ShadeYou


 • stanovenie ceny

  z $ 2.16
  / mesiac

ProPrivacy.com skóre
7.6 z 10

zhrnutie

Hoci je ShadeYou založená na Ukrajine, je VPN služba so sídlom vo Veľkej Británii, ktorá v roku 2017 presťahovala svoju základňu do Škótska. Táto VPN má skvelú vlastnú aplikáciu, ale je dostupná iba pre Windows.

Viac informácií o silných a slabých stránkach spoločnosti ShadeYou nájdete v tomto podrobnom prehľade.

Rýchle štatistiky

 • SpeedTest Proprivacy.com (priemer)
  13 Mbps
 • jurisdikcie
  Ukrajina
 • Súčasné spojenia
  5
 • krajiny
  15

Vlastnosti

Funkcie spoločnosti sú:

 • Jednodňová skúšobná verzia zdarma
 • Záruka vrátenia peňazí na sedem dní
 • Jednoduchá inštalácia a použitie
 • Extra bezpečnosť pre Čínu
 • Hlavný vypínač
 • Dostane sa do spoločnosti Netflix USA
 • P2P povolené
 • Prijíma PayPal a Bitcoin, ako aj kreditné karty
 • OpenVPN, L2TP a PPTP
 • Vlastná aplikácia pre Windows
 • Aplikácia OpenVPN tretích strán pre systémy Windows, Mac OS X, MacOS, iOS, Android, Linux a smerovače

ShadeYou VPN má servery v 15 krajinách. Odberatelia získajú prístup k serverom v 12 krajinách: USA, Spojené kráľovstvo, Holandsko, Nemecko, Ukrajina, Kanada, Španielsko, Hongkong, Francúzsko, Švédsko, Rusko a Rumunsko..

Servery ShadeYouOdberatelia prémiového plánu získajú prístup k jednému serveru navyše v USA, Švédsku a Rusku. Majú tiež prístup k serverom v Austrálii, Singapure a Fínsku.

Na serveroch v Kanade, Hongkongu, Holandsku a Švédsku je povolené sťahovanie torrentov. Na sťahovanie je možné použiť jeden server vo Veľkej Británii a na Ukrajine a dva zo štyroch serverov v USA (Chicago a New York) možno použiť na činnosť P2P.

Rýchlosť a výkon

Správa VPN Speed ​​Test Done Done Right vysvetľuje nový systém testovania rýchlosti ProPrivacy.

Keď do prehliadača zadáte webovú adresu, musí najskôr vyhľadať a nájsť zodpovedajúcu internetovú adresu hostiteľa, ktorý danú stránku uloží. Táto akcia sa vykonáva odkazom na server DNS. Rýchlosť tohto krížového odkazu môže zmeniť čas načítania webovej stránky v prehliadači. V nasledujúcom grafe sú uvedené prístupové časy DNS pre server ShadeYou VPN v porovnaní s vedúcimi spoločnosťami v oblasti ExpressVPN a IPVanish a ďalšou vedúcou sieťou VPN s vyrovnávacou pamäťou..

ShadeYou rýchlosti prístupu k DNS

Ako vidíte, rýchlosti, ktoré všetci pre tieto VPN VPN vaires zo dňa na deň dosť rušia. Shade You sa vám podarí udržiavať blízko rýchlostí ExpressVPN a IPVanish po väčšinu skúšobného obdobia.

ShadeYou VPN však nefunguje veľmi dobre, pokiaľ ide o nadviazanie spojenia. Zatiaľ čo lídri v priemysle zaberajú spojenie VPN len pár sekúnd, ShadeYou to trvalo oveľa dlhšie a takmer doslova ho vytlačilo z grafu.

ShadeYou doba nadviazania spojenia

Pripojil som sa k serveru VPN Spojeného kráľovstva 2 z Nottinghamu vo Veľkej Británii a využíval som rezidenčnú internetovú službu poskytovanú spoločnosťou Virgin Media. Webová stránka IPLocation.net odkazuje na päť databáz IP adries, aby informovala o skutočnom umiestnení adresy. Tieto databázy identifikovali umiestnenie servera ako Londýn. Potom som sa pripojil k serveru ShadeYou New York. Štyri z referenčných databáz IPLocation umiestnili tento server v NY, ale jedna uviedla, že sa nachádzala v Nigérii.

