ZMENili sme SA, KTORÉ SKONČUJEME RECENZIE!
Nedávno sme aktualizovali náš proces vyhodnocovania všetkých recenzií na webe ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových hodnotiacich kritériách nájdete tu

StrongVPN

 • stanovenie ceny

  z $ Množstvo 5,83
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

  • MacOS

  • iOS

  • Android
 • odblokuje:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

ProPrivacy.com skóre
7.2 z 10

zhrnutie

StrongVPN je poskytovateľ VPN so sídlom v USA. Spoločnosť VPN, založená v roku 2005, sa rýchlo rozvinula - teraz je pod kontrolou úspešnej firmy CDN StackPath. StrongVPN je služba vhodná pre všetky platformy, ktorá poskytuje extrémne dobré rýchlosti pripojenia. Pridajte k tomu svoju schopnosť odblokovať služby ako Netflix, Prime a Hulu a máte službu, ktorú bude väčšina ľudí využívať pri streamovaní. Oddelenie služieb zákazníkom je jedným z najlepších, s ktorým sme sa kedy stretli. Aj pri ročnom zakúpení je táto služba veľmi dobrá hodnota za peniaze. Možno je jedinou nevýhodou tejto služby to, že má iba killswitch pre Windows. To znamená, že ak máte v úmysle urobiť čokoľvek citlivé, napríklad sťahovanie P2P, je to zatiaľ služba Windows.

Rýchle štatistiky

 • Súčasné spojenia
  12
 • krajiny
  26
 • jurisdikcie
  US
 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  64,02 Mbps

cena

12 mesiacov

$ Množstvo 5,83
za mesiac


1 mesiac

$ 10.00
za mesiac

Odkedy sme naposledy preskúmali StrongVPN, zefektívnili svoje plány. Firma teraz inzeruje iba mesačný a ročný balík. Podľa nášho názoru je mesačný plán dotykom na drahej strane. Najmä pre používateľov Windows sú však náklady na ročné predplatné konkurencieschopné.

StrongVPN hodí inteligentnú funkciu DNS zadarmo so všetkými svojimi plánmi, čo je pekný doplnok pre tých, ktorí chcú odblokovať veľa obsahu.

Odberateľom je poskytnutá 30-dňová záruka vrátenia peňazí, čo znamená, že ktokoľvek sa môže prihlásiť na odber a zmeniť svoj názor. Platba sa môže uskutočniť prostredníctvom debetnej karty, kreditnej karty, American Express, PayPal a Alipay. Momentálne však nie sú akceptované žiadne kryptomeny.

Vlastnosti

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

windows
MacOS
iOS
Android
linux
Windows telefón
 • Žiadne obmedzenia ani obmedzenia

 • Nulové záznamy

 • Killswitch (len okná)

 • Inteligentná služba DNS

 • 12 Simultánne zariadenia

 • Odblokujte Netflix USA

 • Podpora smerovača pre mnoho modelov

 • Silné šifrovanie OpenVPN

 • Vysoké rýchlosti pripojenia

 • Protokol Beta WireGuard

Navštívte StrongVPN »

Odblokujte Netflix?

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Amazon Prime
Hulu
Netflix
iPlayer

Počas našich testov sme zistili, že StrongVPN dokáže odblokovať množstvo vyhľadávaných služieb streamovania vrátane Netflix USA. Bez problémov sme sa dostali aj do britskej siete Netflix. Bohužiaľ sa mu však nepodarí odomknúť britskú BBC iPlayer. Ak sa jedná o problém, pozrite sa inde.

StrongVPN nás tiež úspešne priviedla na stránky ABC.com a NBC.com. Z Veľkej Británie sme tiež mali prístup k službe 4 na požiadanie.

Rýchlosť a výkon

Testujeme VPN pomocou serverového vedeckého systému testovania rýchlosti. Náš proprietárny systém je jedným z druhov na porovnávacom trhu VPN a umožňuje spotrebiteľom získať presný prehľad o tom, čo môžu očakávať, pokiaľ ide o výkon VPN. Náš systém testuje StrongVPN trikrát denne a výsledky ukazujú, že ide o rýchlu sieť VPN, ktorá je viac než schopná poskytnúť dostatočne dobré rýchlosti na streamovanie vysokokvalitného videa 4K. Rýchlosti pripojenia tiež zaraďujú StrongVPN do elitnej kategórie VPN, ktoré dokážu zvládnuť úlohy spojené s dátami, ako je hranie hier..

