichádzajú so šifrovaným úložiskom s kapacitou 30 GB a aplikáciami na synchronizáciu s počítačom pre systémy Windows, iOS a Android. Šifrovanie e-mailov G / PGP, úlohy / poznámky / kalendár, podpora POP3 / IMAP, ukladanie súborov, filtrovanie e-mailov, adresár a ďalšie.

Vyhradené adresy IP na streamovanie

Pre ľudí, ktorí chcú streamovať US Netflix, Hulu, BBC iPlayer - a ďalšie streamingové služby - základné plány VPN nebudú stačiť..

Po prihlásení na odber je potrebné získať aj plán vyhradených tokov adries IP. Dobrou správou je, že používatelia môžu použiť zľavový kód (TGLifetime50) na obrovské zníženie nákladov na ročné predplatné prostredníctvom vyhradenej adresy IP. Pomocou tohto kódu je možné získať ročne vyhradenú streamovanú IP za pouhých 27,50 dolárov. Ak však chcete zaplatiť za vyhradenú IP adresu pre britskú iPlayer a za USA Netflix, budete musieť zaplatiť za obe, ktoré považujeme za veľmi drahé.

Rozhranie torguardu

TorGuard tiež ponúka prémiovú „rezidenčnú IP VPN službu“. Poskytovateľ si prenajíma starú rezidenčnú adresu IP priamo od veľkých poskytovateľov internetových služieb v USA a Veľkej Británii, čo dáva dojem, že sa používatelia pripájajú pomocou štandardnej adresy pre bývanie Poskytovateľ tvrdí, že to prakticky znemožňuje webovému serveru alebo službe tretej strany určiť, či používateľ tuneľuje prostredníctvom známeho poskytovateľa VPN..

Navštívte TorGuard »

Rýchlosť a výkon

Umiestnením kurzora myši na nižšie uvedený graf zobrazíte aktuálne výsledky rýchlosti najrýchlejších sietí VPN na trhu

Testy rýchlosti pre TorGuard boli vykonané pomocou nášho vedeckého (serverového) systému testovania rýchlosti. V tabuľke nižšie nájdete priemery na všetkých štyroch serveroch, ktoré testujeme: Hongkong, Austrália, Veľká Británia a USA..

Ako vidíte z grafu, TorGuard funguje relatívne dobre v porovnaní s inými prémiovými VPN. Rýchlosti sťahovania za mesiace október a november boli v priemere 28,7 Mbps s rýchlosťou burzy 114,6 Mbps. Tieto rýchlosti sú veľké vzhľadom na cenu ročného predplatného.

Stiahnite si graf rýchlosti

Rozhodol som sa navštíviť každý server osobitne, aby som zistil, ako sa správajú. Zistil som, že server vo Veľkej Británii dosiahol mierne nižšiu priemernú rýchlosť ako pri priemernej rýchlosti sťahovania 23,9 Mb / s. Napriek tomuto mierne pomalšiemu priemeru boli rýchlosti dosť dobré na vysielanie v HD - čo je skvelé.

stiahnuť graf rýchlosti

Dobrá správa pre predplatiteľov TorGuard je, že rýchlosti pripojenia VPN sa v poslednej dobe zlepšujú. Toto je dobré znamenie a ukazuje, že služba investuje do lepších serverov a infraštruktúry.

Torguardská rýchlosť doteraz

Únikové testy

Zistil sa únik IPv4?
Bol zistený únik WebRTC?
Dátové limity
Limity šírky pásma
SpeedTest Proprivacy.com (priemer) N / A

Testoval som TorGuard na úniky IP pomocou ipleak.net. Dobrou správou je, že som zistil žiadne úniky IP, žiadne úniky DNS a žiadne úniky WebRTC. Torguard štandardne používa svoje vlastné DNS prekladače. Odberatelia si však môžu vybrať z nasledujúcich možností DNS v nastaveniach aplikácie TorGuard: Level3, Google, OpenDNS, Cloudflare, Quad9 alebo TorGuard Ad Blocking DNS. Je to pekný doplnok k službe, ale z dôvodov ochrany osobných údajov a bezpečnosti sa zvyčajne odporúča držať sa vlastných serverov TorGuard DNS.