Testovacia stránka ipleak.net skúma volania DNS, ktoré počítač uskutočňuje cez internet, ako aj jeho hlásené umiestnenie. Britský server sa odhlásil ako v Londýne a jediný server DNS, ktorý sa objavil, bol tiež vo Veľkej Británii. Toto nebol môj bežný server DNS, takže sieť VPN dobre skrývala moju identitu. Testovacia stránka tiež potvrdila, že server ShadeYou z New Yorku umiestnil moju polohu ako v USA a server DNS použitý pri mojom pripojení tento dojem potvrdil. Ďalšie testovacie miesto doileak.com potvrdilo výsledky zo stránky ipleak.net

Môj poskytovateľ internetových služieb nepoužíva adresy IPv6, a preto som nemohol testovať úniky IPv6.

Ceny a plány

ShadeYou VPN prevádzkuje dva rôzne plány služieb. Získate prístup ku všetkým serverom VPN pomocou plánu Premium. Štandardný plán je oveľa lacnejší a príliš sa nelíši od plánu Premium. Lacnejší plán poskytuje prístup k serverom iba v 12 krajinách namiesto 15. Taktiež získate mierne slabšie šifrovanie so štandardným plánom a iba päť súčasných pripojení namiesto piatich s prémiovým plánom. V opačnom prípade sú výhody oboch služieb rovnaké.

ShadeYou ceny

Aj keď pri platení jednoročného predplatného nie je veľký rozdiel medzi dvoma programami, mesačný program predplatného so štandardným programom je o niečo menej ako polovica ceny prémiového plánu..

ShadeYou mesačné ceny

Spoločnosť akceptuje pôsobivú škálu typov platieb.

ShadeYou typy platby

Z obrázku vyššie uvidíte, že môžete platiť bitcoínom, čo vám dáva skvelú príležitosť na ochranu vašej identity.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Majitelia počítačov a prenosných počítačov so systémom Windows majú to šťastie, že získali vlastnú aplikáciu pre sieť ShadeYou VPN. Táto aplikácia nie je k dispozícii v iných operačných systémoch. Pripojenie OpenVPN k VPN je možné dosiahnuť na počítačoch Mac, mobilných zariadeniach a strojoch Linux, ale iba pomocou klientov tretích strán. Tieto ďalšie aplikácie nemajú toľko funkcií ako klient ShadeYou VPN, ale svoju prácu zvládnu. Dá sa len dúfať, že pracujú na verziách pre iné operačné systémy.

Táto recenzia sa zameriava na vlastnú aplikáciu pre ShadeYou VPN. Je však potrebné poznamenať, že klienti rozhrania OpenVPN connect a OpenVPN GUI sú mimoriadne efektívni a umožnia každému bezpečne sa pripojiť k ShadeYou..

Klienti ShadeYou poskytujú používateľom prístup k protokolom L2TP a PPTP, ale zameriame sa na OpenVPN, čo je najlepší z troch protokolov VPN, ktoré môžete v aplikácii použiť. (PPTP sa považuje za nezabezpečenú, preto by ste sa od nej mali zdržiavať.)

Skvelou bezpečnostnou funkciou zabudovanou v klientovi je možnosť zapnúť prepínač zabíjania. Prepínač kill zabraňuje cestovaniu údajov mimo tunela VPN: ktorý zabráni úniku akýchkoľvek nezašifrovaných údajov do vášho poskytovateľa internetových služieb. To tiež znamená, že vaša skutočná adresa IP je vždy skrytá

šifrovanie

OpenVPN používa dva typy šifrovania - jeden na zabezpečenie bezpečnosti spojenia pomocou šifrovacieho systému s verejným kľúčom - RSA. A hlavná šifra dátového kanála, ktorá sa používa na šifrovanie a dešifrovanie údajov. ShadeYou VPN používa šifrovanie AES na šifrovanie údajov.

Internetová stránka siete ShadeYou VPN tvrdí, že šifrovanie RSA pre štandardný plán používa 2048-bitový kľúč a prémioví členovia získajú 4096-bitový RSA kľúč. Pri používaní štandardnej služby som však skontroloval protokolový súbor a ukázalo sa, že pripojenie používa 1024-bitový kľúč. Toto je problém, pretože 1024-bitový kľúč sa už nepovažuje za bezpečný.