Rýchlosti sťahovania StrongVPN

Na testovanie súkromia StrongVPN sme skontrolovali úniky IPv4 aj IPv6 pomocou virtuálneho počítača vo Windows. Testovali sme pomocou okna inkognito, aby sme sa uistili, že nedošlo k problémom s vyrovnávacou pamäťou. Naše testy neodhalili žiadne úniky IPv4 alebo úniky WebRTC IPv4. Výsledky odhalili, že StrongVPN skutočne spracováva požiadavky DNS so svojimi vlastnými servermi.

VPN však, žiaľ, trpia únikmi WebRTC IPv6. To znamená, že ak chcete túto VPN úspešne používať na účely ochrany osobných údajov, budete musieť úplne zakázať protokol IPv6. Aby som bol spravodlivý, StrongVPN pripúšťa, že je to tak, a keď je IPv6 vypnutý, VPN funguje ako kúzlo. Toto je niečo, na čo si musíte dávať pozor - ale nemusí to byť nevyhnutne riešenie, pretože IPv6 je veľmi ľahké deaktivovať.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

24-hodinová podpora
Live chat
Garancia vrátenia peňazí
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30 30 30

Bydlisko v USA nie je dobré pre ochranu súkromia. USA sú domovom NSA a CIA a USA presadzujú príkazy a príkazy na roubíky, ktoré môžu firmy prinútiť, aby sa vzdali údajov o užívateľoch a aby ich nedefinovali dlhú dobu v tajnosti. Napriek tejto nevýhode je StrongVPN služba, ktorá inzeruje dôraznú politiku bez protokolov. To znamená, že VPN neuchováva žiadne záznamy o údajoch, ktoré prechádzajú cez jeho servery.

Pokiaľ ide o šifrovanie, táto VPN poskytuje výber protokolov. IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec a OpenVPN sú dostupné prostredníctvom rôznych aplikácií. Náš odporúčaný protokol je OpenVPN, ktorý je k dispozícii pre verzie pre počítače aj pre Android. Overili sme implementáciu StrongVPN OpenVPN, aby sme sa uistili, že je dostatočne silná na to, aby chránila údaje predplatiteľa pred útokmi. Zistili sme, že implementácia šifrovania presahuje naše minimálne požiadavky na ochranu súkromia a zabezpečenia, čo znamená, že táto sieť VPN je bezpečná.

Šifra AES 256 s handshake RSA-2048 a SHA-1 (HMAC) na overovanie totožnosti hash. Nebol som schopný zistiť, či je implementované Perfect Forward Secrecy. Celkovo je toto šifrovanie pre väčšinu ľudí dosť robustné.

Na druhej strane, VPN zabezpečuje vaše údaje iba vtedy, keď je VPN pripojená a pretože killswitch je k dispozícii iba v systéme Windows, táto VPN nemusí byť vhodná pre všetkých. Aby bolo možné bezpečne používať túto VPN, musí byť IPv6 zakázaný.

Užívateľské skúsenosti

Webová stránka

Webová stránka StrongVPN je užitočná, chýba jej však dôležité údaje týkajúce sa jej štandardov implementácie šifrovania. Táto sekcia FAQ je užitočná, poskytuje však iba nevyhnutné informácie. Dobrou správou je, že StrongVPN má na svojej webovej stránke nepretržité live chatové okno. Zistil som, že jeho agenti sú veľmi užitoční. Technické oddelenie však bolo k dispozícii iba počas týždňa.

Prihlásenie na odber je jednoduché a pri rozhovore naživo sa s vami môžu spojiť s množstvom užitočných informácií, ktoré sú pochované na webe. Celkovo dobré.

Proces

Registrácia je jednoduchá a nevyžaduje sa od vás veľa údajov. To je dobré a ak sa zaregistrujete pomocou e-mailu s horákom, môžete získať predplatné s veľkým množstvom súkromia. Bohužiaľ nie sú k dispozícii kryptomeny. Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je to, že keď prvýkrát sťahujete klienta, automaticky vás priradí k "Domov" serverov. Tento server je PPTP, zastaraná forma šifrovania, ktorú neodporúčame. Z tohto dôvodu je po inštalácii StrongVPN prvá vec, ktorú môžete zmeniť v nastaveniach šifrovania v možnostiach klienta..

Klient VPN VPN StrongVPN

Toto je najlepší klient StrongVPN a my by sme argumentovali, že StrongVPN je pre používateľov Windows oveľa lepší ako pre spotrebiteľov používajúcich akýkoľvek iný operačný systém. OpenVPN je k dispozícii, softvér sa ľahko používa a je plne vybavený ochranou IPv4 DNS proti úniku a zabijakom. Zaťaženie siete VPN je k dispozícii aj prostredníctvom funkcie zvanej zakódovanie. StrongVPN mi povedal, že táto funkcia nastavuje VPN na TCP cez port 443 (na zamaskovanie prenosu OpenVPN ako bežného HTTP).