cena

Používatelia si môžu zakúpiť program TorGuard na základe množstva rôznych platobných plánov. Prvou je proxy služba, ktorá stojí 5,95 dolárov mesačne. Predplatiteľom umožňuje používať proxy Socket Secure (SOCKS5) a Hypertext Transfer Protocol (HTTP) / Secure Sockets Layer (SSL) na piatich zariadeniach. Odberatelia môžu používať proxy službu na prístup k akémukoľvek klientovi torrent. Okrem toho proxy služba poskytuje prístup k 200+ proxy internetovým protokolom (IP) v ôsmich krajinách. Prístup nie je obmedzený na využitie ani šírku pásma.

Cenník proxy

Ak proxy služba nie je váš šálka čaju, môžete si kúpiť prémiovú službu VPN za 9,99 dolárov mesačne (11,54 dolárov, ak ste ich kúpili v balíčku s vrhnutou proxy službou). Tieto ceny sa výrazne znížia, ak sa zaviažete na dlhšie časové obdobie: 20,97 dolárov štvrťročne alebo 64,00 dolárov ročne (čo vyjde len na 5 dolárov mesačne).

Všetky plány poskytujú rovnakú úroveň služieb, čo je oveľa menej mätúce ako mnoho sietí VPN. Jediným rozdielom je, že TorGuard odmeňuje predplatiteľov za zaviazanie sa na dlhší čas.

Odberatelia sa tiež môžu rozhodnúť platiť za vyhradenú adresu IP a presmerovanie portov. Tieto služby sú dosť drahé: 7,99 dolárov za mesiac, 18,99 dolárov za štvrťrok, 36,99 dolárov za šesť mesiacov alebo 54,99 dolárov za rok. Používatelia však môžu použiť zľavový kód "TGLifetime50" získať svoje predplatné VPN a vyhradenú adresu IP na streamovanie za polovičnú cenu. Tým sa znížia náklady na ročnú sieť VPN s jedinou vyhradenou adresou IP iba ​​na 57,50 dolárov (čo je mimoriadne dobrá cena)..

Platby sú prijímané prostredníctvom kreditnej karty, PayPal, Bitcoinu alebo veľkého množstva iných spôsobov platby online. TorGuard ponúka viac platobných možností ako len o akejkoľvek inej VPN. TorGuard taktiež ponúka množstvo anonymných spôsobov kryptografických platieb vrátane Monera. Prijímajú tiež platby bitcoinov a Litecoinov prostredníctvom služby BTCpay (pre zvýšenie ochrany osobných údajov v porovnaní s bitPay). Spoločnosť TorGuard bola prvým poskytovateľom VPN, ktorý začiatkom roku 2018 začal prijímať platby za bitcoinovú a Litecoinovú bleskovú sieť.

Garancia vrátenia peňazí

Tiež skvelé: TorGuard poskytuje sedemdňovú záruku vrátenia peňazí, takže môžete službu otestovať úplne bez rizika. Táto záruka však nie je k dispozícii každému, kto platí za kryptomeny. Okrem toho spoločnosť TorGuard neponúka vrátenie platby zákazníkom, ktorí sa rozhodnú pre vyhradenú adresu IP. Toto je stav, ktorý stojí za to mať na pamäti - ak sa chcete vyhnúť sklamaniu.

Jednoduchosť použitia

windows
MacOS
Android
linux
iOS
Windows telefón

Registrácia

Registrácia do TorGuard je pekná a ľahká. Aby sa používatelia mohli zaregistrovať pomocou kreditnej karty, budú musieť odovzdať e-mailovú adresu, celé meno, fakturačnú adresu a heslo. Ľudia však môžu použiť falošné informácie a bitcoiny na zaplatenie, čím sa v štádiu predplatného ďalej chránia vrstvou anonymity.

Odberatelia majú obrovské množstvo platobných možností: Visa, Amex, Mastercard, Discover, PayPal, Altcoins, Alipay, CashU, PaySafeCard, darčekové karty a bitcoíny (čo je zďaleka najlepšie na anonymitu). TorGuard pošle e-mail, ktorý vysvetľuje, ako začať, keď sa zákazník prihlási na odber.