Šifrovanie AES pre dáta používa 256-bitový kľúč. Je to veľmi dobré a zodpovedá úrovni bezpečnosti, ktorú používajú najlepšie siete VPN. Slabá bezpečnosť použitá na šifrovanie RSA kontrolného kanála však znamená, že každý, kto môže prelomiť šifrovací kľúč nastavenia relácie, bude schopný zachytiť kľúč AES pri odoslaní klientovi, čím sa všetky prenosy sprístupnia snoopersom napriek zdanlivo silné šifrovanie použité pre údaje.

Postupy

Zásady ochrany osobných údajov služby sú úplne jasné, že neuchovávajú žiadne záznamy. To by vysvetľovalo, prečo má spoločnosť dostatočnú dôveru, aby umožnila sťahovanie P2P na serveroch v USA, Veľkej Británii a Kanade. Tieto krajiny majú veľmi aktívne orgány činné v trestnom konaní, ktoré sú pripravené obrátiť sa so spisovateľmi súborov na súd a tiež pomáhajú držiteľom autorských práv pri prenasledovaní tých, ktorí majú prístup k zábave bez platenia poplatkov.

Ľudia, ktorí nelegálne sťahujú súbory, riskujú. Aj keď sa sťahovanie filmu môže javiť ako dosť neškodná činnosť, porušuje to zákon. Torrentéry musia pokryť svoje stopy a VPN je ideálnym nástrojom pre tento druh ochrany identity. Ak však VPN uchováva záznamy o pripojení a činnosti svojich zákazníkov, tieto záznamy vám môžu vyhodiť váš kryt. Nezáleží na tom, či zamestnanci spoločnosti VPN vyhlásia, že tieto záznamy nikdy neodovzdajú, pretože ak sa im predloží súdny príkaz, musia.

Situácia, ktorú vytvorila sieť ShadeYou VPN, je ideálna. Ak na dvere klopú právnici autorských práv alebo polícia, nie je potrebné zabaviť sa. Vaša VPN identita je teda účinne chránená.

Jednoduchosť použitia

Domovská stránka stránky je atraktívna a obsahuje prezentáciu obsahujúcu desivé fakty, ktoré motivujú návštevníkov stránok k uzatváraniu predplatného VPN.

ShadeYou Recenzia

Informácie na tejto stránke sa dotýkajú všetkých dôležitých otázok ochrany súkromia a vysvetľujú okolnosti, za ktorých by ľudia potrebovali VPN a ako by služba mohla pomôcť. Záplaty predaja na domovskej stránke nechodia do podrobností o tom, ako VPN funguje, ale na predajnej stránke to nie je neočakávané. Stránka je dobre naplánovaná a bola evidentne zostavená profesionálnou spoločnosťou zaoberajúcou sa webovým dizajnom. Hlavným navigačným kanálom lokality je krátka ponuka v hornej časti každej stránky. Niektoré položky ponuky vedú k rozbaľovacím ponukám, ktoré obsahujú viac položiek navigácie.

Počas posúvania stránky nadol zostane ponuka v okne nemenná. V päte stránky sa nachádza viac odkazov a tiež kontaktných informácií.

ShadeYou päta

Celkovo vzaté, stránka má upokojujúci profesionálny tón. Ďalšou príjemnou vlastnosťou je možnosť prepnúť jazyk stránok z angličtiny na ruštinu.

Stránka obsahuje blog, ku ktorému sa dostanete z podponuky Podpora, kde sa volá "správy."

Blog nie je prevádzkovaný ako spravodajská služba, obsahuje však niekoľko zaujímavých článkov o bezpečnosti a ochrane súkromia a tiež oznámenia o rozšírení služby..

Keď sa zaregistrujete pre službu, môžete sa prihlásiť na webovú stránku. Na rozdiel od mnohých služieb VPN však sieť ShadeYou VPN nemá oblasť klienta. Prihlasovacie meno poskytuje iba prístup k odkazu na stiahnutie aplikácie, ktorý sa zobrazuje v hornej časti stránky nad ponukou. Toto nie je veľká výhoda, pretože aplikáciu si môžete stiahnuť zo stránky, ktorá je prístupná každému na webe "pripojiť" oblasť horného menu.

podpora

Položka ponuky Podpora poskytuje prístup ku všetkým informáciám a stránkam s kontaktmi na webe. Tu nájdete odkaz na blog. Na stránku Časté otázky sa môžete dostať aj z podponuky Podpora.

Stránka FAQ by bola skvelým miestom pre spoločnosť, aby mohla poskytovať hlbšie technické informácie o službe - informácie, ktoré by boli neprimerane podrobné na účely predaja na domovskej stránke. V odpovediach na časté otázky však nie sú žiadne podrobnosti.