Ďalšie platformy

StrongVPN má aj aplikácie dostupné pre Mac OS X, iOS a Android. Pokyny pre manuálne nastavenie sú k dispozícii pre všetky tieto platformy. Operačné systémy OS Linux, Ubuntu a Chromium môžu integrovať službu StrongVPN aj pomocou manuálnej inštalácie klienta OpenVPN tretej strany. K sieti VPN môžete pristupovať aj z routerov, ktoré používajú operačné systémy smerovačov DD-WRT, Tomato a Sabai.

Killswitch nie je k dispozícii na žiadnej z týchto platforiem, ktoré regulujú StrongVPN na torrentovanie v počítačoch Mac, Android a iOS. Ak je však vašim hlavným želaním streamovanie a odblokovanie obsahu, potom je táto VPN spoľahlivá na všetkých platformách.

WireGuard

Wireguard je otvorený zdrojový protokol VPN novej generácie, ktorý bol navrhnutý tak, aby bol robustný a ľahký. Implicitne implementuje tajnosť a je založená na množstve robustných moderných kryptografických primitívov. Len málo sietí VPN začalo poskytovať prístup k službe WireGuard, ale služba StrongVPN ju v súčasnosti testuje v verzii Beta.

Rozhodli sme sa otestovať implementáciu protokolu WireGuard zo strany StrongVPN a zistiť, ako funguje. Odberatelia, ktorí chcú používať program WireGuard, sa musia prihlásiť na webovú stránku na konkrétnej stránke. Odtiaľ si môžu používatelia vybrať platformu, pre ktorú vyžadujú klienta WireGuard. Toto ich odošle na webovú stránku WireGuard, aby nainštalovali klienta tretej strany.

Stiahli sme klienta Android, aby sme ho otestovali - pretože je ľahké ho nastaviť pomocou kódu QR. Ak chcete, môžete ju nastaviť pre Windows, Mac, Linux a iOS.

Na začiatok sme vybrali umiestnenie servera, ku ktorému sme sa chceli pripojiť (Londýn). Testovali sme program WireGuard na pripojení IPv4, pretože implementácia protokolu IPv6 ešte nie je k dispozícii.

Po pripojení k WireGuard sme testovali úniky IP pomocou servera ipleak.net a zistili sme, že sme nezaznamenali úniky IP, úniky DNS ani úniky WebRTC. To znamená, že tunel sa úspešne a bez problémov etabloval. Boli sme ohromení rýchlosťou, s ktorou je spojenie nadviazané.

Výsledky testov tesnosti VNNN

Ďalej sme testovali rýchlosti Wireguardu na pripojení Virgin Media 50 Mbps vo Veľkej Británii. Zistili sme, že to funguje veľmi dobre. Medzi našim spojením s VPN a bez VPN nebol takmer žiadny rozdiel. Toto je skutočne pôsobivé a určite je implementácia WireGuard od spoločnosti StrongVPN skutočne veľmi zaujímavá.

Je potrebné mať na pamäti, že program WireGuard sa stále považuje za experimentálny a nebol úplne auditovaný. To znamená, že môže byť trochu predčasné začať ho používať na bezpečnostné účely. Je však pekné vidieť komerčné siete VPN, ako sú silné experimenty s týmto dobre uverejneným novým protokolom. Desať z desiatich na úsilie.

Zákaznícky servis

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

24-hodinová podpora
Live chat
Garancia vrátenia peňazí
Dĺžka záruky vrátenia peňazí 30 30 30

Dlho sme hovorili s tímom zákazníckej podpory spoločnosti StrongVPN a zistili sme, že sú nesmierne užitočné. V jednej fáze sme boli v priamom prenose s dvoma ich agentmi naraz, čo sme nikdy predtým nezažili. Technický tím bol informovaný, avšak skutočne technickí chlapci boli k dispozícii iba počas pracovných dní. Napriek tomu sme zistili, že StrongVPN má jeden z najlepších tímov zákazníckej podpory live chat, s ktorými sme sa kedy stretli. Užívatelia môžu tiež kontaktovať StrongVPN e-mailom, ak dávajú prednosť.

Záverečné myšlienky

StrongVPN je služba, ktorá počas našich testov fungovala dobre. Aj keď budete musieť vypnúť IPv6, aby ste sa uistili, že nemá žiadne úniky, táto služba implementuje silné šifrovanie a má vodotesné zásady ochrany osobných údajov. Byť v USA nie je ideálne a skutočnosť, že nemá killswitch na akejkoľvek platforme okrem Windows, túto VPN mierne obmedzuje. Ak ste však používateľom systému Windows, táto sieť VPN je veľmi dobrá a ak sa na jeden rok zaviažete, banku nezlomíte.

Navštívte StrongVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me