Po prihlásení sa spotrebitelia môžu prihlásiť do oblasti členov a stiahnuť si klienta, ktorý potrebujú. Klienti sťahujú rýchlo a inštalujú s veľkou ľahkosťou. Po inštalácii je to iba prípad spustenia softvéru, prihlásenia, výberu preferovaných možností šifrovania a pripojenia k serveru.

Klient TorGuard Windows VPN

Napriek tomu, že klient TorGuard je jednoduchý a prehľadný, má všetky potrebné funkcie, ktoré by ste očakávali od špičkovej služby VPN..

Prepínač kill zabraňuje používateľom v úniku údajov k poskytovateľovi internetových služieb (ISP) tak, že všetky údaje prechádzajú štandardne (ak sa používajú) tunelom VPN. Okrem toho je tu zabudovaná ochrana WebRTC, DNS a internetový protokol verzie 6 (IPv6), ktorú je možné v nastaveniach zapínať a vypínať. A čo viac, TorGuard teraz pridal Stunnel (zahmlené servery) k svojim klientom desktopu (Windows aj Mac)

Odberatelia sa môžu pripojiť pomocou protokolu TCP (Transmission Control Protocol) alebo UDP (User Datagram Protocol). UDP je lepší na streamovanie, pretože je rýchlejší. Odberatelia si môžu zvoliť požadovanú úroveň šifrovania - odporúčame vám zvoliť si AES-256, pretože je to najbezpečnejšia možnosť (a je teraz k dispozícii na všetkých serveroch TorGuard)..

Pripojenie k serverom TorGuard je veľmi jednoduché - stačí zvoliť umiestnenie servera a kliknúť na Pripojiť. Pripojenie VPN trvá približne dvadsať sekúnd a po nadviazaní spojenia je jasné.

Ďalšie platformy

TorGuard je k dispozícii aj na platformách Android, iOS, OS X a Linux. Má vlastné aplikácie pre mobilné zariadenia. TorGuard VPN tiež predáva blikajúce smerovače a má návody na blikanie smerovačov DD-WRT a Tomato spolu so svojím softvérom (na pripojenie pomocou OpenVPN) spolu s routermi typu Boxee (iba PPTP). Je to skvelý doplnok a je pekné vidieť predpredaný smerovač v predaji.

Android

Stiahol som a používal platformu Android. Napriek tomu, že je oveľa minimálnejšia ako softvér Windows, fungovala bez problémov. Rýchlosti pripojenia boli rovnaké ako rýchlosti, s ktorými sme sa stretli pri klientovi Windows. OpenVPN je k dispozícii zvnútra klienta a používatelia môžu meniť nastavenia šifrovania a vybrať až AES 256 pomocou 512 SHA (čo je mimoriadne robustná forma šifrovania).

V systéme Android bohužiaľ neexistuje žiadny zabiják. Čo je viac; Pri používaní klienta s Androidom som sa nestretol so žiadnymi únikmi DNS a ja som TorGuard povedal, že klient obsahuje ochranu proti úniku DNS. Tiež vynikajúce: Torguard pridal klienta Stunnel (zmätené servery) do klienta Android. To ľuďom umožňuje skrývať ich používanie VPN od poskytovateľa internetových služieb a umožňuje im obchádzať brány firewall v krajinách ako Čína a Irán.

iOS

Aplikácia pre iOS poskytuje iba šifrovanie IPsec alebo IKEv2. Preto sa na pripojenie pomocou OpenVPN budete musieť použiť aplikáciu OpenVPN Connect od tretej strany. Dobrou správou je, že TorGuard má návody, ktoré vám pomôžu s nastavením.

Bohužiaľ v systéme iOS neexistuje žiadny zabiják. Implementuje však ochranu proti úniku DNS.

linux

TorGuard je jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý poskytuje klientsku aplikáciu VPN s grafickým užívateľským rozhraním (GUI) pre všetky oblasti Linuxu. Vďaka tomu je TorGuard vynikajúcou voľbou pre používateľov systému Linux.