Zápätie obsahuje e-mailovú adresu oddelenia podpory. Môžete však tiež poslať správu z webovej stránky. Položka Spätná väzba v podponuke Podpora vedie k jednoduchému kontaktnému formuláru.

Odpoveď môžete očakávať e-mailom do jedného dňa.

Na webe VPN ShadeYou VPN existuje live chat. Je prístupný cez zelenú kartu, ktorá je viditeľná v pravom dolnom rohu stránky. Táto karta zostane na svojom mieste, keď posúvate stránky na webe nahor a nadol. Ak na asistenčnej službe nepracuje nikto, štítok na karte rozhovoru bude čítať "Pošlite nám správu." Bohužiaľ, po tom, čo som niekoľko dní navštívil web, som nikdy nevidel aktívne chatovacie zariadenie.

Po kliknutí na zelenú kartu sa otvorí okno so správou.

Táto správa sa tímu podpory nedostane rýchlejšie ako správy, ktoré zadáte na stránke Spätná väzba. Na otázky, ktoré zadáte v okne rozhovoru, dostanete e-mailovú odpoveď.

Skúška zadarmo

Službu Standard môžete vyskúšať 24 hodín pomocou bezplatnej skúšobnej verzie. Ak to chcete získať, kliknite na tlačidlo bezplatnej skúšobnej verzie na domovskej stránke.

Tlačidlo vás prevedie do veľmi jednoduchej formy. Ak sa chcete zaregistrovať, stačí si vytvoriť používateľské meno, zadať e-mailovú adresu a vytvoriť heslo. Ak si neželáte zadať svoju bežnú e-mailovú adresu, môžete si vytvoriť nový účet pre webmail. Nielenže napíšte vytvorenú e-mailovú adresu. Musí to byť e-mailový účet, ku ktorému máte prístup.

Dostanete e-mail. Kliknutím na potvrdzovací odkaz v e-maile aktivujte svoj účet.

Aplikáciu si môžete stiahnuť a nainštalovať pred registráciou bezplatného účtu alebo platených programov. Aplikáciu však nebudete môcť používať, kým nebudete mať aktívny účet.

Registrácia

Ak chcete uzavrieť predplatné, musíte si vytvoriť účet. Ak ste vyskúšali bezplatnú skúšobnú verziu, už máte účet. Ak nie, je to vaša prvá úloha po stlačení tlačidla "Pripojte sa k sieti VPN" pod popisom požadovaného plánu. Zobrazujú sa vpravo dole v dolnej časti domovskej stránky, ku ktorej sa rýchlo dostanete kliknutím na "ceny" v ponuke. Forma návrhu je úplne rovnaká ako forma pre bezplatnú skúšobnú verziu.

Po vytvorení alebo prihlásení do svojho účtu sa dostanete späť k popisom plánov. Vyberte trvanie a plán, ktorý chcete a stlačte "Pripojte sa k sieti VPN."

Ak chcete pokračovať, vyberte preferovaný typ platby. Nasledujúca obrazovka závisí od vybraného spôsobu platby. Po zúčtovaní platby vám však bude doručený e-mail s potvrdením o platbe.

Ak ste si aplikáciu ešte nestiahli, mali by ste to urobiť v tejto fáze.

Klient ShadeYou Windows VPN

Inštalačný program vytvorí odkaz na vašej pracovnej ploche. Kliknutím na túto ikonu otvoríte aplikáciu.

Pri prvom otvorení aplikácie sa budete musieť prihlásiť. Klikni na "Pamätáš si ma" , aby ste nemuseli v budúcnosti zadávať svoje poverenia.

Aplikácia je veľmi malá, ale má všetky potrebné funkcie.

Veľký posúvač v hornej časti aplikácie je jeho najpútavejšou funkciou. Pred zapnutím siete VPN však musíte skontrolovať niektoré z nastavení. Prvým aspektom VPN, ktorý zmeníte, je šifrovací protokol. Možnosti sú OpenVPN, PPTP a L2TP. Je lepšie nechať to ako OpenVPN.

Ďalej sa pozrite na nastavenie portu. Ak sa chystáte sťahovať, hrať online hry, sledovať streaming videa alebo používať internetovú telefónnu aplikáciu, bolo by lepšie zmeniť toto nastavenie na port UDP, pretože protokol UDP je rýchlejší ako protokol TCP.

ShadeYou výber portu

Umiestnenie servera, ktoré vyberiete, je dôležité, ak sa chcete dostať na geograficky obmedzené weby. Musíte si vybrať server, ktorý je v rovnakom okrese ako webová stránka alebo video služba, ku ktorej chcete získať prístup.

Výber servera ShadeYou

Ak chcete sťahovať pomocou systému BitTorrent, nezabudnite vybrať server, ktorý má slovo "bystrina" vedľa toho.

Pred zapnutím VPN musíte zvážiť niekoľko ďalších nastavení. Tieto sú preč na inej stránke aplikácie a dostanete sa k nim stlačením symbolu ozubeného kolieska v pravom dolnom rohu okna. Z ponuky ozubeného kolieska vyberte položku Nastavenia.

ShadeYou nastavenia aplikácie

Na tejto obrazovke je k dispozícii prepínač kill. Mali by ste to zapnúť. Na tejto obrazovke môžete zmeniť aj jazyk aplikácie. Kliknite na "trezor" (čo by pravdepodobne malo byť "Uložiť"), aby ste sa dostali späť na hlavnú obrazovku aplikácie. Teraz môžete kliknutím na posúvač zapnúť sieť VPN.

Aplikácia ShadeYou je pripojená

Opätovným kliknutím na posúvač VPN vypnete.

Streamovacie služby

Po pripojení na server ShadeYou Spojeného kráľovstva 2 som testoval prístup na britské videostránky. VPN prešla cez systémy detekcie proxy servera BBC iPlayer. Tiež som bol schopný sledovať videá na webových stránkach ITV a Channel 4. Nanešťastie, Netflix UK mi nedovolil sledovať videá.

Pripojil sa k serveru New York v službe ShadeYou a potom vyskúšal americké video stránky. Podarilo sa mi dostať do Netflixu v USA. ABC však zistil VPN a zablokoval ma. NBC aj CBS mi umožňujú pozerať videá.

Ďalšie platformy

Aplikácia ShadeYou je k dispozícii iba pre Windows. Používatelia Windows môžu tiež nastaviť L2TP a PPTP manuálne v sieťových nastaveniach operačného systému a môžu si tiež zvoliť použitie aplikácie tretej strany s názvom OpenVPN GUI. Túto aplikáciu napísali ľudia, ktorí vyvinuli protokol OpenVPN, čo znamená, že je veľmi bezpečná. Nemá však veľmi dobré používateľské rozhranie a neobsahuje prepínač zabíjania.

ShadeYou operačné systémy

Ak máte Mac OS X, môžete L2TP a PPTP nastaviť ručne. V systéme MacOS nemôžete mať protokol PPTP, ale pripojenie VPN L2TP môžete vytvoriť ručne. V obidvoch týchto operačných systémoch môžete zadarmo nainštalovať program Tunnelblick, aby ste mohli používať OpenVPN.

V systéme Android a iOS môžete nainštalovať OpenVPN Connect, ktorý, podobne ako GUI OpenVPN, bol vytvorený organizáciou OpenVPN. Pripojenia PPTP a L2TP môžete tiež nastaviť ručne na oboch týchto operačných systémoch s výnimkou verzie iOS verzie 10 a novšej, ktorá nepodporuje PPTP..

Na počítačoch so systémom Linux je možné nastaviť verziu OpenVPN. Môžete nastaviť pripojenie OpenVPN na DD-WRT a Tomato routery a L2TP a PPTP VPN protokoly sú dostupné pre manuálne nastavenie na routeroch Synology.

Záverečné myšlienky

ShadeYou má skvelú malú aplikáciu a bude skvelé, keď sa rozšíri na všetky operačné systémy. Spoločnosť je odhodlaná ponúkať P2P ochranu na serveroch v USA, Kanade a Veľkej Británii, ale ich zásady ochrany osobných údajov sú dostatočne komplexné na ochranu torrenterov..

Oddelenie podpory zákazníkov túto službu VPN deaktivuje. Živé chatovacie zariadenie je vynikajúcou funkciou, alebo by to nakoniec bolo, keby sa ho niekedy zúčastnili. Zdá sa, že podporný tím nepracuje nepretržite a trvá príliš dlho, kým na ne dostane odpoveď.

ShadeYou má jadro vynikajúcich služieb a ak ho môžu pridať na viacerých serveroch, pravdepodobne získa veľkú zákaznícku základňu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me