Ďalšie / bezplatné služby

Hlavnou doplnkovou službou, ktorá je k dispozícii na serveri TorGuard, je anonymný e-mailový účet. Táto služba je k dispozícii na rôzne náklady, ale je bezplatná s predplatným VPN. Bezplatná verzia umožňuje prístup k 10 MB šifrovaného úložiska e-mailov. Môžete ho použiť na akomkoľvek OS.

Zákaznícky servis

Garancia vrátenia peňazí
24-hodinová podpora
Live chat
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 7
Skúška zadarmo žiadny

Zákaznícka podpora na serveri TorGuard sa realizuje prostredníctvom chatovacej služby 24/7 na jej webovej stránke. Ak sa zdá, že z akéhokoľvek dôvodu je živý chat vypnutý - prejdite na stránku "Získajte TorGuard teraz" stránka - kde je vždy k dispozícii live chat.

Živý chat je vynikajúci prostriedok, ktorý umožňuje potenciálnym predplatiteľom aj zákazníkom klásť otázky o službe. Zástupcovia sú veľmi pútaví, informovaní a priateľskí. Okrem toho rýchlo komunikujú a majú na dosah ruky všetky potrebné odkazy. Výsledkom je, že môžu užívateľovi rýchlo poradiť, ako riešiť problémy, a môžu ich prepojiť s príručkami, ktoré im pomôžu pri vykonávaní práce.

Predplatitelia môžu okrem toho použiť systém lístkov na kladenie otázok, na ktoré TorGuard odpovedá e-mailom. Chcel som sa opýtať na niektoré vysoko technické otázky týkajúce sa šifrovania, a tak som ich kontaktoval prostredníctvom systému lístkov. Od ich technického tímu som dostal odpoveď do 24 hodín, ktorá mi povedala všetko, čo som potreboval vedieť o posledných vylepšeniach služby.

TorGuard tiež poskytuje sprievodcov nastavením a návody, ktoré ľuďom pomôžu nastaviť všetko od blikajúcich smerovačov po OpenVPN pomocou aplikácií tretích strán. Okrem toho má webová stránka podsekcie pre každú inú platformu, takže používatelia môžu získať príručky, ktoré sa na nich vzťahujú.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Zatemnenie (utajenie)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana pred únikom WebRTC
Hlavný vypínač
DNS s vlastným hostiteľom / proxy Áno

TorGuard je spoločnosť registrovaná v USA. To znamená, že vláda USA by teoreticky mohla vydávať príkazy a príkazy na roubíky, ktoré nútia TorGuard, aby vyhovel vyšetrovaniam, bez toho, aby informoval svojich predplatiteľov. Bohužiaľ to platí pre všetky firmy so sídlom v USA, a preto sú USA považované za zafarbené miesto z hľadiska ochrany súkromia.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti TorGuard tvrdia, že neuchovávajú protokoly o používaní ani pripojení, čo je ideálne. politika nulových záznamov je vynikajúci. To znamená, že ak sa vláda TorGuardu priblíži vláda s príkazom, nemá čo odovzdať. Jedinou vecou, ​​ktorú TorGuard uchováva, sú fakturačné informácie. Pretože je však možné platiť bitcoínmi - aj táto časť procesu by sa mohla v prípade potreby vykonať s falošným menom..

To je to, čo TorGuard hovorí o tom, že patrí do jurisdikcie USA:

„Naše právne zastúpenie je v súčasnosti pohodlné so súčasnou štruktúrou spoločnosti v USA. V prípade, že sa pôda posunie pod naše nohy, by sme teda váhali presunúť všetky aktíva do zahraničia. Všetka hlavná fakturačná infraštruktúra, autentifikačné servery a technický personál sa už nachádzajú v medzinárodnom meradle. “

Protokoly šifrovania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPSec
SSTP
Iné protokoly Shadowsocks, Stunnel, tunelovanie SSH, OpenConnect / AnyConnect, SSL Proxy

Všetky platformy sa môžu pripojiť k TorGuard pomocou OpenVPN (náš odporúčaný protokol). OpenVPN je však natívny iba v systéme Windows a OS X. V systéme iOS sú štandardne poskytované zabezpečenie internetového protokolu (IPsec) a Internet Key Exchange (IKeV2) a musíte používať OpenVPN Connect, aby ste mohli používať OpenVPN. V systéme Android je potrebné používať softvér OpenVPN tretích strán (k dispozícii v obchode Google Play). Aj keď je to trochu bolesti, realita je taká, že softvér OpenVPN tretích strán je bezplatný, bezpečný a veľmi ľahko sa inštaluje..

Odberatelia si tiež môžu vybrať medzi protokolom tunelového prepojenia typu point-to-point (PPTP) a tunelovým protokolom vrstvy 2 (L2TP), ak si to želajú (prepojením s viskozitou). Odporúčame vám však, aby ste sa vyhli PPTP, pretože už nie je zabezpečený - takže oficiálny klient so zabudovaným OpenVPN je dokonalý. Čo sa mi na tejto službe páči, je to, že účastníci si môžu vybrať z množstva rôznych silných stránok šifrovania OpenVPN:

TorGuard tiež poskytuje možnosť povoliť „tajný server proxy“ (nachádza sa v aplikácii TG lite app)>viac nastavení>zastupovanie>TorGuard Stealth Proxy). Užívatelia si môžu vybrať z piatich japonských alebo piatich amerických serverov, ku ktorým sú pripojené prostredníctvom šifrovaného tunela proxy servera SOCKS5. Pridá sa druhá vrstva šifrovania AES-256 (Advanced Encryption Standard). Táto možnosť je vynikajúca pre ľudí, ktorí chcú obísť brány firewall, ako je napríklad Veľký čínsky firewall.

To je to, čo TorGuard hovorí o ponuke rôznych úrovní šifrovania na platforme:

„Keď hovoríte, že existujú známe zraniteľné miesta pre BF - CBC, dá sa predpokladať, že je úplne poškodený. Toto nie je prípad (zatiaľ) a ak by existovali podporné dôkazy, túto možnosť by sme z nášho softvéru odstránili. Pridaním viacerých možností šifrovania na VŠETKY servery OpenVPN (BF CBC, AES128, AES 256) to umožní užívateľovi zvoliť si vlastné zabezpečenie pripojenia. “

Škandál VPN.ac

Pred dvoma rokmi VPN.ac obvinil TorGuarda z ukradnutia jeho kódu. Aj keď niektorí ľudia to nemusia vnímať ako problém, podľa VPN.ac) problém spočíva v tom, že TorGuard kód neskopíroval správne a nechal spotrebiteľov zraniteľné miesta v zabezpečení. TorGuard poprel, že úmyselne spravil čokoľvek, tvrdiac, že ​​vývojár z tretej strany mu postúpil problém.

Podľa TorGuard bol problém odstránený veľmi rýchlo a platforma TorGuard bola od odstránenia zraniteľnosti úplne zabezpečená. Okrem toho TorGuard teraz prevádzkuje všetky svoje servery. Pri použití klientov TorGuardu sa teda predplatitelia nemusia obávať.

Záverečné myšlienky

Možnosti šifrovania OpenVPN TorGuard sú obrovské. Odberatelia dostanú službu, ktorá poskytuje niektoré z najvyšších úrovní šifrovania na trhu, s možnosťou rozbaľovacieho zoznamu na úlohy, ktoré nevyžadujú toľko súkromia. To dáva spotrebiteľom obrovský výber, čo im umožňuje využívať službu rôznymi spôsobmi v rôznych časoch, čo je fantastické.

Rýchlosti sa darili naozaj dobre aj pri najsilnejších nastaveniach šifrovania a zásady ochrany osobných údajov pre nulové záznamy hovoria samy za seba. Výber serverov vo viac ako 50 krajinách pekne završuje túto službu. Táto sieť VPN má vynikajúci personál technickej podpory, vynikajúcich sprievodcov, predáva blikajúci smerovač (a má sprievodcov pre nastavenie smerovačov typu flash). Okrem toho poskytuje užitočnú 7-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Aj keď je cena za predplatné na jeden mesiac mierne drahá, je v súlade s horným koncom trhu VPN a ceny sú omnoho primeranejšie na ročnom základe. Pôsobivá služba VPN.

Navštívte TorGuard »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me